przykry zapach ręczników - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-26 12:14:03

samemusolo
Niewinne początki

przykry zapach ręczników

problem dotyczy prania ręczników, gdyż czesto mam taki problem u siebie w domu, że wyjmuje świezy ręcznik który wypralem w 60 stopniach, tyle że może dałem złe połączenie płynu do płukania i proszku, bo potem ten zapach tak sie dziwnie kisi, czy waży na tym ręczniku po wytarciu. wiec ogolnie mówiąc interesuje mnie jak je prać, jakiego proszku dodawać? proszę o pomoc:)smile

#2 2008-09-26 13:59:11

MagdaZ
100% Netkobieta

Re: przykry zapach ręczników

Generalnie ręczniki powinno się prać w 90st. czyli tzw. wygotować. Dlaczego? Bo podczas wycieranie się, w ręcznik wbijaj się złuszczony naskórek, resztki niespłukanego mydła czy szampony. Pranie w wysokiej temperaturze ma na celu zabić roztocza które również gnieżdżą się we włóknach ręcznika oraz wszelkie grzyby i pleśnie - rozwijające się w środowisku ciepłym i wilgotnym. A łazienka właśnie do takich należy. Gromadzenie się tych wszystkich wymienionych składników powoduje nieprzyjemny zapach. Dlatego ręczniki i pościel powinno się prać w wysokich temperaturach.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

#3 2008-09-26 18:56:27

Anika
Wkręcam się coraz bardziej

Dokładnie tak, jak napisała poprzedniczka. Nie dopierze się dobrze ręczników w niższej temperaturze. Ja miałam problem z usunięciem z nich zapachu oliwki dla dzieci, dopiero wygotowanie ich pomogło. Nie mówiąc o tym, że wreszcie przejaśniały:). Ja też zawsze wrzucam na 5 minut przed samym wrzutem do pralki ręczniki do miski i namaczam w gorącej wodzie z proszkiem. Jakoś tak lepiej wtedy mi się wydaje, źe puszczają potem już w samej pralce te wszystkie niemiłe zapachy i brudy , potem się ładnie wypiorą w pralce i są pachnące.

#4 2008-11-19 23:25:10

begar
Powoli się zadomawiam

Miałam ten problem, ale dzieki Wam wiem co robie nie tak. To nie kwestia tego w jakich proszkach sie pierze, tylko w jakiej temperaturze...smile No cóż, zawsze jest pora na naukę. Do tej pory wydawało mi się ,że wybór proszku jest najważniejszy smile

#5 2009-05-12 17:45:44

asia
Niewinne początki

A ja prałam ręczniki w 90 stopniach i mam problem z zapachem ręczników. Może jest jakiś klucz do tego,że jakieś proszki do prania nie tolerują płynów zmiękczających. Może jest jeszcze inny powód.U mnie powód był taki, że pralka generalnie była w środku zawilgocona i zatęchła. I dopiero ktoś mi doradził ,żeby ją czyścić regularnie czyli raz na miesiąc wyprać bez prania w 90 stopniu - na prawdę mi to pomogło i teraz już nie mam żadncyh problemów z otrzymaniem ładnego zapachu na ręcznikach czy też innych materiałach także spróbujcie. Może dobry sposób.

#6 2009-05-13 07:55:49

oliwka
100% Netkobieta

A ja piore w nizszej temperaturze i jakos nie maja brzydkiego zapachu.Używam proszek persil i do tego płyn do płukania silan.Wywieszam na dwór na lineczki i pachną świeżym powietrzem. A płyny do płukania dobieram takie jak są wyszczególnone na proszku.Z tyłu na odwrocie masz podane,z którym proszkiem jaki płyn najlepiej sie komponuje.Do Viziru na przykład lenor....musisz zobaczyć.

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#7 2009-05-13 08:55:44

atina
Przyjaciółka Forum

Jakoś nigdy nie miałam problemów z przykrym zapachem ręczników po wypraniu,piorę je w w temperaturze 90stopni,używam niemieckich proszków do prania,moim zdaniem są lepsze,lepiej dopierają i pozostawiają wspaniały zapach a płyn do płukania przeważnie Lenor.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#8 2009-05-13 09:10:27

Delta
100% Netkobieta

ja nie zawsze piorę w 90st, bo na metce recznikowej pisze aby prac w 60 st. wiec wyzsza temp. serwuje im co któreś tam pranie. niektóre ręczniki faktycznie mają nieprzyjemny zapach, który czuje dopiero przy prasowaniu, ale nie wszystkie ! a prane były razem...więc to napewno nie wina płynu i proszku.
problem mam też ze szlafrokami, nie wiem czy prać je razem z recznikami szkoda uruchamiac pralke na 1 szlafrok, nie moge wyprac obu na raz bo jeden jasny jest a drugi ciemny)

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#9 2009-05-13 13:42:22

robaczek2105
Wróżka Bajuszka

Ja uzywam do prania recznikow ,żeli gdyz one lepiej sie wyplukuja niz proszek.Zawsze uzywam plynu do bialych rzeczy nawet gdy sa reczniki kolorowe..
i uwazam z iloscia plynu zmiekczajacego.
moze jak brydko pachna jest wina tego ze suszysz je np w łazience?
wilgosc sprawia ze zapach sie kisi?

The starry skies above me and the moral law inside me

#10 2009-05-13 13:55:16

Delta
100% Netkobieta

ja w łazience nie susze, bo nie mam miejsca tongue w zimie w pokoju miałam suszarke, teraz na balkonie.
aa! coś sobie przypomniałam -zauważyłam, że przykry zapach mają tylko ręczniki, które mój facet używa na siłowni (za każdym razem nowy ręcznik bierze, więc ma swój stały pakiet tych ręczników które pozwalam mu brać tylko na siłownię, bo za szybko by nam się niszczyły; w związku z tym prane są często)

dam radę

gotowanie-nieuczesane.blogspot.com

#11 2010-09-18 20:51:07

morawa
Przyjaciółka Forum

samemusolo napisał:

problem dotyczy prania ręczników, gdyż czesto mam taki problem u siebie w domu, że wyjmuje świezy ręcznik który wypralem w 60 stopniach, tyle że może dałem złe połączenie płynu do płukania i proszku, bo potem ten zapach tak sie dziwnie kisi, czy waży na tym ręczniku po wytarciu. wiec ogolnie mówiąc interesuje mnie jak je prać, jakiego proszku dodawać? proszę o pomoc:)smile

reczniki trzeba wietrzyc po umyciu ,a prac trzeba 60stopni ,i plukac w occie ,w zimie mozna plozyc na grzejnik ,zawsze trzeba suszyc a nie ludzie biora prysznic wytrze sie i wiesza mokry ,ocet niweluje takie zapachy .

przyjaciel to ten ,kto przychodzi, gdy caly swiat odchodzi

#12 2010-09-18 21:39:01

falka
100% Netkobieta

Morawa ma rację - suszenie, suszenie i jeszcze raz suszenie.
To nie wina temperatury, proszku czy płynu do płukania, tylko własnie wilgoci.
Aha, i jeszcze jedna kwestia - ręcznik (czy cokolwiek innego, ja tak załatwiłam sobie grubą koszulkę do spania) kiedy porządnie "złapie" wilgoć i ten skisły zapach, to jest praktycznie do wywalenia - ani pranie, ani płukanie w intensywnie pachnących proszkach, ani gotowanie nie pomaga.
Chyba że znacie na to jakiś sposób?

#13 2012-12-18 13:49:44

rozwielitka
Wkręcam się coraz bardziej

Może się komuś przyda kilka porad dotyczących pielęgnacji ręczników: spam Powiem szczerze, że sama się tego nie trzymam, zwłaszcza co do samego prania. Natomiast prawdopodobnie przestrzeganie kilku prostych zasad daje w efekcie oszczędność. Chociaż sama lubię wymieniać rzeczy na nowe smile

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-12-18 13:53:01)

#14 2013-01-16 13:53:17

asiula76
Niewinne początki

Też mam z tym problem w okresach przejściowych wiosna, jesień kiedy ogrzewanie nie działa i słońca nie ma, wilgoć robi swoje. Ja staram się uzywać duzej ilości ręczników na zmianę, żeby zdążyły porządnie wyschnąć. A innym sposobem jest częste pranie i 60 stopni powinno wystarczyć.

Stopka forum