Wyciskanie pryszczy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-17 20:20:27

gaja91
Na razie czysta sympatia

Wyciskanie pryszczy

Witam. Moim odwiecznym problemem są pryszcze! Nie pamiętam już dokładnie, ale od ok 7 lat zmagam się z nimi i ciągle przegrywam walkę. Raz jest ich więcej, raz mniej, ale zawsze są. Głównie na twarzy co jest moją zmorą, bo tego nie da się ukryć nawet pod grubą warstwą makijażu. Ogólnie nie wyglądam tak źle, szczupła brunetka, 167 cm wzrostu, twarz też nie jest brzydka, gdyby nie pryszcze, które konsekwentnie od wielu lat wyciskam... nie przepuszczę żadnemu, muszę wycisnąć wszystkie i koniec. To jest silniejsze ode mnie, spędzam mnóstwo czasu przed lusterkiem na poszukiwaniach... to jest okropne, bo odkąd pamiętam to nie chcę tego praktykować, ale jestem do tego tak przyzwyczajona, że chyba nie potrafię przestać. Raz udało mi się przez tydzień nie ruszyć żadnego, ale ósmego dnia już nie wytrzymałam i znowu zrobiłam masakrę... Pomóżcie, chce mieć ładną buzie, ale żaden krem, żel, tonik czy maść mi nie pomoże jeśli nadal będę je wyciskać... może któraś z Was miała taki problem i udało jej się jakoś z tego "wyleczyć"? Albo może znacie jakieś dobre sposoby na oduczanie się złych nawyków? Bardzo proszę o pomoc.

#2 2011-02-17 20:50:08

literka25
Mój jest ten kawałek podłogi

Re: Wyciskanie pryszczy

ja kiedys to robiłam, tez miałam taka obsesję, ja poogladałam kiedys zdjęcia na internecie twarzy po wyciskaniu, nie był to przyjemny widok, ja twarzy nie wyciskam , jak cos to dekolt czasem, miałam blizny po wyciskaniu, chodziłam na mikrodermabrazję, pozbyłam się tych blizn i teraz staram sie juz nie wyciskac, nie wyciskaj bo beda blizny i wtedy pojdzie mnóstwo kasy na zabiegi i podklady kryjace te wszystkie brzydkie rzeczy, pozdrawiam;p;p

#3 2011-02-18 00:25:20

Fela
Zaglądam tu coraz częściej

Cierpię na to samo, a właściwie cierpiałam. Jest to rodzaj zaburzenia obsesyjno kompulsyjnego (nerwicy natręctw) zwanego dermatillomanią.  U mnie było tak, że wyciskałam krostki na twarzy, dekolcie i plecach, nawet jak ich nie było to i tak zawsze jakąś małą kropeczkę, która nie była żadnym pryszczem, znalazłam i musiałam ją wycisnąć. Od 1,5 roku chodzę na terapię do psychologa i praktycznie już się tego natręctwa pozbyłam, czasem raz na jakiś czas zdarzy mi się wycisnąć, ale naprawdę rzadko.
Prosisz o radę jak się oduczyć tego nawyku. To nie jet nawyk, to jest przymus. Tego nie da się ot tak oduczyć, to jest rodzaj samookaleczania się, trzeba poznać przyczynę tego.

#4 2011-02-23 23:00:22

Kaati
Niewinne początki

to fakt, ja też wiecznie wyciskałam dopóki borykałam się z trądzikiem, nawet jak krostka nie była jeszcze do wyciskania to jak tylko zaczęło się budować to już cisnęłam grrrrr Na trądzik to polecam jakiegoś dobrego dermatologa, nie wiem skąd jesteś ja skorzystałam z pomocy Dr Kaniowskiej z Wrocławia i mi pomogła, trzeba na pewno wykonać badania na poziom hormonów i badanie krwi.

Nie rezygnuj z marzeń...

#5 2011-03-28 19:03:31

mlodamonia
Szamanka

Ja mam to samo, codziennie sobie mowie "ok, od dzisiaj nie wyciskam, koniec" ale co jest za 30min? stoje przed lustrem i szukam ich jak detektyw hmm

To co kobiety lubią najbardziej: www.women-smile.blogspot.com
BO KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA! wink

#6 2011-03-29 23:03:08

Ashmina
Zaglądam tu coraz częściej

Nie wyciskaj pryszczy! Cera po pewnym czasie, po ciągłej dawce zmuszania jej do samoregeneracji, zaczyna "wariować" i nie już nie regeneruje tego co wycisnęłaś! A później będą potrzebne kremy do niedoskonałości skóry...

#7 2011-03-30 16:42:26

kate1234
Szamanka

Kurde ja też wyciskałam, dałam sobie spokój i teraz nie mam już pryszczy, ale kurcze blizny mi zostały sad((
Jak się ich pozbyć? sad Czy nie da się już?

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smilebig_smile

#8 2011-03-30 17:25:39

mlodamonia
Szamanka

Ja nie mam rzadnej blizny na twarzy

#9 2011-03-30 18:04:49

Selene1
Przyjaciółka Forum

Ja wyciskam prawie za każdym razem i nie mam blizn:) kiedy pryszcze są jeszcze małe, to jest ok, bo nawet tego tak nie widać, jak zatuszuję. Natomiast jeśli pryszcz jest duzy, wycisnę go, to wtedy mam czerwoną plamkę, ale ona zazwyczaj na drugi dzień schodzi. To samo z wągrami, zdarzyło mi się je kilka razy wycisnąć i też miałam czerwone, a potem było ok smile także to zależy chyba od skóry. Ja dodatkowo używam toników, kremów (przeciw wyproskom, trądzikom), żeli i maseczek do twarzy:)

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#10 2011-03-30 20:47:30

gaja91
Na razie czysta sympatia

no u mnie jeśli chodzi o regeneracje to nie jest tak źle, stosuje różnego typu kremy, toniki, żele, maseczki, itd, ale to niewiele pomaga. Stan cery jaki był taki jest. Najgorzej jest z tuszowaniem "pracy detektywa", ale chyba już powoli się do tego przyzwyczajam sad

#11 2011-03-30 20:59:52

London69
100% Netkobieta

Na blizny polecam Acne-derm bardzo dobry. wink

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#12 2011-03-31 15:18:41

kate1234
Szamanka

No ja głupia mam te blizny, bo najpierw wyciskałam a potem jeszcze rozdrapywałam hmm

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! big_smilebig_smile

#13 2011-03-31 17:21:09

luqi
Net-facet

Generalnie wyciskać się nie powinno, ale cóż... Sam wiem jak to jest wink

A jeśli już pozostają blizny, to pomóc może, jak wspomniała London preparat zawierający kwas azelainowy. Związek ten działa rozjaśniająco na istniejące przebarwienia. Dodatkowo łagodzi istniejące czynne zmiany trądzikowe, działa przeciwbakteryjnie w stosunku do P. acnes (bakterii wywołującej trądzik) i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Ale coś za coś. Należy pamiętać, że w czasie kuracji, nie należy nadmiernie eksponować się na działanie promieni UV, bo po pierwsze przebarwienia mogą pozostać, a po drugie mogą powstać nowe. Ponadto może dojść do podrażnienia skóry. Preparat powinien być stosowany na noc.

A najlepiej jest skorzystać z porady dobrego dermatologa.

Pozdrawiam smile

#14 2011-03-31 19:39:03

mlodamonia
Szamanka

Wszyscy mówią że nie powinno się wyciskać, kiedyś też za wyciskanie dostałam oper od dermatologa. I wtedy wziełam na spróbowanie jednego zostawiłam, no i do tej pory mam po nim ślad, a po tych wyciskanych nic nie widać smile

#15 2011-06-29 16:40:05

WSZKiPZ
Niewinne początki

Istnieją toniki i żele do twarzy, które sprawiają, że pryszcze łatwiej usunąć. Natomiast niemal każda ingerencja spod znaku "wyciskanie" powoduje mocne podrażnienie skóry i przyczynia się często do rozprzestrzeniania trądziku na większy obszar. W tym temacie trzeba być ostrożnym, nie wolno przesadzać też z ilością specyfików przeciwtrądzikowych, bo można zrobić sobie czasem większą krzywdę...

#16 2011-07-27 23:10:35

adriano
Niewinne początki

Wyciskać można, ale nich robi to ktoś kto się na tym zna np. kosmetyczka:) Co jakiś czas trzeba skórę oczyszczać... Ja miałem bardzo nieciekawą sytuację z silnym trądzikiem ale udało mi się go pokonać. Używałem Epiduo (polecenie dermatologa) i po około tygodniu wszystkie pryszcze z czoła i polika zaczeły znikać. Po około 2,5 tygodnia nie było już praktycznie żadnych.

#17 2011-07-28 11:30:36

Delicious
Moderator

Na szczęście ja nie mam problemu z trądzikiem i nigdy nie miałam - cóż, taka cera wink Po Mamusi smile Ale tak, jak pisze adriano, jeśli już coś z wypryskami robić to najlepiej u kosmetyczki. Oceni ona rodzaj skóry, przyjrzy się fachowym okiem trądzikowi i będzie wiedziała jaka metoda oczyszczania będzie dla danej osoby najlepsza.

Co do blizn, bo ktoś się pytał o pozbycie się ich, to oprócz maści polecam również w tym przypadku kosmetyczkę. Mikrodermabrazję, albo ultradźwięki. Zabiegi te złuszczają martwy naskórek, co za tym idzie spłycają również blizny. Po kilku takich zabiegach blizny są mniej widoczne, a nawet mogą zniknąć całkowicie, zależy od głębokości blizny.

Podstawowa zasada więc - jak najmniej wyciskać samemu, a konsultować się ze specjalistami smile

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#18 2011-07-28 14:18:17

pina_mc
Słodka Czarodziejka

Na krosty i zaskórniki najlepszy jest tonik aspirynowy. Ciągle mi nawracała się jedna krosta w tym samym miejscu, po półtora tygodnia stosowania wszystko dosłownie zniknęło, nawet jakieś pozostałośći w postaci czerwonych plamek poznikały. Tylko w trakcie używania tego tonika trzeba używać kremów z filtrami UV i nie można się opalać.

Rzeczywistość nie zgadza się z moją teorią?
Tym gorzej dla rzeczywistości!

#19 2011-07-28 21:34:06

madanka
Słodka Czarodziejka

Ja też miałam ten problem . Odkąd pamiętam stawałam przed lustrem i szukałam  aż znalazłam coś co można wycisnąć. Mnie pomogła najbardziej maść BENZACNE . Z czasem samo przeszło. Tydzień temu miałam pierwszy zabieg mikrodermabrazji. Kosmetyczka skomentowała , że odnowa i pielęgnacja nie idzie w parze z mechanicznym oczyszczaniem ( wyduszaniem) twarzy i dobrze , że dałam sobie  z tym spokój.

ANIOŁEK 21.05.2014 [*]
Kiedy coś upar­cie gaśnie - zaufaj is­kier­ce nadziei.

#20 2011-07-28 21:51:59

Shanty
Przyjaciółka Forum

zazwyczaj wyciskanie, zwłaszcza takie niechlujne a la 'idę, zobaczę lustro, dam sobie 3 minuty na małe wyciskano'-
i wyciskamy rozsiewamy brudnymi placami dotykamy i potem wielki dziw, że to jest, nawet w bonusie.
ja jak już muszę, to igła sterylna (mam płyn do odkażania) i potem wysuszam głupim amolem czy alkoholem. i znika na drugi dzień, nie wiem, może ja mam dobrą cerę która się nie paskudzi dniami.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

Stopka forum