Zielony śluz w kupce u niemowlaka! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-10 20:35:50

malinka90
Wróżka Bajuszka

Zielony śluz w kupce u niemowlaka!

Mój 10 miesieczny synek od tygodnia ma biegunke, wczoraj byłam u lekarza i zapisał mu specjalny proszek zeby sie nie odwodnił. Przez 24 h nie mogłam karmic piersia tylko podawac mu tylko ten proszek. Niestety wbre moim oczekiwaniom nie widze poprawy.. a zaczełaM bardziej sie zamartwiac. Otóż mój maluszek robi bardzo mało w pieluche. Niestety wypróznienia nie przypominaja wogóle kupke tylko ZIELONY ŚLUZ.. ;( kompletnie nie wiem o czym moze to swiadczyc. Jutro z rana odrazu biegne z dzieckiem do lekarza. Czy wasze dzieciaki tez miały takie dolegliwosci? Bardzo sie martwie bo odrazu wkrecam sobie że cos sie moze złego stac. Prosze o udzielenie jakis informacji, rad...

Jeśli Coś Kochasz - Puść To Wolno
Jeśli Wróci - Jest Twoje
Jeśli Nie - Nigdy Twoje Nie Było...

#2 2011-02-11 13:04:17

monia84
Wkręcam się coraz bardziej

Re: Zielony śluz w kupce u niemowlaka!

Moje 2-letnie dziecko również miało biegunkę, dość długo się męczyło (5 dni). Kupka była wodnista, pojawiał się śluz o zabarwieniu zielonym, później czerwonym. Poszłam z dzieckiem do lekarza i na szczęście lekarz mnie uspokoił. Powiedział, że przy biegunce są bardzo podrażnione jelita, czasem krwawią (w przypadku mojego dziecka tak właśnie było),i wtedy kał pojawia się ze śluzem, który jest o różnym zabarwieniu.przepajałam dziecko ORSALITEM i dawałam syrop NIFUROKSAZYD (wydany na receptę). Mogą go stosować dzieci od 1 miesiąca życia. Dowiedz się u swojego lekarza.

"Nasze zachowanie jest jedynym dowodem szczerości naszego serca".
Thomas Wilson

#3 2011-04-04 12:04:17

agula8
Do zakochania jeden krok

najważniejsze przy biegunce jest nawadnianie-trzeba dziecku podawać orsalit i dużo do picia-najlpeiej wody jesli lubi, jeśli nie to lekką cherbatkę, na kilka godzin mozna odpuścić jedzenie-szczególnie jeśli dziecko wymiotuje.Przy biegunce dobre sa też probiotyki-ja daje córce latoral, i zdarzyło mi się jak była mała dawać jej jeszcze smectę. Oczywiście dieta bezmleczna i ryżowo-marchewkowa.

#4 2011-04-04 13:18:31

Berries
Dobry Duszek Forum

Ewidentnie problem jelitowy- robiłaś usg może?
Dokładnie tak jak dziewczyny piszą- dużo pić (bo b.łatwo o odwodnienie) i probiotyki osłonowo.

Stopka forum