co zrobic?zeby schudnąc? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-22 14:32:51

mono
Wkręcam się coraz bardziej

co zrobic?zeby schudnąc?

Cześć dziewczyna zawsze byłam osobą szczuploą nawet po ciąży szybko schudlam do swojej wagi czyli 58kilogramow .A teraz od roku przybieram na wadze jem tak samo jak zawsze a waze 69kilo przy wzrosćie 164cm dodam ze przytylam całośćia czyli brzuch nogi ręce nie moge na siebie ostatnio patrzec.DZIEWCZYNY CO MOŻE BYC SKUTKIEM TEGO ?wiek?mam34lata a morze jakas choroba sama nie wiem co zrobic zeby wrucic chociasz do 64 kilogramow a moze znaćie jakąś dyiete nie drogą ?dodam tesz ze pale papierosy i jestem osobą nerwowa

#2 2011-02-22 14:41:14

Kobietka89
Przyjaciółka Forum

Re: co zrobic?zeby schudnąc?

jesz moze jakos wiecej??
najlepsza dieta mneij jesc ,nie jest po 18 , ograniczyc słodycze, i ruchu dużo

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

#3 2011-03-02 19:07:09

Justyś
Wkręcam się coraz bardziej

Ja tez pubóje schudnąć i nic. Mierze 164 a waże 80 kg ;[ Kiedyś tez wzzyłam tyle co ty ale nagle mi sie ostro przytylo i ide z tym do lekarza. Juz nie wiem co mam zrobic zeby schudnac jakos niepotrafie

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

— Mahatma Gandhi

#4 2011-03-03 13:24:33

dariaaam
Niewinne początki

czasem dieta i ruch nie wystarcza. Np. stres może spowodować problemy z trawieniem... Ważne jest wszystko, przede wszystkim dbanie o siebie. Ruch i dieta to zapewne podstawa ale nie zapominajmy o innych elementach

#5 2011-03-03 14:33:21

Selene1
Przyjaciółka Forum

Istnieją diety, ćwiczenia, które pomagają zrzucic zbędne kg. Oczywiście niekiedy choroby nie pozwalają na to, ale nie należy się poddawac tylko próbować do skutku. Na pewno wprowadzenie diety np Dukana, ćwiczen, większej ilości ruchu, ograniczenia rzeczy tłustych, słodkich sprawi, że waga zacznie spadać. Można też zacząć pić herbatę zielonę. I pić dużo wody, nie jeść po godzine 18. Myślę, że to jest dobry sposób na schudnięcie, a jak nie to udać sie do lekarza, zrobić badania i do dietetyka:)

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#6 2011-03-03 22:52:32

truskaweczka19
100% Netkobieta

Justyś napisał:

Ja tez pubóje schudnąć i nic. Mierze 164 a waże 80 kg ;[ Kiedyś tez wzzyłam tyle co ty ale nagle mi sie ostro przytylo i ide z tym do lekarza. Juz nie wiem co mam zrobic zeby schudnac jakos niepotrafie

Czasem to problemy homornalne np PCOS. Ja niestety to mam i sporo przytylam , a tez jadlam tak samo, wiec lepiej idz do lekarza.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#7 2011-03-03 23:29:01

Dotty
Dobry Duszek Forum

mono napisał:

Cześć dziewczyna zawsze byłam osobą szczuploą nawet po ciąży szybko schudlam do swojej wagi czyli 58kilogramow .A teraz od roku przybieram na wadze jem tak samo jak zawsze a waze 69kilo przy wzrosćie 164cm dodam ze przytylam całośćia czyli brzuch nogi ręce nie moge na siebie ostatnio patrzec.DZIEWCZYNY CO MOŻE BYC SKUTKIEM TEGO ?wiek?mam34lata a morze jakas choroba sama nie wiem co zrobic zeby wrucic chociasz do 64 kilogramow a moze znaćie jakąś dyiete nie drogą ?dodam tesz ze pale papierosy i jestem osobą nerwowa

Hmmm wiesz? Wiek, może i ma wpływ na wagę ale nie znaczacy, masz w rodzinie osoby predysponowane do tycia? Geny też moga na to wpłynać.
Ja przez jakiś czas też musiałam się zmagać z nadwaga, ale to pozostałość po ciaży i w większości zmiana gospodarki hormonalnej organizmu, po prostu nie schudłam, po porodzie.
Ale takie przybranie na wadze u Ciebie może mieć wiele źródeł, tabletki antykoncepcyjne, może też wskazywać na problemy z tarczyca przykładowo, jeśli się martwisz zrób badania.
A propos diety ja na TURBO schudłam 18kg i póki co utrzymuję wagę. Polecam i jest niedroga, bo możesz jeść co pewnie jesz na co dzień:)

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

#8 2011-03-04 00:08:28

Kilroy666
Net-facet

najlepsza dieta to Ryż, płatki owsiane, Makaron na obiad np pierś z kurczaka te produkty które wymieniłem kiedy są niedogotowane np makaron pęcznieją w żołądku co sprawia że nie chce ci się jeść jest jeszcze jedna rzecz której bym ci nie doradzał ale pewnie będziesz tym zainteresowana po dużym posiłku np obiedzie nie powinno się ćwiczyć przez godzinę w innym wypadku organizm zużyje wszystkie wartości odżywcze w tym tłuszcze na twoje ćwiczenia i nie zdoła sobie nić odłożyć... dlatego najlepiej zjeść i iść robić pompki, brzuszki, przysiady i inne proste ćwiczenia.

ps. ja też waże 80 kilo... co prawda mam 170 wzrostu i regularnie trenuje i to jest prawidłowa waga podobno

pozdrawiam
-kil

Ostatnio edytowany przez Kilroy666 (2011-03-04 00:09:50)

Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy zachowywać się jak kretyn zdarzyło się niestety, mając do bliskich pretensje skupiony na używkach i przypadkowym seksie, nie odzyskasz dawnego życia, czasy niewinności mamy dawno już za sobą dziś kolejne słowo o tym że możesz na nowo wystartować, ja nie skreśle z listy ziomków których znam połowe życia, ludzką rzeczą zbłądzić z błędów wyprowadzić boską.

#9 2011-03-04 12:44:15

BlueEyes
Niewinne początki

Jak dla mnie odstawą sukcesu jest rozmowa z dietetykiem, profesjonalne doradztwo trenera i rozpisanie treningu. Wielokrotnie robiłam sobie krzywdę dietami cud. Teraz wiem czego muszę unikać i jak rozkładać swoją aktywność fizyczna w ciągu tygodnia, żeby utrzymać efekt smile

#10 2011-03-04 12:55:46

Kilroy666
Net-facet

BlueEyes napisał:

Jak dla mnie odstawą sukcesu jest rozmowa z dietetykiem, profesjonalne doradztwo trenera i rozpisanie treningu. Wielokrotnie robiłam sobie krzywdę dietami cud. Teraz wiem czego muszę unikać i jak rozkładać swoją aktywność fizyczna w ciągu tygodnia, żeby utrzymać efekt smile

zrobiłem tak... smile ale chciałem sobie wyrobić sylwetkę faktycznie pomogła rozmowa zamówiłem sobie rozpis jedzenia i treningu z tym że moja dieta składała się z prawie samych węglowodanów, białka... i zawierała 3500 KCAL dziennie ale osiągnąłem cel ale ona chciała tanio i skutecznie dlatego doradzam produkty mączne i chude mięso tylko nie stosuj tej nowej metody tongue z tasiemcem...

pozdrawiam
-kil

Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy zachowywać się jak kretyn zdarzyło się niestety, mając do bliskich pretensje skupiony na używkach i przypadkowym seksie, nie odzyskasz dawnego życia, czasy niewinności mamy dawno już za sobą dziś kolejne słowo o tym że możesz na nowo wystartować, ja nie skreśle z listy ziomków których znam połowe życia, ludzką rzeczą zbłądzić z błędów wyprowadzić boską.

#11 2011-03-04 23:20:34

agama
Na razie czysta sympatia

Kilroy666 napisał:

... ale chciałem sobie wyrobić sylwetkę faktycznie pomogła rozmowa zamówiłem sobie rozpis jedzenia i treningu z tym że moja dieta składała się z prawie samych węglowodanów, białka... i zawierała 3500 KCAL dziennie ale osiągnąłem cel ale ona chciała tanio i skutecznie dlatego doradzam produkty mączne i chude mięso tylko nie stosuj tej nowej metody tongue z tasiemcem...

-kil

3500 kcal to dużo, to chyba, żeby przytyć a nie schudnąć? Rozumiem, wyrobić sylwetkę.

Nadwaga, czy też niemożność schudnięcia może mieć wiele przyczyn, niekoniecznie za dużo jedzenia, mogą to być np.  hormony, tarczyca. Dlatego mimo stosowania diet nie wszyscy chudną jednakowo i dlatego każdy powinien szukać dla siebie tego odpowiedniego odżywiania, potrzebna jest nieraz pomoc dietetyka. Gdy ma się niewielką nadwagę to wystarczy wykluczenie słodyczy, chleba, ogólnie zapychaczy i niejedzenie zbyt późno ostatniego posiłku.

Ostatnio edytowany przez agama (2011-03-04 23:23:59)

#12 2011-03-05 00:54:04

Dotty
Dobry Duszek Forum

Kilroy666 napisał:

najlepsza dieta to Ryż, płatki owsiane, Makaron na obiad np pierś z kurczaka te produkty które wymieniłem kiedy są niedogotowane np makaron pęcznieją w żołądku co sprawia że nie chce ci się jeść jest jeszcze jedna rzecz której bym ci nie doradzał ale pewnie będziesz tym zainteresowana po dużym posiłku np obiedzie nie powinno się ćwiczyć przez godzinę w innym wypadku organizm zużyje wszystkie wartości odżywcze w tym tłuszcze na twoje ćwiczenia i nie zdoła sobie nić odłożyć... dlatego najlepiej zjeść i iść robić pompki, brzuszki, przysiady i inne proste ćwiczenia.

ps. ja też waże 80 kilo... co prawda mam 170 wzrostu i regularnie trenuje i to jest prawidłowa waga podobno

pozdrawiam
-kil

Hmmm...prawidłowa waga dla naszego wzrostu, również mam 170cm, wynosi między 56kg a 72kg więc ewidentnie waga mężczyzn i kobiet różni się...A dodatkowo autorce watku chyba nie zależy zbytnio na wyrzeźbieniu muskulatury ciała. Dlatego raczej odradzałabym, makarony czy ryż który jest istna bomba kaloryczna po mimo że zdrowy.

Ja nie stosowałam, żadnych cudownych diet, po prostu miałam dietę oparta na zbilansowanych składnikach, nie liczyłam żadnych kalorii i wcale nie mówię że w miesiac schudłam 18kg, to mi zajęło ponad 4 miesiace. Póki co nie mam efektu jo jo ale musiałam na stałe zrezygnować z ziemniaków ograniczyć makarony, ryż i przerzuciłam się na ciemne pieczywo, które z reszta też ograniczam, ale taka jest cena zachowania wagi, no i nie muszę wracać do stosowania diety.

Mono jeśli się zdecydujesz mogę Ci przesłać dietę Turbo wraz z jej omówieniem.

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

#13 2011-03-06 23:33:11

klusia
Niewinne początki

cześć wszystkim smile

wiem że jest dużo przeciwników ale zwolenników również leku Adi...
przede wszystkim musi być oryginalny i kupiony u sprawdzonej osoby /są jakieś podróby i oszuści/

natomiast rzadziej niż przy Meridii są odczuwalne jakieś niedogodności i nie spotkałam się z tzw.uzależnieniem od niego...ani u mnie ani u znajomych

na pewno żaden wspomagacz sam nie zdziała cudów... trzeba ćwiczyć żeby jeść to co się lubi ale w mniejszych ilościach i oczywiście  umieć czytać/ulotki/ do czego służą takie leki

#14 2011-03-11 18:54:11

lojalnajola
Niewinne początki

Z wiekiem spada metabolizm - warto o tym pamiętać.
Podobnie jak o tym, że niektóre leki (np. na alergie czy od astmy) mają niewielkie dodatki sterydów, które u niektórych powodują przybranie na wadze.

#15 2011-03-21 11:03:46

wikaG
Dobry Duszek Forum

hehehehe smile sorry, ale MŻ.
Skrótu chyba nie muszę rozszyfrowywać wink

#16 2011-03-29 10:50:47

julkajulka
Na razie czysta sympatia

Ćwiczyć;) teraz jest tak pięknie, można wybrać się na rower, rolki, albo pójść na basen - nie zmrozi nas już po wyjściu;) Polecam jeszcze picie zielonej herbaty. Na blogu klubu Dilmah czytałam ciekawy artykuł o jej właściwościach, nie tylko wspomaga spalanie tłuszczu, ale też np poprawia krążenie. Trzeba pamiętać tylko o odpowiednim zaparzaniu;)

#17 2011-04-04 12:28:46

beata.sz
Niewinne początki

Sama dieta nie wystarczy, stosowałam wiele sposobów jednak bez rezultatu.Wybrałam Naturhouse z polecenia przyjaciółki. Jestem bardzo zadowolona z naturhouse w ciągu 3 tyg schudłam 6,4 kg to dla mnie wielki sukces mam zamiar schudnąc jeszcze 19 , wiec polecam ;D

#18 2011-04-10 09:48:32

odwrotnacola
Do zakochania jeden krok

Ja nie wierzę w diety cud. Jakiś czas temu wzięłam sie za siebie i chudnę od 3,5 do 4,5 kg na miesiąc. Jak? Po prostu zmieniłam nawyki zywieniowe: jem troszkę mniej, jem tylko ciemne pieczywo i to raz dziennie, nie smażę na oleju, ziemniaki jem nie codziennie a 2 razy w tygodniu, zjadam 5 regularnych posiłków między którymi nie podjadam, ostatni posiłek zjadam 3 godziny przed snem, a co najważniejsze - ćwiczę 3-4 razy w tygodniu. I waga sama spada w nie czuję, jakbym robila jakies straszne wyrzeczenia smile

Stopka forum