Wielka zmiana fryzury z włosów długich na krótkie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-02-08 16:56:45

Melania90
Zaglądam tu coraz częściej

Wielka zmiana fryzury z włosów długich na krótkie

Witam was drogie panie. To mój pierwszy wpis. Od lat mam długie włosy. Obecnie sięgają mi do pasa.
Ostatnio myślę nad większą zmianą wyglądu. Koleżanka fryzjerka, doradziła mi, żebym ścięła się na krótko i zmieniła kolor włosów. Proszę o zdjęcia fajnych krótkich fryzur.

#2 2011-02-08 18:34:53

aero_90
Netbabeczka

Re: Wielka zmiana fryzury z włosów długich na krótkie

Nie żal Ci włosów??Ile ja bym dała,żeby mieć długie, piękne włosy smile
Może je troszkę skróć, zrób jakieś pazurki czy coś w tym stylu. Z długich włosów możesz zrobić tyle pięknych fryzur, a jak obetniesz na krótko to dzień w dzień jedna i ta sama fryzura.A co do  farbowania włosów to nie radzę bo możesz potem żałować.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie, poniżej moje typy smile

http://img855.imageshack.us/img855/2483/shorthairstylegallery22.jpg

♥ ♥ ♥ Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ♥ ♥ ♥  ;-*

#3 2011-02-08 19:14:38

Melania90

Moich włosów to ja mam dość... codziennie trzeba wstawać by je myć, układać. Znudziły mi się. Od zawsze wyglądam tak samo.
A zresztą, trzeba próbować nowych rzeczy.. włosy odrosną... moje rosną baaardzo szybko...

#4 2011-02-08 21:20:38

Fela

Jeżeli masz włosy do pasa, to nie radzę od razu ścinać ich na krótko, to zbyt radykalna zmiana. Proponuję najpierw jakąś fryzurkę z włosami lekko za  ramiona albo do ramion, może akurat Ci się spodoba, a jak nie, to potem można włosy skrócić. Gorzej jak od razu zetniesz się na krótko i nie będziesz zadowolona.
Nie mogę  doradzić Ci jakiejś konkretnej fryzury, bo fryzurę też trzeba dobrać do kształtu twarzy, jeżeli masz owalną czyli taką podłużną twarz to długie włosy do takiej twarzy nie pasują, bo ją jeszcze wydłużają, najlepiej taką twarz "skrócić" robiąc sobie grzywkę. Poniżej moje fryzurki smile

http://img821.imageshack.us/img821/7784/73499290.jpg

http://img808.imageshack.us/img808/7494/82462960.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/7002/71945549.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/959/90213168.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/8691/a10np.jpg

Ostatnio edytowany przez Fela (2011-02-08 21:26:59)

#5 2011-02-09 10:32:19

gabisiula
Netbabeczka

Droga autorko, jeżeli zetniesz swoje włosy na krótko to jestem pewna że będziesz żałowała... Jeśli chcesz zmienic fryzurę bo juz znudziła cię jedna od wielu lat to nie musisz od razu ścinac je tak radykalnie!

Wystarczy że zetniesz je do ramion, zmienisz przedziałek (jeśli masz go na środku to teraz spróbuj z boku) zrób sobie grzywkę prostą lub taką na bok, jest tyle możliwości na zmianę! A nie trzeba od razu ucinac wszystkie włosy... Ja tyle bym dała żeby miec długie włosy! Sam kolor na włosach już bardzo dużo zmienia. Posłuchaj mnie bo ja kiedyś też miałam długie włosy, wydawało mi się że jak je zetne na krótko to szybko odrosną ale tak się nie stało, już nigdy nie odzyskam moich gęstych długich włosów.

Zrobisz jak uważasz ale nie każdej osobie pasują krótkie włosy. A pozatym krótkie fruzury też wymagają pielegnacji, czasem nawet większej niż długie bo długie włosy same w sobie są piękne, można nosic w kucyku lub rozpuszczone a jak zrobisz sobie krótką fryzure to będziez musiała ją codziennie jakoś układac, na gume lub żel, nad takimi włosami trudniej zapanowac

Ostatnio edytowany przez gabisiula (2011-02-09 10:33:47)

#6 2011-02-09 11:20:23

gothka
100% Netkobieta

Wszystko zalezy też od tego, ile masz lat.
Młode dziewczyny chętnie eksperymentują z włosami i szukają swojego stylu. To normalne i nikgo nie dziwi. Ścinają, doczepiają, kręcą, prostują, farbują i różne cuda wink

Jeżeli jesteś jednak troszkę starsza, taka zmiana może wywołać szok w otoczeniu, które zawsze widziało Cię w długich włosach. Przemyśl więc, czy jesteś gotowa na to, że każdy będzie zwracał na Ciebie uwagę.

Jednak potrzebę skrócenia tak długich włosów zupełnie rozumiem. 3 razy w życiu pozbyłam się włosów niemal do pasa i nie żałuję. Męczyła mnie nie tylko rutyna ich pielęgnacji, ale też rutyna mojego wyglądu. Też zawsze wyglądałam tak samo.
Odradzam ścinanie ,,na raty". Wtedy to dopiero się żałuje. Wygląd nie zmienia się aż tak diametralnie a długich włosów szkoda.

Jeżeli jesteś zdecydowana- ścinaj od razu na krótko. Potem odwrotu już nie będzie wink

Jednak pamiętaj, że w ,,pewnym" wieku naprawdę lepiej wyglądać od lat tak samo wink Jakoś tak się w Polsce przyjęło, że panie w średnim wieku ścinają swoje włosy na krótko w myśl, że ,,krótsze odmładzają". Nie zawsze to prawda.

Ja mam teraz do połowy pleców i póki co niech sobie rosną co najmniej do pasa. Żeby nie było cały czas tak samo, farbuje je na rudo. Lubię moje długie włosy wink

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

#7 2011-02-09 14:00:01

Melania90

No mam 21 na karku i właśnie czuję, że chce mocnej zmiany.

#8 2011-02-11 16:19:21

Melania90

I nie przekonujcie mnie do nie ścinania, bo to już postanowione. Chcę byście tylko dały propozycje fryzur.

#9 2011-02-11 16:30:17

gabisiula
Netbabeczka

no to poszukaj na stronie IKF fryzury krótkie, jest ich tam mnóstwo.
dla mnie długie włosy to taka ikona kobiecości ale każdy ma inny gust, mam nadzieje że nie będziesz żałowała tej decyzji

#10 2011-02-11 16:52:17

Noelle
Przyjaciółka Forum

Melania, ja mam podobnie jak Ty-od zawsze długie włosy, na dodatek takie, że nic się z nich zrobić nie da. Sama ost zastanawiałam się czy ich nie obciąć na krótko, ale jednak z drugiej strony boję się że będę żałowała..

Bez informacji dotyczących Twojej twarzy-kształtu, koloru oczu (bo przecież mogłabyś np pofarbować włosy, albo zrobić sobie kilka refleksów) i generalnie tego jakie te Twoje włosy są-podatne na układanie, ile czasu spędzasz na stylizacji-wiesz-im bardziej wymyślna fryzura tym więcej czasu musisz jej poświęcić.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#11 2011-02-11 22:18:22

Melania90

Mam zielone oczy, a moje włosy łatwo się układają.

#12 2011-03-15 20:52:09

Delta
100% Netkobieta

a ja bym właśnie radziła że jeśli ktoś ma ochotę sciąć nawet a bardzo długich to dlaczego ulicha ma tego nie zrobić ?! szok w otoczeniu ? a co mnie to obchodzi ? to moja - twoja głowa, masz ochotę - próbuj ! włosy odrastają.

ja nigdy nie żałowałam mojej krótkiej fryzury, fryzjerka byłą w szoku gdy zdecydowałam o obcięciu, ale męczyło mnie to -chodziła za mną krótka fryzura więc spróbowałam i nigdy nie żałowałam smile

zatem - masz ochotę to próbuj, ajk szaleć to na całego !

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#13 2011-03-16 13:46:03

Iwona132
Do zakochania jeden krok

A ja popieram wszelkie odważne zmiany! smile Włosy jak włosy - odrosną. A czasami aż same możemy być zaskoczone jak dobrze nam w nowej fryzurze smile Najlepiej udać się do jakiegoś stylisty, speca od dobierania długości włosów i fryzur do rysów twarzy itp.

Co prawda jak mam długie włosy to chcę mieć krótkie, a jak mam krótkie to chcę długie, ale i tak zachęcam do eksperymentowania smile

#15 2011-03-18 18:10:06

aero_90
Netbabeczka

Aż tak krótko?? Dla mnie kobieta powinna mieć fajne włoski, nie aż tak krótkie.Takie fryzury, które wysłałaś to kojarzą mi się z tak zwanymi "chłopczycami" smile
Co do tych fryzurek to podoba mi się przedostatnia, tylko licz się z tym,że Tobie taka fryzura może nie pasować.
A ja proponuję zetnąć się na boba smile miałam kiedyś taką fryzurkę i bardzo mi się podoba, jednak nie była na moje włosy bo musiałam codziennie prostować, co powodowało,że moje włosy się rozdwajały itd.

♥ ♥ ♥ Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ♥ ♥ ♥  ;-*

#16 2011-03-18 18:42:49

Melania90

Bob odpada, nie podoba mi się. Tak jak nie podobają mi się ogolone na łyso kobiety. Dlatego takie fryzury.

#17 2011-03-18 20:15:34

Panna_Nikt
Dobry Duszek Forum

http://republika.pl/blog_ec_4550405/688 … eyn__2.jpg

zdecydowanie najlepsza z tych kóre tu wstawiłaś.. Ale to mój gust wink

"Jeśli coś kochasz, puść to wolno. Jeśli wróci - jest twoje. Jeśli nie - nigdy twoje nie było."

#18 2011-04-03 22:43:21

Melania90

Moje miłe wybaczcie, że nie pisałam-problemy z netem.
Efekt genialny. Ale zrobiłam inaczej niż radziłyście. Wybrałam tą fryzurę:
http://4.bp.blogspot.com/_uUR1DUyvNT4/T … t_hair.jpg
Zrobiłam sobie dwa warkocze i poszłam do fryzjera. Fryzjerka obcięła je jeden po drugim. Powstał taki bob. To było dziwne nie mieć już długich włosów. Fryzjerka cięła dość długo. To było super uczucie. Bardzo mi się podobało. Warkocze wzięłam i schowałam na pamiątkę.
Wróciłam do domu i mój chłopak był wściekły, że go nie zapytałam o zdanie. Więc, żeby go wpienić bardziej następnego poszłam do fryzjera ponownie. Miałam ochotę ściąć się na zapałkę, ale dałam spokój.
Fryzjerka obcinała mi każde pasmo bardzo dokładnie. Skróciła je sporo Tył trochę maszynką poprawiła i rozjaśniła mi lekko włosy. Wyszło coś podobnego do fryzury Meny Suvari:
http://img40.picoodle.com/img/img40/6/1 … e0e53b.jpg
Bardzo mi się podoba, no i w końcu przekonałam mojego chłopaka. No i chciał mnie wkurzyć i zgolił brodę. Dobrze zrobił. Nie mówiłam mu tego, ale nienawidzę bród.

NIESTETY NIE MAM FOTEK BO APARAT PADŁ.

#19 2011-04-04 08:36:47

Delta
100% Netkobieta

Melania ta fryzurka hilary swank jest genialan i tą ci chciałam doradzić ale sisę spóźniłam tongue ups.
w każdym razie gratuluję ścięcia i oby się dobrze nosiła ta fryzruka big_smile

ja tnę pod koniec maja

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#20 2011-04-04 09:20:42

Berries
Dobry Duszek Forum

Miałam kiedyś bardzo podobną i również przeszłam na nią z długich włosów. Naszło mnie jednego dnia na spacerze i wyladowałam u fryzjera:) to był świetny wybór i muszę go jeszcze kiedyś powtórzyć.
Czekamy na zdjęcia!

#21 2011-04-04 09:36:24

gothka
100% Netkobieta

No i jak samopoczucie po ścięciu tak długich włosów? wink
Wiadomo, włosy towarzyszą nam cały czas- zwłaszcza te długie, z którymi wiąże się najwięcej wspomnień. Nie czujesz się ,,odcięta" od jakiegoś etapu swojego życia? wink

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

#22 2011-04-04 13:26:47

Berries
Dobry Duszek Forum

Gothka- ale przeważnie o to chodzi, żeby zacząć nowy etap w życiu, zamknąć poprzedni;)

#23 2011-04-10 15:49:39

Melania90

Samopoczucie? Super.... jestem  bardzo zadowolona ;D

Stopka forum