uporczywe mole kuchenne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-26 14:55:50

Alusia
Administrator

uporczywe mole kuchenne

Witajcie- mam duży problem. W szafkach w kuchni zamieszkały mi mole kuchenne ! Pojęcia nie mam skąd się wzięły te mole, ale jest ich sporo i nie umiem ich wytępić. Nie wiem już co robić. Co radzicie ?

#2 2008-09-26 18:11:00

Anna
100% Netkobieta

Re: uporczywe mole kuchenne

Wszystko co zaatakowały musisz wyrzucić, dosłownie wszystko (u mojej szwagierki nawet w czekoladkach się zalągły). Potem szafki dokładnie umyć wodą z detergentem, bardzo dokładnie, wszystkie zakamarki i szczeliny też (najlepiej je pozalepiać) i na przyszłość nie robić zapasów, a makarony, kasze, ryż i inne takie przechowywać w szczelnych pojemnikach. A takie mole to można nawet ze sklepu przywlec, dlatego trzeba zwracać na wszelkie dziurki i uszkodzenia torebek z mąką, kaszami i itd. bo mole zjedzą potem w domu wszystko. Powodzenia

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

#3 2008-09-28 20:37:48

jokoono
Gość Netkobiet

Kurcze, ja tez mam ten problem! Ale jak poznać czy coś taki mol zaatakował czy nie ? W sumie to chyba wywalić wszystko co jest otwarte bo one tam mogą składać jaja no nie ? A czy nie ma na to jakiegoś środka ? Czy wyniosą się jak nie będą miały co jeść ?

#4 2008-09-28 20:52:17

Anna
100% Netkobieta

Z tego co wiem to mogą żerować na wielu rzeczach, ja znalazłam je na zasuszonych plasterkach pomarańczy, które robiłam na Boże Narodzenie (po roku wyciągam worek a tu niespodzianka). Mole łatwo dość wyczaić że już zaatakowały. Torebki mają niewielkie otworki, w produktach są pajęczynki i wszystko trochę dziwnie pachnie, a z szafek wylatują motylki. Najlepiej wyrzucić wszystko, a czy są jakieś środki to ja nie wiem.

"Nie ma przymusu religii. Prawość wyróżniła się od nieprawości. (K2:256)"

#5 2008-09-28 21:00:23

atina
Przyjaciółka Forum

Też miałam problem z molami w kuchni,dostałam je w prezencie razem z suszonymi grzybkami.wink
I tak jak radzi Anna,zrobiłam gruntowne porządki w szafkach,wyrzuciłam wszystko co było,pokupiłam szczelne pojemniki na wszystkie sypkie produkty i przyprawy,do tego kupiłam zawieszki na mole kuchenne o zapachu lawendy i mam spokój,wytępiłam je.smile

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

Stopka forum