YAZ, YASMIN, YASMINELL - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-12 15:24:00

AKSZEINGA
Niewinne początki

YAZ, YASMIN, YASMINELL

Jesli chodzi o własnie te srodki antykoncepcyjene to chcialabym ostrzec wszystkie dziewczyny ktore je stosuja.
Podpieram sie na przykladzie mojej 18-letniej kolezanki ktora stosowala YAZ.
Po osmiu miesiacach brania tych pigólek dostala udaru. Zaczelo sie od wypadania wlosow, poza tym czula sie swietnie. pozniej zaczely sie bole glowy, zmeczenie, nadmierna sennosc. Az w koncu pewnego dnia upadla. przestala mowic, pisac, belkotala, na szczescie rozumiala co sie do niej mowi. Doszlo drzenie rak. zmierzylismy jej cisnienie- w normie. tylko puls nas zaniepokoil bo byl za wysoki. pogotowie SOR- LEKARZE wykluczali srodki anty. stwierdzili nerwice i wypisali do domu. rano bylo coraz gorzej zachwiania rownowagi,niedowlad reki i nogi, trudnosci z ubraniem sie totalny belkot jeszcze gorszy niz dzien wczesniej. Spowrotem sor- neurologia- tomograf i diagnoza UDAR!!! wWszystkie przeprowadzone badania wykluczyly inny czynnik. Jako glowna przyczyne udaru stwierdzono stosowanie lekow antykoncepcyjnych  YAZ.
To nie jest jeden jedyny przypadek. poczytalismy na innych forach o dzialaniu wszystkich 3 srodkow antykoncepcyjnych. Tragedia.
Z tego co czytalam na forach to te wlasnie srodki w USA sa wycofane od 2 lat z obiegu pozniewaz byly zgony, udary i wylewy. zanim zaczniecie je lykac zapytajcie swoich ginekologow czy wypisali by tego typu srodki swoim bliskim majac swiadomosc jakie szkody wyrzadzaja w organizmie.
Odsylam tez do ulotki.

#2 2011-01-12 15:45:06

Juliette
Przyjaciółka Forum

Re: YAZ, YASMIN, YASMINELL

AKSZEINGA, niestety,ale KAŻDY lek ma skutki uboczne.Jedne bardziej szkodliwe, inne mniej.
Wyobraź sobie,że nawet zwykły paracetamol jest istną bombą dla naszej wątroby,dlatego nie ma co siać zamętu.

Poza tym YAZ, Yasmin i Yasminell to zupełnie inne tabletki.Chyba,że się mylę,to proszę poprawcie mnie.

Każda świadoma kobieta wybiera taką antykoncepcję,którą uważa za najlepszą dla niej samej.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#3 2011-01-12 17:23:05

AKSZEINGA
Niewinne początki

Alez ja nie mam zamiaru siac zamentu...
Opisalam poprostu to co sie stalo po zazywaniu danego leku.
Nie jestem jedyna osoba ktora jest zaniepokojona dzialaniem tych lekow na innych forach tez jest troche informacji na ten temat, tyle ze dziewczyny sa w duzo gorszych stanach.
Gdyby nie dotyczylo to bliskiej mi osoby tez pewnie nie uwierzylabym w to co opisalam.
A zniszczona watroba to pikus w porownaniu z tym ze musisz sie uczyc na nowo mowic pisac i chodzic..
I fakt kazdy ma prawo wyboru srodka anty.. ale jezeli wiedzial by to co ja w tej chwili to chcialabym zeby tez sie podzielil informacja.
I zdaje sobie sprawe ze nawet paracetamol czy glupi rutinoscorbin moga niezle zamieszac w organizmie ale tego nie przyjmuje sie codziennie i przez dlugi okres czasu..
Tak samo szkodliwe sa tez antybiotyki dobowe czy 3 dniowe.. ale weiekszosc na ten temat milczy...

#4 2011-01-14 20:50:10

wioletta004
Przyjaciółka Forum

To prawda!!!!! Moja siostra miała nieregularne cykle menstruacyjne, ginekolog przepisal jej tabletki YAZ. Brała je prze 5 miesięcy i wylądowała w szpitalu. Wyglądała jak wrak człowieka. Ostre zapalenie trzustki i wątroby.....wyszła z tego na szczeście, ale było z nią kiepsko.

„Dziecko to uwidoczniona miłość”
Konradek 15.12.2011, g.12.05 CC (4330 g, 59 cm)

#5 2011-01-17 08:26:50

Barraga
Niewinne początki

Witajcie
Ja brałam  YAZ ale tylko przez 3 mce i na szczęście nic się nie działo....
ale to może dlatego że za krótko je brałam bo przeszłam na pierścienie....NUVARING
czytałam o nich trochę i zapowiadały się jako dobre leki podobno jakieś nowej generacji
uffff cieszę się że stosuje coś innego
pozdrawiam

#6 2011-01-19 20:07:49

enya
Przyjaciółka Forum

Każde tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne. W ulotkach przestrzegają przed zakrzepicą, udarami. Dlatego tak ważne jest obserwować swój organizm. I w razie pojawienia się dziwnych objawów zaalarmować! Wizyta u ginekologa, lekarza ogólnego. W przypadku Twojej koleżanki, siostry uważam, iż to lekarze popełnili błąd, ignorując tak poważne objawy, nie biorąc pod uwagę tego, że stosowała antykoncepcję hormonalną. Można było zapobiec temu udarowi gdyby lekarze zrobili co do nich należy.

Ale może te leki, o których piszesz są szczególnie ryzykowne.

#7 2011-01-21 21:00:44

me&u
Do zakochania jeden krok

ja biore Yasmin od 5 lat,nic mi nie dolega,czuje sie dobrze.A wiec nie mozna wszystkiego sprowadzic do jednego wypadku.
to dla kazdego sprawa indywidualna,widocznie miala jakies predyspozycje do powstania zakrzepow a ten srodek mogl tylko to przyspieszyc.

#8 2011-01-25 11:20:27

sweetoyster
Niewinne początki

Ja biorę tabletki Yasminelle co fakt dopiero kończe drugie opakowanie ale tez się czuję dobrze.Byłam ostatnio na kontroli to mnie zbadała i mowiła ze dalej mogę przyjmowac.Też dużo sie na początku naczytałam ze juz ktoś umarł od brania itd.Każdy z nas ma inny organizm a dodatkowe badanie u lekarza nie zaszkodzi.

#9 2011-01-25 12:57:57

nieufna
Niewinne początki

Witam,
ja biore (koncze) 1-wsze opakowanie yasminelle i wciaz krwawie-po kazdej tabletce zywa krew..mam troche dosyc bo ogolnie walcze z anemia..czy ktoras z Was brala te tabletki?jak szybko ustapily (po ktorym opakowaniu)krwawienia miedzy miesiaczkowe..?zastanawiam sie nad Mirena ale tyle skutkow ubocznych..boje sie:(

#10 2011-01-25 14:42:50

Juliette
Przyjaciółka Forum

nieufna napisał:

Witam,
ja biore (koncze) 1-wsze opakowanie yasminelle i wciaz krwawie-po kazdej tabletce zywa krew..mam troche dosyc bo ogolnie walcze z anemia..czy ktoras z Was brala te tabletki?jak szybko ustapily (po ktorym opakowaniu)krwawienia miedzy miesiaczkowe..?zastanawiam sie nad Mirena ale tyle skutkow ubocznych..boje sie:(

plamienia pojawiają się prawie u każdej kobiety na początku przy stosowaniu tabletek.
ja miałam tak przez 2 opakowania, a później przeszło.Uciążliwe ale minie,a jeśli nie minie po 2 opakowaniu,to idź do lekarza.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#11 2011-01-25 17:58:45

Anemonne
Moderator

Ja brałam 4 różne rodzaje tabletek i za każdym razem plamiłam przez calutkie pierwsze opakowanie, ustępowało dopiero po rozpoczęciu drugiego. Z tego co wiem, na większości ulotek jest napisane, że tego typu objawy powinny ustąpić najpóźniej po trzecim opakowaniu.

#12 2011-01-27 00:19:46

enya
Przyjaciółka Forum

Ja przez ponad trzy lata brałam Yasmin i czułam się dobrze, zadnych objawów poza spadkiem libido.

Co do plamienia to przez półtorej miesiąca troche plamiłam jak zaczynałam brać.

Ważna informacja co do plamienia jest taka, że jeśłi spóźniamy się z przyjmowaniem tabletek to też to może pod koniec opakowania wywoływać plamienia. Czyli np. jak zawsze przyjmujemy tabletkę o 10.00 i przyjmiemy ją o 11.00, czy 12.30 to takie właśnie spóźnianie może wywołać plamienie.

Plamienie też może wystąpić jeśłi przy tab. antykoncepcyjnych łykamy też inne tabletki np. na grzybicę, jakieś inne schorzenie.

#13 2011-02-02 09:16:15

Selene1
Przyjaciółka Forum

Nie generalizujmy i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Nie wszystkie kobiety musza odczuwac takie, a nie inne skutki. Ja stosuje Yasminelle dopiero od 3 miesiecy wiec za wiele powiedziec nie moge, ale przeciez gdyby rzeczywiscie tak bylo, ze te tabletki powodowaly takie skutki i konsekwencje to mysle, ze srodki hormonalne zostalyby wyofanie z rynku skoro zagrajaza zdrowiu i zyciu pacjentek. Jak kazdy lek, ma swoje skutki uboczne, ktore powinny minac do 3 miesiecy, Jesli nie, to wskazana jest wizyta u ginekologa. Byc moze bedzie konieczna zmiana tabletek. Ja przez cale pierwsze opakowanie mialam plamienia, czulam sie niezbyt dobrze, teraz jest juz o wiele lepiej tylko zoladek mnie czesto boli.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#14 2011-02-05 17:11:08

kasia123456
Niewinne początki

Ja brałam Yaz przez 1 ok i nie wspominam  tego czasu najlepiej, źle się czułam i miałam mnóstwo dolegliwości nawet od strony  neurologicznej. Jedna lekarka mi powiedziała, żebym przestała brać tabletki antykoncepcyjne  bo wyrządzają one sporo złego w naszym ciele. Po odstawieniu tabletek  dolegliwości minęły, tylko niestety zaczęły bardziej wypadać mi włosy. Teraz jest już lepiej, ale żałuję że w ogóle zaczęłam je brać. Myślę, że dwa razy trzeba się zastanowić nad metodą antykoncepcyjną. Każdy myśli, że te wszystkie niepożądane efekty wymienione na ulotce nas na pewno nie spotkają ,a tak niestety się nie dzieje.

#15 2011-02-09 19:06:04

Anerson
Niewinne początki

Hej ,dziewczyny , mam problem przy braniu Yasminelle , biore je po raz pierwszy w zyciu i jestem w 6 dniu , a juz zdążyłam miec bole glowy,wahania nastrojów,obolale piersi - clay czas, gdy skończyła mi sie miesiączka można powiedzieć ze dostałam ja drugi raz na chwile tak  znienacka , a co jest najgorsze mam grzybice w jamie ustnej . Czy którejś sie cos takiego przytrafiło?Poradźcie co robic !

#16 2011-02-09 21:47:48

Anemonne
Moderator

Wszystkie objawy oprócz grzybicy są typowe i opisane w ulotce. Powinny przejść po miesiącu brania, maksymalnie po trzech.

Co do grzybicy, nie jest to chyba objaw typowy, ale może (choć nie musi) być związany z braniem tabletek. Idź jak najszybciej do lekarza i po prostu ją wylecz.

#17 2011-02-10 12:14:49

Anerson
Niewinne początki

Właśnie najbardziej boje sie o ta grzybice, jestem umówiona do mojego gina na jutro smile Dzisiaj jest jeszcze gorzej , przybiło mnie do łóżka w nocy mialam 38 stopni i boli mnie wszystko , tak jakbym miala zakwasy , badz byla przed grypa sad Grzybice sama zaczełam leczyc , bo przytrafia mi sie to przy braniu antybiotykow, wiec jestem pewna ze to od tabletek sad Zastanawiam sie teraz , czy nie poprosic gina o łagodniejsze tabletki anty, ale boje sie ze bede czula sie po nich tak samo sad

#18 2011-02-12 10:58:22

Anerson
Niewinne początki

Bylam u lekarza  wczoraj , ale dzien przed wizyta je odstawiłam.Gin mi powiedziała ze grzybica w buzi to na bank nie od anty (to ciekawe od czego;/), ze reszta jest typowych objawów na zle przyjmowanie hormonów, a co do goraczki , i bolu w calym ciele stwierdziła ze bierze mnie grypa...Zapomniałam dodać ze mam caly czas plamienia i momentowe obfite krwawienia - jednorazowe sad Gin przepisała mi inne tabletki(tu nie mogę sie rozczytać ani znaleźć w liście dostępnych-Moutrecyrt?) i krazek nuvaring sad

#19 2011-02-18 17:04:41

poppea
Niewinne początki

Witam.
Ja biorę Yasminelle od 6 dni,po zażyciu tabletki zaczynam mieć mdłości, boli mnie strasznie głowa,
żoładek, czuje sie bardzo osłabiona, mój ginekolog mówi,że to normalne, ile czasu minie aż to się unormuje? Jak się ma palenie papierosów do zażywania tabletek??

#20 2011-02-18 20:28:18

literka25
Mój jest ten kawałek podłogi

ja kiedys brałam jasminelle, bolaly mnie potwornie piersi i to przez cały okres brania tabletek, to było straszne nie mogłam się dotknąć, poszłam do ginekologa i dostałam stediril 30,, tabletki te kosztowąły smieszne pięniadze i naprawdę czułam sie po nich świetnie, brałam też kiedys harmonet i tez nie czułam sie po nim najlepiej, chyba nie ma dobrych tabletek antykoncepcyjnych, trzeba je naprawdę perfekcyjnie dobrac. te stediril 30 były ok choć cena mnie trochę odstraszała była tak niska ze sie troche bałam ale potem przeszło, teraz nie biore nic bo nie musze i sie ciesze, ogolnie po tabsach  przytyłam, włosy tez mi zaczeły wypadac ale nigdy nie miałam zadnych plamien , wszystko niesie za soba jakies skutku uboczne,palenie papierosow ma jakis tam wpływ, czasem jest napisane ze jak kobieta pali to nie powinna brac tabletek anty ale to tez chyba wiąze sie  z wiekiem , nie wiem za bardzo na ten temat bo nie pale i sie za bardzo nie interesowałam tym. Wszystko sie unormuje jak organizm przyzwyczaji sie do dawki codziennej hormonów. Po drugim opakowaniu powinno byc ok wink

#21 2011-02-19 13:34:56

GraffitiWomen
O krok od uzależnienia

Moim pierwszym środkiem anty był yasmin. Brałam go przez 3 lata i wszystko było w porządku do czasu. Na początku trochę wypadały mi włosy, ale tak niezauważalnie i potem nic. W czerwcu 2009 myślałam, że umrę. Bolały mnie nogi, łydki rozgrzane do czerwoności, mdłości. Myślałam, że byłam w ciąży, co byłoby zabójstwem dla i tak umierającego pierwszego związku jaki miałam. I potem przepisano mi Yasminelle, które biorę już długo. I nic mi nie jest, może tylko wahania nastroju w kierunku depresyjnym.
A efekty uboczne w związku z powodem, dla którego zaczęłam je przyjmować i tak były tego warte. Lepsze to, niż użeranie się z trądzikiem i mdlenie w pracy co miesiąc. Tragedia. Tak bardzo boleśnie przechodziłam.
Głowa mnie nie boli, ale pigułki są naprawdę indywidualną kwestią. Trzeba robić badania, bo branie na łysą pałę może być naprawdę opłakane w skutkach.

#22 2011-02-23 16:57:35

jurek123123
Niewinne początki

Posiadam do sprzedaży kilka sztuk tabletek Yasmin firmy Bayer. Oryginalne nowe. Polskie koszt 35  przesyłka

510274355

#23 2011-02-28 19:21:59

oliwka99
Wróżka Bajuszka

mnie osobiscie yasminelle nie podchodziło, spadło libido, złe samopoczucie, po kazdym stosunku mdłosci, odstawiłam, teraz biore plastry i jest swietnie. Lekarze maja podpisane umowy z niektorymi producentami leków dlatego je przepissuja, generalnie yasmin ma złą opinie, a yasminelle nie sa wskazywane dla młodyh kobiet.
Juliette to nie prawda ze kobieta wybiera sobie to co chce, to lekarz decyduje, przed kazdym przepisaniem jakiej kolwiek antykoncepcji, lekarz powienien zrobic najpierw badania, dobrac odpowiedni srodek anty do organizmu!

#24 2011-03-01 00:08:23

BlackOrchid
Dobry Duszek Forum

ja biore yasminelle od 3 lat i naprawde jestem zadowolona. wczesniej brałam harmonet ale okropnie sie czulam strasznie mnie bolala glowa nudnosci itp, potem bralam cilest i mialam plamienia prawie caly czas a po yasminelle jest wszytsko ok, ale i tak planuje rpzestac brac moze za rok bo tez tyle lat nie chce brac. ja znowu spotkalam sie z opinia ze yasminelle jest bardzo lagodne. lecze sie na tarczyce i wyrazil zgode na nie i moj ginekolog i lekarza rodzinny. jak narazie wszystko jest ok ale fakt faktem trzeba jednak uwazac na kazde zle samopoczucie

#25 2011-03-12 22:58:38

majora
Niewinne początki

mam takie pytanie przerwała stosowanie środku yaz na miesiąc i czy mogę w następnym miesiącu zacząć stosowanie leku normalnie pierwszego dnia miesiaczki? z góry dzikuje za odpowiedz

#26 2011-03-13 07:42:50

Selene1
Przyjaciółka Forum

majora, z reguły nie jest wskazane robienie przerwy miesięcznej, bo może to tylko namieszać w organiżmie, rozregulowac cykl. Jeśli robi sie przerwe, to przynajmniej 3miesieczną. No ale jeśli tak bardzo Ci zalezy na tym, to możesz zacząć stosowac yaz tylko niewiadomo kiedy dostaniesz miesiączke teraz, bo po odstawieniu tabsow okres może sie troche przesunąć. Ja czekałam miesiąc na okres po hormonach. Nastepnym razem lepiej tak nie kombinuj z tabletkami, bo naprawdę sobie namieszasz:)

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#27 2011-03-25 11:51:26

SpryCiulaaa
Niewinne początki

Witam,
piszę bo być może któraś z Was spotkała się z podobnym problemem. Tabletki yaz biorę już dość długo. W obecnym opakowaniu zdarzyło mi się pominąć jedną jasnoróżową tabletkę z ostatniego rzędu. Minęło 12 h. Wiem, że jeśli tak jest i chce się zachować ochronę przed zajściem w ciążę trzeba albo od razu przejść do białych tabletek albo brać różowe do konca opakowania i potem zacząć od razu nowe opakowanie nie biorąc tych białych. Ja nie mam się czym martwić bo od  2 miesięcy nie współżyłam ale zamierzam za jakieś 3 dni. W związku z tym moje pytanie brzmi, czy muszę korzystać z jakiegoś z wariantów podanych w instrukcji yaz ( w sensie albo przejsc od razu do bialych, albo brac rozowe i zacząć od razu nowe opakowanie ) czy tez moge brac normalnie tabletki. W przypadku gdybym zastosowala się do jednego z wariantów , np. zacznę od razu nowe opakowanie po zakonczeniu rozowych tabletek z poprzedniego  to rozumiem , że przy wspolzyciu muszę dodatkowo zabezpieczeac się prezerwatywą. PRzez jak długi czas ? Proszę o radę smile. Z gory dziekuje ;*

#28 2011-05-01 19:22:54

czarnaa86
Netbabeczka

Qrcze ja brałam yasmin przez prwie dwa lata i było wszystko ok, teraz znów wróciłam-lekarz proponował mi yasminelle ale wolałam wziąć to co jest sprawdzone. Ale po tym co przeczytalam zaczynam mieć obawy. Zobacze jakto będzie

siła jest kobietą...

#29 2011-05-04 15:51:50

ewelinas85
Tajemnicza Lady

witam:) ja osobiście brałam Yasmin , później Yasminelle przez około 3 lata, muszę powiedzieć, że czułam się po nich bardzo dobrze smile tabletki działają na każdego inaczej, musimy same się przekonać co jest dla nas najlepsze.
pozdrawiam sercexznie

rodzina na pierwszym miejscu....
Alusia 05.10.2012r.- 2900 g, 54 cm, 10 pkt
Kocham, Kocham, Kocham......

#30 2011-05-05 23:40:51

Marcheweczka
Niewinne początki

Trochę mnie przestraszyłyście z tym Yazem. Biorę chyba od września, ale nie widzę, żadnych skutków ubocznych. Wcześniej brałam Diane i Mercilon, czyli leki starszej generacji i o wiele tańsze niż Yaz, ale stwierdziłam, że Yaz będzię łagodniejszy dla wątroby. A w ogóle co zrobic, gdy tabletki łyka się nie jako tabletki antykoncepcyjne, tylko leczniczo. Jakieś trzeba brać:(

www.healthandbeauty.pl  Cieszmy się życiem:)

#31 2011-05-06 15:27:55

ewelinas85
Tajemnicza Lady

ja brałam jakiś czas jako anty, później leczniczo,  w pierwszym przypadku brałam Yasmin , w drugim Yasminelle, nie są najtańsze, ale byłam zadowolona, bo nie miałam żadnych skutków ubocznych. jeżeli kiedyś znowu będę musiała je zażywać to na pewno zostanę przy Yasminelle

rodzina na pierwszym miejscu....
Alusia 05.10.2012r.- 2900 g, 54 cm, 10 pkt
Kocham, Kocham, Kocham......

#32 2011-05-06 17:04:52

Elwirka8
Wkręcam się coraz bardziej

Ja biorę yaz i nie mam żadnych problemów, bardzo sobie chwalę te tabletki:) Więc sądzę że to zależy od organizmu.

#33 2011-05-06 21:29:28

Marcheweczka
Niewinne początki

Myślę, że to wszystko u każdego indywidualnie przebiega.

www.healthandbeauty.pl  Cieszmy się życiem:)

#34 2011-05-18 17:53:59

cel06
Niewinne początki

dziewczyny od 11 dni biore yasminelle chcialabym sie kochac ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia ale boje sie ze tabletki jeszcze nie dzialaja,wzielam je pierwszego dnia okresu i czuje sie dobrze wink jutro wyjezdzamy bedziemy tylko we dwoje jak myslicie czy to juz ten czas by kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia? w mojej ulotce nic nie pisze na ten temat,przynajm niej ja nie znalazlam takiej informacji ktora by mnie upewnila na sto procent,że nie mam sie o co martwić,wole zdac sie na wasze doswiadczenie.prosze napiszcie

#35 2011-05-18 18:01:33

cel06
Niewinne początki

dziewczyny od 11 dni biore yasminelle chcialabym sie kochac ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia ale boje sie ze tabletki jeszcze nie dzialaja,wzielam je pierwszego dnia okresu i czuje sie dobrze wink jutro wyjezdzamy bedziemy tylko we dwoje jak myslicie czy to juz ten czas by kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia? w mojej ulotce nic nie pisze na ten temat,przynajm niej ja nie znalazlam takiej informacji ktora by mnie upewnila na sto procent,że nie mam sie o co martwić,wole zdac sie na wasze doswiadczenie.prosze napiszcie

#36 2011-05-18 20:51:20

Terpsyhora
Wkręcam się coraz bardziej

Cześć kobiety!W tym miesiącu zacznę przyjmowanie tabletek Yaz.Mam pytanie.Przyjmowanie pierwszej tabletki należy przyjąć w pierwszy dzień menstruacji i gdy wypadnie on np.we wtorek należy u góry przykleić naklejkę wtorek.W okresie 4 tabletek placebo powinno wystąpić krwawienie i gdy wystąpi ono np w czwartek a nie skończyłam jeszcze przyjmowania białych tabletek jak powinnam oznaczyć dzień wystąpienia miesiączki w trakcie brania białych tabletek na nowym blistrze?w którym dniu?Proszę o odpowiedź.

Nie myślcie o szczęściu. Jeżeli przyjdzie, zrobi wam niespodziankę, jeśli nie przyjdzie, nie zrobi wam zawodu.

#37 2011-05-24 10:11:39

miśka1234
Słodka Czarodziejka

Prosze powiedzcie mi jak wyglądały Wasze początki z tabletkami? Niedawno po konsyltacji z Lekarzami (dermatologiem i ginekologiem)  zdecydowałam się brać tabletki yasmin. W sobotę dostałam okres więc wziełam 1 tabletkę i wczoraj też. Zastanawia mnie fakt tylko bo mam nieco mocniejsze krwawienia niż zwykle. Czy to związane jest z braniem tabletek? Czy ten okres mi się normalnie po 7 dniach skończy? Jak to wyglądało u Was? Wogólę czy na pewno jestm zabezpieczona? to moje pierwsze tabletki i może dlatego tak panikuję  hihihi Proszę o jakieś rady albo uwagi jeśli ktoś brał albo bierze takie czy też inne tabletki

#38 2011-05-28 08:36:29

lula28
Niewinne początki

Takie ogłoszenia są zabronione! Zapoznaj się z regulaminem // Moderatorka Anemonne

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-05-28 12:51:02)

Ostatnie tematy :

Stopka forum