Co tak naprawde kobiety cenią sobie w mężczyznach ?? Pytanie faceta... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-14 16:24:44

Arman18
Net-facet

Co tak naprawde kobiety cenią sobie w mężczyznach ?? Pytanie faceta...

Witajcie. Otóż męczy mnie relacja damsko - męska i cechy charakteru jak i wygląd jakie cenią sobie dziewczyny/kobiety.

Mam 19 lat, jeszcze się uczę a więc moje otoczenie to przedział wiekowy od 16 do 19 lat.

Tak wiele słyszałem o tym jakie cechy charakteru kobiety cenią sobie u mężczyzn. Zeby był dobry, czuły, mily, wesoły, towarzyski, wierny, spontaniczny, kochany oraz umiał walczyć o swoje.

I tu pierwsze zaskoczenie. Mam wszystkie te cechy, do tego jestem zawsze pachnacy, schludnie ubrany (moze nie zawsze modnie ale ladnie) i wiele kobiet mi mowi ze przystojny lecz jednak nadal sam... Nie mam duzych wymagan co do wygladu kobiety jednak wiadomo chcialbym zeby podobała mi sie z twarzy.

Tylko że wszystkie takie dziewczyny sa zajete przez przystojniejszych ode mnie chlopakow albo ciagnie ich do tych złych tzw hip hopowcow ktorzy maja spodnie a krocze ich jest na poziomie kolan...

O ile jestem w stanie zrozumiec pierwsza sytuacje no bo powiedzmy ze dziewczyny wola tych ladniejszych to drugiej juz nie moge pojac..

Uwazam sie za fajnego faceta do zwiazku a jednak mam problem..

O co w tym swiecie chodzi ??

Z gory dziekuje za odp wink

Pozdrawiam Krzysiek wink

#2 2011-02-14 16:40:24

MagdaEM.
100% Netkobieta

Re: Co tak naprawde kobiety cenią sobie w mężczyznach ?? Pytanie faceta...

Może wynika to właśnie z tego, że przedział wiekowy "kobiet", o których piszesz to właśnie 16-19 lat. O ile dziewiętnastolatka to już kobieta o tyle szesnastolatka jeszcze niekoniecznie. W tym wieku te 3 lata to dużo.

Nastolatki mają na pewno inne priorytety niż starsze dziewczyny i kobiety. Inne rzeczy im imponują. Może zbyt poważnie podchodzisz do związków? Trudno mi powiedzieć czemu nie masz powodzenia u płci przeciwnej. Może jesteś zbyt nieśmiały? Dużo masz koleżanek? Łatwo nawiązujesz nowe znajomości?

"Gdyby u mnie na oknie stały kwiaty paproci i niebieskie migdały..."

#3 2011-02-14 20:02:17

Arman18
Net-facet

Hm, no ale kobiety niby szybciej dojrzewają...

Bardzo poważnie podchodziłem do pierwszego w życiu związku, teraz mam inne pojecie o związkach więc troche inaczej do nich podchodze..

Nieśmiały byłem jeszcze dwa lata temu, teraz się zmieniłem bardzo pod tym względem, a koleżanek mam bardzo dużo. Wiele dziewczyn/kobiet mnie lubi bez względu na to jak długo mnie znają. Tak samo dziewczyny z klasy są dla mnie bardziej życzliwe niż dla reszty chłopaków. Dlatego nie mam pojęcia dlaczego jest tak a nie inaczej sad

Często zdarzają się związki pięknych dziewczyn z "brzydkimi" chłopakami. Wtedy często tłumaczy się to dobrym charakterem faceta, a ja wcale brzydki nie jestem a swoją kobietę traktuję jak księżniczkę...

#4 2011-02-14 20:40:05

busiu
100% Netkobieta

No właśnie. Sama się zastanawiam, gdzie leży Wasz, w domyśle takich mężczyzn jak Ty, problem. Mam brata, który jest miły, świetnie gotuje, sympatyczny, całkiem przystojny, a mimo to ląduje w szufladce 'tylko przyjaciel'. Ja paru facetów też tak zaszufladkowałam, chociaż oni liczyli na więcej.

Dlaczego? Przecież byli mili, sympatyczni. No, przecież nic im nie brakowało. Na pewno traktowaliby mnie jak księżniczkę... w ich ramionach obawiałabym się tylko śmierci przez zagłaskanie. Może tu tkwi problem? Robisz się rozpłaszczony jak dywan przed kobietą, odsłaniasz się całkiem, zapominając, że miłość to także mała gra pozorów? Trochę tajemnicy, trochę niepewności, a Ty tu nagle odsłaniasz wszystkie karty, podajesz się na talerzu i obiecujesz bezwarunkową, dozgonną miłość? Mój brat tak robi, i nie może przyjąć do wiadomości, że robi źle. Ale właśnie dostał drugą nauczkę, kiedy to ona, nowa ukochana, wybrała "zimnego drania" i brat powoli idzie po rozum do głowy.

Przeanalizuj swoje zachowanie!

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#5 2011-02-14 21:23:39

Arman18
Net-facet

Myślałem też i nad tą wersją busiu.

I wydaje mi się że zmieniłem to w sobie, że jestem miły ale bez przesady..

Tylko problem tkwi w tym jak z tego "przyjaciela" stać się chłopakiem.

Byłem teraz na wycieczce. Poznałem super dziewczyne. Odnosze wrażenie że spodobałem jej się. (choć jednak często moje "wrażenie mnie potrafi mylić). Ma 16 lat i chłopaka ;/ Nie jest to "tradycyjny" chłopak ze względu na dredy i szerokie spodnie. Ma 17 lat i rok już nie zdał w technikum.

Próbowałem analizować dlaczego ta dziewcznyna z nim jest. Dodam że dziewczyna wydaje się skromna, nieśmiała ale za to bardzo ładna. Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt że chłopak bardzo się wyróżnia z otoczenia, jest takim indywidualistą i być może dlatego...

No a co do dziewczyny to zdobyłem jej numer wczoraj (wycieczka kończyła się w piątek) i dziś miała się odezwać pierwsza. Ale do tej pory cisza. Nie wiem jak mam to rozumieć, czy nie chce ze mną pisać, choć wczoraj wyrażała taką chęć. A może liczy że to ja się odezwę ??

Jak według Was powinienem postąpić ??

#6 2011-02-14 22:19:37

busiu
100% Netkobieta

Nie chcę się z Ciebie naśmiewać, ale jaki jest Twoim zdaniem wzór na 'tradycyjnego chłopaka'? big_smile Zobaczę, czy mój się łapie.

Co do Twojego podejścia. Masz jednak 19 lat. Mam rok więcej, więc może nie jestem jakaś super doświadczona, ale myślę sobie- nie traktuj każdej spotkanej dziewczyny ze śmiertelną powagą. Jesteś, podobnie jak ja, młody, jeszcze dużo przed nami. Pisałeś, że poważnie podchodziłeś do pierwszego związku- nieźle to o Tobie świadczy, ale potrzeba Ci więcej luzu. Nie myśl w kategoriach 'może ona będzie moją żoną', tylko 'zobaczymy co z tego będzie'. Nie patrz na każdą dziewczynę jak na potencjalną partnerkę, nie kalkuluj i nie myśl tyle. Nie myśl! Rób co czujesz, co podpowiada Ci intuicja, ale zawsze z dystansem na początku. I nie szukaj na siłę.

Co do dziewczyny- lepiej być solidarnym i zostawić zajęte dziewczyny w spokoju. Na pewno jest dużo fajnych, wolnych.

#7 2011-02-14 23:11:10

mc89
Net-facet

busiu napisał:

miłość to także mała gra pozorów

@busiu mogła byś to trochę rozwinąć , jestem ciekawy co masz tu na myśli .

Arman18 napisał:

Nie jest to "tradycyjny" chłopak ze względu na dredy i szerokie spodnie. Ma 17 lat i rok już nie zdał w technikum.

Dla mnie właśnie jest to ten tradycyjny , polski , blokowo/bramowy reprezentant mieszczaństwa .
Wiesz , trzeba tez sobie odpowiedzieć jakie dziewczyny wybierają takich ortalionowych indywidualistów (chociaż ja ich widuje najczęściej w dość jednolitych grupach) , to że dziewczyna jest ładna , to miło , ale gry ładna i do tego mądra , to już mamy niebo . Wg. mnie nie powinieneś się niczym martwić mając 19 lat , po prostu trzeba robić swoje .

Ostatnio edytowany przez mc89 (2011-02-14 23:13:04)

#8 2011-02-14 23:27:54

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Eh ... wielu rzeczy juz nie "ogarniam"...ale chyba chodzi o szpan...tak myslę...
A Ty ARMAN bądz soba a znajdziesz swoja poloweczke...spoko

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#9 2011-02-15 09:34:18

busiu
100% Netkobieta

mc89 napisał:

busiu napisał:

miłość to także mała gra pozorów

@busiu mogła byś to trochę rozwinąć , jestem ciekawy co masz tu na myśli .

No nie wiem. Tak jak mówiłam, żeby kogoś zainteresować sobą, trzeba mieć w sobie trochę tajemniczości, budzić trochę niepewności, co do naszych intencji. Głównie chodzi mi o flirt, o którym ludzie często zapominają. A jeśli kogoś zainteresujemy sobą, to jego myśli zaczną się kręcić wokół nas, a wtedy wszystko idzie łatwiej.

#10 2011-02-15 13:11:23

Arman18
Net-facet

busiu napisał:

Nie chcę się z Ciebie naśmiewać, ale jaki jest Twoim zdaniem wzór na 'tradycyjnego chłopaka'? big_smile Zobaczę, czy mój się łapie.

Co do Twojego podejścia. Masz jednak 19 lat. Mam rok więcej, więc może nie jestem jakaś super doświadczona, ale myślę sobie- nie traktuj każdej spotkanej dziewczyny ze śmiertelną powagą. Jesteś, podobnie jak ja, młody, jeszcze dużo przed nami. Pisałeś, że poważnie podchodziłeś do pierwszego związku- nieźle to o Tobie świadczy, ale potrzeba Ci więcej luzu. Nie myśl w kategoriach 'może ona będzie moją żoną', tylko 'zobaczymy co z tego będzie'. Nie patrz na każdą dziewczynę jak na potencjalną partnerkę, nie kalkuluj i nie myśl tyle. Nie myśl! Rób co czujesz, co podpowiada Ci intuicja, ale zawsze z dystansem na początku. I nie szukaj na siłę.

Co do dziewczyny- lepiej być solidarnym i zostawić zajęte dziewczyny w spokoju. Na pewno jest dużo fajnych, wolnych.

Mówiąc "tradycyjny" chłopak, miałem na myśli zwykłego gościa ;P Krótko ostrzyżony, lub z włosami na żel, w normalnych spodniach zamiast takich szerokich ;P

Nie, nie traktuje każdej dziewczyny tak poważnie, tylko do tej poczułem to "coś". Zauroczyłem się... A bardzo dawno już tego nie czułem (w zasadzie od pierwszej i jedynej miłości). I przez to nie przestaje o niej myśleć sad

Dzisiaj pogadałem z nią trochę, jest załamana/smutna ale nie chciała powiedzieć dlaczego a ja nie nalegałem... Nie ma też ochoty pisać esków ze mną w takim stanie... Ale zapewnia że się odezwie tylko nie dziś.. - Nie wiem czy to poprostu spławienie mnie, czy może naprawde o coś chodzić...

#11 2011-02-15 14:03:45

atinasarz
Przyjaciółka Forum

Gdy byłam w twoim wieku i trochę młodsza śmiałam się (przez łzy) że ja to mam "syndrom wiecznej przyjaciółki" bo właśnie tak było jako koleżanka, przyjaciółka , powiernica i doradca byłam OK ale jako dziewczyna to już nie. Do dziś nie jestem pewna w 100% czemu tak było mam taką teorię byłam dla moich kolegów zbyt dojrzała oni się mnie po prostu bali woleli "głupiutkie" dziewczynki które chichotały i moze dlatego potem spotkałam 6 lat starszego faceta który właśnie za to jaka jestem mnie pokochał.
Więc może ty po prostu powinieneś poszukać takiej "mądrej głowki" napewno gdzieś jest dziewczyna z syndromem wiecznej przyjaciółki.

#12 2011-02-15 14:12:44

Arman18
Net-facet

Zapewne tak.. Tylko że na chwile obecną jestem zauroczony tą jedną i żadna inna mi się nie podoba sad(

#13 2011-02-15 15:25:40

busiu
100% Netkobieta

Arman18 napisał:

Mówiąc "tradycyjny" chłopak, miałem na myśli zwykłego gościa ;P Krótko ostrzyżony, lub z włosami na żel, w normalnych spodniach zamiast takich szerokich ;P

Nie, nie traktuje każdej dziewczyny tak poważnie, tylko do tej poczułem to "coś". Zauroczyłem się... A bardzo dawno już tego nie czułem (w zasadzie od pierwszej i jedynej miłości). I przez to nie przestaje o niej myśleć sad

Dzisiaj pogadałem z nią trochę, jest załamana/smutna ale nie chciała powiedzieć dlaczego a ja nie nalegałem... Nie ma też ochoty pisać esków ze mną w takim stanie... Ale zapewnia że się odezwie tylko nie dziś.. - Nie wiem czy to poprostu spławienie mnie, czy może naprawde o coś chodzić...

No to mój się łapie na 'tradycyjnego', chociaż wyleczyłam go z żelu do włosów. Fuj. big_smile

Naprawdę uważaj na 16-latki. Ja miałam w tym wieku okropne siano, i bardzo lubiłam 'dramaty'. Mówiąc prościej, robiłam, żeby było jak najbardziej płaczliwie, romantycznie i skomplikowanie. Dlatego, zachowaj dystans, żeby nie wplątać się w coś, za co później będziesz sobie pluł w brodę.

I ona jednak ma chłopaka.

#14 2011-02-15 16:48:23

nieśmiały123
Net-facet

Arman18 napisał:

Zapewne tak.. Tylko że na chwile obecną jestem zauroczony tą jedną i żadna inna mi się nie podoba sad(

Bądź sobą smile  nie każdej kobiecie się spodobasz. Jeżeli Cię nie chce to nic na to nie poradzisz

#15 2011-02-15 16:48:43

Arman18
Net-facet

Busiu komplikujesz mi ciągle zycie hehe ;P

Te 16-latki wyglądają tak poważnie że tak je traktuje ale z Twoich opinii wynika że nie koniecznie jest tak jak myślę.

Widzisz, chciało by się mieć tą miłość, to szczęście pomimo młodego wieku. Dla mnie chyba jedyne miejsce w którym mógłbym "znaleźć" dziewczynę jest szkoła bo wiadomo że wszelkiego typu dyskoteki odpadają wink)

Poza tym jak powszechnie wiadomo w większości par facet jest starszy od kobiety.

Dziękuje za rady smile Aczkolwiek nadal mam ogromny mętlik w głowie ;D

#16 2011-02-15 16:51:32

Arman18
Net-facet

nieśmiały123 napisał:

Arman18 napisał:

Bądź sobą smile  nie każdej kobiecie się spodobasz. Jeżeli Cię nie chce to nic na to nie poradzisz

Ok, tylko jak tu poznać że się podobam kobiecie lub nie ?? smile

Bo ja doszedłem do wniosku że w te klocki jestem za słaby ;P I jedynie szczere słowa dziewczyny dają mi świadomość że jej się podobam albo i nie...

Nie potrafie w inny sposob tego rozpoznać wink Choć zdarzają się wyjątki ;D To jednak mam problem z odróżnieniem np zwykłej rozmowy damsko męskiej od flirtu...

#17 2011-02-15 16:59:32

nieśmiały123
Net-facet

Arman18 napisał:

nieśmiały123 napisał:

Arman18 napisał:

Ok, tylko jak tu poznać że się podobam kobiecie lub nie ?? smile

Bo ja doszedłem do wniosku że w te klocki jestem za słaby ;P I jedynie szczere słowa dziewczyny dają mi świadomość że jej się podobam albo i nie...

Nie potrafie w inny sposob tego rozpoznać wink Choć zdarzają się wyjątki ;D To jednak mam problem z odróżnieniem np zwykłej rozmowy damsko męskiej od flirtu...

Nie rozpoznasz tego big_smile Każda kobieta inaczej reaguje i sam mam z tym problemy ;p Flirtuj z kobietą  jak rozmowa idzie gładko i nie ucieka to jest dobrze ;p Jak się nie podobasz będzie chciała zakończyć szybko rozmowę,  następnie zaproś ją gdzieś jak nie odmówi to jest lepiej big_smile i później sam będziesz wiedział smile

#18 2011-02-15 17:15:23

CupraFR
100% Netkobieta

Co innego ceni młoda dziewczyna, co innego dorosła kobieta. Ja jako młoda dziewczyna ceniłam sobie u chłopaka wygląd, status w społeczeństwie (dobra szkoła/praca, liczba znajomych). Teraz w moim obecnym i mam nadzieje już jedynym facecie cenię poczucie bezpieczeństwa, stabilność, pewność uczuć, szczerość i komunikatywność. Wszystko reż zależy od środowiska. Większość dziewczyn tudzież nastolatek swoje ideały opiera na ideałach koleżanek.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#19 2011-02-15 18:20:15

Kriss
100% Netkobieta

Arman 18 - wystarczy popatrzeć jakim uwielbieniem młode kobietki darzą głównego bohatera filmu "Zmierzch".
Tajemniczy, niedostępny (pomijam nadprzyrodzone zdolności rzecz jasna) - chodzi o typ młodzieńca li i jedynie.
"Brat łata" w tym wieku jest dobry do odpisania matematyki albo pomocy w ogródku. Dziewczyny zaczytują się w krwawych romansach i szukają nieodgadnionego rycerza - buntownika, ktory nie poddaje się "grzecznym" trendom.
Jest to dla dziewczyn wiek kompletnie idiotyczny - jeżeli chodzi o rozwój emocjonalny - mówię z własnego doświadczenia.
W tym wieku podobali mi się jedynie rockmani z długimi włosami, koniecznie palący, koniecznie w podartych dżinsach. Najlepiej gdyby się kiepsko uczyli i pyskowali do nauczycieli.
Miałam za to kilku kolegów którzy zawsze dawali odpisać matmę tudzież fizykę, nigdy nie odmawiali pomocy w fizycznych pracach albo w tłumaczeniu zawiłości przedmiotów ścisłych. I mimo że robili maślane oczy - szans nie mieli. Taki wiek powalony.
Moja rada: bądź sobą ale przeprowadź drobny "tuning" - dowiedz się do jakich typów wzdychają teraz dziewczęta i może wybierzesz coś dla siebie.

Ostatnio edytowany przez Kriss (2011-02-15 18:23:12)

#20 2011-02-15 18:34:33

Arman18
Net-facet

Dzięki wielkie za rady smile)

Jak narazie chyba dam sobie spokój z tym wszystkim ;P Dochodze do wniosku że przemęczę się samotnie przez te lata (chyba że coś się nieoczekiwanie trafi a już raz tak miałem, miłość z nienacka). Oddam się swojej pasji (boks) a być może kiedyś dopisze mi szczęście i znajdę tą jedyną...

Pocieszam się przykładem Mariusza Pudzianowskiego który ma już ponad 30 lat nie ma dziewczyny/żony i nie narzeka ;D

#21 2011-02-15 19:11:04

kasandra88
Woman In Red

dojrzałosc ! to przede wszystkim . nienawidze facetow ktorzy zachowuja sie jak dzieci ktorych trzeba tylko nianczyc ;/
do tego lubie wrazliwych , ktorzy nie wstydza sie mowic / okazywac uczuc.
szczerych
uczciwych

to te najwazniejsze , niby nie sa to wygórowane wymagania a jednak ciezko o takiego kogoś. świat zwariował ...

#22 2011-02-15 19:46:09

Selene1
Przyjaciółka Forum

Kazda kobieta zapewne ceni co innych u mężczyzn jednak ja stawiam na dojrzałość, odpowiedzialność, umiejętność nazwiązania dobrego kontaktu i rozwiązywania wspólnie problemów (tutaj już mowa o związku tongue). Nie zawsze trafiają sie tacy mężczyzni, ale też nie mogę zaprzeczyć temu, że kobiety lgną do tych "złych" facetów. nie wiem dlaczego, ale rzeczywistość pokazuje, że tak jest. Szczerość, wierność również odgrywa bardzo ważną rolę. Nie lubię facetów, ktorzy zachowują się jak dzieci lub podobnie do tych "laleczek", jak i również tych, którzy zamiast głową myślą kroczem big_smile
Na każego przychodzi pora więc nie martw sie. Jestes mlody, cale zycie rpzed Toba i na pewno znajdziesz swoja drugą połówkę smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#23 2011-02-15 19:53:24

busiu
100% Netkobieta

Podoba mi się Twoje podejście. smile Naprawdę, nie przejmuj się niczym, i nie szukaj na siłę. Z miłością jest tak, że jak NIE szukasz, to znajdujesz.

A co do Pudziana... no cóż. Jest spora różnica między 19 a 30. Masz o wiele większe możliwości!

#24 2011-02-15 20:14:00

Arman18
Net-facet

Do: kasandra88 i Mika09 - Coż z tego że mam te cechy jeśli kobiety "nie mogą tego dostrzec" u mnie. sad

Do: busiu - Raz już z miłością tak miałem ;D Tylko teraz to zauroczenie na mnie działa ;/

A jeśli chodzi o mnie i Pudziana, to może różnica wieku jest spora ale wiesz... Najłatwiej chyba znaleźć dziewczyne w latach szkolnych. A ja za chwile skoncze szkołe, pojde na studia no i raczej ciezko bedzie...

#25 2011-02-15 20:36:22

busiu
100% Netkobieta

Oj, ja znalazłam swoją miłość na studiach! I powiem Ci, że to właśnie ten czas studiowania jest najfajniejszy, bo poznajesz masę ludzi z różnych miast, wtedy możesz dużo zobaczyć, wyjść poza swoje dotychczasowe środowisko, i zrozumieć, co tak na serio liczy się w związkach i dziewczynach. Więc głowa do góry, najlepsze jeszcze przed Tobą, naprawdę. smile

#26 2011-02-15 20:38:29

Arman18
Net-facet

No nie wiem ;P Niedawno byłem z dziewczyną która już studiuje i twierdziła że zna wzasadzie tylko te osoby z którymi na studia poszła wink

Nie wiem na jakich Ty jestes studiach, ale ja pojde na zaoczne wink Moze tu jest różnica...

#27 2011-02-15 20:40:40

Selene1
Przyjaciółka Forum

Na studiach wlasnie najlepiej jest znalezc swoja druga polwke:) sama studiuje i przez te  4 lata przewinelo sie w moim zyciu kilku mezczyzn tongue imprezy, znajomosci robia swoje:) nie poddawaj sie, i nie zalamuj. Ja pierwszego faceta, takiego powaznego, mialam wlasnie w wieku 19 lat big_smile nie siedz w domu tylko wyjdz gdzoes do ludzi, na impreze, czy ogolnie na miasto smile siedzenie w domu nic nie da, a milosc przychodzi czesto w najmniej spodziewanym momencie - tak tez było u mnie:) kobiet jest pełno, as Ty natrafiles tylko na kilka z nich, które niestety nie potrafią docenić może tego, jaki jesteś. Jeszcze nie jedna kobietka doceni, dostrzerze Twoje zalety i pokocha Cie takim jakim jestes:)

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#28 2011-02-15 21:00:23

gonkroliczka
Wkręcam się coraz bardziej

Arman18 napisał:

No nie wiem ;P Niedawno byłem z dziewczyną która już studiuje i twierdziła że zna wzasadzie tylko te osoby z którymi na studia poszła wink

Nie wiem na jakich Ty jestes studiach, ale ja pojde na zaoczne wink Moze tu jest różnica...

Na studiach zaocznych są bardziej dojrzali ludzie...niż na studiach dziennych,niestety taka jest prawda...

"Czego oczy nie widzą,temu sercu nie żal..."

#29 2011-02-15 22:10:34

busiu
100% Netkobieta

gonkroliczka, ale na pewno trudniej jest złapać kontakt z innymi ludźmi, bo widzisz ich raz czy dwa na miesiąc, i raczej nie załapiesz trwałych znajomości, bo zaoczni z reguły mają już poukładany świat, pracę, nawet rodziny. Dzienne są o wiele, wiele fajniejsze, ludzie są bardziej otwarci, szukający, i taki etap też trzeba przejść w życiu. Wiem, że na studia nie idzie się w celach towarzyskich, ale... moim zdaniem zaoczni dużo tracą.

I na studiach zaocznych tak naprawdę niczego nie uczą. Chodzi tylko o papierek.

#30 2011-02-15 23:02:27

gonkroliczka
Wkręcam się coraz bardziej

busiu-nie zgodzę się z Tobą do końca...na prywatnych zaocznych owszem zazwyczaj chodzi o papierek...ale na państwowych zaocznych tj.inna bajka,na swoim przykładzie i na mojej uczelni państwowej trzeba było przerobić 70 % materiału z dziennych,nieraz sami profesorowie mówili,że lepiej wykłada im się dla studentów zaocznych,niż dla dziennych,ponieważ Ci zaoczni wiedzą czego chcą wink I powiem Tobie też,że na tych studiach zaocznym znalazłam 2 prawdziwych przyjaciół,z którymi mam kontakt do dziś wink Na zaocznych również można znaleźć swoja 2 połówkę wink Nie żałuje tego,że nie poszłam na dzienne,bo w tej chwili nie miałabym pracy hehe i bym była na bezrobociu ;P

Fakt na dziennych można szybciej znaleźć swoja druga połówkę,ale to nie jest powiedziane,że na studiach się pozna swojego partnera życiowego,bo przecież każdemu jest pisane coś innego wink

"Czego oczy nie widzą,temu sercu nie żal..."

#31 2011-02-16 00:18:09

busiu
100% Netkobieta

gonkroliczka, jak ktoś przez całe 5 lat na dziennych leży i ładnie pachnie, to jasne, że pracy nie znajdzie. Ja jestem na drugim roku, pracuję na zlecenie i właśnie biorę się za drugie praktyki, do tego pomniejsze zlecenia. Nie martwię się, że po studiach nie znajdę pracy, bo już nie mam porblemów, i to w swoim zawodzie.

I nie mówię, że nie można w ogóle nawiązać żadnych więzi na studiach zaocznych, tylko mówię, że jest trudniej. Kontakt ograniczony, każdy ma swoją pracę, swoje życie. Dzienni mają z reguły tylko studia i to jest ich życie.

I co do zaocznych na państwowych... ja mam inne doświadczenia, i to z Politechniką Warszawską. Piszą jakieś śmieszne zadania, mają zjazdy co dwa tygodnie, i moim zdaniem bardzo okrojny program. Więc najwyraźniej co uczelnia to obyczaj, ale moim zdaniem zaocznych ciśnie się o wiele mniej niż dziennych.

#32 2011-02-16 07:04:37

Arman18
Net-facet

No sama widzisz busiu, na zaocznych jest znacznie gorzej kogoś poznać... A dzienne studia nie wchodzą u mnie w gre, bo chce już podjąć pracę smile

#33 2011-02-16 11:48:50

JanisWild
Słodka Czarodziejka

Arman, to kwestia tego, ze Twoje koleżanki poprost są w jeszcze niepoważnym wieku i nie myślą o tym jaki to facet jest fajny, tlkyo o tym że jest "hip-hopowcem" itp. Wiem bo kiedyś sama jak gł€pia lecialam na rockamnów,, muzykow którzy okazywali sie dupkami. Jak kobieta dojrzewa to zmieniaja się jej poglądy na te sprawy. Cierpliwości, na bank znajdziesz jakąś fajną panę z ajakiś czas. Nic na siłę.

"Przeminęły te dni w których dziewczyna gotowała jak własna matka. Teraz pije jak własny ojciec."

#34 2011-02-16 17:56:23

Arman18
Net-facet

JanisWild napisał:

Arman, to kwestia tego, ze Twoje koleżanki poprost są w jeszcze niepoważnym wieku i nie myślą o tym jaki to facet jest fajny, tlkyo o tym że jest "hip-hopowcem" itp. Wiem bo kiedyś sama jak gł€pia lecialam na rockamnów,, muzykow którzy okazywali sie dupkami. Jak kobieta dojrzewa to zmieniaja się jej poglądy na te sprawy. Cierpliwości, na bank znajdziesz jakąś fajną panę z ajakiś czas. Nic na siłę.

Widzisz, tylko jest w tym wszystkim pewien mankament.

Dobrzy, wierni faceci patrząc na kogo lecą dziewczyny zmieniają się w tych złych.. Lub zaczynają traktować dziewczyny bardziej obojętnie albo wogóle zostają na znajomości koleżeńskiej - oczywiście takie jest moje zdanie. Mnie zaczyna dotyczyć ta druga opcja.

Przeraża mnie czasem ten świat kobiet ;D No ale cóż, nie każdy musi być w związku, ja na chwile obecną postanowiłem sobie odpuścić z racji tego że zauroczyłem się w kobiecie która prawdopodobnie nie jest mną zainteresowana...

#35 2011-02-16 18:48:03

nieśmiały123
Net-facet

Arman18 napisał:

JanisWild napisał:

Widzisz, tylko jest w tym wszystkim pewien mankament.

Dobrzy, wierni faceci patrząc na kogo lecą dziewczyny zmieniają się w tych złych.. Lub zaczynają traktować dziewczyny bardziej obojętnie albo wogóle zostają na znajomości koleżeńskiej - oczywiście takie jest moje zdanie. Mnie zaczyna dotyczyć ta druga opcja.

Przeraża mnie czasem ten świat kobiet ;D No ale cóż, nie każdy musi być w związku, ja na chwile obecną postanowiłem sobie odpuścić z racji tego że zauroczyłem się w kobiecie która prawdopodobnie nie jest mną zainteresowana...

Ja się nie zmieniłem w tego złego ;p  i w sumie teraz nie narzekam ;p  w szkole żadna na mnie nie zwracała uwagi wolały przygłupów,nieuków etc a teraz mam zainteresowanie smile Dostaną od jednego czy drugiego kopa w dupe bo będzie chodził z 5 laskami na raz to później szukają wartościowego faceta smile

#36 2011-02-16 19:10:28

vanila
Cioteczka Dobra Rada

tak juz jest, ze nastolatkom najczesciej imponuja zbuntowani faceci, wyrozniajacy sie z tlumu, pewni i siebie itp. starsze dziewczyny maja juz inne priorytety. nie zmieniaj sie na sile, to dobry pomysl. sreszta z dnia na dzien nie staniesz sie innym czlowiekiem. spokojnie poczekaj, az poznasz jakas fajna dziewczyne, ktora odwzajemni Twoje zainteresowanie.
ja mysle, ze nie ma sensu probowac tego wszytskiego zrozumiec. ja sama nie ogarniam kilku moich kolezanek, ktore spotykaja sie z beznadziejnymi facetami. a poza tym bardzo czesto jest tak, ze mamy w glowie obraz wymarzonego chlopaka lub dziewczyny i jego badz jej idealnych cech, a potem zakochujemy sie w kims zupelnie innym. zycie jest przewrotne.

#37 2011-02-16 19:32:16

Arman18
Net-facet

nieśmiały123 - miałeś szczęście że na taką osobę trafiłeś wink

vanila - cóż ja mogę powiedzieć, prawda dla mnie jest brutalna w tym przypadku. Dlatego tak jak już pisałem wcześniej, przynajmniej na jakiś czas dam sobie spokój z "poszukiwaniem" dziewczyny/miłości.

Irytujące jest to że tak lamentują te nastolatki ;P A bo to ją zdradził, a bo taki niedobry jest dla niej i wg a porządny chłopak jest sam, niedostrzegany lub niechciany wink)

Stopka forum