Mąż odszedł ode mnie i zostawił mnie z dziećmi-jak sobie poradzić - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-15 16:11:29

mosia
Niewinne początki

Mąż odszedł ode mnie i zostawił mnie z dziećmi-jak sobie poradzić

Czy ktoś z was jest w stanie mnie zrozumieć i w jakiś sposób doradzić? Mam 28 lat i dwoje dzieci,teraz jestem w ciąży i za 9 tygodni rodzę. Byłam z mężem 9 lat a od roku po ślubie. Mój świat zawalił się na początku grudnia,kiedy to on powiedział mi że odchoszi,nie jest w stanie ze mną dłużej wytrzymać. Ma dość mojego charakteru, kłutni i awantur które nieraz wszczynałam faktycznie bez powodu. Zażuca mi że go nigdy nie wspierałam i nie pomagałam.Nawet dla dzieci nie chce dać mi szansy żadnej.Po kilku dniach powiedział że poznał dziewczynę 7 lat młodszą,z którą wiele go łączy chodzi o charakter, że go rozumie ,nadają na tych samych falach,z nikim mu tak się dobrze nie rozmawia i ze ogólnie jest idealna.Wie że ma on dzieci i że jestem w ciązy ale mimo to i tak spotykają sie.Trwa to cały czas i widać że jak na razie rozwija się ich znajomość.Oznajmił mi że jak z nią mu nie wyjdzie to do mnie nie wróci nigdy zażeka sie na wszystko i jej też tak mówi bo słyszałam jak rozmawiał z nią przez telefon.Jeszcze mieszkamy razem i ma tak zostać prawdopodobnie do czerwca, a w lipcu ma się wyprowadzić.Wiem że nie jestem idealna i mam wady żałuję niektórych swoich zachowań błagałam go prosiłam ale jest uparty w ogóle na cięzki charakter zawzięty i uparty. Bardzo go kocham i wie o tym ale jest w tę dziewczynę zapatrzony jak w obrazek.Nic do niego nie dociera. Chciałabym byśmy byli razem wszystko bym mu wybaczyla ale on ciągle przy swoim nigdy i nigdy.Codziennie sie spotykają wraca wieczorami,jeszcze nie znika na nocki.Ale to pew ie kwestia czasu. Z początku podsłuchiwałam jego rozmowy z nią czytałam sms-y jakie piszą do siebie jak położył gdzieś telefon ale nie mam już nerwów nie chce zaszkodzić dziecku.Nie wiem co mam robić, czy mam czekać jak ta sytuacja sie rozwiąże czy pogodzić sie jakoś z tym wszystkim.Ale nie potrafie. Za bardzo go kocham.Jest jeszcze jedno,powiedział mi że jej rodzice nic jeszcze nie wiedzą, ale czy to coś zmieni jak się dowiedzą-nie robie sobie zbytnich nadzieji.Wiem że mieszka z nimi, studiuje i pracuje, są dość zamożni.Ale wątpie aby jej ten związek wybili z glowy ,ona chyba sie w nim zakochala, a on zachowuje sie jak nastolatek.Fakt że nigdy żadne z nas nie wyszalało się ja bylam jego pierwszą dziewczyna a on moim pierwszym chłopakiem.Czy jest ktoś kto bylby w stanie choć troche mnie zrozumieć  lub coś doradzić.Proszę

#2 2011-01-15 16:26:44

sylwiunia23
Zbanowany

Re: Mąż odszedł ode mnie i zostawił mnie z dziećmi-jak sobie poradzić

witaj!wzrusza mnie twoja historia, i wiem co czujesz bo moja przyjaciolka przezywala dokladnie to samo co ty!naprawde wiem dobrze jak bardzo ciezka jest dla ciebie ta sytuacja i niestety ale jedyne co ci moge doradzic to tylko zebys sie z tym pogodzila przemyslala i zaczynala zycie od nowa.on nie wroci do ciebie wlasnie dlatego ze ma juz kogos.niestety ale fakt jest taki ze mezczyzna rzadko wraca do swojej bylej gdy juz kogos poznaje.moja kolezanka miala naprawde identycznie!tez mezczyzna ja zostawil gdy byla juz wysoko w ciazy z ich drugim dzieckiem.niewiem czy to bedzie dla ciebie jakims pocieszeniem ale ona teraz od 2 lat jest z mezczyzna ktory naprawde bardzo ja kocha a jej dzieci traktuje jak swoje.pomaga jej i wspiera ja.jest bardzo szczesliwa i powiedziala mi kiedys ze cieszy sie ze nie byla z tamtym swoim dalej bo pewnie nie pasowali do siebie.uwierz mi ze napewno wyleczysz sie z tego ale potrzeba czasu.postaraj sie skupic teraz na swoim zyciu.dbaj o to aby donosic ciaze urodzic zdrowe dziecko:)

,,Nigdy nie jestesmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy,gdy kochamy"

#3 2011-01-15 17:02:48

nadzieja-2
Powoli się zadomawiam

Mnie Twoja historia nie tyle wzrusza, co budzi wściekłość na zachowanie Twojego męża. Dorosły to on pewnie jest, ale tylko w sensie metrykalnym, bo mężczyzna z charakterem nie zostawia matki z dziećmi dlatego, że się zakochał. A gdzie odpowiedzialność za założoną rodzinę, dzieci?! Myśli o tym, jak sobie poradzisz sama, jak utrzymasz rodzinę? Zakochany może stracić głowę, ale odpowiedzialność za Was to najważniejsza rzecz, którą powinien się kierować. Można już współczuć tej drugiej kobiecie, która szybko pożałuje wyboru. Nie potrafię zrozumieć ogromu egoizmu tej kobiety, która chce budować przyszłość na cudzym nieszczęściu, kosztem opuszczonych dzieci. Jesteś silniejsza niż przypuszczasz, na pewno dasz sobie radę, choć wiele trudnych chwil przed Tobą. Kiedyś, po latach zrozumiesz, że naprawdę nie było kogo żałować.On nie zasługuje na minimum szacunku.

#4 2011-01-15 17:54:29

czarnaa86
Netbabeczka

Dokładnie, skup się teraz na sobie i dziecku bo to jest najważniejsze... A o nim zapomnij. Zobaczysz, że jeszcze będziesz szczęśliwa

siła jest kobietą...

#5 2011-01-15 18:15:38

mosia
Niewinne początki

Najgorsze jest to że bardzo go kocham.Na prawde wszystko bym mu wybaczyła gdyby tylko kiedyś chciał a najgorsze jest to że zażeka sie ze nawet jak z nią nie będzie to do mnie nie wróci nigdy i odbiera mi tę nadzieje. On sam jest szczery wobec mnie aż do bólu.Mowi że nie są razem tylko sie spotykają i że ze sobą nie sypiaja. Jest mu z nią dobrze  nie widzi w niej żadnych wad na razie ale sam nie wie czy z nią będzie.Powiedzial że ona nakłania go do wyprowadzki od nas i do rozwodu. Ale jemu na razie to nie na rękę. Umówiliśmy się miedzy sobą że do czerwca będzie z nami mieszkać ale jej to przeszkadza. Jeszcze nie powiedziała swoim rodzicom że spotyka sie z człowiekiem który ma rodzine, a ona mieszka u rodziców ma dopiero 21 lat.Powiedział mi on że ona ma bardzo rygorystycznych rodziców.Ze boi sie ze tego nie zaakceptuja albo wyżucą ją z domu a on na razie nie jest skory żeby z nią zamieszkać. Ten mój mąż twiedzi że to nie przez nią rozstał sie ze mną ale sam raz przyznał że jakby nie ona dałby nam jeszcze jedną szanse.Wiem że mam ciężki charakter ale przeciez każdy zasdługuje na szanse a w szczególności jak ma sie dzieci. A najbardziej boli to że zażeka sie że do nas nie wróci. Sama nie wiem czy robić sobie nadzieje. Może nie uda im sie .Znają się dopiero od półtora miesiąca w koncu.

#6 2011-01-15 19:30:44

Amis
Przyjaciółka Forum

mosiu omans twojego męza nie jest wytłumaczeniem i nie umiejsza jego egoizmu.
Wiadomo ,ze człowiek zakochany nie widzi wad u wybranki -pewnie u ciebie tez kiedys nie widział.
Ciekawe czy kiedy już zacznie się owa kobieta kłócić ,wymagać to wtedy ty jeszcz ebędziesz takiego mądrale przyjąć- oby nie!
Macie dzieci ,potrzebujesz wsparcia to nie przez ciebie jest zakochany.
A to ,ze sie znaja dopiero póltora miesiącu świadczy o nim jak o ostatnim draniu.
Poszukał sobie panienki na czas twojej ciąży i wahań nastroju.
Wybacz dosadność ale on nie jest wart ciebie i twoich dzieci.
Niech walczy on nie ty-to on narozrabiął i wkrótce wróci na kolanach .
Pozdrawiam-mysl tylko o dzieciach teraz one są najważniejsze. smile

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#7 2011-01-15 22:53:36

mosia
Niewinne początki

Wiem że to co piszecie na jakiś sens,rodzina mi wciąż powtaża że nie ja tylko jestem winna on też ale on tej winy nie widzi zwala wszystko na mnie. A prawda jest taka że nigdy domem nie zajmował się-w ogóle żadnymi sprawami oprócz wspólnych zakupów. Ja prałam ,sprzątałam,gotowałam, zawsze mniał wszystko pod nos podstawione jak wrócił z pracy,zawsze było posprzątane,dzieci zawsze zadbane.Był czas że pracowałam,odwoziłam dziecko te pierwsze do żłobka zawsze sama i jeszcze domem zajmowałam się. On tylko przez całe nasze życie zajmował się pracą. Dziećmi do pierwszego roku to w ogóle bo nie radził sobie, nie potrafił lub też nie chciał. A żal ma też o to że nigdy jego pracy nie doceniałam ,jak się stara, że zawsze mówiłam że to tylko praca.A przecież to nie prawda bo wszystko robiłam sama-nigdy nie nażekałam,to powinno coś świadczyć,powinien się domyślić że to dla niego też było,aby mógł po tej pracy odpocząć. Zaczy6nam pomału dostrzegać jak on do tego wszystkiego samolubnie podchodzi.Teraz mi mówi że chce być chociaż raz w życiu szczęśliwy i pomyśleć o sobie.To dopiero jest samolubne co nie?Ja cierpliwie poczekam zobaczę jak ta sprawa z nią rozwinie się przynajmniej naucze się w życiu cierpliwości i wyciszę trochę bo też zaczynam martwić się o nasze dziecko(schudłam w ostatnim czasie prawie 4 kg) a na prawdę nie chciałabym aby coś mu się stało.Czas pokaże.

#8 2011-01-15 23:23:18

Lupus
Zbanowany

nadzieja-2 napisał:

Dorosły to on pewnie jest, ale tylko w sensie metrykalnym, bo mężczyzna z charakterem nie zostawia matki z dziećmi dlatego, że się zakocha.

może dlatego, że się zakochał, to nie, ale dlatego:

"nie jest w stanie ze mną dłużej wytrzymać. Ma dość mojego charakteru, kłutni i awantur które nieraz wszczynałam faktycznie bez powodu".

mosia
Czy on wcześniej zwracał ci uwagę, że zachowujesz sie nie tak? Czy próbowałaś wcześniej coś zrobić ze swoimi zachowaniami?

#9 2011-01-16 12:42:18

Amis
Przyjaciółka Forum

A ja Ci mówię ty pomyśl o sobie! mosiu i o dziecku,wywal go z głowy choć na jakis czas.
Spaceruj,jedz ,wypoczywaj-nie daj temu draniowi zrobić ci więcej krzywdy.
Niech próbuje sam-niech nauczy sie prac,gotowac i td
Niech sobie porówna potem!
Aha i panu daj otwartą droge ale zarządaj alimentów dla siebie i dzieci-niech wtedy układa sobie życie -najpierw niestety obowiązki a o tym sznowny pan zapomniał.

Ostatnio edytowany przez Amis (2011-01-16 12:43:58)

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#10 2011-01-16 15:25:02

Lupus
Zbanowany

Amis
"nie daj temu draniowi zrobić ci więcej krzywdy"

Ty tak to widzisz, a ja widzę tak, że chłop miał dosyć awantur bez powodu i zostawił awanturnicę na lodzie. I wcale mu sie nie dziwię, bo życie ma się tylko jedno i szkoda je marnować na ciągłe awantury.

#11 2011-01-16 16:42:21

Amis
Przyjaciółka Forum

lupus rozumię próbę objektywnej oceny -oczywiście ,ze zawsze są dwie strony winne choć w różnym stopniu -ale tam są dzieci i ciąża-najprawdopodobniej hormony,zmęczenie robią swoje a po zatym możan było pomyślec przed powekszaniem rodziny o swoim jednym życiu smile
Wcale nie twierdze ,ze nie można się pomylić,mieć innego poglądu na życie ale trzeba o tym choć trochę pomyśleć i załatwić najpierw jedno a potem wchodzić w kolejny związek .Tak by wypadało nie uważasz?

#12 2011-01-16 17:04:58

samotna88
Przyjaciółka Forum

Normalnie włos się jeży na głowie.
Jestem w stanie jakoś zrozumieć faceta który po jakimś czasie stwierdza że to nie to,
ale na miłość boską nie w momencie kiedy się zrobiło 3 dzieci!!!!! Przecież one zostały spłodzone z miłością!!!
Chyba faktycznie faceci nie myślą głową tylko inną częścią ciała!!

"Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód twojego smutku,potrafi sprawić, że znów wraca radość."

#13 2011-01-16 18:17:36

Lupus
Zbanowany

Amis
"po zatym możan było pomyślec przed powekszaniem rodziny o swoim jednym życiu"

Z tym zgoda, bo problem, skoro tak poważny, że doprowadził do rozejścia, chyba nie zaczął się wczoraj. Co nie zmienia faktu, że Mosia powinna zacząć pracować nad sobą i to raczej z psychologiem, bo skoro widzi swój problem, a wciąż tak się zachowuje, tzn. że sama sobie nie poradzi.

#14 2011-01-17 00:15:20

Kika kominiarska
Przyjaciółka Forum

Rzeczywiscie , znalazlas sie w nielada opalach  zyciowych. Z doswiadczenia wiem , ze trudno bedzie to wszystko poskladac i naprawic. Przed toba ciezkie chwile. Ale musisz wykrzesac sily dla poradzenia sobie z tym wszystkim. W tej chwili jestes tak naprawde zdana na siebie . Jesli masz rodzicow lub bliska przyjaciolke to porozmawiaj z nimi o problemach . Bo bez pomocnej dloni to bedzie niezwykle trudno i ciezko sie z tym wszystkim uporac.. Ale przede wszystkim to musisz sie USPOKOIC i zaczac trzezwo myslec. Poki co , to myslisz o swoim wrednym i WYJATKOWO OKRUTNYM EGOISCIE mezu. Zacznij myslec o dzieciach , sobie i tej istocie ktora masz URODZIC. Nie KOCHA sie kogos kto ZDRADZA i OPUSZCZA w takiej chwili jak TA w twoim zyciu.  To dla mni nie czlowiek , bo nawet zwierze dba o swoje dzieci i bliskich, a co dopiero czlowiek. Jestem tym naprawde gleboko poruszona, bo to cos mi PRZYPOMINA z przeszlosci. Jest pewna prawidlowosc w zyciu , ze SZCZESCIE ZBUDOWANE NA NIESZCZESCIU  KIEDYS RUNIE i OBROCI sie  w ZGLISZCZA. / zobaczysz , ze tak sie stanie/. Zaufaj swojemu rozsadkowi i intuicji a naprawde poradzisz sobie - MUSISZ . Pozdrawiam cie serdecznie.

#15 2011-01-17 11:25:24

nadzieja-2
Powoli się zadomawiam

Mosia, wciąż myślę o Tobie, Twojej sytuacji. Otrzymałaś już wiele opinii, rad, wskazówek od kobiet, które były w podobnej sytuacji. Bez wątpienia jesteś osobą samokrytyczną i to Twój wielki plus i szansa.Zdajesz sobie sprawę, że i Ty swoim zachowaniem przyczyniłaś się do powstania obecnej sytuacji. Zamiast wpadać w rozpacz, która tylko wszystko pogarsza, wyciągnij wnioski na przyszłość, ucz się na własnych błędach, by nie popełniać ich w przyszłości. Dobrze byłoby skorzystać z pomocy psychologa, który pomógłby Ci spojrzeć na siebie, Twoje relacje z mężem innymi oczami, obiektywnie  je ocenić. A przede wszystkim przyjrzeć się dokładnie swoim zachowaniom, reakcjom, nauczyć się, jak je zmienić, by nie ranić partnera. To ważne na przyszłość, bo choć ten związek wydaje się już nie do uratowania, to jesteś na tyle młoda, że z pewnością jeszcze spotkasz kogoś, z kim ułożysz sobie życie. Już bez powtarzania obecnych błędów. Życzę Ci tego z całego srca.

#16 2011-01-17 13:07:53

Doris2727
Przyjaciółka Forum

jakże łatwo jest dawac rady , typu- wyciągnij wnioski, idz do przodu...-jeżeli tylko nie dotyczy to nas...
Wiem jak jest Ci ciężko...
niestety czas najlepiej moze ci pomóc, masz dzieci , i to dla nas kobiet- najwazniejszy priorytet w herarchi wartości..
zostań z nami...to forum pomaga wielu osobom, pomoże i Tobie...

"Tak niedoskonała, że aż idealna..'' cała Ja smile

#17 2011-01-17 13:49:23

nadzieja-2
Powoli się zadomawiam

Oj, dotyczyło to mnie również i stąd wiem, ile jesteśmy w stanie znieść i ile nas kosztuje, żeby znów stanąć na własnych nogach.Ze starej bajki "Lis i kozieł": - "Nasz lis takich głupstw nie robi
                                                   Wie,że rozpaczać, jest to zło przydawać do zła"
Wiem, jak trudno dojść do siebie po pierwszym szoku, ale jak powiedziała Doris,  forum  pomaga wielu osobom,ale współczucie i wsparcie psychiczne, choć znaczą wiele, nie rozwiążą problemu. Siły do tego musimy znaleźć w sobie.

#18 2011-01-17 17:45:00

Doris2727
Przyjaciółka Forum

nadziejo mam nadzieję iż nie odebrałaś tego jako atak...bo jestem daleka od tego smile

Ja też to przeżyłam...kiedy bliscy mieli problem to doradzałam....a potem kiedy ja się pogubiłam...nikt nie umiał mi pomóc...
takie życie

Ale damy Sobię radę:)

"Tak niedoskonała, że aż idealna..'' cała Ja smile

#19 2011-01-17 22:06:23

mosia
Niewinne początki

Dziękuję Wam za tyle dobrych rad, chodź nie jest proste to wszystko czytac. Prawdą jest że widzę swoje błędy ale gdybyśmy z mężem rozmawiali wcześniej to pewnie by do tego nie doszło. On nie wykazywał zbytniej ochoty na takie rozmowy. To boli.Dopiero teraz kiedy odszedł ode mnie zaczyna to troszke inacvzej wyglądać, co prawda jeszcze razem mieszkamy i pewnie dlatego tak jest.Dziś powiedział mi że nie do końca wszystko stracone jakaś ta szansa jest,ale...Do pOki jest z tą dziewczyną nie ma zamiaru myśleć o mnie,sam sie przyznał ,zakochał sie w niej .Chciałby z nią być. Ale jeżeli życie pokaże inaczej i ona go zostawi ,to nie zażeka sie niczego.Widzi że żałuje ale za bardzo zależy mu na niej.Powiedział że on jej na pewno nie żuci,jedynie na odwrót. Czy to uczciwe?Jak po niecałym miesiącu znajomości można tak sie zatracić,stracił dla niej głowę.Z jednej strony daje mi jakąś szanse na przyszłość jeszcze może wspólną a z drugiejmówi jakie to plany mają albo jakie rozmowy prowadzą.Naciska go do przeprowadzki, rozwodu a na dodatek żeby wziął rozwód kościelny.To normalne.A on jest w stanie to zrobić bo jemu zależy.I jak tu yć obiektywnym w stosunku do siebie jak druga strona zwariowała. A tak na prawde to on uważa że w ogóle nie zawinił,że wszystko to moja wina-ja jestem troszke innego zdania,ale cóż.W tej chwili jestem sama.I na prawde nie wiem czy trzymać sie myśli że sie rozstaną i wtedy spróbujemy jeszcze raz, czy wręcz odwrotnie.Za bardzo mnie to wszystko męczy,po mału nie mam siły na nic.Nie ukrywam że bardzo bym chciala aby go zostawiła, a on mi dzisiaj powiedzial że ona jest za nim i zbytnio sie nas to nie zanosi.

#20 2011-01-17 22:45:53

Amis
Przyjaciółka Forum

Oj .nie rozumię dlaczego słuchasz tych jego wywodów-szczerośc tak ale szczegóły niech zostawi dla siebie.
Rani ciię tym i upokarza a ty masz go jeszcze pocieszac?
Jestes bardzo wyrozumiala i on to wykorzystuje-a zakochanie ma to do siebie ,ze zaburza normalne myślenie.
Rozwód przy trójce dzieci ?-niemożliwe
A teraz też przyczynie się do tego ,ze żyjesz w napięciu a to wpływa na dziecko.
pozdrawiam droga !

#21 2011-01-18 00:07:57

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

MOSIA teraz jest Ci potrzebne wsparcie rodziny i spokoj.Musisz szczęśliwie urodzic dziecko.Nie martw się nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo.
Twój mąż niestety ale będzie musial ponieśc konsekwencje swojego postepowania.nie ma nic za darmo,za wszystko trzeba placic ,doslownie i w przenośni.Musi Cie zabezpieczyc finansowo,pomagac w wychowaniu.Może jednak sie ocknie...
Ja bylam w podobnym wieku jak Ty gdy zostalam z dziecmi sama...przebrnęłam przez wiele zlego i dobrego ale teraz jestem z siebie dumna że dalam rade,bo wiadomo że najlatwiej się zalamąc.Ciesze sie gdy moje dorosle juz dzieci mowia że dobrze je wychowalam-dla siebie i dla spoleczeństwa.
Zyczę wytrwalości w pokonywaniu problemów.Dasz rade MOSIA!
Pozdrawiam

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#22 2011-01-18 00:09:42

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

O rozwodzie niech zapomni na ten czas!

#23 2011-01-18 08:07:55

Iwkaaa
Przyjaciółka Forum

Mosia współczuję Ci tego co przechodzisz.
Teraz gdy powinnaś się zająć sobą i dzieciątkiem, które niedługo się urodzi on Ci funduje tyle stresów. Dla mnie to czysty egoizm. Jeszcze te jego wywody o swojej kochance i jego rozterki. Po co tego słuchasz.

Musisz być twarda, odetnij się od jego gadania, nie słuchaj, myśl o sobie.

A młoda lala jest naiwna. Nie chciałabym faceta, który porzuca żonę w ciąży.

A co jego rodzina na to?

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Ostatnio edytowany przez Iwkaaa (2011-01-18 08:12:20)

#24 2011-01-18 08:57:37

aga34
Niewinne początki

Witam od 16 lat jestem w związku małżeńskim.Mój mąż jest alkoholikiem przeżyliśmy z synem(15lat) bardzo dużo przykrości i bólu.Po kolejnej awanturze szarpaniu po osiedlu i wyzwiskach wezwałam policję i kazałam mężowi opuścić mieszkanie na szczęście wynajmowaliśmy je i zadbałam wcześniej o to żeby umowa najmu była tylko na mnie gdyż i tak tylko ja jeździłam do właścicielki mieszkania i zajmowałam się płatnościami.Tylko dlatego mąż musiał opuścić mieszkanie ponieważ nie był tam zameldowany.Od pół roku nie mieszkamy razem.Zostałam sama z długami i wypłatą ok 900-1000zł gdyż pracuję na pół etatu.Dwa lata wcześniej nabrałam na siebie kredyty na kwotę ok 50000.Razem z mężem zagospodarowaliśmy te pieniądze na urządzenie w kolejnym wynajmowanym mieszkaniu i zakup samochodu.Mąż jest w dwóch kredytach współkredytobiorcą. Od kilku miesięcy nie płacę rat gdyż starcza mi tylko na opłatę za mieszkanie mąż zupełnie nie poczuwa się do obowiązku spłacania choćby części rat.Dostaję od niego 450zł alimentów na dziecko i za to musimy z dzieckiem przeżyć cały miesiąc.Pomóżcie proszę co mogę zrobić aby mąż był zobowiązany do płacenia rat.

#25 2011-01-18 09:11:57

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

AGA jesli jest współkredytobiorcą to odpowiada tak samo jak Ty!Powiadom firmę windykacyjna o sytuacji i niech zobowiążą w jakis sposób tez i jego...

#26 2011-01-18 09:50:42

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

AGA polecam Ci -forum-darmowe porady prawne,tez korzystam tam Ci podpowidza jak możesz rozwiązac swój problem.

#27 2011-01-18 09:57:49

aga34
Niewinne początki

Dziękuję Kasandra nie pomyślałam o tym natomiast mam jeszcze do spłaty kartę kredytową która jest na mojego ojca a z której tylko ja i mąż korzystaliśmy na zakup żywności miesięczna rata za kartę to 430 zł ja muszę to płacić i nie wiem jak zobowiązać go do pomocy w płatności bo w końcu i on z tego przez prawie cały rok korzystał

#28 2011-01-18 15:46:23

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

AGA prawnie to Twój tata odpowiada za karte bo jest na niego....tu chyba nic nie zrobisz...

#29 2011-01-18 15:49:20

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Wejdz na forum inwestszmidh -kredyty dla zadlużonych może ta firma cos Ci pomoze.Da kredyt na dłuższy okres spłaty ale i mniejsze raty.Próbuj!

#30 2011-01-18 15:50:54

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

Ahas ...zapomnialam przeciez na forum Netkobiety tez jest forum prawne.Szukaj pomocy bo im dłużej nie spłacasz tym gorzej poźniej to już nikt Ci nie pomoze.Narazie możesz pertraktowa,grac na zwloke...

#31 2011-01-18 16:59:07

dellafi
Tajemnicza Lady

mosia napisał:

Czy ktoś z was jest w stanie mnie zrozumieć i w jakiś sposób doradzić? Mam 28 lat i dwoje dzieci,teraz jestem w ciąży i za 9 tygodni rodzę. Byłam z mężem 9 lat a od roku po ślubie. Mój świat zawalił się na początku grudnia,kiedy to on powiedział mi że odchoszi,nie jest w stanie ze mną dłużej wytrzymać. Ma dość mojego charakteru, kłutni i awantur które nieraz wszczynałam faktycznie bez powodu.

mosia-dlaczego jestescie rok po ślubie.  Czyli rok temu nie miał dośc twojego charakteru i nagle to Ty jesteś wszystkiemu winna . Ja bym go pogoniła dziś jak mówi  że koniec,tym bardziej że nie myślał czy tobie takie rewelacje w ciąży pasują .

#32 2011-01-20 16:24:29

ONA1977
Netbabeczka

moze nic nowego nie wystukam ale po prostu ręce opadaja delikatnie mówiac...
cóż to z amężczyzna , ojciec , cżłowiek jesli tak postepuje??/ to zwyczajny prostak i cham który mysli jedynie o sobie!!!!!!!!!!!!
MOSIA musisz uwierzyć w siebie , im dalej w las tym gorzej uwierz ..
chciałabyś żeby był z Tobą z litości???????
mój ojciec zdradzał mamę dośc regularnie , dość regularnie skrzydła amora mu odrastały , zakochiwał sie.. nie liczyła się wtedy mama , ja jego dziecko...
nie raz mówię o tym mojej mamie że nie rozumiem jej intencji.. była młoda , miała co prawda 1 dziecko , pracę , blisko mame , mogła zostawić ojca i układać sobie życie bo ONO JEST TYLKO JEDNO!!!!!!!!!!!!
dziś widzże że są kompletnie nie dograni , całkiem inne rzeczy ich interesują całkiem inne podejście do różnistych spraw.. co prawda są razem ale wiem , rozmawiam o tym  z mamą , po co to wszystko że mogła inaczej... odpowiada mi .. no widzisz co teraz mogę zrobić.. i tak trwa..
facet który bez oporów mówi kobiecie takie słowa , zwłaszcza kobiecie która za chwilę urodzi jego dziecko to zwykły drań nie zasługujący  na Ciebie.. a te jego marne słowa ze może jest szansa to jego zwykła asekuracja że jak z kochanką się nie uda to zostanie mu sprawdzona żona w twojej osobie..

przepraszam nie miałam intencji Ciebie urazić , ale samą mnie zdenerwował twój facet....

#33 2011-01-25 12:28:25

marika1313
Woman In Red

Mnie tez zdenerwowala ta historia,w glowie mi sie to nie miesci,gosciu nie ma za grosz kultury, jest dzieciakiem I podla swinia.Kobiet w ciazy nie powinno sie denerwowac, a on tu jeszcze z textem ze ona chce bym sie rozwiozl,a jej rodzice nic nie wiedza bla bla normalnie tak bym mu natrzaskala po gebie, dzieciorob piep..zrobic to umial ale juz sie poczuc nie potrafi.Dziewczyno olej go Bo nic dobrego z nim miec nie bedziesz,dasz se rade a to ze masz dzieci nie skresla Cie wcale abys kiedys poznala prawdziwego mezczyzne a nie kalesony;)

W bezsenna noc posylam ci motyla.....

#34 2011-01-27 11:51:37

kasq
Zaglądam tu coraz częściej

Mosia - na Twoim miejscu wywaliłabym go z domu juz teraz i nie czekała do czerwca czy do lipca . Kobieto nawet jeśli go kochasz zrozum że on traktuje Cie jak zużyty przedmiot ! Zachowuje się jak kompletny idiota i palant . Złóż pozew o rozwód , niech płaci alimenty i po kłopocie . I jestem pewna ze jeszcze będzie błagał Cie na kolanach żebyś pozwoliła mu wrócić ! Bo ta jego panienka zostawi go bo szybko się nim znudzi .

#35 2011-12-11 11:46:32

bumerang

Mój mąż zostawił mnie po 16 latach małżeństwa. Poznał jakąś panią na portalu randkowym i uwaza, że jest kobietą, na którą czekał całe zycie. Zostałam sama z dorastającym synem i nie mam już siły by być dzielną i jakoś sobie radzić. Na początku myślałam, ze mu przejdzie, że sie opamięta, że wróci do domu ( wyprowadził się do swoich rodziców), ale teraz coraz częściej myślę, że to już koniec, że nie będziemy już razem. jak mam żyć?

#36 2011-12-11 11:58:23

koma5
Zbanowany

bumerang napisał:

jak mam żyć?

Bumerang, normalnie...Wiem, wiem...ale musisz sie starać.
Nie chciej, aby mu przeszło. Nie możesz przecież przyjąć pod swój dach zdrajcy, bo nigdy nie będziesz pewna, co wywinie Ci w najbliższym czasie.

Bierz rozwód z orzeczeniem o winie, każ sobie płacić duże alimenty. Masz przecież syna, któremu też załamał się grunt pod nogami, może bardziej, niż Tobie. Pokaż kochasiowi, że dasz radę! W cholerę z nim!

#37 2011-12-11 12:27:08

bumerang

Dziękuje, że odpisałas . Kiedy trudno jest żyć bez człowieka, którego się kocha i z którym przeżyło sie tyle lat, tyle wspaniałych lat. Byłam szczęśliwa, nigdy nie podejrzewałam mojego męża, nie sprawdzałam go, uważałam, że związek to przede wszystkim wzajemne zaufanie. Może nie strałam sie wystarczająco, nie wiedziałam, ze to co dał nam los, nie musi trwać do końca życia. Teraz czuje się taka ponizona, samotna, bezradna.

#38 2011-12-11 13:11:44

marena7
Przyjaciółka Forum

Jacy nieodpowiedzialni są niektórzy mężczyźni. Tacy jak Twój mąż, Bumerang. Ale co się dziwić jeśli się ma rodziców, którzy przyjmują pod swój dach syna, któremu znudziło sie małżenstwo. Poznał inną panią i opuszcza swoje dziecko! Mój dorosły i żonaty syn wie, że gdyby coś takiego zrobił, nie pozwoliłabym na jego powrót pod nasz dach. Musiałby sam wypić piwo, którego nawarzył. A tak, to Twój mąż nie ponosi żadnych konsekwencji, mieszka u rodziców i pewnie matka mu gacie pierze i podstawia obiad pod nos. Może i alimenty będzie za niego płacić? Gdy się ma takie zaplecze to nic dziwnego, że facet nie mysli o konsekwencjach swoich romansów i zachowuje się jak niedojrzały licealista.

A jak żyć? Zwyczajnie, codziennością. Kiedyś Twój szok minie, czas zrobi swoje.

Stopka forum