Niskie ciśnienie tętnicze- Klub Niskociśnieniowców - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-10-06 11:05:26

sueno6
100% Netkobieta

Niskie ciśnienie tętnicze- Klub Niskociśnieniowców

Czy znaktoś może jakies sprawdzone sposoby na to żeby podwyższyc swoje ciśnienie - wysiłek fiz nie działa skutecznie...jestem aktywną osobą, uprawiam sporty, lecz gdy tylko nie jestem w ruchu ciś momentalnie znowu spadaaa...
Moje ciś to zazwyczaj 90/60...;/// do tego dość denerwujące problemy z krążeniem-wiecznie zimne ręce i nogi...
Z góry dziękuje za jakieś porady;)

Być jak płynąca rzeka...

#2 2008-10-06 11:24:59

Jeanne
Zbanowany

Re: Niskie ciśnienie tętnicze- Klub Niskociśnieniowców

No to może założymy jakiś Klub Niskociśnieniowców? Mam ten sam problem.Nawet w ciąży miałam najwyższe ciśnienie 110/70.Po kawie na chwilę czuję się lepiej , a za chwilę znów czuje się senna.Mam wrażenie , jakby to nie kofeina , tylko ten zapach mnie pobudzał.smile
Do tego dochodzą bóle głowy , czasami mdłości , jednocześnie serducho wali jak oszalałe , a ja szukam , gdzie by się tutaj położyć smile
Niskociśnieniowcy mogą sobie pozwolić na nieograniczanie soli w diecie , co nie bardzo mi odpowiada , bo nie lubie zbyt słonych potraw , do tego dużo pić , nawet 3 l wody , częściej jeść.Lekarze polecają mi takie specyfiki jak :Glucardiamid, Cardiamid-Coffein, Cardiamidum.Staram się nie wstawać rano z łożka zbyt gwałtownie , tylko powoli , najpierw siadam , a dopiero póżniej się podnoszę.Na zimne ręce i stopy stosuje masaż rozgrzewający , a zimą zakładam  skarpety przed spaniem ( czyste ! ).Jakoś z tym żyję pocieszając się tym , że lepiej mieć niskie ciśnienie , niż męczyć się z wysokim.

#3 2008-10-06 11:44:07

sueno6
100% Netkobieta

Hehehe...to zakładamy, kto jeszcze dołączy;))?

Również mam prolemy z bólami głowy i te mdłości...a ranne wstawanie to koszmar, wiecznie kręci mi się w głowie;///

Również zakładam skarpetki przed spaniem, a czasem jeszcze musze dołożyc termofor do tego;D ale działa;)

Zażywałam dość długo Glucardiamid - ale nie widziałam efektów za bardzo...spróbuje jednak tych 2 pozostałych, bo w necie ma dobre opinie;)

Ja właśnie staram się prowadzić aktywny styl życia-wtedy jest troche lepiej, ale właśnie gdy tylko nie jestem w ruchu to osłabienie ciągle wraca;/

Ale masz racje, lepiej mieć za niskie niż za wysokie ciśnienie;)

Być jak płynąca rzeka...

#4 2008-10-09 21:17:14

Elexis
Niewinne początki

współczuję Wam, tzn ja też mam podobne ciśnienie, wypijam trzy kawy dziennie i ani nie mam zimnych stóp ani nic:)
Osłabiona nie jestem, może więc to nie kwestia ciśnienia? Może np macie za mało witamin, mało świeżego powietrza?
Bo moje ciśnienie mierzone pół godziny po wypiciu kawy wynosiło 100/70 ,a jednak nie mam takich problemów jak Wy piszecie...

#5 2008-10-10 10:46:34

sueno6
100% Netkobieta

Ja przebywam bardzo dużo na świeżym powietrzu;) wychowałam się na wsi;))
teraz mieszkając w mieście zawsze staram się wybierać do parku, lasu, do Botaniku....
rownież bardzo dużo się ruszam...

kawe pije max 2 dziennie, ale raczej nie piję bo po niej jeszcze bardziej jestem senna;D
jeśli chodzi o witaminy to jem dużo warzyw, zażywam też witaminy od zawsze m.in magnez,wit.B6, A, E, C, beta-karoten...

Może to genetyczne, bo moja mama i babcia również miały problem z niskim ciś. i kiepskim krążeniem, a odżywiały sie również dobrze i ruszały na świeżym powietrzu...

Być jak płynąca rzeka...

#6 2008-10-10 11:39:25

Samanta
100% Netkobieta

Witam w klubie ja też mam ciśnienie 90/50 i jakoś z tym żyję. Mam wiecznie spocone dłonie, ale zimnie, przyzwyczaiłam się do tego. Owszem też jestem senna i ciągle brak sił, ale piłam tylko kawę i po prostu spałam. Niskie ciśnienie nie jest niebezpieczne, jedynie uciążliwe..

Jak sobie pomóc?

Główny nacisk w łagodzeniu niedociśnienia tętniczego samoistnego kładzie się na postępowanie niefarmakologiczne: - zapewnienie odpowiedniej ilości płynów w ciągu doby (ok. 2-2,5 litra na dobę); zwiększone spożycie soli w diecie; unikanie obfitych posiłków;

zwiększenie aktywności fizycznej - wskazane uprawianie czynnego sportu, np. pływania, dużo ruchu na świeżym powietrzu; masaże i hydroterapia. Codzienna gimnastyka.
W terapii niedociśnienia, zwłaszcza u osób z obrzękami podudzi, można stosować pończochy lub skarpety uciskowe poprawiające krążenie żylne. Spożywanie kawy może dać efekt korzystny (byle nie w nadmiarze - organizm przyzwyczaja się do kofeiny i działa ona mniej pobudzająco), ale picie alkoholu jest w tych przypadkach przeciwwskazane.

Leczenie farmakologiczne stosuje się przy niedociśnieniu ortostatycznym i pierwotnym, gdy postępowanie niefarmakologiczne nie przynosi rezultatów.
Przy niedociśnieniu wtórnym terapia jest zależna od przyczyny lub choroby podstawowej. Pomogą tu regularne pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz całodobowe monitorowanie ciśnienia tętniczego, tzw. Holter ciśnieniowy. Metoda ta pozwala precyzyjnie określić wartości ciśnienia tętniczego krwi nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy.

Niskie ciśnienie nie jest samo w sobie wskazaniem do leczenia, lecz dolegliwości z nim związane i pogorszenie jakości życia kwalifikuje do terapii.

No to na tyle lektury buziak smile

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

#7 2008-12-01 18:28:35

mery
Gość Netkobiet

hej mam niskie cisnienie 96 na 69 i gdy klade sie spac w ciagu dnia boli mnie glowa i pojawiaja sie wymioty do tego mam problemy z zaparciami i wzdeciami a ostatnio odkrylam ze po wyproznieniu jest troche krwi na papierze co mam robic moj lekazr nic mi nie mowi i nie mam robionych badan jedynie krwi mam za niskie mvc i niskie ob czy ktos moze mi pomoc proosze piszcie na maila mojego nie wiem co robic

#8 2008-12-03 11:39:34

sosnek
Gość Netkobiet

Tez zapisuję się do klubu "niskociśnieniowców" - niskie cisnienie, problemy ze wstawaniem, zawroty głowy przy gwałtownym poderwaniu sie, zimne dłonie i stopy a od kilku dni "mrówki" w małym palcu lewej dłoni! Da się zyc ale jest uciążliwe! najgorzej teraz jesien-zima spada moja efektywnisc w pracy a pracuje za biurkiem! ale na szczescie lubie sport, fitness, rower..

#9 2008-12-05 16:35:47

Bożena
100% Netkobieta

Ja też mam zawsze niskie: 100/70,  90/60 i raczej problemów  z tego powodu nie miałam. A dzisiaj mam 150/90, nie wiem skąd mi się to wzięło. Wczoraj przez cały wieczór bolała mnie głowa z tyłu, później z przodu, dziś czuję tylko ucisk w głowie. Czy takie chwilowe skoki ciśnienia to coś złego?

#10 2008-12-06 18:02:08

sueno6
100% Netkobieta

O kurde...nieźle Ci podskoczyło...
brałaś jakieś leki? Coś Cie zdenerwowało?
Ja pamiętam jak miałam kiedyś skoki do 130 to miałam przez to okropne bóle głowy i krwotoki z nosa...
jeśli będzie Ci się to powtarzało - idź do lekarza!!!

Być jak płynąca rzeka...

#11 2008-12-06 21:05:48

Bożena
100% Netkobieta

Nie, niczym się nie denerwowałam. Nie brałam żadnych leków. Dzisiaj mam 140/85. Nie czuję się źle, nic mnie nie boli. No może jestem bardziej zmęczona, ale tak często mi się zdarza.

#12 2008-12-06 21:14:50

ATKA 333
Woman In Red

Miałam bardzo podobnie....Zawsze niskie....a pewnego dnia mierzę...a tutaj 150/100. Bolała mnie głowa,czułam ucisk i miałam kłopoty ze snem...Poszłam do lekarza. Dostałam leki..a kiedy cisnienie sie wyrównało lekarka zaleciła brać  co drugi dzień przez jakis czas...Teraz nie biorę ponieważ narazie jest ok. Powiedziała mi,że odezwały sie skutki długotrwałego stresu.I że w takich sytuacjach należy wspomagać sie farmakologicznie ponieważ nadcisnienie może sie utrwalić....

#13 2008-12-06 22:27:33

niki
100% Netkobieta

to ja też dołączę się do klubu, witam wszystkich
moje ciśnienie od dłuższego czasu nie sięgnęło choćby 120/90
tydzień temu 90/50 w ciągu ostatnich dni 85/50, 86/46
zdarzało się nawet, że ciśnieniomierz ,, nie mógł'' zrobić pomiaru, bo puls i ciśnienie dawały wiele do życzenia.......udało się za trzecim razem
jakoś sobie z tym żyję, jednakże jest wielki problem przy wstawaniu z łóżka i zmęczenie, które ciągle mi towarzyszy

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

#14 2008-12-16 09:32:48

Ata
Gość Netkobiet

Pobiłam swój rekord 77/44. Zawroty głowy, szum i czuję się jak bym już była poza tym światem. Po godzinie ćwiczeń, na nastepny dzień wzrost do 90/50. Nie mam na nic siły. Nawet żeby odstać w kolejce do lakarza (zresztą jakiego?). Przy tym mam puls ponad 90, drżenie rąk i niechęć do życia. Co mam robić? POMOCY!!!

#15 2008-12-18 19:43:13

kasianr123
Słodka Czarodziejka

Zdecydowanie zapisuję sie do klubu niskociśnieniowców!! Nie czuję sie jakoś fatalnie z tego powodu, a do dlatego, ze jestem z tym pogodzona. Jakaś szcegolna dolegliwość?? Nauka...też to macie? Ze dłuższe siedzenie przy książkach Was nudzi, ze już nie możecie wysiedzieć az itd??

#16 2008-12-19 20:45:54

Bożena
100% Netkobieta

Ata, na początek idź do lekarza rodzinnego, bo te objawy to są trochę niepokojące.

#17 2009-01-04 23:58:59

teresa
Gość Netkobiet

moja 18 nastoletnia corka tez miala zawsze zimne rece i nogi a przy tym niskie cisnienie.Kupilam jej reklamowany krazek ADR i doslownie po dwoch tygodniach rece byly cieple.Kuracja polega na tym,ze wszystko co jemy,stawiamy na 4 minuty na ten krazek.polecam wszystkim choc krazek jest drogi bo kosztuje 200 zl.PROSZE poczytac w internecie jak to dziala i na jakie choroby.jJa nie chce reklamowac firmy ,ale uwazam ze to cud natury jeszcze nie doceniany w naszym kochanym kraju.667704588   to moj adres jak chcesz porozmawiac.

#18 2009-01-05 15:34:36

ana25
Gość Netkobiet

Również mam bardzo niskie ciśnienie, 80/40 , mroczki przed oczami, cały czas jestem śpiąca, piję jedną kawę, ale zaczęłam dwie, lekarze zalecali mi ćwiczenia- kupiłam rowerek i staram się jedźcić przed tv około 30 minut, wtedy na jakiś czas czuję się lepiej, ale rano znowu to samo...kłopoty z budzeniem, straszne osłabienie..ogromna niechęć do robienia czegokolwiek, zdarza się, że miewam zawroty głowy, oblewa mnie zimny pot itd. Również mam zaparcia zamiennie z biegunką.
Wyniki nie wskazują na żadne choroby-ale nie wiem czy nie umieram.

#19 2009-02-01 10:05:42

Diana
Niewinne początki

Też mnie męczy niskie ciśnienie poniżej 90/60.
Przy tym częste biegunki, osłabienie, senność. Jestem gdzieś w supermarkecie boje się że zemdleje.
Nie bardzo wiem co mam robić i jak leczyć tą dolegliwość.

#20 2009-02-01 11:06:55

justin_master89
Tajemnicza Lady

też zaliczam się do grona ludzi z niskim ciśnieniem.Najgorsze jest to że cały czas chcę mi się spać to jest najbardziej wg mnie uciążliwe.Siadam do nauki i po pół godz zasypiam.Kiedyś kawa mi nie pomagała(robiłam się bardziej senna)teraz naszczęście kawa mnie pobudza.

#21 2009-03-06 18:42:23

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Ja też się dołączam jako niskociśnieniowiec.Najgorsze dla mnie są zmiany pogody,senność piję 4-5 kaw dziennie albo 2-3 red bulle i 2 kawy dopiero mam siłę do działania.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#22 2009-03-06 19:06:40

zagubionaa
O krok od uzależnienia

Znam wasze bóle smile. Mam to samo.

'To, co ja wiem, może każdy wiedzieć.
Moje serce mam ja tylko.'

#23 2009-03-07 07:09:53

Jeanne
Zbanowany

Tak , zmiany pogody są najgorsze.A kawa pomaga z reguły na godzinkę , dwie.Dlatego wypijam zazwyczaj jedna rano , no góra dwie w ciągu dnia.
Na mnie jakoś nie działa pobudzająco.Wręcz przeciwnie , po pewnym czasie mam wrażenie , że mnie usypia smile
Dobrze jest pić dużo wody z większą zawartością sodu. , ona też podnosi ciśnienie.

#24 2009-03-07 17:59:59

zagubionaa
O krok od uzależnienia

na mnie kawa tez tak dziala. zamiat pobudzac jakos tak zamula...

'To, co ja wiem, może każdy wiedzieć.
Moje serce mam ja tylko.'

#25 2009-03-07 18:06:02

iren115
Tajemnicza Lady

Zapisuje sie do klubu ,na sniadanie musowo kawa bez tego ani rusz .A ostatnio to my niskocisnieniowcy nie mamy lekko ale trzymajmy sie

#26 2009-03-09 14:56:09

beatkam63
Netbabeczka

Elexis napisał:

współczuję Wam, tzn ja też mam podobne ciśnienie, wypijam trzy kawy dziennie i ani nie mam zimnych stóp ani nic:)
Osłabiona nie jestem, może więc to nie kwestia ciśnienia? Może np macie za mało witamin, mało świeżego powietrza?
Bo moje ciśnienie mierzone pół godziny po wypiciu kawy wynosiło 100/70 ,a jednak nie mam takich problemów jak Wy piszecie...

Ja mam tak samo. Moja norma to 100/60. Nie daje jakiś przykrych dolegliwości,chociaż faktycznie marznę zimą. ale dobrze znoszę upały.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

#27 2009-04-01 18:46:57

mmarzenia
Niewinne początki

Rejestruję się do klubu - moja norma to 90/60. Przy zmianie pogody a zwłaszcza, przy poprawie pogody chodze jak ćma.  Ostatnio czuję, jak tylko ubywa mi sił. Czy też tak macie na początku wiosny? Wszyscy się radują, że tu słońce, a ja po prostu opadam z sił. Bierzecie jakieś witaminy na wiosne? Mic nie pomagają...

#28 2009-04-01 21:08:12

joola
Niewinne początki

Ja też dołączę do klubu. Zimne dlonie i stopy, ospałość, bez porannej kawy nie mogę normalnie funkcjonować- to u mnie standard. Ale żyję z tym cisnieniem już ładnych parę lat:)

#29 2009-04-01 21:19:28

sueno6
100% Netkobieta

mmarzenia napisał:

Rejestruję się do klubu - moja norma to 90/60. Przy zmianie pogody a zwłaszcza, przy poprawie pogody chodze jak ćma.  Ostatnio czuję, jak tylko ubywa mi sił. Czy też tak macie na początku wiosny? Wszyscy się radują, że tu słońce, a ja po prostu opadam z sił. Bierzecie jakieś witaminy na wiosne? Mic nie pomagają...

Ja biorę cynk, magnez z wit. B6...pewnie niedługo zacznę brać żelazo, bo też coś ostatnio kiepsko się czuje, ciśnienie najgorsze mam rano, jak wstaje z łóżka to ostatnio ciągle kręci mi się w głowie i muszę  chwilkę odpocząć...

Przede wszystkim  w te słoneczne i ciepłe dni zachęcam do aktywniejszego spędzania czasu - rower, spacer...
ja od dziś chodzę do pracy pieszo 3km wink działa !

Ostatnio edytowany przez sueno6 (2009-04-01 21:22:03)

Być jak płynąca rzeka...

#30 2009-04-20 11:48:16

lukacjanka
O krok od uzależnienia

Zgadzam się. Jak to się mówi – sport to zdrowie . Ja czasami też mam problemy z niskim ciśnieniem, mam niedaleko basen,  zastępuje mi filiżankę kawy z rana. Może to faktycznie przez tą wiosnę jesteśmy tacy senni.  Tylko ,że w taką porę wszystko powinno się raczej budzić do życia a nie usypiać.

#31 2009-04-20 16:23:45

purka
Wkręcam się coraz bardziej

kawaaa...kawaaa...albo red bull...i tak na zmiane. Ja nie potrafie bez tego wstac z lozka.Tez bym chciala ,zeby basen albo inne aktywne zajecia poprawialy mi samopoczucie , ale mam kondycje jak 60 latka sad poza tym nie mam na to czasu, jak wstaje rano to mam 30 min, na ogarniecie i zasuwam do pracy.  Czuje się jak narkoman , który bez tego ani rusz! sad

#32 2009-04-20 16:27:26

Selena
Gość Netkobiet

Mój mąż jest niskociśnieniowcem.Dużo chodzi,jest w ciągłym ruchu-czuje się dobrze.Kawa,to chyba tylko złudzenie,pomaga na chwilkę-lub wcale.

#33 2009-04-20 17:35:56

Bożena
100% Netkobieta

Purka, red bull to sama chemia, warto się zatruwać? A co do aktywności, to przecież nie musisz od razu iść na basen albo rower jeśli nie masz kondycji. Zacznij od spacerów np w weekend.

#34 2009-04-20 18:07:38

karmelowedziewcze
Powoli się zadomawiam

Normalnie nie mogę tego czytać. Kazdy czasami czuje się gorzej przez ciśnienie , mnie czasem też dopada. Ale czy naprawdę nie można się obejść bez tego? Ja uważam ,że można. Sama nie pije ani kawy ani innych wspomnianych napojów, prowadzę wyłącznie zdrowy tryb życia, na sport zawsze znajdę trochę czasu do tego dobra dieta, witaminy tak jak już ktos pisał.  Może jednak warto zmusić się do minimu wysiłku fizycznego, znaleźć chwilę. Taki red bul zwiększa przecież ryzyko ataku serca lub wylewu. I to nie ważne ,że masz dopiero 20 lat, bo u młodych ludzi też to zaobserwowano. Poza tym  nie wiem czy wiecie ale jest on zabroniony w Norwegii, Danii i Urugwaju. Nadmierne ilości kawy mają podobne skutki , więc radzę się dobrze zastanowić nad tego typu „podnoszeniem ciśnienia"

#35 2009-04-20 19:09:26

bagnetow
Na razie czysta sympatia

Łatwo CI pisać takie zdrowotne mądrości!. Masz w ogóle problemy z niskim ciśnieniem? Wiesz co to znaczy? Jak to jest kiedy jesteś wiecznie senny, masz problemy z koncentracją, ludzie biorą Cię za zwykłego lenia? Nie wspominając już o innych objawach jak migreny, zime dłonie i stopy, zawroty głowy, u niektórych nawet omdlenia. W takim wypadku bez porannej kawy i kilku następnych w ciągu dnia się nie obejdziesz. GWARANTUJE CI TO.

#36 2009-04-20 19:46:12

madziorala
Do zakochania jeden krok

hmmm...ja mam problemy z niskim ciśnieniem, tylko ,że ja to rozwiązałam trochę inaczej.  zgadzam się ,że nadużywanie napojów energy, jak i picie ukochanej kawusi nie prowadzi do niczego dobreo. po dluzszym czasnie mialam probley z zasypianiem plus jakieś dziwne bole brzucha jak pózniej się okazało to pierwsze sygnały wrzodów żołądka. w koncu poszlam z tym do lekarza, zbadalam cisnienie, jak zwykle za niskie ;/ lekarz spytal czy cos z tym robie. Ja ,ze tak pije litrami kawe  i nie rozstaje się z niebieska puszka, która dodaje mi skrzydel ;] nie muszę mówić jaka byla jego reakcja. wypisal recepte  gutron w tabletkach , na kartce z dawkowaniem dopisal: nigdy wiecj nic pic tego g*&^#! . no i nie pije już zadnych wspomagaczy, odżywiam się zdrowiej, łykam sobie tabletki i od tamtej pory czuje się o niebo lepiej. cisnienie utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, zadnych bolesci, wysypiam się normalnie, nie chodze już jak zombi.lekarz wspominal tez o jakim ruchu, tak na sportowo bardziej, ale ja niestety nie mam tez na to czasu. jak się zyje w biegu to niestety tak jest.

#37 2009-04-20 20:11:09

dziewczyna.szamana
Na razie czysta sympatia

No pięknie...wrzody żołądka sad Czy wszystkich niskociśnieniowców to musi czekać? Próbowałam   jogging przed  pracą, mieszkam akurat blisko parku  ale nabawiłam się kontuzji kolana i kawa znowu musiała wrócić do łask ;(  Więc sama nie wiem czy w tym przypadku można stwierdzić, że „sport to zdrowie”, albo ze mnie taka kaleka:( w każdym razie też jestem zdania ,że na tych używkach długo się nie pociągnie , bezpieczniej szukać rozwiązania u lekarza.

Ja śpiewam i tańczę, i jem pomarańcze....

#38 2009-05-04 01:35:26

kora40
Przyjaciółka Forum

Witam .JA TO MAM SKOKI CISNIENIA..POWINNAM TU BYC?SMIECH.POZDRAWIAM.

Stopka forum