Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Imprezy firmowe wielu osobom nie kojarzą się zbyt dobrze, wywołują stres i niechęć, a mimo to za sprawą tzw. dobrowolnego przymusu nie wypada się na takiej nie pojawić, tym bardziej, że ten fakt jest z reguły źle odbierany przez pracodawcę.

Pracownicy zwyczajnie nie czują się pewnie w towarzystwie zwierzchnika, czasami nie lubią też współpracowników, a tu, chcąc nie chcąc, muszą silić się na uprzejmości i robić tzw. dobrą minę do złej gry, bojąc popełnić jakiś nietakt, gafę lub, co gorsza, zupełnie się skompromitować i zburzyć pieczołowicie wypracowany wizerunek. Inni z kolei nie mają hamulców, potrafią przesadzić ze swobodną zabawą czy alkoholem, nie umieją zachować dystansu czy nadmiernie chętnie spoufalają z tymi, z którymi nie powinni.

Spróbujmy zatem zastanowić się co nam wypada, a czego powinniśmy absolutnie unikać na firmowej imprezie, aby z jednej strony nie wypaść na ,,sztywniaka", a z drugiej nie przesadzić. Jak podejść do tematu, aby mimo wszystko mieć z tego choć odrobinę przyjemności? Czy jest to w ogóle możliwe?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Wiele zależy od samych ludzi pracujących w danej firmie. U mojego narzeczonego robią czasem wyjazdowe imprezy i tam wiele osób, w tym kierownicy, prezesi czują się bardzo swobodnie. Piją alkohol, tańczą itp i kazdy jest zadowolony. Natomiast są tez takie imprezy, gdzie trzeba zachować fason. Nalezy się ubrać odpowiednio, czyli elegancko, ale skromnie. No i nie wypada się upić.

3

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

A ja jestem szefem więc moje 3 grosze....

Jaka to jest impreza? Wyjazd integracyjny dla pracowników? Wyjazd/impreza w nagrodę?
Czyli taka impreza zrobiona od nas (szefów) dla was? Bez ludzi z zewnątrz?

Na takiej imprezie można poczuć się luźniej. Szef chciałby jak już wydaje kasę abyście się dobrze bawili.

A może to impreza np. rocznicowa? Z zaproszonymi kontrahentami?

Nic tak nie wkurzy szefa jak po pijaku wyjaśnicie jego klientowi jakie błędy robi zarząd.
Takie spotkanie traktujcie jako pracę , jeden drink i miła rozmowa.

Kilka rad:
1) Zapytajcie o ubiór. Nie ma to jak 100 ludzi w garniaku i jeden w jeansach.
2) W drodze na imprezę powtarzajcie sobie "nie gadam o pracy" . Tysiąc razy
Na jednej imprezie musiałem mniej więcej tyle samo razy powiedzieć jednej dziewczynie od nas
"Porozmawiamy o tym w poniedziałek". Już nie pracuje (nie akurat dlatego ale może byłbym bardziej wyrozumiały?)
Szef z klasą wypijej mniej od Was. Będzie pamiętał wasze pijane żale.
I naprawdę woli pogadać o dupciach, kapciach czy sporcie bardziej niż o krytyce jego nowej strategii.

3) Sex = no go , widziałem tego już za dużo.
Pracujecie razem, spędzacie nie raz przy jednym biurku więcej czasu niż z żoną/mężem... potem alkohol....
i w poniedziałek, kac, plotki, syf, rozwód ( a gówno uderza w firmę).
Chcecie romansu - no problem, ale "pójscie w slinę" przy całym zespole to naprawdę głupi pomysł.

4) Jakikolwiek to wyjazd , dzielcie alkohol przez dwa
Naprawdę człowiek bawi się dobrze , jak ma promil we krwi , 2 promile....
3 promile , narzyganie na stół  - może rozbawić szefa do łez ale czy takich łez chcecie??

4

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Seducer, bardzo dziękuję Ci za tę wypowiedź! Myślę, że zawarłeś w niej najważniejsze zasady czego powinniśmy unikać, żeby nikomu nie zepsuć imprezy, ani po sobie samym nie pozostawić niesmaku. Wciąż jednak zauważam, że niektórzy zwyczajnie zapominają o tych z pozoru prostych i wydawać by się mogło, że oczywistych sprawach, bo tu jak zawsze i we wszystkim należy zachować po prostu zdrowy rozsądek i umiar- wówczas nikt nie będzie miał problemu z poniedziałkowym powrotem do pracy, pozbawionym nie tylko wstydu, ale i moralnego kaca smile.

Pracowałam kiedyś w firmie, gdzie szefowie wykładali kasę na firmowe imprezy integracyjne, przeznaczając na nie jakąś określoną pulę środków, ale to do samych pracowników należało zorganizowanie spotkania. Mieliśmy tu zresztą naprawdę wolną rękę i dowolność w wyborze formy. Stanowiliśmy świetnie zgrany zespół, ogromnie się lubiliśmy, kiedy więc ktoś na imprezie się nie pojawił świadczyło to wyłącznie o tym, że naprawdę nie mógł, nikt nie miał też do nikogo o nic pretensji, nikt na nikogo krzywo nie patrzył, wiadomym więc było, że nikt tu nie jest za karę, bo nie o to przecież tu powinno chodzić, prawda? 

Szefowie w tych imprezach uczestniczyli, a jakże, ale nie stresowali nas swoją obecnością, niejako wtapiając w załogę. Kurcze, ładnych kilka lat minęło od tamtego czasu, a ja naprawdę z ogromnym sentymentem wspominam te grille, ogniska, spotkania w knajpce.

5

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

popieram, na takich imprezach nie rozmawiamy o pracy! można powiedziec za dużo...

6

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Piszecie o zachowaniu na imprezach zakladowych ,a mnie dreczy jedna sprawa chociaz nie ma ona zwiazku bezposredniego z pytaniem ,jest to jednak pochodni temat.Powiedzcie mi prosze co sadzicie o zaproszeniach na impreze zakladowa bez partnerow? Ja osobiscie jestem mezatka i mnie to sie nie podoba ,a tak wlasnie jest u mojego meza w firmie .Na dodatek z hotelem,sauna ,juz nie wspomne o muzyce alkoholu  .

7

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Cari, jeśli jest to impreza integracyjna, to dosyć oczywistym jest, że odbywa się bez partnerów. Na tym właśnie polega idea takich spotkań - zespół ma mieć okazję, aby poznać się w innych okolicznościach, porozmawiać na luzie, wspólnie się pobawić, być może inaczej na siebie spojrzeć, co w założeniu powinno później przełożyć się na wyniki pracy. Z drugiej strony rozumiem, że taka impreza z noclegiem w hotelu może wywoływać u Ciebie pewnego rodzaju dyskomfort.

8

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

No wlasnie Olina ,dobrze piszesz jesli to jest integracyjna ,ale ona jest taka zwyczajna ,ot w ramach prezentu (raz na rok).

9

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?
cari napisał/a:

Piszecie o zachowaniu na imprezach zakladowych ,a mnie dreczy jedna sprawa chociaz nie ma ona zwiazku bezposredniego z pytaniem ,jest to jednak pochodni temat.Powiedzcie mi prosze co sadzicie o zaproszeniach na impreze zakladowa bez partnerow? Ja osobiscie jestem mezatka i mnie to sie nie podoba ,a tak wlasnie jest u mojego meza w firmie .Na dodatek z hotelem,sauna ,juz nie wspomne o muzyce alkoholu  .

powinnas chyba troche wiecej ufac swojemu partnerowi jak bedzie chciał Cie zdradzic to zrobi to bez wzgledu na okoliczność, a pójście z mężem na impreze z samymi chłopami to straszny obciach uwierz mi, zaufaj mu daj mu troche swobody zobaczysz opłaci się ..

10

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Wydaje mi się, że na tego typu imprezach nie powinno się również zbytnio spoufalać ze swoim szefem. Mimo, że jest to spotkanie mniej oficjalne nie powinno się go traktować jak starego kumpla. No i broń Boże nie przesadzić z alkoholem, żeby potem nie zrobić żadnej głupoty.

11

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Brawo Seducer.
Wyrazu uznania dla Twojej wypowiedzi.
Też jestem szefową - a tu nic dodac nic ująć. :-)
I mam szczęście działać w takiej firmie, o której napisała Olinka.

12

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

nie można się upić. póżniej taka osoba to temat do plotek na następny miesiąc!

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Porządny pracodawca organizuje imprezy integracyjne, aby pracownicy mogli się oderwać od pracy, zapomnieć o tych wszystkich problemach i dobrze się bawili. Nie ma sensu wówczas rozmawiać o pracy. U nas jest taki zwyczaj, że firma organizuje taką imprezę raz na kwartał, ze względu na to, że mamy siedziby w różnych częściach kraju. Jest wtedy poznania nowych pracowników czy też pogadania z tymi, których nie widzimy na codzień. A co kto robi i z kim ląduje w łóżku to już raczej indywidualna sprawa.

14 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-02-25 12:31:45)

Odp: Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Może odświeżymy temat? Z własnych doświadczeń to przez te 2 lata sporo się zmieniło w standardzie imprez integracyjnych. Wydaje mi się, że parę lat temu był okres "zachłyśnięcia się" różnymi atrakcjami i wtedy rzeczywiście sporo osób traciło kontrolę zapominając, że mimo że jest alkohol i zabawa, to wciąż jesteśmy w pracy. Jak to u Was wygląda obecnie? W mojej firmie mamy zawsze dwie imprezy w roku - jedna typowo integracyjna wiosną-latem tylko dla pracowników, gdzie możemy rzeczywiście trochę wyluzować i pobawić się w nieformalnej atmosferze. Czy jest fajnie to chyba 90% kwestia samych pracowników, czy się po prostu lubią. Ale nie ukrywajmy wiele zależy od organizacji takiego spotkania. Sama współuczestniczę w organizacji tych imprez i zawsze mam stres czy będzie fajnie. W zeszłym roku mieliśmy świetny program integracyjny, dużo niestandardowych zadań w grupach. Zatrudniliśmy agencję spam muszę przyznać że było oryginalnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu smile
Druga z partnerami i klientami - tutaj to już typowo praca, wiadomo że trzeba stworzyć klimat zabawy i rozrywki, ale głównie chodzi o podtrzymanie pozytywnych relacji. Trudne zadanie, żeby wyważyć tą nieformalną atmosferę z jednak biznesowymi relacjami, ale to chyba kwestia wprawy smile Czasem nie ukrywam mam problemy, co zrobić z takim klientem, który wydaje mi się że nieco przekracza te biznesowe relacje, po takiej imprezie np. zapraszając mnie do znajomych na facebooku... Miewacie takie dylematy?

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Impreza firmowa - co na niej wypada, a czego należy unikać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024