www.nasza-klasa.pl - Nasza klasa - plusy i minusy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-10-08 09:47:24

sueno6
100% Netkobieta

www.nasza-klasa.pl - Nasza klasa - plusy i minusy

Witam!

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na temat tego portalu?
Może komuś przydażyła się jakaś historia z tym związana-zarówno pozytywna jak i negatywna?

Być jak płynąca rzeka...

#2 2008-10-08 09:57:07

brysia
Zbanowany

Re: www.nasza-klasa.pl - Nasza klasa - plusy i minusy

to znaczy co masz na myśli?
Jeżeli o mnie chodzi to korzystam w celu kontaktów z kolegami i koleżankami .Nie przydarzyło mi się na tym portalu nic godnego opisania,a plusem jest to że można mieć kontakt z ludźmi z którymi się go utraciło

#3 2008-10-08 10:15:23

Facet
Przyjaciel Forum

Mnie odszukała koleżanka z........ przedszkola big_smile
Pamiętałem tylko jej imię, ona zapamiętała i moje imię i nazwisko smile

I'll die alone, afraid and hated
I'll lie unwanted, unburied and godless...

#4 2008-10-08 10:15:50

sueno6
100% Netkobieta

Mnie spotkała bowiem bardzo negatywna historia i nauczyła, żeby lepiej chronić tam swoja prywatnosc wobec osób, ktore nie są naszymi znajomymi....
Pewna dziewczyna zaczęła pisać pod moimi zdj bardzo obraźliwe komentarze....które dotyczyły głównie mojego "prowadzenia się"...
myślałam, że to jakis głupi żart-bo nazwisko tej osoby nic mi nie mówiło, a poza tym nie miała w ogóle znajomych w swoim profilu i zdj ;/
Wszystko jeszcze by było ok, ale ona zaczęła pisac do mojego chłopaka jaka jestem, że się puszczam...ze ma się zastanowić z kim jest....
wkurzyłam się na maksa....
zaczęłam z nią pisać......musiałam się dowiedzieć kto to jest...
Udało się, dowiedziałam się, że to dziewczyna mojego kolegi, z którym byłam na kolonii ok 7lat temu....ona widziała jakies zdj, na którym jestem z nim i od tego się zaczęło....
Ona sobie wmówiła ze cos miedzy nami było i jak zobaczyła mnie na naszej klasie to jakby to wszystko wróciło...i zaczęła podejrzewac, że on ją zaczął zdradzac ze mną hmm
Na szczęście ze spokojem wszystko jej wytłumaczyłam, powiedziałam całą prawde....miałyśmy się nawet spotkac, ale ona w ostatnim momencie zrezygnowała...
Ale udało się...napisała do mojego chłopaka, że się pomyliła i że go przeprasza....
mnie równiez...napisała wręcz, że mnie polubiła i jej strasznie głupio....

Ehhh, nawet nie wiecie jak mój chłopak się czuł jak ona to pisała do niego....niby mi ufa...ale jego byłe dziewczyny zawsze go zdradzały....

Jak to się skonczyło oboje poczuliśmy taką ulge....

Ale zdarzenie bardzo nieprzyjemne hmm

Być jak płynąca rzeka...

#5 2008-10-08 10:19:17

brysia
Zbanowany

to faktycznie nie miła historia ale na szczęście takie rzeczy zdarzają się sporadycznie.

#6 2008-10-08 15:10:00

Emilia
100% Netkobieta

Hh... takch właśnie historii trochę się boję. W zasadzie każdy może zajzreć do mojego ptofilu, wcyiągnąć z niego potrzebne mu informacje i zacząć je wykorzystywać. Szczęściem są opcje "niepokazywania wszystkiego", można sobie zastrzeć większą prywatność.

W sumie nie zdażyła mi się żadna nieciekawa historia związana z n-k, odpukać wink
Ale czasem piszą do mnie osoby, z którymi np. chodziłam do podstawówki, a na ulicy nie poznałyby mnie ani ja ich. Więc po co "nawiązywać" tudzież "kontynuować" znajomości, które niczego nowego do mojego życia nie wnoszą, są tylko kolejnym "zjanomym" w profilu?

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#7 2008-10-08 19:10:07

CookieBitch
100% Netkobieta

ja tam lubie www .nasza-klasa.pl  smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#8 2008-10-08 19:26:40

mica
100% Netkobieta

mi też sie ten portal podoba, fajnie zobaczyć jak sie ludzie pozmieniali od podstawówki i wogóle smile

Serce miej otwarte dla wszystkich, ale zaufaj tylko niewielu.

Nie szukaj błędów-szukaj rozwiązań

#9 2008-10-08 19:45:43

sueno6
100% Netkobieta

Ja też bardzo lubię;))  dzieki niemu odnalazłam super ludzi z którymi urwał mi się kontakt...a nawet poznałam wujka z USA, heheh....

jednak trzeba pamiętać, że mogą nas tam spotkać nie tylko pozytywne zdarzenia, osoby ;]

Być jak płynąca rzeka...

#10 2008-10-08 21:51:42

atina
Przyjaciółka Forum

Dla mnie to super sprawa taki portal.smile Dzięki niemu nawiązałam kontakt z dziewczynami z którymi  nie widziałam się od matury.smile
Rozjechałyśmy się po kraju i świecie,to bardzo miłe nawiązać kontakt po tylu latach.big_smile
Co mnie denerwuje-fikcyjne profile typu "piękny uśmiech","kochajmy pieski"......itd przesyłające zaproszenia,uważam że nie powinno tego być,chyba nie temu miało służyć utworzenie tego portalu.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#11 2008-10-08 22:06:40

asiulek
Mój jest ten kawałek podłogi

Lubię sobie niekiedy zerknąć do nasza-klasa.pl ale sama zalogowana nie jestem. Nie oceniam czy to jest fajne czy nie - bo to sprawa indywidualna ale wiem jak wygląda oglądanie zdjęć i komentarze niektórych osób.
Otóż pracuje z grupą ludzi dużo młodszych ode mnie. W wolnym czasie oglądają nk i naśmiewają się z ludzi i ich najbliższych - robiąc przy tym takie komentarze, że aż jest to niesmaczne i wulgarne. Na swoim punkcie nie mam jakiś fobii i nie jestem przewrażliwiona ale świadomość , że ktoś " umila " sobie czas moim kosztem bo ma taki kaprys -  wkurza mnie!

#12 2008-10-09 08:06:41

Jeanne
Zbanowany

Odwiedzam ten portal prawie codziennie.Dzięki niemu odnowiłam kontakty ze starymi znajomymi , kolegami i koleżankami z klasy , poznałam fajne osoby i i kogoś , kogo chciałam poznać całe życie , ale nie było mi to dane.NK ułatwiło nam  zorganizowanie klasowego spotkania po latach , i było to fantastyczne przeżycie.Bardzo cenię sobie swoja prywatność dlatego korzystam z funkcji np: blokowania komentarzy do profilu czy zdjęć dla nieznajomych , nie przyjmuję również zaproszeń i wiadomości od kont fikcyjnych.Mam zablokowane również komentarze do zdjęć dla znajomych.Mogą sobie oni jedynie pooglądać moje fotki , a jeżeli chcą je skomentować , to wysyłają mi w tym celu prywatną wiadomość .Często jest tak , że ludzie komentują czyjeś zdjęcia z nudów wstawiając głupawe teksty lub uśmieszki wyjęte z gg.
Zauważyłam bezsensowne nabijanie sobie znajomych.Ludzie zapisują się na fora tematyczne , zamienią z kimś jedno zdanie i już wysyłają zaproszenia.Najczęściej póżniej nawet nie pamiętają , ba , nawet nie kojarzą kogo mają w swoich znajomych.No i póżniej się dziwią , że ich zdjęcia są kopiowane i umieszczane w cudzych profilach.Nie wiem ile jest w tym prawdy , ale słyszałam , że np: konta fikcyjne typu " najpiękniejsze Polki" zapraszaja różne dziewczyny do swojego profilu , a póżniej zmieniają nazwę swojego profilu na :" dziewczyny , które przeleciałem".

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-10-10 09:41:20)

#13 2008-10-09 20:04:25

Anna
100% Netkobieta

Ja też odwiedzam ten portal często, ale już nie tak jak np. rok temu. Chyba boom już minął. Ale dzięki NK odnowiłam kontakt z moją bardzo dużą rodziną. Fajnie też nawet tylko mailowo powspominać szkolne czasy. Tylko szkoda że dla wielu ludzi (m.in. koleżanki z mojego liceum) NK to miejsce gdzie można pochwalić się mężem, wycieczkami zagranicznymi i samochodami. Odnoszę wrażenie że niektórzy nie są zainteresowani właśnie kontaktami z ludzmi ze szkół (a właśnie taki cel ma logowanie się na tym portalu) a tylko "lansowaniem się". No i wyścig kto ma więcej znajomych wink no cóż - bez komentarza. Uważam że każdy może coś znaleść tam dla siebie.

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

#14 2008-10-09 21:20:31

Danusia
Zbanowany

Opowiem Wam coś....... gdy chodziłam do liceum -śpiewałam w chórze górniczym.W wakacje-jeździliśmy z występami na Górny Śląsk .W jednym z miast mieszkaliśmy w internacie szkoły górniczej- a naprzeciwko był Dom Górnika,w którym mieszkali pracownicy jednej z kopalń. Proszę pamiętać,że to były wczesne lata siedemdziesiąte.Ojjjjj chłopaki z tego domu- wodzili oczkami za młodymi siksami,jakimi wtedy byłyśmy. Oczywiście były równiez wieczorki.Na jednym z nich poznałam chłopaka.Fajnie się z Nim rozmawiało,tańczyło.Przez dwa tygodnie pobytu na Śląsku - bardzo mnie adorował.Ponieważ jestem ze wsi - nie miałam wtedy zbyt dużo okazji- by wyrwać się do wielkiego świata- i strasznie mi to zainteresowanie imponowało.Zapraszał mnie na:galaretkę wielokolorową z bitą smietaną,lody czarno-białe- a nawet zwiedzaliśmy  zamek w Pszczynie. Jednak pobyt się skończył,jakiś czas wymienialiśmy korespondencję -listowną oczywiście .........aż wszystko urwało się.Gdy córka pokazała mi  naszą klasę ..... oczywiście machnęłam nazwisko i imię tego chłopaka ..........iiiiiiiiiiiiiiiiii .......... zobaczyłam zdjęcie starszego, siwego Pana......... On ci........ czy nie On................ za piernika nie mogłam "wyczaić".Nawet był podany numer telefonu.Odczekałam jeden dzień.......... wzmocniłam na odwagę ........ butelką warki strong......... i........ zadzwoniłam.Przedstawiłam się- oczywiście uprzedzając,że nie jestem pewna czy jest osobą ,o której myślę. Tak........ to był On.Badzo się ucieszył-mówiąc,że wielokrotnie przez lata wracał myślami do tej naszej znajomości.Teraz jest na emeryturze- jest mężem,ojcem,dziadkiem.Wymieniliśmy się skypem..... i rozmawiamy sobie - ale nie za często- bo przecież gdybym była na miejscu żony- nie byłabym zadowolona,że jakieś duchy z przeszłości -nawiedzają małżonka.Aha....... nie byłabym sobą,gdybym nie zapytała o jedną sprawę.......a za  diaska nie pamiętałam: czy my się całowaliśmy...... dostałam odpowiedź........ zgłupiałaś? żebym w gębę od Ciebie dostał? Noooooooo i tak dzięki portalowi nasza klasa-odzyskałam kolegę sprzed ponad trzydziestu lat.

#15 2008-11-28 09:00:15

Jeanne
Zbanowany

Co nam zrobiła Nasza Klasa

Bilans portalu www.nasza-klasa.pl to nie tylko długo wyczekiwane spotkania klasowe i wesoła zabawa, to także rozbite małżeństwa, skandale z pierwszych stron gazet, oszustwa, wyłudzenia, zdrady i frustracje. Miałem wyjątkowe szczęście - to wszystko mnie ominęło. Jest jednak wielu, którzy - gdyby tylko mogli - cofnęliby czas i nigdy nie założyli konta na Naszej Klasie. Ja doświadczyłem tylko rozczarowania, inni czegoś znacznie gorszego. Wszyscy jednak - i ci naprawdę poszkodowani, i ci rozczarowani, i również ci zadowoleni - zaczynali swoją przygodę w nastroju niewinnej euforii i ciekawości.

Wszyscy zapomnieliśmy, że internet to wprawdzie niezwykle nowoczesne i niezwykle wyrafinowane narzędzie, ale jego użytkownikami są niestety tylko ludzie. I tak jak w twojej i mojej szkole zdarzały się rzeczy przyjemne, zdarzały się niezapomniane spotkania, pierwsze miłości, ważne doświadczenia, tak też miały miejsce bójki, kradzieże, oszustwa i nieszczęścia. Pośród rzeszy sympatycznych i porządnych kolegów oraz koleżanek grasowały także - co tu ukrywać - szkolne łobuzy, podwórkowi terroryści albo amatorzy dziewczęcych wdzięków zaczajający się przy oknach damskich szatni przed lekcjami wf. Nadzieja, że powracając do wirtualnej szkoły, zastaniemy tam same pozytywy, okazała się naiwna i płonna.

Jak długo jeszcze portal www.nasza-klasa.pl będzie przynosić zyski, trudno oszacować. Warto jednak przyjrzeć się bliżej niektórym wydarzeniom, które mogły mieć wpływ na to, że wielu potencjalnych zalogowanych w ostatniej chwili zrezygnowało z przyłączenia się do tej internetowej społeczności. Warto je przeanalizować zwłaszcza że - jak mówi Zenon Waldemar Dudek: - Społeczeństwa bawią się zazwyczaj w dwóch sytuacjach: albo skrajnego zagrożenia, kiedy przed wojną, zagładą i śmiercią nie ma już ucieczki, albo w fazie dobrobytu. Polskie społeczeństwo przeżywa teraz okres względnej stabilizacji. I dlatego właśnie szuka wrażeń w rzeczywistości wirtualnej.

...W internecie nie obowiązują żadne normy i wzorce, którymi kierujemy się w realnym życiu - dodaje Dudek. Dlatego wirtualne zabawy, poczynając od gier komputerowych, mogą być niekiedy
naprawdę niebezpieczne i naprawdę mało zabawne. Przyciągają też - właśnie ze względu na pozorny brak ograniczeń - między innymi ludzi niedojrzałych albo z zaburzeniami psychicznymi.

Przekonali się o tym rodzice 13-letniej Agnieszki z Nowogrodu Bobrzańskiego, którzy włamali się do komputera córki, kiedy nie wróciła wieczorem do domu. Zdjęcie i nazwisko w jej profilu na portalu były prawdziwe. Rodzice z przerażeniem odkryli jednak, że córka dodała sobie trzy lata. A w jej skrzynce znaleźli wiadomości od 30-letniego mężczyzny z Nowej Soli. Do jego domu wtargnęli z policją, 13-letnią córkę znaleźli w łóżku mężczyzny, który ma teraz sprawę w sądzie. - Trudno jednak obwiniać dzieci za brak odpowiedzialności w posługiwaniu się internetem. Im jeszcze możemy pomóc, wprowadzając do szkół obowiązkowe elementy edukacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Gorzej, że dorośli radzą sobie z tym równie fatalnie - komentuje Jakub Śpiewak, szef fundacji kidprotect.pl i ekspert bezpieczeństwa w internecie.
...Na
Naszej Klasie obok zdjęć w rynsztunku antyterrorystycznym pokazywali fotki z wakacji albo imprez, na których bawili się w towarzystwie znanych prokuratorów. Choć trudno w to uwierzyć, być może nie zdawali sobie sprawy, że odnalezienie kogoś na podstawie danych z profilu może zająć kilka minut. Kiedy w czerwcu w mediach wybuchła sprawa nastoletniej Agaty, której uniemożliwiono wykonanie aborcji, reporterka "Newsweeka" odnalazła jej numer telefonu właśnie na portalu. To samo mógł zrobić każdy.
...Nie tylko jednak dziennikarze mogą dzięki Naszej Klasie odnaleźć niemal każdego. Z tej wielkiej książki telefonicznej mogą skorzystać wszyscy. Także ci, którzy po dziś dzień tęsknią za dawną, młodzieńczą miłością.
...Jeszcze w maju wpisy Roberta Latkowskiego nie miały w sobie tyle goryczy. To wtedy co najmniej raz dziennie logował się na Naszej Klasie, żeby sprawdzić, czy nie dostał wiadomości od dawno niewidzianych kolegów. Profil założyła
sobie też jego żona. I korespondowała z wielką miłością z liceum. Robert nie wiedział niestety, że miłość wróciła ze zdwojoną siłą podczas spotkania klasowego jego żony w stolicy Wielkopolski. Dokładnie o czwartej nad ranem w formie pocałunku na parkiecie, kiedy inni uczestnicy spotkania zajmowali się zrzutką na kolejną flaszkę wódki. Żona wyprowadziła się od niego miesiąc temu. Wtedy też Robert wykasował swoje konto z portalu. Nie chciał, żeby znajomi oglądali jego profil i plotkowali o końcu pożycia z małżonką. "Mimo wszystko nie obwiniam portalu za to rozstanie. To był tylko katalizator. Ale tak silnego i masowego katalizatora w historii jeszcze chyba nie było" - wyrokuje.
...
Abstrahując już od tego, czym tłumaczymy tę falę powrotów do starych,
niezardzewiałych miłości, czy tak jak Hillman mitami zawiadującymi naszą wyobraźnią, czy tak jak prof. Lewis językiem nowej mitologii, czyli analizy neurobiologicznej, która próbuje dziś wyjaśniać całe ludzkie życie narzędziami nauk przyrodniczych, łatwość, z jaką rozpadają się małżeństwa, nie świadczy dobrze o sile relacji, które budujemy w prawdziwym życiu. - To prawdziwy i jakościowo nowy test dla małżeństw i związków - mówi Zenon Waldemar Dudek. - Jeśli kiedyś przeżywaliśmy chwile niepewności, wystarczyło zapytać męża lub żonę, dokąd wychodzą wieczorem. Dziś rozmaitych kanałów komunikacji jest znacznie więcej...

...I będzie ich nieustannie przybywało...bo to pierwsza generacja, której świat internetu będzie towarzyszył przez całe życie. I może oni - nauczeni naszym doświadczeniem - będą od początku wiedzieli, że rajskie przestrzenie nie istnieją. Zwłaszcza w sieci. I w szkole.

Żródło: ( fragmenty artykułu) Newsweek Polska

#16 2008-11-28 11:44:09

astar
100% Netkobieta

Dla mnie n-k jest ok.  Nalezy jedynie zachować ostrożnośc w podawaniu informacji o sobie i nie przystępować do różnych klubów itd. Z tym lansowaniem się to tak bywa, że niektórzy muszą coś wiecznie robić na pokaz. Grunt to nie przejmować sie i być po prostu sobą. Fajnie spotkać dawnych znajomych i mieć możliwość kontaktu z nimi. Szczególnie cenię sobie kontakt z tymi, którzy wyjechali za granice i nie mogę się z nimi zobaczyć w Polsce. Przynajmniej możemy popisać mailowo na nk.
Pozdrawiam smile

Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami.
Marzeniom nie należy stawiać poprzeczki zbyt wysoko. smile

#17 2008-12-01 00:21:18

paulla
Cioteczka Dobra Rada

Jak dla mnie NK to wielka skarbnica wiedzy.
Niedawno przydazyła mi sie pewna historia. Poszłam na impreze, powiedziałam rodzicom, ja jade za miasto z przyjaciółka do jej kumpeli ze studiów. W rzeczywistości byłam z kim innym. Oczywiscie powiedziałam przyjaciółce ze w razie czego byłysmy razem. Los tak chciał, ze  rozładowł mi sie telefon i rodzice nei mogli sie do mnie dodzwonic. Mam zadzwoniła do Przyjaciólki i sie zapytała czy jesem z nia, przyjacióła powiedziałą ze ona musiała wczesneiej do domu wrocic a ja jeszce zostałąm. Moja mam poprosiłą przyjaciółke zeby ta jakos sie ze mna skontaktowałąa przez znajomych. Kumpela w panice zaczeła kombinowac. I tutaj przydała sie nasza klasa.smile Zanlazła na NK mojeo kumpla, z ktorym pojechałam na impreze, w jego znajomych znalazła kolezanke u ktorej bylismy na tej imprezie. Zanajc jej nazwisko i imie zadzwoniła na informacje i zdobyła jej nr telefonu. Byłam tak zszokowana jej telefonem jak nigdy w zyciu. Zreszta nie tylko ja, ale wszyscy uczestnicy imprezy, a w szczegolnosci sama właścicielka. Ehh. Ale dzieki temu mój tyłek został uratowany. big_smile
Tak jak napisałam na poczatku, Nk to wielka skarbnica wiedzy.
Poza tym lubei ten portal. Czesto tam bywam. W zadnym wypadku sie nie lansuje. I denerwja mnie te konta fikcyjne. Równeiez jestem zdania ze takowe nie powinny istniec na takim profiu.

'Ze wszystkich życiowych tragedii miłość jest tą największą i tą najpiękniejszą.'

#18 2008-12-05 14:05:21

Jeanne
Zbanowany

Nasza-klasa.pl: seks, przemoc, pedofilia. Co z tym zrobić?

Wirtualni pedofile kradną zdjęcia dzieci w w ww.Nasza-klasa.pl. I zamieszczają je ponownie - z wulgarnymi komentarzami. Rodzice są przerażeni.

"Fikcyjne profile dzieci zawierają wulgarne opisy np. że dziecko zostało zgwałcone, albo że jest biedne, nie ma rodziców, nie ma co jeść" - podaje Radio Wrocław.

Wyobraźcie sobie, że jesteście rodzicami takiego dziecka. I znajdujecie taki właśnie jego profil w Naszej-klasie.pl - czyli w największym polskim serwisie społecznościowym. Co zrobicie? Gdy minie szok - warto zadziałać. Rzecznicy policji i Naszej-klasy.pl powiedzieli Radiu Wrocław krótko: zgłaszajcie nam takie przypadki.

Zresztą policja już bada sprawę wirtualnego wykorzystywania zdjęć cudzych dzieci w celach - by tak rzec - zboczonych.

Zaniepokojeni dorośli ostrzegają się nawzajem przed wirtualnymi pedofilami. Ale problem jest tak naprawdę szerszy. W Naszej-klasie.pl jest coraz więcej pornografii (podkreślam: pornografii, a nie lajtowej erotyki). W praktyce wygląda to tak, że ktoś tworzy sztuczny profil i zamieszcza tam zdjęcia porno. Każde z nich wyświetla się nam na stronie głównej serwisu wśród "ostatnio dodanych zdjęć". W efekcie, mogą je tam zobaczyć wszyscy. Dzieci, starcy, mężczyźni, kobiety.

Oczywiście - użytkownicy NK wrzucają taką masę zdjęć, że statystycznie trudno jest trafić akurat na fotę pornograficzną w "ostatnio dodanych" (za każdym odświeżeniem strony mamy inny zestaw fotografii w tej sekcji). Ale da się "wyłapać" taką twórczość.

Oprócz ostrego seksu jest tam przemoc. "Gdy w Świdnicy została zamordowana nastolatka, tamtejsza młodzież szybko ustaliła, kim jest sprawca, odnalazła jego profil w Naszej-klasie.pl i urządziła mu regularny internetowy lincz" - pisałem niedawno na stronie Radia Wrocław. Mało tego. Kto trafił na profil mordercy (zliwkidowany niedługo później), zwrócił z pewnością uwagę na ostatnie z wrzuconych przez niego zdjęć. Oto niedługo przed dokonaniem zbrodni, jej sprawca sfotografował się (i pokazał światu) w kominiarce na głowie i z wielkim nożem w ręku.

Jak widać, sweetuśna focia z Auschwitz to było niewinne preludium do prawdziwej orgii seksu i przemocy, jaka trwa sobie w najlepsze w Naszej-klasie.pl.

Od dłuższego czasu mam wrażenie, że do tego serwisu przenosi się całe życie Polaków. Ze wszystkimi ludzkimi emocjami i przeżyciami. Jak widać - trafili tam też zboczeńcy i przestępcy.

Samo życie.

Łukasz Medeksza

#19 2008-12-05 14:43:45

Verissimo
Przyjaciółka Forum

A ja jestem bardzo zadowolona miałam już dwa spotkania z ludzmi ze szkół w tym z podstawówki a nawet z zerówki to niesamowite że po latach można tyle zapomniec i tyle zapamiętac.

#20 2008-12-05 15:14:42

oazuu
100% Netkobieta

dla mnie jak najbardziej ok.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#21 2009-01-04 18:59:07

liczek
Gość Netkobiet

No dla mnie też chociaż trochę razi mnie to co niektórzy dają sobie w galeriach ;-) ale to już ich problem skoro chcą być tak odbierani taki swoisty wyścig na zdjęcia  kto był dalej kto ma zdjęcie ze "znaną osobą" itd.

#22 2009-01-05 11:23:19

Delta
100% Netkobieta

ja sporadycznie wchodze na n-k, mam konto, nie spotkało mnie ani nic bardzo sympatycznego, ani nic złego. mam w kontaktach swojego pierwszego chłopaka, wymienilismy kilka zdań i koniec. Tak naprawdę moje kontakty ze znajomymi zaczynają się i kończą na obejrzeniu zdjęć i czasem ich skomentowaniu. Portal jak każdy inny

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#23 2009-01-05 11:32:43

Agatka
100% Netkobieta

Lubię ten portal i często tam zaglądam. Jednak nie mam potrzeby posiadania 2000 znajomych, jak to niektórzy robią. Dzisiaj na przykład dostałam zaproszenie od jakiegoś gościa z Gdańska, który ma ponad 2000 znajomych. Nie znam go kompletnie, więc zaproszenia nie przyjmuję. Nie wiem, co ten człowiek chce osiągnąć mając tyle "znajomych". Mnie w każdym razie takie coś nie bawi. Ale generalnie nasza-klasa jest fajnym portalem i odnalazłam wielu znajomych, z którymi z różnych przyczyn straciłam kontakt.

#24 2009-01-09 12:28:22

klodi
Zaglądam tu coraz częściej

Faktycznie, wiele osób prześciga się w dodawaniu znajomych... których nie zna. Może w ten sposób chcą sobie "odbić" brak popularności w "realu" smile

#25 2009-01-09 12:42:52

SylwiaFM
Przyjaciółka Forum

ja bardzo lubię naszą-klasę.
Odzyskałam kontakty ze starymi znajomymi i nawiązałam nowe znajomośći

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

#26 2009-01-17 09:52:13

Galatea
Do zakochania jeden krok

Jak dla mnie jest to normalny portal, a to, że niektórzy wolą sobie tam urządzac pokazówkę swoich "cudownych" osiągnęc lub rewię mody to już tylko i wyłącznie problem ich zdegradowanej i niedowartościowanej psychiki.  Bardzo duży procent osób ma okazję odnowic  swoje znajomości tym bardziej, ze bardzo wiele z nich porozjeżdżało się po świecie. Jeśli taki portal ma w tym pomóc to niby dlaczego z niego miałoby się nie korzytac...oczywiscie w sposób zdrowy.
Dla psychologów ten portal to też ciekawe doświadczenie - zwłaszcza obserwacja typowych dzieci neo. Przyozdabianie wpisów, nazwiska, dodawanie do znajomych kogo popadnie bo im większa liczba tym są bardziej cool, rozsyłanie próśb do ludzi aby dodawali pod ich zdjeciami jak najwięcej komentarzy, zakładanie kilku kont  aby móc miec wgląd anonimowy w nielubiane osoby, dopisywanie się do szkół nieistniejących, bo to trendy i podnosi poziom samooceny itp.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"

#27 2009-01-17 11:37:11

ikaa
100% Netkobieta

a ja dzieki nk mam teraz faceta:) dodalam keidys do znajomych kolege, ktorego w sumie rok nie widzialam, i od tego sie wsyztsko zaczelo:)
teraz nie mam jzu tam konta;)

porąbana jak łajno w tartaku

#28 2009-01-17 11:40:54

Delicious
Moderator

Jak dla mnie to portal bardzo przydatny. Chociaż mam dopiero 20 lat to znalazłam dużo starych znajomych. Przeprowadziłam się w I klasie gimnazjum z woj. Łódzkiego do Kuj-pom i straciłam kontakt z masą znajomych, bo komórki to jeszcze były zabawki tylko dla wybranych wink

Nic złego na szczęście mnie nie spotkało i mam nadzieję, że nie spotka, a miło popisać ze starymi znajomymi, pośmiać się i powspominać szczenięce lata wink

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#29 2009-02-12 09:48:09

delta_centauri
Wkręcam się coraz bardziej

jesli chodzi o mnie to my sie z moim Kochanym caly czas klocimy o NK smile
kto do kogo napisal, jak skomentowal zdjecie smile
ale mamy hasla swoich kont (w sumie i tak mieszkamy razem)
zreszta wszystkie nasze klotnie sa smieszne ehh smile

-homeless-

#30 2009-02-27 07:50:05

Jeanne
Zbanowany

Czy widzieliście to? :
Policja przestrzega przed wirusem komputerowym z Nasza-Klasa.pl
Policja przestrzega internautów przed otwieraniem e-maili z załączonym rzekomo zdjęciem, który w rzeczywistości jest groźnym wirusem komputerowym. Zajmujący się sprawą białostoccy funkcjonariusze uważają, że wirus został rozesłany co najmniej do pół miliona użytkowników internetu.

Link dostałam w wiadomości do użytkowników gg.

Wirus rozprzestrzeniany jest wśród użytkowników portalu Nasza klasa.

Jak poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński, w Wasilkowie k. Białegostoku i Rzeszowie zabezpieczono w sumie sześć komputerów i osiem twardych dysków, które były wykorzystywane do rozsyłania wirusów. Teraz policja sprawdza, czy to bezpośrednio z nich wysyłano zainfekowane e-maile, czy może były jedynie przekaźnikiem przez sieć internetową. Dlatego, jak zaznaczył Dobrzyński, zabezpieczono jedynie sprzęt komputerowy, a nie było zatrzymań jego właścicieli.

Jak podała policja, sprawa dotyczy znanego portalu społecznościowego, na którym założono dwadzieścia fikcyjnych kont, z których do internautów trafiały e-maile z wiadomością typu: "Cześć, wydaje mi się, że chyba mam twoje stare zdjęcie. Czy to ty?". Załączony do otwarcia plik to wirus. Po zainstalowaniu służy m.in. do zdalnego czytania haseł i kodów. Według policji, w połowie listopada ubiegłego roku tylko w ciągu dwóch dni rozesłano w ten sposób wiadomości do pół miliona adresatów.

Rzecznik portalu naszaklasa.pl Bartek Szambelan poinformował, że dział bezpieczeństwa portalu wie o sprawie i już w listopadzie ub. roku formalnie zawiadomił policję, a jego pracownicy współpracowali też z funkcjonariuszami. Pytany o skalę szkód, które mógł spowodować wirus przyznał, że trudno to jednoznacznie określić, bo poszkodowanymi są głównie osoby, u których zainstalowało się to "złośliwe oprogramowanie".

"Nie monitorujemy treści przesyłanych przez użytkownika maili (nie mamy takiego prawa). Co za tym idzie, użytkownik powinien pamiętać o tym, aby nie klikać w linki zawarte w wiadomościach od nieznanych osób. Dochodzimy tutaj do podstaw korzystania z internetu" - powiedział Szambelan.

"Jakiekolwiek nielegalne działania za pośrednictwem portalu spotykają się z naszą natychmiastową reakcją i włączeniem do sprawy organów ścigania" - podkreślił Szambelan.

"Policjanci ustalają czy właściciele zabezpieczonego (w Wasilkowie i Rzeszowie) sprzętu brali udział w tym procederze, czy też stali się ofiarami przestępców. Zatrzymanie sprawców to tylko kwestia czasu" - powiedział Dobrzyński.
Policja przypomina internautom o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i przestrzega przed otwieraniem poczty z nieznanego adresu. Zainstalowany w ten sposób wirus może bowiem nie tylko uszkodzić system operacyjny czy komputer, co powoduje utratę niekiedy cennych danych, ale także pozwala internetowym przestępcom np. zaciągać na nasze konto zobowiązania finansowe.

http://www.wprost.pl/ar/153341/Policja- … puterowym/

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2009-02-27 07:54:10)

#31 2009-02-27 09:49:51

sueno6
100% Netkobieta

Na szczęście ja nie przyjmuję zaproszeń od nieznajomych wink
Ale nieciekawe te informacje o tym wirusie...
Trzeba uważać!

Być jak płynąca rzeka...

#32 2009-02-27 11:29:32

green.butterfly67
Dobry Duszek Forum

Ja rowniez korzystam z tego portalu, chociaz nie codziennie. Zagladam od czasu do czasu.  Fajne dla ludzi, ktorzy chca sie spotkac po latach i nie tylko. Ja mam dodanych znajomych z Polski i dzieki temu utrzymujemy kontakt. Nie jest zle!

'If you really want something, all the universe conspires to make your dream come true'

#33 2009-02-27 14:55:39

asiulka090
Wróżka Bajuszka

nasza-klasa, hm fajna rzecz, a to ze niektorzy dodaja dziwne zdjecia na pol rozebrane a czasem i nie swoje to juz ich problem. Ja spotkalam paru znajomych, ktorych od dawna nie widzialam i dopiero teraz moge ujrzec jak sie pozmieniali smile

#34 2009-02-27 16:16:06

lilly

Zamysł i cel w jakim stworzono portal bardzo mi się podobał, ale do czasu. Wyścigi na zdjęcia, graficzne dodataki przy nazwiskach, łańcuszki i inne, wyścigi w liczbie znajomych, wyśmiewanie się z cudzego narzeczonego czy rodziny, monitorowanie cudzego życia doprowadziły mnie do decyzji o usunięciu konta. Oczywiście są osoby, które korzystają z portalu w celu odnowienia znajomości itp.ale chęć sensacji i poziom wścibstwa zaczął mi przeszkadzać.
Mój facet co prawda nie miał konta, ale miał bierzące relacje o komentarzach pod moimi zdjęciami i znajomych (kolegach). Oczywiście kończyło się bezpodstawnymi kłótniami. Wypytywanie kto to, skąd go znam itd, również było jedną z przyczyn usunięcia profilu.

Moim zdaniem portal ma wiele zalet i wiele wad,jednak jeśli ktoś nie przekracza pewnych granic i dba o swoją prywatność jest ok.

...

#35 2009-03-01 00:23:16

MortarChaos
Cioteczka Dobra Rada

ja mam pytanie czy może ktoś z was wie jak można obejrzeć zablokowaną galerie na nk :-D wiem , że potrzeba tylko jakiś link lub coś zmienić w linku.. Wie ktoś ;d ?

#36 2009-03-01 06:36:58

LANDA
Cioteczka Dobra Rada

Dzięki nk odnalazłam znajomych z którymi nie miałam kontaktu od lat. Nie przesadzam ze zdjęciami informacjami itd. Słyszałam jednak dużo złego na ten temat.

#37 2009-03-01 13:49:37

Elma
Do zakochania jeden krok

ogolnie  nie mam zbyt dobrego zdania na temat n-k, i w ogole wszystkich blogow czy anonimowosci w internecie. Zaczelo sie od tego ze przypadkiem znalalzlam blog bylej dziewczyny mojego taty gdzie pisala o tym jak jestem nie potrzebnie ciagnacym sie ogonem za nimi ( za nia i  za moim ojcem ) o tym jak wszelkie wycieczki traca urok przezemnie itd itd itd tymczasem ja na prawde ja lubilam do momentu nie przeczytania tego bloga, problemy wlasciwie zaczely sie pozniej, opowiedzialam o tym swoim znajomym i nie wiem czy to ktorys z nich chcial mi 'pomoc' czy o co chodzi ale nagle na jej profilu na nk zaczely sie pojawiac jakieswulgarne komentarze  zreszta podobno byly bardzo nieprzyjemne ( nie wiem bo  nie zdazylam ich przeczytac ) oczywiscie wszystko poszlo 'na mnie' mimo ze nie mialam z tym nic wspolnego sprawa poszla do mojego ojca i skonczylo sie ogolna awantura a ja nawet nie mialam jak sie wytlumaczyc bo faktycnie wszystko wskazywalo na mnie.
od jakiegos czasu zastanawiam sie nad skasowaniem swojego konta na n-k ale prawda jest taka ze n-k codziennie mnie zaskakuje, odnowilam pare swietnych kontaktow i po prostu mi zal bo zawdzieczam wiele fajnych chwil temu portalowi smile ale oczywiscie galerie mam zablokowana dla nieznajomych tak samo informacje prywatne o mnie

#38 2009-03-01 22:33:07

lilly

MortarChaos,
niestety zablokowanej galerii na nk nie da się obejrzeć za pomocą "jakiegoś linku" lub jego zmiany.
Do tego potrzebne są hakerskie umiejętności. Więc to nie takie proste i co ważniejsze NIELEGALNE!!!

...

Ostatnie tematy :

Stopka forum