Ile żyją plemniki w pochwie przy braniu antykoncepcji? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-10 20:20:25

agusia4046
Do zakochania jeden krok

Ile żyją plemniki w pochwie przy braniu antykoncepcji?

Nie wiem szukam i szukam jest wiele podobnych wątków.Ale to nie to co chciałabym się dowiedzieć .Może ktoś dokładnie się orientuje ile żyją plemniki w pochwie przy braniu antykoncepcji?Proszę o pomoc ponieważ biorę antykoncepcję w pigułkach.Lecz jestem chora i nie wiem od kiedy mogę przyjmować jakieś leki ? Współżyję z mężem można powiedzieć prawie co dzień.Jak to się właśnie ma z tym przeżyciem plemników.Jeżeli będę brać antybiotyk to od kiedy mogę go brać już nie wnikam czy wpływa na działanie anty ale jak mam brać antybiotyk to i tak chcę być ostrożna.Pomóżcie bo nie mogę zacząć brać leków!!!

#2 2011-02-10 21:04:41

Emilia
100% Netkobieta

Re: Ile żyją plemniki w pochwie przy braniu antykoncepcji?

Jeżeli bierzesz pigułki anty, to wszystko jedno jak długo żyją, nic się nie stanie. Co do antybiotyków, to na ile się orientuję jedne upośledzają działanie tabletek anty, a inne nie - zobacz co pisze na ulotce, albo poszukaj w internecie konkretnej nazwy antybiotyku - gdzieś powinny być o nim informacje.
Natomiast plemnik żyje w pochwie - czyli w środowisku kwaśnym kilka godzin, natomiast w szyjce macicy i w macicy, gdzie jest środowisko zasadowe ok. 72 godziny.

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#3 2011-02-10 21:11:36

agusia4046
Do zakochania jeden krok

Bardzo ci dziękuję za odpowiedz.To znaczy że jeśli wczoraj kochałam się z mężem a dziś mam przyjąć antybiotyk Doumox który obniża działanie anty(już sprawdziłam)to nie zajdę w ciążę?Wiem iż muszę się zabezpieczać w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po jego skończeniu.

#4 2011-02-10 21:16:30

agusia4046
Do zakochania jeden krok

agusia4046 napisał:

Bardzo ci dziękuję za odpowiedz.To znaczy że jeśli wczoraj kochałam się z mężem a dziś mam przyjąć antybiotyk Doumox który obniża działanie anty(już sprawdziłam)to nie zajdę w ciążę?Wiem iż muszę się zabezpieczać w trakcie brania antybiotyku i 7 dni po jego skończeniu.

Właśnie chodzi mi o to czy jak wczoraj w nocy współżyłam to dziś mogę zażyć antybiotyk i czy ten stosunek wstecz nie będzie szkodził?

#5 2011-02-10 21:22:47

Emilia
100% Netkobieta

Wiesz, ja bym zaryzykowała, moim zdaniem ten antybiotyk nie zadziała od razu, nie sprawi, że zaraz nastąpi owulacja, raczej wpŁynie na skuteczność tych następnych tabletek. Pamiętaj też, żeby brać antybiotyk o innej porze, najlepiej odczekaj z godzinę zanim weźmiesz pigułkę. Naśtępnym razem powiedz też lekarzowi, żeby absolutnie nie zapisywał Ci antybiotyku kolidującego z tabletkami, na pewno znajdzie jakiś odpowiednik.
Powiem Ci jeszcze że ja brałam tabletki anty przez ok. 7 lat, w tym czasie byłam wiele razy chora, brałam różne antybiotyki, współżyłam normalnie podcza kuracji, nie zabezpieczałam się dodatkowo i nie wpadłam.

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#6 2011-02-11 10:58:51

Selene1
Przyjaciółka Forum

Antybiotyk ten obniza skutecznosc tabletek anty, wiec potrzebne ejst dodatkowego zabezpieczenie od pierwszego dnia kuracji antybiotykiem i 7 dni po niej! dopiero po tym mozesz wspolzyc normlanie bez dodatkowego zabezpieczenia. Tabletki nie dzialaja wstecz. Jesli wiec np wczoraj wspolzylas z mezem, a od dzisiaj masz zaczac brac antybiotyk to dodatkowego zabezpieczenie (prezerwatywa) obowiazuje Cie od dnia dzisiejszego, a wczorajszy stosunek jest jeszcze zabepieczony. Trzeba pamietac, ze skuecznosc tabletk jest obnizona, ale nie calkowicie zlikwidowana. Ja rowniez kochalam sie pare razy ale nie do konca podczas kuracji antybiotykiem i jakos nie zaszlam,. ale lepiej dmuchac na zimno.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#7 2011-02-21 21:40:58

Percepcja
Na razie czysta sympatia

Plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety do 5 dni, a niektórzy lekarze twierdzą, że nawet do 7. W przypadku brania tabletek na pewno dużo krócej, bo one zagęszczają sluz tak, że staje się "nieprzepuszczalny" dla plemników, ale ja bym i tak dmuchała na zimne i dodatkowo używała prezerwatyw.

Stopka forum