Czy można zakochac się w wieku 43 lat w dwa tygodnie? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-11 20:03:37

jakaja
Na razie czysta sympatia

Czy można zakochac się w wieku 43 lat w dwa tygodnie?

Kochani,
Od dłuższego czasu zastanawia mnie takie coś: czy mężczyzna w wieku 43 lat może zakochać się w nowopoznanej kobiecie w dwa tygodnie a następnie po miesiącu podjąć decyzję o ślubie?Czy to w ogóle jest możliwe?Czy to jest miłość czy może coś innego?Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Pozdrawiam!

"Przygotuj się na trudności,
bo to nieodłączna część życia,
i kiedy nadejdą,trzymaj głowę wysoko,powiedz-nie dam się"

#2 2011-02-11 20:24:36

soniqueee222
Przyjaciółka Forum

Re: Czy można zakochac się w wieku 43 lat w dwa tygodnie?

Wydaje mi się, że to zauroczenie. Tylko żeby szybko czar nie prysł, ale pewnie tak będzie.

W moim życiu nie ma miejsca na miłość. big_smile

#3 2011-02-11 20:39:32

słaba kobietka
Netbabeczka

przecież wcale jej nie zna,co można dowiedzieć się o człowieku w miesiąc?nie,nie,nie...

#4 2011-02-11 20:51:38

maja 84
Przyjaciółka Forum

Hmm,zakochać sie  mozna i od pierwszego wejrzenia i akurat wiek nie ma tu nic do rzeczy, mozna po dwóch tygodniach odmienić całe zycie, przeprowadzić sie na drugi koniec świata, zostawić rodzinę i zacząć zyć dla siebie, można sie też ożenic, właściwie można wszystko,to  stan zakochania dodaje i skrzydeł i planów. Jest jednak różnica pomiedzy milością a zauroczeniem, ten facet jest zakochany lecz jeszcze nie kocha, za wcześnie.Nie wiadomo co będzie jak motyle odlecą ale często to jest właśnie milość, nie wiemy jak tu bedzie.
Odpowiadając na twoje pytanie, tak to możliwe, mozna sie zakochać po dwóch tygodniach!

#5 2011-02-11 21:05:48

jakaja
Na razie czysta sympatia

No tak,słyszałam o miłości od tzw.pierwszego wejrzenia.Ale facet jest po nieudanym małżeństwie-odeszła żona,następnie po ośmioletnim zwiazku z inną kobietą odszedł on...czy było coś jeszcze nie wiem,ale co powoduje człowiekiem, żeby po miesiącu podjąć nagle decyzję o ślubie(jesli w grę nie wchodzi oczywiście "wpadka").
Czy to może próba przywiązania kogoś do siebie na długo, aby nie było łatwo się rozstać, czy jakieś zwykłe wariactwo-szał ciał.Człowiek wydaje się inteligentny i wrażliwy.O co chodzi?Jak to wytłumaczyć?

#6 2011-02-11 21:40:08

maja 84
Przyjaciółka Forum

No nie wiem, może być kilka powodów: jest zakochany i szaleje a jak szaleje to ma ogromne parcie do legalizacji związku ( zaklepania ukochanej) może być to tez strach przed samotnoscia ( tu raczej wątpliwe przecież sam odszedł), może to byc brak wiary w długie " chodzenie"  i marnowanie czasu i lat,bo może w poprzednim związku trwał z braku laku a nie kochał a teraz poczuł cos czego dawno nie czuł i myslał ,że nigdy nie poczuje. ...w każdym razie tu fruwają motyle a facet wraz z nimi. Każdy zakochany facet jest trochę szalony i zrobi wszystko by być z ukochaną nawet coś tak szalonego jak slub po miesiącu i co z tego,że ma 40 lat? Jest zakochany i tu akurat nie różni sie od nastolatka.

Ostatnio edytowany przez maja 84 (2011-02-11 22:08:38)

#7 2011-02-11 22:29:26

nieśmiały123
Net-facet

Ja mam 25 lat i zakochać się mogę od pierwszego spotkania ;p  Raczej większy problem mają z tym kobiety. Ale z tak poważną decyzją bym zaczekał znacznie dłużej niż miesiąc. Ile razy się widzieliście 5-6 ?  Raczej  wypadało by zaproponować wcześniej  wspólny wyjazd  następnie próbę wspólnego zamieszkania  na miesiąc,2  i dopiero myśleć o ślubie.Facet raczej wszystko planuje musi to przemyśleć. Zwłaszcza że jest inteligentny.smile

Ostatnio edytowany przez nieśmiały123 (2011-02-11 22:30:27)

#8 2011-02-12 16:48:45

Mercedeska
Netbabeczka

No no dwa tygodnie i slub, jak w filmach,tylko jakie tego beda skutki jak nawet dobrze nie znasz drugiej osoby??? Ale sama jestem ciekawa smile

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

#9 2011-02-12 17:00:39

jakaja
Na razie czysta sympatia

Hej:)
Dzięki za odpowiedzi...tak naprawdę to właśnie mnie zostawił facet i już na drugi dzień był u innej, którą znał od tygodnia.W zasadzie z mety stwierdził, że to będzie ta jedyna i do końca.Nie wiem kiedy podjęli decyzję o ślubie, ale po miesiącu ogłosił to na jednym z komunikatorów,a po dwóch miesiącach kupili lub wynajęli domek, który teraz urządzają. Od tego czasu upłynęły 3 miesiące a ja dalej jestem w szoku i nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.Dodam że byliśmy ze sobą przez prawie 8 lat, po czym stwierdził, że za bardzo chciałam go zmieniać i nastąpiło u niego zmęczenie materiału.Heh....życie czasem pisze nieprzewidywalne scenariusze.

#10 2011-02-12 17:56:11

maja 84
Przyjaciółka Forum

jakaja, bardzo mi przykro, myslałam,że jesteś tą do której odszedł.
Odszedł bo sie zakochal a nie dlatego ,że mu bylo źle, może już wcześniej się coś w nim wypalało,bo nie przestaje sie kochac z dnia na dzien, nie ma takiej opcji. Chce się żenić a może tamta tego chce a Ty nie chciałaś i związek stał w miejscu? jest mądra kuje żelazo póki gorące a zakochany facet dla ukochanej zrobi wszystko.
jakaja, to rzezywiście przykry scenariusz, ale między miloscią a zakochaniem jest jednak różnica i motyle kiedyś odlecą.
Trzymaj sie cieplutko, postąpił niestety jak zwykły dupek, skoro mu bylo źle, chciał legalizacji związku mógł o tym rozmawiać a on " trwał" bo tak naprawde nic nie chcial zmieniac.

#11 2011-02-12 18:30:34

jakaja
Na razie czysta sympatia

maja84 jemu nie chodziło o legalizację zwiazku ze mną, bo tak naprawdę nie dążył do tego i ja w sumie też,poniważ nie mogę wziąć ślubu kościelnego a cywilny jest dla mnie nic nie wart.On jednak ciągle powtarzał, że jestem jego kochanym słoneczkiem i dzięki mnie poznał co to prawdziwa miłość.Ja dodam, że przez te 7 lat z hakiem nieco go ociosałam i pewno dzięki temu kobieta będzie miała lepiej niż ja,choć muszę przyznać, że baaaardzo go kochałam,dużo dla niego poświęciłam,dużo w sobie zmieniłam i nigdy bym nie pomyślała że nasz związek się kiedykolwiek skończy i to w taki sposób.Tak  sobie myslę, że nie ma tak, żeby ludzie pasowali do siebie pod każdym względem,niektóre rzeczy które nam nie pasują mimo wszystko akceptujemy a niektóre musimy wystawić na kompromis.No ale jak widać u nas ten kompromis był trudny do osiągnięcia.Teraz on twierdzi, że świetnie mu się żyje z kimś kto kocha go za to jaki jest.Fajnie.Ja niestety nie potrafię się ogarnąć.Pozdrawiam serdecznie.

#12 2011-02-12 19:34:43

maja 84
Przyjaciółka Forum

No jasne, łatwo kogoś kochac kto mowi akurat to co sie chce usłyszeć i popada w zachwyt jaki ten facet wspanialy a On.. fruwa ze szczęścia!! Jednak to ma się nijak do codziennego , dobrego,długoletniego zycia , ale to jego wybór, jego decyzja. Skoro mu nie zależało na legalizacji związku to widocznie jej bardzo zalezy i idzie za ciosem. Która rozsądna kobieta decyduje się na zamieszkanie i slub z facetem którego własciwie nie zna? Taka, której bardzo zalezy na slubie i może być kazdy nawet cywilny. Pamietaj,że on od ciebie niedawno odszedł i jeszcze przez pewien czas bedziesz stanowić pewne zagrożenie może dlatego ogłaszają tę wiadomość na komunikatorach, żebyś przeczytala.
Odetnij sie od przeszłości i uprzedź wszystkich znajomych ,że nie chcesz żadnych wiadomości o nim, wykasuj komunikator,uwierz,  tak bedzie najlepiej.
A on? niech się żeni z kimś kogo nie zna,jest dorosły,podjał decyzję niech wiec sam poniesie konsekwencje.Podobno taki stan może trwać  do dwóch lat, oj daleko to zajdzie.

I cos na poprawę humoru

- Wiesz dlaczego facet ma dziurke na koncu penisa?
- Bo inaczej jego mózg umarł by z niedotlenienia!

Tyle w temacie , trzymaj sie cieplutko, co ma być to bedzie.

#13 2011-02-12 22:27:25

Mercedeska
Netbabeczka

jakaja jestem zszokowana Twoja stoicjką wypowiedzia, bardzo dobrze piszesz. Bardzo czesto słychac o zwiazkach kilku letnich które sie rozpadaja, pozniej znajduja sobie kogos nowego i po 3 miesiacach slub, moze to ten syndrom??? 8 lat to szmat czasu!

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

#14 2011-02-13 00:51:07

lita
Mój jest ten kawałek podłogi

Jakaja ten dziwny, szybki związek nie ma szans na utrzymanie się.To zauroczenie i....tyle. Niedługo przyjdzie z walizkami, zapuka do twych drzwi i powie: to była pomyłka, ty jestes wciąż tą jedyną.
Rzecz w tym, czy zechcesz wejśc po raz drugi do " tej samej rzeki"?
Ze wróci, to wiecej niż pewne.

#15 2011-02-13 02:04:10

Miriam
Przyjaciółka Forum

Co do tego czy można zakochać się w wieku 43 lat nie mam żadnych wątpliwości - tak można!
Mam natomiast wątpliwości czy jest to możliwe w przeciągu zaledwie dwóch tygodni...
Bliższa jestem stwierdzeniu, że to zauroczenie, a zauroczenie jest niczym innym jak emocją 
(nie uczuciem!!), a więc jest stanem przejściowym, na miejsce którego, gdy wygasa rodzi się dojrzale uczucie, lub też nie - wtedy związek wygasa.
Dlatego uważam, że decyzja o ślubie jest decyzją zbyt pochopną, dlatego, że przy tak silnym zafascynowaniu, nie znając tak naprawdę tej osoby, niebezpieczne może być zbytnie jej idealizowanie, patrzenie na nią wyłącznie przez ''różowe okulary''.
Ewentualne późniejsze przejrzenie na oczy może okazać się dużym rozczarowaniem.

Ostatnio edytowany przez Miriam (2011-02-13 02:38:05)

Stopka forum