ulubione kryminały - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » ulubione kryminały

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

1 Ostatnio edytowany przez Alusia (2008-09-21 20:42:58)

Temat: ulubione kryminały

Jesień za pasem i nie ma to jak wygodnie usiąść po południu z książką smile Najlepiej dobrą. Najlepiej - jak dla mnie - z kryminałem. Jakie znacie i jakie kryminałki możecie polecić dziewczynki ?

Ja uwielbiam odkrytą właśnie A.Marininę i jej serię książek o Nastii Kamieńskiej. Jak gdzieś napisała Marinina "Oprócz historii o samym przestępstwie moje książki mówią o wielu innych sprawach, takich jak miłość, stosunki międzyludzkie, problemy etyczne, losy i charaktery ludzi. Tak naprawdę moje książki są właśnie o tym, przestępstwo ? to tylko dekoracja." I za to ją kocham smile Oprócz Marininy uwielbiam oczywiście Agathe Christie - jej książki to klasyka gatunku - stara Anglia, prowincja gdzieś na angielskiej wsi i morderstwo którego nikt się nie spodziewał- super klimat mają smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ulubione kryminały

Ja ostatnio zaczytuję się w kryminałach Henninga Mankella i jego serii o śledztwach prowadzonych przez komisarza  Kurta Wallandera
Mankell  jest bardzo surowy w swoich opisach, zupełnie jak klimat południowej Szwecji. W jego książkach przewija się także jakieś dziwne uczucie przygnębienia w tle ... a sam bohater jest zwykłym, przeciętnym facetem ze swoimi słabostkami i dolegliwościami a nie kolejnym Supermenem ratującym świat wink Kryminały Mankella mają dla mnie duży urok i mogę Ci je śmiało polecić na jesienne popołudnia smile

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

? Johann Wolfgang Goethe

3

Ja tez uwielbiam kryminały;DDD
Ostatnio duze wrazenie zrobiły na mnie ksiazki Jeffery Deaver'a "Łzy diabła", "Puste krzesło", "kolekcjoner kosci", którego głównymi bohaterami są badacz Lincoln Rhyme i policjantka Amelia Sachs.
Ksiazki tak wciagaja ze szok;DD potrafilam nawet w 2 dni je przeczytac;))

Być jak płynąca rzeka...
Reklama

4

Jako zdeklarowana fanka kryminałów odświeżam temat smile

Austi napisał/a:

Ja ostatnio zaczytuję się w kryminałach Henninga Mankella i jego serii o śledztwach prowadzonych przez komisarza  Kurta Wallandera
Mankell  jest bardzo surowy w swoich opisach, zupełnie jak klimat południowej Szwecji. W jego książkach przewija się także jakieś dziwne uczucie przygnębienia w tle ... a sam bohater jest zwykłym, przeciętnym facetem ze swoimi słabostkami i dolegliwościami a nie kolejnym Supermenem ratującym świat wink Kryminały Mankella mają dla mnie duży urok i mogę Ci je śmiało polecić na jesienne popołudnia smile

Ja ostatnio zaczytałam sie w najnowszym kryminale Mankella "Powrót nauczyciela tańca". to mój pierwszy Mankell, ale zrobił na mnie takie wrażenie, ze chyba sięgnę do poprzednich smile Czytałyście już?

5

monikaderc napisał/a:

Jako zdeklarowana fanka kryminałów odświeżam temat smile

Austi napisał/a:

Ja ostatnio zaczytałam sie w najnowszym kryminale Mankella "Powrót nauczyciela tańca". to mój pierwszy Mankell, ale zrobił na mnie takie wrażenie, ze chyba sięgnę do poprzednich smile Czytałyście już?

jestem wlasnie w trakcie czytania Mankellowskich kryminalow i jak narazie jestem pod ogromnym wrazeniem. Powrót nauczyciela tańca - jeszcze nie czytalam, ale lezy juz zakupiony i czeka na swoja kolej:)

Reklama

6

Mnie wciągnęły skandynawskie klimaty. Millenium, trzy części (moim zdaniem jednak pierwsza najlepsza, potem trzecia, druga najsłabsza, aczkolwiek też ciekawa).
Jednak najbardziej wciągnęło mnie Czerwone gardło. Fajna, przeczytałam w dwa dni smile. Różnorodne wątki a na koniec puzzle ładnie układają się w całość wink.

7

Marysienka82 napisał/a:

a na koniec puzzle ładnie układają się w całość wink.

Hehe puzzle to jeden z motywów Powrotu Nauczyciela Tańca tongue. Tak wprost, ale oczywiście i metaforycznie;]. Ja teraz właśnie czytam Millenium. Pierwszą część. Rozkręcała się bardzo powoli, ale w połowie zdecydowanie nabiera tempa. tempo czytania też coraz szybsze smile Myślę, ze jak lubisz właśnie takie klimaty to Powrót Ci się na pewno spodoba smile

8

Hej a widziałyście już konkurs?

Fajnie, bo kurs tańca można wygrać tongue

http://www.facebook.com/event.php?eid=102211803206998

9

musze to wygrac za wszelka cene:D przydalby sie taki kursik przed weselem siostry:)

10

Ja uwielbiam trillery. I mogę z czystym sumieniem polecić Wam książki Tess Gerrittsen np. " Ogród kości", "Mumia".

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
                                      - Oscar Wilde

11

monikaderc napisał/a:

Hej a widziałyście już konkurs?

Fajnie, bo kurs tańca można wygrać tongue

http://www.facebook.com/event.php?eid=102211803206998

Tańce fajne smile Tym bardziej, że Rivierę mam niedaleko siebie smile
Chociaż ja bym się nawet z książki ucieszyła smile

Trzymajcie zatem kciuki wink

12

Ja też polecam Mankella. I ogólnie skandynawskie klimaty ;-) (Sigurdardottir,Stieg Larsson, Asa Larsson).
Patricia Cornwell też pisze przyjemne kryminały.

Uzależnienie od książek też boli.

13

A ja uwielbiam te stare kryminały wydawane w latach 70-80- tych. W dzisiejszych czasach praktycznie kryminały zanikły na rzecz thrillerów, a to już niestety nie to samo.
Polecam wszystkie pozycje Joe Alexa, świetnie napisane książki i ceikawe zakończenia smile

14

Ja teraz czytam ostatnią część Millenium. Rewelacja! Choć rzeczywiście bardziej thriller niż kryminał wink

15

ja Millenium przeczytałam dopiero 1. część.
Ale i tak jestem zachwycona..;-)

16

Jak na razie twierdzę, że druga najlepsza. ale jestem dopiero w połowie trzeciej, więc może mnie zaskoczy smile

17

A jak Ci się podobaja bohaterowie? ;->

18

Lisbet jest super. Pierwszy raz się spotkałam z taką bohaterką! No i wszystkie babeczki tam mają "jaja". Chyba Stieg był feministą tongue

19

Witam,

Mankell, rewelacyjny Jo Nesbo, Val McDermid, Camilleri, Donna Leonn.
I nie w temacie, ale polecam R.R.Martin i jego Saga.

20

Millenium  - super

polecam wszystkie książki Harlana Cobena, fantastycznie rozegrane historie kryminalne... czyta sie rewelacyjnie
warto rozpocząć od "Nie mów nikomu"

21

Właśnie skończyłam Millenium. Szkoda, ze więcej nie będzie sad

22

A słyszał ktoś o "Niewiernych"? widziałam gdzieś ostatnio i wzbudział mooje zainteresowanie, tylko rozmiar mnie trochę przeraził <:

Miłość wywraca życie do góry nogami...

23

Kupiłam "Niewiernych" tacie na urodziny. Czytałam tylko to co z tyłu książki. Typowo szpiegowska książka o Polaku, który jest w szeregach Al-Kaidy. Tata bardzo zadowolony z prezentu, więc do polecenia smile

24

wszystko chmielewskiej!

Life is hard. After all it kills you.

25

Też jestem fanką kryminałów/ thrillerów smile
Jest ich wiele ale np pozycje Camilli Lackberg, Maxime Chattam, chcę się zabrać za Larssona, Alex Kavę lubię, Andreasa Franza, Jonathan Kellerman nie jest zły (dość zawiłe historie, choć przyznam, mnie czasem trochę nudzą, ale ogólnie ok) smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

26

Ostatnio czytałam "Prawo Zemsty" Christophera Reicha i myślę, że ta książka jest całkiem niezła smile

27

Do dziś pozostał mi sentyment do Raymonda Chandler'a z jego bohaterem Philipem Marlowe. Klasyka kryminałów lat 40 i 50 XXw. No i jeszcze Dashiell Hammet z Sokołem Maltańskim.
Do dobrych sensacji na wieczór bym polecił Alistair MacLean'a.

28

klarek napisał/a:

Do dziś pozostał mi sentyment do Raymonda Chandler'a z jego bohaterem Philipem Marlowe. Klasyka kryminałów lat 40 i 50 XXw. No i jeszcze Dashiell Hammet z Sokołem Maltańskim.
Do dobrych sensacji na wieczór bym polecił Alistair MacLean'a.

Nic dodać nic ująć, pamietam jak byłem gówniarzem i 'kradłem' mamie Komandosów z Navarony czy Żegnaj Laleczko. Ale to był odlot. Potem Negocjator Forsytha.

I feel the anger bleeding inside of me, I see your weakness growing more and more.
I share your insanity, I support your inner demons

29

serducho napisał/a:

A słyszał ktoś o "Niewiernych"? widziałam gdzieś ostatnio i wzbudział mooje zainteresowanie, tylko rozmiar mnie trochę przeraził <:

Już czytałem i "Nielegalnych" - pierwsza część:) i "Niewiernych".  Vincent Severski- pseudonim żeby było ciekawiej, całe życie pracował jako agent w naszym wywiadzie. I chyba na tym polega jego fenomen. Wiadomo, że książki oparte na faktach zawsze są lepsze od tych, które są wymyślone przez autorów.

30

Polecam trylogię "Millenium" Stiega Larssona. Każda z trzech części jest świetna. A taki kryminał z trochę innej beczki to np. całkiem zabawna i napisana z przymrużeniem oka książka Olgi Rudnickiej "Natalii 5".

31 Ostatnio edytowany przez Catharina (2013-06-21 10:48:59)

Szczerze polecam książki Cobena - ale nie te ostatnie, nie wiem co się stało Cobenowi, że tak inaczej zaczął pisać.. "Schronienie" oceniam na bardzo kiepski kryminał. Mimo wszystko zabieram się niedługo za "Zostań przy mnie" - mam nadzieję, że tym razem się nie rozczaruję smile Ktoś już czytał?

--
http://www.kryminaly.net/

32

katbe napisał/a:

Millenium  - super

polecam wszystkie książki Harlana Cobena, fantastycznie rozegrane historie kryminalne... czyta sie rewelacyjnie
warto rozpocząć od "Nie mów nikomu"

Podpisuje się pod tym. U mnie Coben rządzi od ok miesiąca. Pierwszą książkę Nie mów nikomu kupiłam. Przeczytałam na jednym wdechu. Później dwie kolejne jeszcze szybciej. W tej chwili pożyczyłam od znajomej całą serię i dosłownie je pożeram. Oczywiście zakochana jestem w Myronie i Winie ;-)

Prawdziwe szczęście na świecie leży na końskim grzbiecie...

33

Hej!!!Moimi najlepszymi autorami kryminałów i thrillerów jest Simon Beckett i jego "Chemia śmierci","Zapisane w kościach"i "Szepty zmarłych",a z polskich J.Chmielewska i jej kryminałki z przymrużeniem oka,można się pośmiać...

34

Ja podobnie jak agutek46 lubię Becketta oraz Chmielewską ale jeszcze Coben.Zaczęłam od Nie mów nikomu a Klinikę śmierci pochłonęłam w dwa dni!! :-)

35

A polecacie może jakąś nowość? Dawno nie czytałam kryminału a mam ochotę na mały dreszczyk adrenaliny wink

36

Słyszałam dziś w radio coś o nowym autorze - Kajel, Karjel - jakoś tak... W każdym razie książka ma charakterystyczny tytuł, który wpada w ucho - "Szwed który zniknął". Zamierzam się zaopatrzyc, bo fajnie o niej mówili smile jest oparta na faktach smile

37

A nie słyszałam o tym autorze, mimo że tak naprawdę w kryminałach orientuję się dość dobrze bo to mój ulubiony gatunek. Coś jeszcze napisał co mogę znać? Jak na faktach, to jakiej dotyczy historii?

38

wikaG napisał/a:

Słyszałam dziś w radio coś o nowym autorze - Kajel, Karjel - jakoś tak... W każdym razie książka ma charakterystyczny tytuł, który wpada w ucho - "Szwed który zniknął". Zamierzam się zaopatrzyc, bo fajnie o niej mówili smile jest oparta na faktach smile

Jest taki autor Robert Karjel i sensacyjna książka o agencie służb bezpieczeństwa w Szwecji.To jest nowość!Z tym,że już nie kryminał...

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » ulubione kryminały

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016