Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1

Temat: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

witam Wszystkie Panie. Być może taki wątek się pojawił, ale potrzebuje pomocy, może jakiejś podpowiedzi. Ostatnio kupiliśmy z mężem małe dwu pokojowe mieszkanko. Proszę sobie wyobrazić jaka była nasza radość kiedy po długim poszukiwaniu się udało...za grosze...ale tu jest mały problem... jako,ze mieszkanie wymagało remontu a środki finansowe były niestety ograniczone postanowiliśmy "zrobić" całkiem nową kuchnie, pokój dla dziecka tez jest ok tylko pokój ,który jednocześnie pełni funkcje salonu i naszej sypialni nie podoba mi się...jest jakby u dziadków tak trochę...
Proszę podpowiedzcie mi jak urządzić taki pokój, żeby tez było nowocześnie i ładnie... Może jakies pomysły na ścianę czy coś...
z Góry dziękuję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

No cóż każdy na swój gust, ale myślę że teraz fajne są różnokolorowe ściany tzn. Każda ściana w innym kolorze. Polecam i pozdrawiam wink

3

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

mi bardzo podobają się nowoczesne meble, takie niskie. na jeden ze ścian postawiłabym kanapę a nad nią jakiś duży obraz np coś takiego http://allegro.pl/prezent-obraz-tryptyk-r100x70-obrazy-artdeco-i1449618788.html  I tak jak Kotka radzi ściany w różnych kolorach. do tego piękne nowoczesne firanki fajnie upięte smile

4 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-03-18 17:55:00)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

A może wystarczą tylko nowoczesne dodatki ja miałam taki sam problem z salonem i holem wiadomo kuchnia i łazienka pochłoneła resztę oszczędności a do salonu i ogromnego holu musiałam wykorzystać to co miałam i parę antyków po babci męża. I wyszło super, znalazłam sklep z fajnymi nowoczesnymi ozdobami i to na kieszeń kogoś kto właśnie remont skończył i wiesz co wyszło super. Jak chcesz to mogę ci dać namiary na ten sklep spam

5

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Fajne są te obrazy, które znalazła caameron.Ja też po malutku zastanawiam się jak urządzić kawalerkę.Też myślałam o kolorowych ścianach ijakiś modnych firankach.
A jeśli nie macie za dużo funduszy to zawsze można kupić w jakiś sklepie z meblami używanymi. Najprawdę nieraz są tam bardzo fajne, zadbane rzeczy i tanie:)

6

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Bardzo nowoczesny jest minimalizm smile czyli prosta kanapa, niski stolik - jak najmniej dodatków. Oczywiście najlepiej jest zmienić kolor - jaki macie? Ja bym stawiała albo na jakiś mocny, żywy kolor np. zieleń, albo na czysta biel smile I tak jak aero_90 zaznacza - firanki! też mogą zdziałać cuda i zmienić pomieszczenie.

7 Ostatnio edytowany przez Agatka (2011-05-18 09:12:44)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Nowocześnie może być we wnętrzu zarówno gdy są w nim meble nowoczesne i proste oraz wtedy gdy są w nim meble drewniane i ciężki - kwestia urządzenia i dobrania odpowiednich dodatków do tego wszystkiego. Jesli szukacie inspiracji to zajrzyjcie tutaj: spam - może coś się wam spodoba albo jakiś pomysł przypadnie do gustu czy mebel wink

8

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Jest wiele sposobów by pokój stał się bardziej nowoczesny i zyskał fajnego klimatu. Już same ściany mogą dużo z działać. Cześć ścian można pomalować na żywy kolor np. zieleń, turkus, fiolet, niebieski, a drugą część na kolor bardziej stonowany jak beż, szary, czy kawa z mlekiem. Można też na jednej ze ścian położyć modną tapetę w motywy kwiatowe, czy pionowe pasy. Gładkie ściany też można przyozdobić szablonem, czy naklejką ścienną. Fajnie wyglądają też współczesne czarno-białe obrazy np. z motywem miast lub czarno-białe zdjęcia. Sposobów jest wiele na ciekawe i nowoczesne ściany.

9

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

oj ja w ogóle nie mam talentu do urządzania mieszkań, czy pokoi, tzn nie potrafię sama czegoś fajnego wymyślić, ale szukam inspiracji w gazetach, w internecie. Powiem Ci, że bardzo fajne aranżacje na swojej stronie ma firma N- design, jak nie masz pomysłu, jak urządzić mieszkanie możesz sobie zajrzeć na ich stronę myślę, że to Ci pomoże urządzić pokój.

10

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

To podobnie jak ja smile. Najwięcej inspiracji czerpię właśnie z magazynów, ewentualnie z jakichś gazetek reklamujących sklepy z wyposażeniem wnętrz. Zdarza mi się nawet wieczorami zerkać sąsiadom w okna, żeby zaczerpnąć inspiracji smile. Pamiętam, jak natchnęło mnie, żeby wymienić podłogę w mieszkaniu, bo pamiętała stare, dobre czasy. Po długich poszukiwaniach, znalazłam fajne paneliki w sklepie dobre dla domu. na szczęście koszty nie wypłukały totalnie mojej kieszeni, a montaż przebiegł bardzo sprawnie smile. Dodałam wiklinowe krzesła, o których marzyłam, dużo zieleni, piaskowe ściany i wreszcie pokój przestał być bezpłciowy smile Polecam do ciemniejszych pokoi.

11

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Uwielbiam nowoczesność!
Zabawiłbym się w ukrywane meble..
Sypialnia i salon?
Łóżko wychodzące jakby ze ściany(ewentualnie szafy).
Blat stołu chowany w podłogę albo sufit..albo po obróceniu na drugą stornę z blatu robi się łóżko.
A w ogóle balto-łóżko chowane w ścianie/szafie.
big_smile
Maksimum dwa-trzy kolory, dajmy na to - czarny, biały i czerwony.
Warto też poczytać o wpływie kolorów na psychikę.
Feng Shui chyba można sobie darować.
Można też poprzeglądac rózne zdjecia i się inspirować.
Np. sypialnia:
http://www.aikstudio.pl/galeria/nowoczesnasypialnia4.jpg
http://www.cosiedrewnosie.pl/wp-content/uploads/2009/05/d189gs5.jpg

Salon:
http://www.limetti.pl/wp-content/uploads/2010/03/salon-nowoczesny4.jpg
http://iprojektowaniewnetrz.pl/images/full/gallery/pl/143/parter0001.jpg

Jak widać w salonach cześto bywają kanapy.., które po rozłożeniu mogłyby się nadawać do spania.
Nistety samo stwierdzeie - nowocześnie to nieco za mało.
Przydałoby się wiedzieć jaki metraż i kształt mieszkania(nie każde jest typowo sześcienne).
Mógłbym wredy nawet coś nakreslić.

12

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Własnie skończyłam urządzać własne mieszkanie, postawiłam na ten sam styl, który pokazał Młody-stary - podobne formy i kolory, tylko u mnie w mieszkaniu jest niestety zdecydowanie mniej przestrzeni sad.   

Aga.B, czasem dobrym pomysłem możesz naprawdę niewielkim kosztem uzyskać świetny efekt. Ja na przykład bawię się kolorem, wnętrza mają zwykle dwa zdecydowanie kontrastowe lub tylko różniące się o dwa, trzy odcienie. Tkaniny nadają pomieszczeniu klimat i przytulność. Wiele rzeczy można też zrobić samemu, więc jako, że potrafię szyć, samodzielnie szyję efektowne zasłony, do tego przeważnie takie same poduchy - efekt jest świetny.

Pytasz o salon, więc opiszę Ci mój. W salonie wymarzyłam sobie morski turkus- żadna firma nie miała go w swojej palecie, więc... namieszałam. Podczas remontu z płyty kartonowo gipsowej zrobiliśmy coś na kształt wnęk, a czołowa ściana ma poziomy wypust - to dało mi bazę do zabawy kolorami, czyli wspomniany turkus plus krem (chciałam limonkę, ale ostatecznie zrezygnowałam uznając, że może to wyjść zbyt mocne), które występują naprzemiennie (jej, strasznie ciężko mi to opisać). Zasłony mam srebrno- szare, jasne, w ogromne czarne koła, na podłodze panele (wcale niedrogie, kupione w OBI, w stylu tych, które są na ostatnim zdjęciu, ale jaśniejsze) plus gruby jednolity dywan. Na meblach (raczej niskich, nowoczesnych, koloru wenge) poustawiałam białą ceramikę, jaskrawozielone świece, na podłodze kwiaty. Wydaje się, że ogólny efekt wyszedł niezły, tak więc polecam tę... zabawę w kolory smile.

Moim skromnym zdaniem najgorsza jest nijakość.

13

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Ja się zastanawiam jaki kolor ścian i sufitu pasowałby do mebli jasny brąz i dywanu w podobnym kolorze. Myślałam o niebieskim, ale nie jestem pewna czy by sie to nie pogryzło ze sobą. Jak myślicie?

14

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Nie wydaje mi się, zestaw kolorów zbliżony do nieba i plaży..chociaż brąz jest ciemniejszy i tak od żółtego.

15

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Smutna, myślę, że naturalny brąz z niebieskim nie będą się gryźć, ale pomyśl nad tym jeszcze, bo wydaje mi się, że niebieski we wnętrzach jest taki... zimny.

16

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Dziękuję Wam za porady smile Pomyślę jeszcze, a z cieplejszych kolorów jaki mógłby być? Chodzi mi o ściany i sufit.

17

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Możesz postawić na nieśmiertelne brązy, na przykład trzy ściany kremowe, a jedna w kolorze ciemnej czekolady. Bardzo ważne będą tu pozostałe dodatki, które to wnętrze ożywią- zasłony, tkaniny, ozdoby na ścianach - na jasnych dla kontrastu ciemne, na czekoladowej jasne.

W jednym pokoju mam meble dokładnie w odcieniu antycznej sosny, czyli coś zbliżonego do Twoich, ściany pomalowaliśmy tak jak opisałam i powiem Ci, że efekt wyszedł super, tak więc polecam smile. Dodam tylko, że na podłodze mam dla kontrastu bardzo ciemne panele, a zasłony kremowe, które świetnie odbijają się na tle ciemnej ściany.

Tak naprawdę do naturalnego brązu pasują właściwie wszystkie kolory - bordo, zielenie, wciąż modne fiolety i lila. Często ten sam kolor, ale w zależności od odcienia, zaliczymy do gamy zimnych lub ciepłych, należy więc kierować się tu głównie wyczuciem. Wszystko zależy też od tego czy preferujesz styl elegancki i klasyczny czy raczej nowoczesny. Jeśli marzy Ci się jednak coś bardziej wyrazistego to może limonka? Osobiście nie lubię na ścianach pomarańczu, ale jeśli Tobie się podoba, to jak najbardziej również się sprawdzi smile.

18

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Dziękuję Olinka smile Ja osobiście za pomarańczem na ścianach też nie przepadam, ale bardzo spodobał mi się pomysł z trzema ścianami kremowymi i jedną ciemną czekoladką. I chyba tak zrobię. Z męzem wczoraj zakupiliśmy panele, tylko one są raczej jasne. Mam nadzieję, że będzie to ładne wyglądało. I chyba sobie dam spokój jednak z tym niebieskim.

19

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Kremy, brązy i beże są bardzo tradycyjne, ale pięknie ze sobą zestawione tworzą fajny, ciepły klimat, a równocześnie sprawiają wrażenie elegancji. Myślę, że powinnaś być zadowolona, jeśli więc tak właśnie będzie, to ja z kolei będę się cieszyć, że miałam w tym swój mały udział smile.

20

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Jak już ktoś wcześniej powiedział - można pomalować ściany na różne kolory ( dwie w jednym kolorze, dwie w drugim ). Wnętrze może nabrać charakteru nie tylko dzięki drogim meblom, ale właśnie dzięki odpowiednim barwom, czy rozwiązaniom oświetleniowym. Minimalizm i nowoczesne formy dobrze czują się w niewielkich mieszkaniach. Postawiłabym na lekkie meble.
Kiedy szukałam inspiracji w trakcie urządzania mieszkania, przeglądałam sporo magazynów wnętrzarskich, czytałam porady, oglądałam galerie z aranżacjami.. Sporo dają

21

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?
Burha napisał/a:

Jak już ktoś wcześniej powiedział - można pomalować ściany na różne kolory ( dwie w jednym kolorze, dwie w drugim ). Wnętrze może nabrać charakteru nie tylko dzięki drogim meblom, ale właśnie dzięki odpowiednim barwom, czy rozwiązaniom oświetleniowym. Minimalizm i nowoczesne formy dobrze czują się w niewielkich mieszkaniach. Postawiłabym na lekkie meble.
Kiedy szukałam inspiracji w trakcie urządzania mieszkania, przeglądałam sporo magazynów wnętrzarskich, czytałam porady, oglądałam galerie z aranżacjami.. Sporo dają

To malowanie dwóch ścian w jednym kolorze i dwóch w innym (oczywiście odcienie nie bardzo jakoś się różniące) powiększa optycznie przestrzeń- u nas się sprawdziło.
Co do barw to mimo niewielkiego salonu postawiliśmy na intensywne kolory, bo chcieliśmy wpuścić do domu trochę pozytywnej energii gdy pojawiła się szaruga jesienna. Poszaleliśmy trochę i mamy intensywnie żółtą sofę i pomarańczowe ściany- ekstremalnie, ale poprawia humor.
oczywiście nie każdy lubi takie rewolucje;)

22 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-11-14 11:09:35)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Mi też się podobają pomieszczenia w stylu nowoczesnym, takimi meblami, które bym polecała to są SPAM zerknij sobie i powiedz co o nich sądzisz? Wydaje mi się, że coś znajdziesz dla siebie, bardzo piękne są i stylowe.

23 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-16 21:55:44)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

moim zdaniem czasem wystarczą tylko jakieś fajne dodatki i pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego charakteru, jednak coś w tym jest, że się mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. A co do tego, gdzie można znaleźć inspiracje ja od czasu do czasu zaglądam na stronę firmy spam. Najbardziej podobają mi się metamorfozy, a w niektórych przypadkach aż trudno uwierzyć, że to jest to samo mieszkanie.

24

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Ja też postawiłam na nowoczesność urządzając swoje mieszkanie. Głównym elementem aranżacji zostały nowoczesne meble relaksacyjne: worki sako, pufy i fotel. Całość wyszła fajnie - goście bardzo sobie chwalą, że choć metraż nie jest duży to na pufach siedzi się wygodnie. Ja wybrałam kolorowe fotele ze sklepu internetowego pufy.pl

Urzekł mnie fotel Keiko mix ekoskóra i pufa sakwa w rozmiarze m. Te kolorowe mixy są po prostu piękne! wink

25 Ostatnio edytowany przez crownclown67 (2017-09-26 08:07:59)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Ja doradzam kolory szarości i bieli oraz jeden kolor przewodni, który byłby wymienny od pory roku (wymienny mam na myśli poduszki, narzuta na kanapę, zasłony), najlepiej w kolorze turkusu błękitu, a w lecie pomarańcz albo zielonkę. My w mieszkaniu mamy jedną ścianę siwą, a resztę białą, dodatki błękitne i super to wygląda.

26 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-11-03 17:36:25)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Ja to uwielbiam surowe wnętrza. U nie w domu króluje biel i szarość. Jedynie w pokoju dziecięcym są mega kolorowe i żywe dodatki. Najbardziej jestem zadowolona z mojego ostatniego nabytku czyli pięknej kanapy [spam]. Idealnie pasuje do szarości i bieli. Zastanawiam się jeszcze na kupnem fotela z tej samej linii

27 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-12-30 12:45:30)

Odp: Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Ja gustuje w ciepłych kolorach, podobają mi się beże i głębokie brązy. Do tego jakaś urokliwa modna lampka, puchaty dywan i zapadająca się pod nami sofa smile Musi być ciepło i domowo! A na ścianę jakaś fajna grafika np. naszej uśmiechniętej rodziny, można zamówić coś takiego np. na [spam] - wyszło świetnie smile Ludzie, którzy ślepo kierują się modą nie są dla mnie prawdziwi, w urządzaniu mieszkania musi być nasz akcent i nasz gust a nie tylko "katalogowy" wygląd. Pozdrawiam.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić pokój by był nowoczesny i ładny?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024