1

Temat: dziwne zawroty głowy i mdłości...

W sumie takie zawroty i mdlosci mam od dawna...moze z kilka lat nawet...ale czasami sie tak to wszystko nasila, ze nawet nie wiem co zrobic zeby przeszlo;///
Zawroty miewam o roznej porze, ale najczesciej rano, mdłosci tak samo...chociaz czasami obudze sie w nocy i tak mi sie chce wymiotowac ze szok...niestety, nie moge tego zrobic (palca nigdy w zyciu nie wkladalam do gardla jak niektorzy)
...w ciazy napewno nie jestem, bo mam tak od dluzszego czasu...
moze to przez stres, chociaz az tak bardzo sie nie stresuje....ehhh
Miał ktos moze cos podobnego?

Być jak płynąca rzeka...

2 Ostatnio edytowany przez atina (2008-09-24 17:28:45)

Odp: dziwne zawroty głowy i mdłości...

Objawy które opisujesz mogą być spowodowane różnymi przyczynami,nie zawsze musi się to wiązać z konkretną chorobą ale mogą być ostrzeżeniem że w organizmie dzieje się coś nie tak...
Sądzę że ten problem powinien skonsultować lekarz...
Wśród przyczyn mogą być zupełnie błache jak jak wrażliwość na zmianę pogody,nadwrażliwość na zmiany ciśnienia atmosferycznego,wada wzroku,zapalenie ucha lub błędnika jak i całkiem poważne jak zwyrodnieniowe zapalenie kości i stawów szyji,wszelkie zmiany w mózgu...
Sądzę że w Twoim przypadku jest to coś zupełnie błahego,ale wizyta u lekarza nie zaszkodzi żeby wykluczyć że nic poważnego się nie dzieje.
Ja też cierpię na nawracające zawroty głowy u mnie problem jest bardziej złożony,jestem po operacji tętniaka mózgu.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

3

Hmmm...ja chyba trafiam do złych lekarzy, bo ja nawet jakis czas temu mialam takie dziwne stany - bliskie omdleniu, bylo mi strasznie gorąco, lał sie ze mnie pot, utrata widzenia przez kilka minut i straszny szum...oczywiscie lekarz stwierdzil ze to przez nagly spadek cisnienia i zapisal mi tylko tabl do ssania;//
Ale moze rzeczywiscie to moze miec cos wspolnego z moim wzrokiem-mam duza wade wzroku -7...i czasami cos dziwnie mnie kluje w okolicy oka;//
Tylko nie rozumiem tych mdłosci....
Przy najblizszej okazji wizytu u okulisty powiem o swoich dziwnych objawach...

Być jak płynąca rzeka...

4

Z naszymi lekarzami tak już jest...zazwyczaj starają się leczyć nie robiąc szczegółowych badań.
Ja proponuję wizytę u neurologa,bo ta utrata widzenia jest niepokojąca,najlepiej prywatnie bo na wizytę w przychodni czeka sie miesiącami.Jeżeli on wykluczy zmiany neurologiczne,a wiadomo te są najgorsze,zacznij szukać dalej laryngolog,okulista...najprościej jest zrzucić wszystko na ciśnienie.Mnie lekarz z pękniętym tętniakiem odesłal do domu,stwierdził że to nadciśnienie...dobrze tak się skończyło,że żyję.

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

5

a może to jest skutek uboczny noszenia soczewek

6

Wątpię...soczewki nosze 8lat...
Ale kto to wie...bo na pewno nie lekarze...wyniki badań mam dobre;)

Być jak płynąca rzeka...

7

Sueno, ja mam coś takiego, że w pewnym momencie tracę czyste pole widzenia, tzn, jak patrzę na jakiś napis to nie widzę wszystkich literek i to z minuty na minutę pogłębia się i znika mi pole widzenia np z prawej strony. Oprócz tego mam ból zatok, robi mi się niedobrze i muszę to przeleżeć. Za dziecka to do tego dochodziły wymioty i momentalnie wszystkie objawy znikały. Robiłam rezonans magnetyczny, który wykazał, że wszystko jest w porządku, wszyscy lekarze mi mówią, że są to objawy nerwicy.
Było też któregoś roku tak, ale tylko raz w życiu, że obudziłam się rano i cały pokój mi wirował, nie mogłam utrzymać równowagi, ani iść sama nigdzie, bo szłam jak pijana. Przy tym mdliło mnie niemiłosiernie, trwało to miesiąc, wyobrażasz sobie MIESIĄC. Zrobiłam wszystkie badania, byłam u neurologa i nic, wszystko oki i jak zawsze nerwica. wzięłam chyba wtedy aspargin i chyba magnez i przeszło, ale idź z tym do lekarza.

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

8

trzeba znalaleźć przyczynę - spawdzić to pod kątem neurologicznym, ale i błędnik, kręgosłup. silne migreny są czasami połączone z mdłościami i wymiotami ale takie bóle to może być epizod a nie codziennność

9

witam
trafiłam na to forum bo mam takie same objawy zawroty głowy i nudności i szukałam czegoś w necie , ahh w ciąży nie jestem (a szkoda )
powiem tak 1sierpnia (w soje ur) wstałam i wszystko było ok zdążyłam upiec biszkopt i ok godz 13 zakręciło mi się w głowie , tak przez chwile dziwnie się czułam i poszłam się położyć jak wstałam to się zaczęły wymioty tak ok godz 17 poszłam do lekarza zbadali krew i mocz , ciśnienie i stwierdzili ,że wszystko jest ok w sumie ok 19 mi przeszło

ale teraz w niedzielę w nocy jak się przebudziłam poczułam ,że lekko kręci mi się w głowie ale pomyślałam ,że muszę dospać trochę no ale nic to nie dało bo jak wstałam to znów wymiotowałam nawet poszłam na spacer żeby się dotlenić choć nie brakuje mi powietrza , no i jakoś do dziś czuję się nie najlepiej nie wymiotuję już ale w głowie tak jakby dalej coś się dzieje , muszę trochę mrużyć oczy żeby wyostrzyć obraz i generalnie czuję się nie na 100%

dodam że po tym pierwszym ataku ok tyg bolały mnie plecy łapały mnie takie ala skurcze ale przeszło po paru dniach
aa i nie jestem w Polsce wiec tutaj trzeba brać poprawkę na lekarzy ale za jakieś 2tyg lece do domu i pomyślałam że może uda mi się skoczyć do lekarza tylko jakiego?? i jakie ew. badania zrobić bo będę miała góra 2 dni

10

badania laboratoryjne to podstawa każdej diagnozy lekarskiej związanej z bardziej złożonymi dolegliowościami, jednak przy bólach głowy często jest to trudne

11

Jakie miałaś robione te badania? Takie objawy nie biorą się z niczego... Powinnaś domagać się szczegółowych badań aż do wyjaśnienia przyczyny...

12

A zawroty głowy, mdłości i ból, to już bardzo niepokojąca rzecz, tymbardziej powód do zrobienia badań i wykluczenia kilku niebezpiecznych schorzeń.