Miesiączka a dni niepłodne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-13 22:50:58

fandango1
Wkręcam się coraz bardziej

Miesiączka a dni niepłodne

Witam,

jestem facetem i nie uważałem na lekcji biologii i jakoś nigdy nie potrafiłem ogarnąć kwestii miesiączki, dni płodnych/bezpłodnych itd.

Sprawa wygląda następująco, mam nadzieje, że mi pomożecie.

16.12 - planowany termin miesiączki
23.12 - miesiączka (a więc spóźniła się o 7 dni)

po ilu dniach od miesiączki kobieta ma dni bezpłodne?

Boję się wpadki, bo kochaliśmy się 5 dni od tej miesiączki i teraz nie wiem jak to jest.

#2 2011-01-13 22:57:48

a_normalna
Zbanowany

Re: Miesiączka a dni niepłodne

Po pierwsze: nie ma dni BEZpłodnych. Są dnie NIEpłodne.

Po drugie: a ile średnio wynosi cykl Twojej dziewczyny?

Po trzecie: owulacja zachodzi mniej więcej w połowie cyklu, a dni płodne zaczynają się 6 dni przed szczytem owulacyjnym. Żeby określić dni płodne Twoja dziewczyna musi nauczyć się rozpoznawać u siebie śluz płodny (jest ciągnący się, przezroczysty i nie rozpuszcza się w wodzie).

Po czwarte: polecam doszkolić się najpierw w zakresie biologii i antykoncepcji, a dopiero potem bawić w dorosłych i uprawiać seks. Niewiedza nie uchroni was przed ciążą.

Ostatnio edytowany przez a_normalna (2011-01-13 22:58:59)

#3 2011-01-13 23:30:11

fandango1
Wkręcam się coraz bardziej

A po miesiączce przez jaki okres są dni płodne?
I w ogóle kiedy zaczynają się te dni BEZpłodne?

#4 2011-01-13 23:50:16

a_normalna
Zbanowany

Wszystko zależy od długości cyklu. Dni płodne wynoszą 9-10 dni (to taka "zdrowa" norma). A to kiedy się zaczynają (w którym dniu cyklu), to już zależy od indywidualnych kwestii. Mogą się zacząć zaraz następnego dnia po miesiączce, a mogą dopiero po kilku dniach.

Widzę, że dalej mylisz dni bezpłodne z niepłodnymi. Bezpłodność to choroba. Dni niepłodne to dni w czasie cyklu, w których kobieta nie jest płodna. Widzisz różnicę?

Ostatnio edytowany przez a_normalna (2011-01-13 23:52:01)

#5 2011-01-15 00:31:45

piekna swallow
Do zakochania jeden krok

Fandango- nie uścisliłeś, czy kochaliście się 5 dni od początku miesiączki czy po jej zakończeniu, a to robi dużą róznicę.
Pozwól
Ogólnie to od pierwszego dnia miesiączki liczy się pierwszy dzień cyklu, ostatni dzień cyklu to ostatni dzień przed kolejną miesiączką. Przeważnie cykl trwa 28 dni ale u różnych osób może być krótszy lub dłuższy np 26  dniowe cykle albo 30 dniowe. Dni płodne wystepują w środku cyklu, a więc jak cykl trwa 28 dni to owulacja wypada około 14. dnia, niezpłodniona komórka jajowa obumiera po ok. 24 godzinach. Tak więc są niby tylko 2 dni w cyklu, kiedy kobieta może zajść w ciążę, ale w praktyce często trudno dokładnie określić moment owulacji (bo to wcale nie musi być ten 14. dzień, może być 13. albo 16.), a plemniki mogą do kilku dni w drogach rodnych kobiety przeżyć, więc faktycznie w całym cyklu tych dni, kiedy trzeba uważać, jest więcej, około 5 dni przed owulacją i 3-4 dni po owulacji. Gdy kobieta ma krótki cykl, to czasem owulacja przypada już w czasie miesiączki.
Jeżeli wasze zabawy wypadły w 5. dniu cyklu, ryzyko ciąży jest niewielkie. Jeżeli to był 5. dzień po skończonej miesiączce, a więc około 10. dnia cyklu, to już robi się niebezpiecznie- ze względu na możliwość przetrwania plemników aż do momentu owulacji. No to trochę nerwów się teraz najecie i oby się tylko na tym skończyło, a na przyszłość trzeba zainwestować w antykoncepcję, bo inaczej obudzisz się z  ręką w nocniku (dosłownie)

Ostatnio edytowany przez piekna swallow (2011-01-15 00:47:41)

#6 2011-01-15 10:47:01

vinnga
Moderator

Piekna swallow prawie wszystko powiedziała. Mam tylko jedną uwagę - owulacja nie występuje w środku cyklu! Owulacja występuje 14 dni przed miesiączką. Jesli ktos ma "przepisowe" cykle po 28 dni to faktycznie wtedy jajeczkowanie jest w środku cyklu, ale jeśli cykle są kilka dni dluzsze lub krótsze to już wtedy w środku cyklu to nie jest.

Fundango - jesli Twojej dziewczynie miesiączka potrafi spóźnic się o 7 dni (jak ostatnio) to metoda matematycznego okreslania dni płodnych zdecydowanie u was odpada. Na przykladzie: skoro miała miec okres 16.12 to by znaczyło, że owulacja powinna być 2.12. Jeśli faktycznie by wtedy owa owulacja była to od 3.12 nie ma szans na zapłodnienie. Więc gdybyście polegali na obliczeniach i po 3.12 uprawiali seks bez zabezpieczenia to właśnie Twoja dziewczyna byłaby w ciąży. Bo akurat w tym miesiącu, przy okresie 23.12 owulacja u niej była 9.12, czyli dni płodne były mniej więcej od 6.12 do 10.12.

#7 2011-01-15 12:08:52

piekna swallow
Do zakochania jeden krok

vinnga napisał:

Piekna swallow prawie wszystko powiedziała. Mam tylko jedną uwagę - owulacja nie występuje w środku cyklu! Owulacja występuje 14 dni przed miesiączką. Jesli ktos ma "przepisowe" cykle po 28 dni to faktycznie wtedy jajeczkowanie jest w środku cyklu, ale jeśli cykle są kilka dni dluzsze lub krótsze to już wtedy w środku cyklu to nie jest.

Fundango - jesli Twojej dziewczynie miesiączka potrafi spóźnic się o 7 dni (jak ostatnio) to metoda matematycznego okreslania dni płodnych zdecydowanie u was odpada. Na przykladzie: skoro miała miec okres 16.12 to by znaczyło, że owulacja powinna być 2.12. Jeśli faktycznie by wtedy owa owulacja była to od 3.12 nie ma szans na zapłodnienie. Więc gdybyście polegali na obliczeniach i po 3.12 uprawiali seks bez zabezpieczenia to właśnie Twoja dziewczyna byłaby w ciąży. Bo akurat w tym miesiącu, przy okresie 23.12 owulacja u niej była 9.12, czyli dni płodne były mniej więcej od 6.12 do 10.12.

Trochę zamieszałam o tej owulacji bo raz napisałam że mniej więcej w połowie cyklu ale potem napisałam że jak ktos ma cykle krótsze to może to już być dużo wcześniej. A faktycznie najlepiej byłoby napisać że owulacja występuje na 14 dni przed miesiączką. Także słuszna uwaga- dzięki.
W tym przykładzie powyżej chyba jest mała nieścisłość bo jeśli owulacja przypadałaby 2.12 to za potencjalnie płodne przyjmuje się jeszcze 3-4 dni po a więc dopiero od 6.12 byłby ten niepłodny okres, oczywiście zakładając że cykl trwa tyle ile powinien a nie przedłuża się o 7 dni.

Metoda matematycznego określania dni płodnych to w ogóle jest jak granie w rosyjską ruletke, osoby które stosuja naturalne metody planowania  rodziny nigdy nie polegaja na liczeniu dni. A metody naturalne stosują po długich obserwacjach cyklu- najskuteczniejsze jest mierzenie temperatury +obserwacja śluzu. Nie wiem, ile dokładnie trzeba siebie obserwować, aby móc z powodzeniem stosować te metody- rok, dwa lata? Metody naturalne są dla osób zdrowych, prowadzących w miare regularny tryb życia, zdyscyplinowanych i przede wszystkim mają jedną wadę- zakładają powstrzymywanie się od współżycia wtedy, kiedy ma się największą ochotę na sex. To nie dla mnie.

Ostatnio edytowany przez piekna swallow (2011-01-15 12:09:53)

#8 2011-01-15 12:59:25

Juliette
Przyjaciółka Forum

fandango1 ja tylko dodam,że takie 'wyliczanie, kalendarzyk są dobre dla kobiet,które mają cykle jak w zegarku,bezstresowy tryb życia i mogą co do dnia wyliczyć dni płodne.I dla tych, dla których ewentualna ciąża nie byłaby katastrofą.

Na przyszłość pamiętajcie o antykoncepcji,a nie seksie ' na farta'.
Prezerwatywy, pigułki, globulki....wybór jest na prawdę spory.A chyba nie warto ryzykować niechcianą ciążą?

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#9 2011-01-16 21:24:18

vinnga
Moderator

Piekna swallow - te 2-3 dni doliczane są z racji tego, że nie da się dokładnie wyliczyć momentu jajeczkowania. Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia 24 godz od momentu uwolnienia. Jeśli uwolniłaby się 2.12 to przy seksie po 3.12 szans na zapłodnienie nie ma. Plemniki w najlepszym wypadku "lądują" przy szyjce macicy. Poruszają się w tempie ok 2 mm na godzinę. Więc na przebycie macicy, żeby te komórkę jeszcze żywą dopaść nawet na początku jajowodu kilku ładnych godzin potrzebuje smile

Cały problem w tym, że nigdy nie ma 100% pewności, kiedy ta komórka jajowa jest uwalniana. Więc, tak jak napisała Juliette, jeśli dziecko wydaje się być końcem świata - warto polegać na innych metodach niż matematyce...

#10 2011-01-21 00:07:26

piekna swallow
Do zakochania jeden krok

Autor wątku się zmył...może przygotowuje się do roli ojca...

#11 2011-01-24 12:34:22

GoodGirl
Zaglądam tu coraz częściej

Juliette napisał:

fandango1 ja tylko dodam,że takie 'wyliczanie, kalendarzyk są dobre dla kobiet,które mają cykle jak w zegarku,bezstresowy tryb życia i mogą co do dnia wyliczyć dni płodne.I dla tych, dla których ewentualna ciąża nie byłaby katastrofą.

Dziewczyny, z metodą naturalną nie jest aż tak strasznie. Przede wszystkim nie polega ona na wyliczaniu czegokolwiek bo wtedy pomyłka wcześniej czy później murowana, ale na obserwowaniu siebie. Nazwa "Kalendarzyk" funkcjonowała jakieś 30 lat temu, kiedy wiedza na ten temat była jeszcze w powijakach. Współczesne naturalne metody nie mają nic wspólnego z kalendarzykiem i jeśli się je umiejętnie stosuje są raczej pewne.
Obserwować siebie trzeba około 3 cykle zanim się zacznie polegać na tej metodzie, więc nie jest aż tak długo. Tryb życia wcale nie musi być ustabilizowany i spokojny, można nawet pracować na nocki, ważne żeby temperaturę mierzyć przynajmniej po godzinie snu. Minusy też są, trzeba się powstrzymać co jakiś czas... Ale nie trzeba niczego łykać! Dla mnie to najważniejszy argument bo przecież wszystko co łykamy nie pozostaje bez śladu dla zdrowia.
Znam sporo kobiet które stosują tą metodę (w porozumieniu z partnerem) i chwalą sobie.
Polecam lekturki: "Miłość i płodność" - Mercedes Arzu Wilson i "Naturalne planowanie rodziny" wydawnictwa RUBIKON
Wiadomo, każdy musi rozważyć sam i wybrać to co uważa za najlepsze ale warto mieć gruntowną wiedzę na ten temat.

Ostatnio edytowany przez GoodGirl (2011-01-24 12:39:35)

#12 2011-01-24 14:46:28

Juliette
Przyjaciółka Forum

GoodGirl, oczywiście ale i tak jest szansa na zajście w ciąże.Dużo większa szansa niż np przy łykaniu tabletek,dlatego napisałam,że NIE dla KAŻDEGO ta metoda jest dobra.

''Bo wszystko czego chcę

#13 2011-01-24 16:14:48

GoodGirl

Dla każdego na pewno nie tylko w niektórych postach zauważyłam pewne nieścisłości, dlatego napisałam co wiedziałam :-)

#14 2011-01-28 11:56:48

kwiat91
Niewinne początki

witam. jesli miesiaczka skonczyla mi sie w poniedzialek a we wtorek kochalam sie z chlopakiem to jest jakas mozliwisc zajscia w ciaze czy nie?? prosze o odp

#15 2011-01-28 12:04:39

Juliette
Przyjaciółka Forum

kwiat91 napisał:

witam. jesli miesiaczka skonczyla mi sie w poniedzialek a we wtorek kochalam sie z chlopakiem to jest jakas mozliwisc zajscia w ciaze czy nie?? prosze o odp

jeżeli jesteście bezpłodni,to nie. A jeżeli zdrowi, to przyjmij moje gratulacje! Być może będziesz mamusią!

Kolejny wątek 15 latki ;/ żenujące jest już kolejny raz odpowiadać na takie idiotyczne pytania.

''Bo wszystko czego chcę

#16 2011-01-28 13:12:19

GoodGirl

Juliette, zestresowałaś chyba dziewczynę ;-)
Kwiat 91, jest duża szansa, że nie będziesz jednak mamusią ;-) Ale nie ma pewności. Na przyszłość polecam lekturki o których pisałam wyżej, a teraz jeśli się stresujesz to kup sobie za kilka dni test ciążowy i wszystko się wyjaśni.

#17 2011-02-04 00:42:26

piekna swallow
Do zakochania jeden krok

GoodGirl napisał:

Dla każdego na pewno nie tylko w niektórych postach zauważyłam pewne nieścisłości, dlatego napisałam co wiedziałam :-)

Chyba nie w moich. Ja od poczatku pisałam, że te metody nie mają nic wspólnego z liczeniem dni. Tryb zycia może nie musi być super regularny co do godziny ale jak ktoś ma mnóstwo stresu, pracuje na zmiany, często wyjezdża to raczej nie będzie stosować tej metody. Może przesadziłam z tym czasem obserwacji, ale trzeba brać pod uwagę, ze niektórym nauka może zajmowac więcej czasu. Myslę, że sama byłabym w stanie stosować tę metodę bo mam regularne cykle i mniej więcej wiem, kiedy mam owulację. Ale powstrzymywanie się od seksu w dni płodne nie jest dla mnie.
Wiem też, że te metody gdy są stosowane prawidłowo, mają bardzo dużą skuteczność, bliską 100%.

Ostatnio edytowany przez piekna swallow (2011-02-04 00:45:41)

#18 2011-07-28 21:10:26

ona2011.5

błagam prosze mi pomóc!!!

ostatnia miesiaczke mialam od 18 lipca do 20 lipca przy czym 20 bylo tylko juz delikatne plamienie 21 tez. 25 lipca współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia czy wtedy miałam dni płodne??? Błagam pomóżcie mi! Obecnie nie mam śluzu. Jak długo taki śluz trwa??
Może ktoś wie kiedy u mnie występują dni płodne???

Z góry serdecznie dziekuje!!

#19 2011-07-29 10:24:59

Anemonne
Moderator

ona2011.5 napisał:

Może ktoś wie kiedy u mnie występują dni płodne???

Ty powinnaś to wiedzieć, jesteś już dużą dziewczynką.

Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie, dopóki nie poznamy długości Twojego cyklu. Wiesz w ogóle cokolwiek na temat cyklu miesiączkowego?

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-29 10:25:59)

#20 2011-07-31 22:36:04

ona2011.5

Wiesz w ogóle cokolwiek na temat cyklu miesiączkowego?

No właśnie głupio się przyznać, ale nie bardzo wiem o co w tym wszystkim chodzi...
miesiączki zazwyczaj mam regularne, najdłużej opóźnia sie do dwóch dni, a całe krwawienie trwa 3,4dni więc w takim razie ile trwa mój cykl...?

Wiem, że dni płodne występują wtedy kiedy upławy konsystencją przypominają białko kurzego jajka, z obliczeń jakie dokonałam ma nastąpić to 4sierpnia.
Moje pytanie brzmi - czy te dni płodne są "tylko" wtedy kiedy występuje "taki" śluz??? I czy zaraz po okresie ma się dni płodne?? Troche pokręciłam, ale może wkońcu sie tego naucze... hmm
z gory slicznie dziekuje

Ostatnio edytowany przez ona2011.5 (2011-07-31 22:41:37)

#21 2011-07-31 22:39:35

vinnga
Moderator

Nie ma najmniejszego znaczenia ile trwa krwawienie. Liczy się długość całego cyklu, czyli czas od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego przed następną miesiączką. Czyli, łopatologicznie - co ile masz okres?

#22 2011-07-31 22:49:06

ona2011.5

ja może napisze tak
w czerwcu mialam miesiaczke 17stego, w lipcu dostalam 18stego z tym, że jak wspomnialam spoznia sie czasem nawet o dwa dni, takze to bedzie cykl 31dni ??

#23 2011-07-31 23:06:47

vinnga
Moderator

No trudno, poświęcę się i Ci to wytłumaczę.

Przyjmujemy, że masz cykl około 30 dni. Dni płodne występują jakieś 3 dni przed owulacją i trwają do 2 dnia po owulacji. Owulacja jest wtedy, kiedy Twoje jajniki wypuszczają komórkę jajową. Tylko w tym czasie może dojść do zapłodnienia - przyjmuje się, że zapłodnienie możliwe jest przez około dobę od czasu, kiedy ta komórka jajowa się uwolni z jajników. Potem komórka jajowa obumiera i zapłodnienie nie jest już możliwe do końca cyklu. I teraz ważna informacja - owulacja ma miejsce 14 dni przed miesiączką. Mając w miarę regularne cykle z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że jest to między 15 a 17 dniem Twojego cyklu. Całkiem nieźle sobie wymyśliłaś tę datę śluzu "jak białko jaja" smile Tak, to jest śluz płodny, zaczyna się pojawiać kilka dni przed owulacją, znika wkrótce po owulacji.

Pamiętaj jednak o tym, że plemniki mogą przeżyć nawet 3-4 dni w ciele kobiety. Jeśli więc uprawiałaś seks bez zabezpieczenia np 3 dni przed owulacją - szanse na ciążę są. Bo plemniki mogą przeżyć i "czekać" na uwolnioną komórkę jajową.

Pamiętaj też o tym, że owulacja może Ci się przesunąć. Z różnych powodów, nawet, jeśli masz regularne cykle. I w ten sposób możesz zajść w ciążę kochając się tuż po miesiączce. Prawdopodobieństwo w Twoim przypadku jest bardzo, bardzo małe, ale istnieje.

#24 2011-07-31 23:28:28

ona2011.5

narawdę dziekuje bardzo za poświęconą mi uwagę! smile
Teraz już coś więcej wiem i rozumiem, jeszcze tylko jedno pytanie, abym mogła się utwierdzić w tym czy mam racje. Także przyjmując, że nastęna miesiączka wypadnie mi 18 stego sierpnia (rozumiem, że może ona się opóźnić), ale tak zakładając z tych moich obliczeń dni płodne wypadną mi od 1 do 6/7 sierpnia tak??

#25 2011-08-03 12:12:41

Caridad
Dobry Duszek Forum

Nie możesz tego tak dokładnie obliczyć, ponieważ tak jak pisała vinnga owulacja może się przesunąć - zarówno opóźnić jak i przyspieszyć. Są różne metody na oszacowanie, kiedy wypadają dni płodne, m.in przez obserwację sluzu czy tez mierzenie temperatury. Ale takie obserwacje trzeba prowadzić regularnie. Musisz tez mieć świadomość, że wiele czynników wpływa na zaburzenia cyklu.

Może po prostu warto zastosować antykoncepcję? Metod jest bardzo dużo, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Najlepiej skonsultować się z ginekologiem.

#26 2011-08-03 23:22:43

ona2011.5

dziekuje bardzo za odpowiedz.  Tak wiem, ze trzeba myslec o tym wszystkim przed, a nie potem sie zastanawiac i martwic...

a czy te dni płodne wypadają w ten dzień kiedy ten śluz ma konsystencje białko kurzego jajka i tylko wtedy kiedy taki własnie jest??

Ostatnio edytowany przez ona2011.5 (2011-08-03 23:25:29)

#27 2011-08-04 09:44:53

Anemonne
Moderator

ona2011.5, czy potrafisz korzystać z wyszukiwarki Google? W Google jest wszystko, opisy kobiecego cyklu, informacje na temat dni płodnych. NA PEWNO znajdziesz.

#28 2011-08-16 01:33:43

zakochana233
Niewinne początki

Mam pytanie. Jeżeli mój cykl wynosił ostatnio 27 dni ale nie jest regularny, a miesiaczkę mam aż 7 dni  w tym ostatni dzień to plamienie, czy bezpiecznie jest się kochać od razu po miesiączce lub w ostatnim dniu? ?  dostalam 10 a jutro mam ostatni dzien i chcialabym sprobować  w tym tygodniu oczywiscie z  zabezpieczeniem ale zawsze jest ryzyko pęknięcia dlatego chcialabym się doraadzic bardziej doswiadczonych osob. mogę liczyc na porady?

#29 2011-08-16 09:01:30

Caridad
Dobry Duszek Forum

Owulacja jest na 14 dni przed miesiączką. Jeżeli okres jest regularny to dość łatwo policzyć dni płodne. Wtedy też istnieje niewielkie ryzyku zapłodnienia zaraz po miesiączce. Ale pamiętaj - nigdy nie ma 100% pewności, że coś cyklu nie zaburzy. Powiedziałabym nawet, że wiele rzeczy, jak chociażby zmiana pogody, jest w stanie zaburzyć cykl. W dodatku w Twojej sytuacji - jak sama mówisz masz cykle nieregularne - tym trudniej jest policzyć, kiedy będą dni płodne, a kiedy nie.

Najlepiej więc użyć zabezpieczenia. Jak piszesz, chcesz użyć prezerwatywy, więc nie powinnaś się obawiać.
Możesz przeczytać sobie, który w skrócie opisuje wady i zalety prezerwatyw, mam nadzieję, że Ci pomoże: SPAM

Na forum nie wolno wstawiać linków! Zapoznaj się z regulaminem

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-08-16 10:07:47)

#30 2011-09-06 15:26:21

szynszylka
Dobry Duszek Forum

Jak się nie wie kiedy ma się dni płodne to trzeba się zabezpieczać...a nawet jeżeli to przecież istnieją takie rzeczy jak testery owulacyjne pomocne do określania dni płodnych

#31 2011-11-06 12:51:51

kochamniebieski@o2.pl
Niewinne początki

Witam wszystkich . mam takie pytanie. zaczeła mi się miesiączka koło 29 październik skończyła się 3 listopada 6 dni włącznie i własnie 5 listopada współżyłam pierwszy raz bez zabezpieczenia... czy są szanse że jestem w ciąży? odpiszcie prosze

#32 2011-12-20 14:35:18

szynszylka
Dobry Duszek Forum

kochamniebieski@o2.pl napisał:

Witam wszystkich . mam takie pytanie. zaczeła mi się miesiączka koło 29 październik skończyła się 3 listopada 6 dni włącznie i własnie 5 listopada współżyłam pierwszy raz bez zabezpieczenia... czy są szanse że jestem w ciąży? odpiszcie prosze

To zależy jakie masz długie cykle. Ale raczej nie. Tak jak mówiłam wczesniej, zacznij sobie określać dni płodne. Będziesz pewniejsza. Jak nie umiesz mierzyć temperatury to właśnie te mikroskopy owu są dobre

#33 2012-01-03 04:00:31

romantyczna1
Niewinne początki

ojoj.Napiszcie plis.Okres miałam 18 grudnia 2011 roku kochałam się 1 stycznia z tego wynika ,że w dni płodne czy duże ryzyko jest,ze będę w ciąży?dodam,że bez zabezpieczenia:(
czy duże ryzyko jest,ze będę w ciąży?czy jak zrobię test dzisiaj czyli 3 stycznia to już mi coś wykaże i je czy jest jakiś ratunek żeby ewentualnie temu zapobiec??wiem,że powinnam o tym pomyśleć wcześniej i zwykle tak robię ale tym razem emocje były górą a brak zdrowego rozsądku uuuu załamka,
dziękuje wszystkim  za radę i odpowiedź.
POZDRAWIAM

#34 2012-03-01 02:24:32

mewa1012
Niewinne początki

hej mam pytanie miałam okres 20.02 i trwała do 24.03 a miesiączkę dostaje co 31 dni . A kochałam się z chłopakiem 29.02 i czy jest możliwość ze zajdę w ciąże proszę pomóżcie

#35 2012-03-01 07:16:37

Anemonne
Moderator

mewa1012 napisał:

hej mam pytanie miałam okres 20.02 i trwała do 24.03 a miesiączkę dostaje co 31 dni . A kochałam się z chłopakiem 29.02 i czy jest możliwość ze zajdę w ciąże proszę pomóżcie

Na poprzedniej stronie vinnga bardzo ładnie wytłumaczyła, jak to jest z dniami płodnymi i niepłodnymi. Pofatygowałaś się w ogóle żeby przeczytać poprzednie posty w temacie, w którym się wypowiadasz, czy tak zapytałaś z głupia frant?

#36 2012-03-01 12:13:57

mewa1012
Niewinne początki

własnie nie moge tego zbytnio zczaic o co wtym chodzi moze ktos po lucku napisze mi to

#37 2012-03-01 12:44:57

Anemonne
Moderator

Po ludzku, jeżeli już. Nie kalecz języka ojczystego.

Po drugie, jaśniej niż napisała vinnga już się nie da. Jeśli nadal nie rozumiesz, może warto wstrzymać się ze współżyciem?

#38 2012-03-01 13:02:32

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

..Po prostu kocham takie pytania.... dla mnie mówią one jedno: nie powinnaś w ogóle uprawiać ciąży, skoro nawet nie wiesz, jak funkcjonuje twoj organizm.

Stopka forum