Objawy po odstawieniu tabletek anty.! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-10 14:24:38

enya
Przyjaciółka Forum

Objawy po odstawieniu tabletek anty.!

Witam!

Brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin przez ponad trzy lata. W ostatnich miesiącach ich brania zaobserwowałam, iż okres z odstawienia zaczął stawać się coraz krótszy, niekiedy tylko 2 dni.
Zastanawiam się, czy taka reakcja organizmu nie wskazuje przypadkiem na jakieś zaburzenie? Obawiam się tego abym po ich odstawieniu nie miała problemów z okresem, jakiś zaburzeń miesiączkowania.

Teraz od stycznia przestałam brać tabletki i zauważyłam, iż od paru dni pobolewają mnie jajniki. Odczuwam je, są takie jakby ciężkie, czasem bardziej coś zakuje. Czy to może być objaw poodstawienny i czy taka reakcja jest dość powszechna? (Wykluczam, że to może być odczuwanie owulacji gdyż nie mam innych objawów wskazujących aby to była owulacja i te bóle trwają trochę za długo bo już kilka dni.)

Czy ktoś tu miał podobnie jak ja, albo może dysponuje fachową wiedzą w tym zakresie?

#2 2011-01-10 15:04:23

Juliette
Przyjaciółka Forum

Re: Objawy po odstawieniu tabletek anty.!

etniczna, wiadomo, że jeżeli kobieta bierze tabletki to ma okres krótszy i mniej bolesny.
Ja miałam kiedyś okres 8,9 dni,a teraz tylko 3,czasami 4,a biorę anty 2 lata.
Jest to jak najbardziej normalne.

Nie wiem jak z tymi jajnikami,ale ja poszłabym na Twoim miejscu do lekarza....

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#3 2011-01-10 15:46:56

monia_3103
Przyjaciółka Forum

Witaj

Twoje objawy jak ból jajników to najprawdopodobniej reakcja organizmu na odstawienie tabletek, do których zdążyłaś się już przyzwyczaić. Zapewne może wystąpić potrzeba poczekania kilku miesięcy do pełnego powrotu do naturalnej równowagi hormonalnej. Jednakże dla samej pewności czy wszystko jest dobrze proponuje pójść do ginekologa, aby Cię zbadał.

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

#4 2011-01-10 15:52:30

enya
Przyjaciółka Forum

Wiesz ja mam świadomość, że okres przy tabletkach jest krótszy i mniej bolesny. Brałam te tabletki przez ponad trzy lata i zazwyczaj miałam okres 3, 4 dni. A tu teraz od chyba czterech miesiący miałam tylko okres przez 2 dni, który bardziej przypominał plamienie niż okres.

Dopiero będę mieć pierwszy okres od momentu odstawienia tabletek, jestem ciekawa jak będzie teraz on wyglądał.

Czytałam o tym, że niektóre kobiety jak długo stosują tabletki to mogą mieć później problem z okresem, może nastąpić zanik okresu. I podobno nie łatwo się to leczy. Jednak wyczytałam to z dość starego żródła i możliwe, że ta dzisiajsza anty. hormonalna już nie wywołuje takich problemów.

#5 2011-01-10 16:55:42

Anemonne
Moderator

To oczywiste i normalne, że czujesz jajniki i Cię pobolewają, bo w końcu po 3 latach przerwy zaczynają znów pracować. Nie powinno Cię to raczej martwić, organizm musi odzyskać pełną sprawność bo tak długim traktowaniu go sztucznymi hormonami.

#6 2011-01-11 03:06:52

enya
Przyjaciółka Forum

Anemonne przyznam, że podobnie sobie tłumaczyłam te moje bóle z tym jak piszesz. Tylko się zastanawiałam, czy się przeziębiłam, czy to jednak pobudzone do pracy, po odstawieniu pobolewają.

A co do zanikającego okresu to znalazłam coś w necie na ten temat.

Jakaś ekspertka Aneta Zwierzchowska, lekarka tłumaczy z czego to wynika! Przekopiowałam aby nie wklejać linku.

Pytanie młodej dziewczyny:
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne regularnie od 7 lat, wcześniej przed porodem też je stosowałam. Zdarzały mi się zmiany preparatu ze względu na bóle głowy, plamienia. Od około roku zauważyłam, że mam coraz słabsze krwawienia (miesiączka / krwawienie w 7 dniowej przerwie). Właściwie jakby zanikało, 1-2 dni max. i to raczej przypomina plamienie (barwa: brązowo - bordowa, bardzo gęsty śluz). Chciałam zapytać czy to normalne? Mój ginekolog powiedział, że trzeba zmienić na inne tabletki i tak zrobiliśmy, ale ja nie zauważyłam żadnych zmian w krwawieniu.

Odpowiedź tej lekarki:
Mniejsze krwawienie podczas stosowania tabletek w porównaniu z fizjologiczną menstruacją jest normalnym objawem, który kobiety sobie zwykle chwalą. Wiążę się ono z mniejszą "produkcją" błony śluzowej macicy podczas brania tabletek w porównaniu do naturalnej stymulacji hormonalnej.

Długoletnie użytkowniczki antykoncepcji hormonalnej często się skarżą na mało obfite czy wręcz zanikające miesiączki. Jeśli lekarz nie widział żadnych niepokojących objawów oraz wykluczyła Pani ciążę, to za coraz bardziej skąpe miesiączki obwiniać trzeba zbyt niskie dawki estradiolu w nowoczesnych tabletkach. Może Pani rozważyć zmianę tabletek na mocniejsze, co powinno wpłynąć na przybranie na sile krwawień w czasie przerwy.

#7 2011-01-11 17:45:54

Anemonne
Moderator

etniczna, a czemu po prostu nie skonsultujesz się z lekarzem na normalnej wizycie, żeby on rozwiał Twoje wątpliwości?

#8 2011-01-11 17:54:20

ossa89
Tajemnicza Lady

Nie przejmuj się ja również odczuwałam ból jajników po odstawieniu tabletek...tyle, że mi takie bóle towarzyszyły jeszcze przed braniem tabletek...nie wiem jak w Twoim przypadku...mnie jajniki bolały zawsze w połowie cyklu i teraz po odstawieniu tabletek bóle wróciły.

#9 2011-01-14 02:13:19

enya
Przyjaciółka Forum

Przed braniem tabletek w zasadzie to nigdy mnie jajniki nie bolały, może pare razy na przełomie kilkunastu lat. Mieisączki też miałam bezbolesne.

A co do wizyty u ginekologa to pewnie w najblizszym czasie się wybiorę, ale z rejestracją tak jest, że czasem i z miesiąc trzeba czekać jeśli nie dużej.

#10 2011-03-01 21:58:51

Vanillia
Do zakochania jeden krok

Mam do Was pytanie: Jak sie czułyście po odstawieniu tabletek? Pytam, ponieważ moje objawy troche mnie niepokoją. Brałam Tabletki Yasminelle przez ponad 3 lata i odstawiłam je 3 tygodnie temu. od tego czasu boli mnie prawy jajnik ( ale to mnie nie dziwi, w koncu rozleniwił sie przez te 3 lata a tu nagle musi zaczac pracowac tongue) po za tym piersi mi zmalały ( nigdy takie małe nie były) a brodawki bolą przy każdym ruchu, sa strasznie wrażliwe, i co najważniejsze mam wieeelką ochote na seks! OGROMNĄ (myślę o nim 24h/dobę)! smile a narazie nie uprawiamy seksu bo boje sie zajść w ciąże, a słyszałam ze zaraz po odstawieniu tabletek instnieje duże ryzyko sad
A jak Wasz organizm reagował? Myślicie ze te objawy są normalne?

"Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia."

#11 2011-03-07 17:24:47

enya
Przyjaciółka Forum

Jak dla mnie objawy bardzo normalne. Tabletki anty. często powodują, że piersi przy ich braniu robią się bardziej obfite.  Zatem kiedy odstawiłaś tabletki piersi mogą wydawać się mniejsze. Po drugie tabletki wpływają na libido, dosyć często obniżają libido. Odstawienie tabletek powoduje, że organizm wraca do swojego naturalnego rytmu, co może przekładać się na wzrost libido!

Ja po odstawieniu tabletek odczuwam bardzo wyraźny wzrost libido, aż żałuję, że tyle czasu je brałam. Z pewnością bez tabletek jakość seksu byłaby lepsza... choć akurat ja narzekać nie mogę wink

#12 2011-03-31 16:48:30

tygrysica
Zbanowany

etniczna napisał:

Witam!

Brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin przez ponad trzy lata. W ostatnich miesiącach ich brania zaobserwowałam, iż okres z odstawienia zaczął stawać się coraz krótszy, niekiedy tylko 2 dni.
Zastanawiam się, czy taka reakcja organizmu nie wskazuje przypadkiem na jakieś zaburzenie? Obawiam się tego abym po ich odstawieniu nie miała problemów z okresem, jakiś zaburzeń miesiączkowania.

Teraz od stycznia przestałam brać tabletki i zauważyłam, iż od paru dni pobolewają mnie jajniki. Odczuwam je, są takie jakby ciężkie, czasem bardziej coś zakuje. Czy to może być objaw poodstawienny i czy taka reakcja jest dość powszechna? (Wykluczam, że to może być odczuwanie owulacji gdyż nie mam innych objawów wskazujących aby to była owulacja i te bóle trwają trochę za długo bo już kilka dni.)

Czy ktoś tu miał podobnie jak ja, albo może dysponuje fachową wiedzą w tym zakresie?

ja bralam ponad rok czasu i tez mialam tak jak ty tzn okres krotki  i skapy tez troche przeszlam myslalam ze jestem w ciazy teraz nie biore dwa lata miesiaczki mam regularne nawet bardzo i jest ok tylko nie zabezpieczamy sie wogole! a co do jajnikow zglos sie do ginekologa ale to jest malo prawdopodobne zeby bylo to przez tabletki a raczej ich odstawienie

#13 2011-05-13 19:30:38

meangel
Niewinne początki

witam,
mam pewne pytanie odnoście powyższej dyskusji. Otóż brałam tabletki anty (Yasminelle) ale nie długo (ok +/-6 opak). Ginekolog zapisała mi je ze względu na zbyt obfite i bolesne miesiączki. Teraz miałam miesiąc przerwy ale chciałam wrócić do brania tabletek jeszcze na okres wakacji.
Problem jest taki, ze nie dostałam okresu (niby to tylko 3 dni spóźnienia, ale zaczynam się martwić bo zawsze miałam regularny co do dnia).
Dodatkowo odczuwam dziwny, kłójący ból po prawej stronie brzucha.
Proszę powiedzcie czy to normalne po odstawieniu tabletek mimo tak krótkiego okresu ich przyjmowania. Dodam jeszcze tylko że mam 19 lat.

#14 2012-08-03 11:30:37

miśka1234
Słodka Czarodziejka

Chciałabym odświeżyć wątek... Parę dni temu odstawiłam po niecałym roku czasu tabletki YAZ od tamtej pory baaaardzo boli mnie głowa przez cały czas i nie mogę już ze sobą wytrzymać ciągle mi smutno ciągle mi się płakać chcę czy to normalne? Czy to wogóle wina braku hormonów? Proszę o Wasze opinie na ten temat...

#15 2012-08-03 21:09:26

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

To wszystko o czym piszecie jest ZUPEŁNIE normalne i nie wiem, dlaczego przejmujecie się takimi rzeczami, a nie skutkami ubocznymi zawartymi w ulotce- tu może włos się zjeżyć.

#16 2012-09-12 13:38:16

girl90
Przyjaciółka Forum

a czy moge odstawic tabletki w trakcie brania opakowania? zostalo mi jeszcze 11 tabletek. obecnie jestem w stanach i itak planuje je odstawic na 3 miesiace. Czy to bedzie mialo wplyw na moj okres ktory mam dostac po tym opakowaniu? prosze o szybka odpowiedz

#17 2012-09-12 13:57:32

Anemonne
Moderator

Jeśli odstawisz teraz tabletki, prawdopodobnie dostaniesz wcześniejszego krwawienia z odstawienia. A dlaczego chcesz odstawiać tabletki w połowie opakowania z dnia na dzień? Nie lepiej wziąć całe opakowanie do końca i nie fundować hormonalnej huśtawki swojemu organizmowi?

#18 2012-09-12 14:04:22

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

girl90 napisał:

a czy moge odstawic tabletki w trakcie brania opakowania? zostalo mi jeszcze 11 tabletek. obecnie jestem w stanach i itak planuje je odstawic na 3 miesiace. Czy to bedzie mialo wplyw na moj okres ktory mam dostac po tym opakowaniu? prosze o szybka odpowiedz

Oczywiście możesz odstawić w dowolnym momencie (chociaż po co? Te 11 tabletek jeszcze bym wzięła)
Oczywiście może to wpłynąć na okres. Jak? Tego nikt nie wie, sama się przekonasz.

#19 2013-03-13 17:07:51

kat54321
Zaglądam tu coraz częściej

Hej, odświeżam wątek, ponieważ, okazało się, że z powodu silnych migren (zaburzenia widzenia-aura, wymioty i okropny ból głowy) musiałam odstawić tabletki. Brałam je jedynie 4 miesiące, odstawiłam 2 tygodnie temu, ale zaobserwoałam u siebie dziwne objawy-czasem mniej więcej 5 razy dziennie zaczyna swędzieć mnie skóra, pojawiają się czerwone plamki które po kilku minutach znikają wraz ze swędzeniem, następnie (chodź to jest absurdalne, ale zarazem bardzo irytujące) od 2 dni mam strasznie dużo śliny w buzi, muszę co kilka sekund przełykać-gdzieś czytałam, że nadczynność ślinianek występouje przy zaburzeniach hormonalnych, no i oczywiście ból janików... Co o tym sądzicie, miałyście podobne objawy? organizm odtruwa się od hormonów do których nawet po 4 miesiącach nie zdążył się przyzwyczaić? big_smile

#20 2013-03-13 17:24:02

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

kat54321 skoro już doczytałaś, że to z powodu hormonów może się tak dziać, następnym krokiem powinny być badania np. tarczycowe. Wystarczy, że pójdziesz do lekarza pierwsz. kontaktu i opowiesz o swoich objawach.

#21 2013-03-14 15:49:08

sandziax2
Woman In Red

Hej netkobiety smile Od 8 miesiecy biore tabletki anty "daylette" na poczatku bardzo dobrze je znosilam ale od okolo miesiaca mam kolatanie serca, cisnienie utrzymuje sie przy 140/80. Przed braniem tabletek moje cisnienie tez odbiegalo od normy lecz nic innego mi nie dokuczalo.
Wystraszylam sie tego i poszlam do lekarza ten dal mi skierowanie do kardiologa poniewaz ekg i badania krwi wyszly negatywnie. Na badaniu u kardiologa okazalo sie ze nad sercem slychac szmery i podejrzana jest wada serca ( dziwne ale dopiero teraz, w wieku 20 lat mi to wykryli , takie sprawy najczesciej wykrywa pedjatra). Dostalam skierowanie do szpitala na 3 dni ( badania, holter itp) termin lezenia w szpitalu mam za miesiac. Pytalam lekarza co mysli na temat tabletek czy nie powinnam ich odstawic , powiedzial ze on jest kardiologiem i mi ich nie przepisywal ale radzilby nie brac. Pani ginekolog pewnie powiedzialaby to samo. Musze podjac decyzje,mam zamiar  po tym opakowaniu je odstawic. Bo raczej nie mam innego wyjscia, niestety. Boje sie, gdy je bralam czulam sie w pelni zabezpieczona, jestem mloda i nie planuje narazie dziecka ale zdrowie jest wazniejsze. Musze wybrac inna metode. Prosze was o pomoc abyscie mi doradzily jak mam sie przygotowac do ich odstawienia i co byscie na moim miejscu zrobily, to bedzie nie dlugo przed moim pojsciem do szpitala.

"...Kto sieje wiatr ten zbiera burze..."

#22 2013-03-14 16:18:36

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

No to proponuję metodę skuteczną w 99,36% smile Alternatywa dla pigułek, ale zdrowa smile Tu mamy wątek na ten temat, a poczytasz też bezpośrednio jak piszesz sobie w Google "Lady comp, Pearly, pl". Ja mam Pearly: http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php? … 1#p1440271

#23 2013-03-14 23:28:17

sandziax2
Woman In Red

Prosze was o jeszcze jakies inne rady.

#24 2013-03-14 23:29:05

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Gumka smile

#25 2013-03-14 23:53:53

sandziax2
Woman In Red

A na co powinnam byc przygotowana po odstawieniu? Boje sie ze moj organizm bedzie wariowac

#26 2013-03-15 10:14:12

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

sandzia jest to totalnie indywidualna sprawa. Na pewno będzie bezpieczniej dla Twojego zdrowia bez, niż za pomocą hormonalnego sterowania.

#27 2013-03-15 10:38:58

kat54321
Zaglądam tu coraz częściej

Jeszcze cera mi się popsuła, masakra. Ale szczerze mówiąc, dobrze mi było z tabletkami, większe piersi, gładka cera, nie spało mi libido.

#28 2013-03-23 00:34:14

nieznana_nikomu
Niewinne początki

enya napisał:

Witam!

witam
ja po odstawieniu tabletek (na 4 miesiace, - bralam microgynon) mialam straszne bole podbrzusza okazalo sie ze to byla wlasnie owulacja bol trwal przez ok 2 tygodnie chwilami myslalam juz ze mam atak wyrostka skrecalam sie z bolu i  z prawej strony najbardziej bolalo nastepnego miesiaca bylo to samo i kolejnego
moim skromnym zdaniem po powstrzymywaniu tabletkami owulacji wszystko sie spotegowalo czylam sie tak jakbym miala miesiaczke 2 razy w miesiacu raz owulacja dwa miesiaczka duze krwawienie straszny bol ... szybko postanowilam wrocic do tabletek po nieudanej probie ze spiralka
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez nieznana_nikomu (2013-03-23 00:34:59)

#29 2013-04-19 14:15:49

Anemonne
Moderator

Posty przeniesione:

aleksa15 napisał:

potrzebuję porady,odstawiłam po 8 miesiącach brania tabletki anty. po równym tygodniu zaczęło mnie boleć na dole brzucha, na wysokości pachwin po obu stronach,najpierw boli dosyć mocno potem już mniej i ćmi. Boli mnie tak już od 4 dni.Najczęściej boli po obu stronach, a czasami raz z jednej bardziej potem z drugiej. Nie wiem co to może oznaczać, czy to konsekwencje odstawienia czy może jakiś stan zapalny. To moja pierwsza przerwa w braniu tabletek więc prosze pomóżcie. Będę wdzięczna smile Macie większe doświadczenie smile)) Z góry dziękuję i pozdrawiam smile

Catwoman napisał:

Organizm znów wraca na normalny, niesterowalny tryb. Po prostu.

#30 2013-09-16 14:52:44

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Witam serdecznie kobietki.Post troszku "przedawniony" ale napiszę o sobię.

25 sierpnia wzięłam OSTATNIĄ tabletkę antykoncepcyjną Ogólnie brałam tabletki 5 lat i teraz postanowiłam je odstawić, raczej na dłuższy czas.
Tabletki zaczęłam brać po 18 troku życia, gdy wykryto u mnie i usunięto torbiel z lewego jajnika.Tabletki dostałam żeby hormony zatrzymały " odnowienie się torbieli". Potem byłam w stałym związku i tabletki brałam nadal.
Podczas brania tabl.wszystko było ok, żadnych dolegliwości,regularne i bezbolesne miesiączki+ regularne wizyty u ginekologa.

Teraz gdy tabletek już nie biorę,boli mnie prawie codziennie podbrzusze...raz lewy jajnik, razy prawy.Czuję czasem pieczenie,mam wrażenie jakbym miała przeziębiony pęcherz.
I dochodzi do tego także dość mocno galaretowata przeźroczysta wydzielina:/ Czy są to skutki odstawienia tabletek?Czy w ten sposób organizm wraca do swojej pracy?

I jeszcze dopadł mnie ogrom krost na czole i na nosku hmm Masakra.Cera zrobiła mi się strasznie tłusta...żadne specyfiki nie pomagają.I to wszystko tylko w przeciągu niecałego miesiąca ;/

Byłam u ginekologa tydzień temu w czwartek.Wtedy pobolewał mnie tylko brzuch,ale lekarz powiedział,że wszystko jest ok.
Nie wypytywałam o skutki odstawienia tabletek.

Czy któraś z was miała podobne dolegliwości po zaprzestaniu zażywania antykoncepcji?
Bardzo proszę o informację na ten temat.Będę wdzięczna.
Pozdrawiam.

#31 2013-09-16 14:58:39

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

sandra oczywiście, że to wszystko jest normalną reakcją organizmu na odstawienie hormonów. Organizm znów chce "zatrybić" czyli spowodować by następowała owulacja- i tak samo jak gdy zaczęłaś brać tabletki, wiele rzeczy w Twoim ciele się zmieniło, tak teraz się "odmienia".  Daj sobie czas, organizm to nie maszyna.

#32 2013-09-27 19:11:59

sandra9011
Przyjaciółka Forum

4 dni spóźnia mi się okres,ale mam nadzieję,że wkrótce go dostanę.

#33 2013-10-12 22:28:39

golenka
Wkręcam się coraz bardziej

Szczerze mówiąc jestem przerażona!
Brałam tabletki Cilest przez około 5 lat, nie wpływały na mnie źle, dopiero pod koniec zauważyłam, że stopniowo spada mi libido. Niestety wycofano te tabletki z produkcji, lekarz przepisał mi tabsy Midiana (w aptece dowiedziałam się, że to zamiennik Yassmin). I zaczęłam tyć. Nieznacznie. Jednak stosując ciągłą dietę, biegając i ćwicząc zaczęłam przybierać na wadze. Moje libido równa się zeru. Ponieważ mój chłopak pracuje za granicą i widzimy się raz na 3 tygodnie, namawiał mnie na odstawienie tabletek. Jego zdaniem to niepotrzebne trucie organizmu, a ja je sobie bardzo chwalę. W końcu, po 5,5 roku odstawiłam je. Obecnie jestem w trakcie pierwszego krwawienia z odstawienia. I jak czytam te Wasze doświadczenia to aż mi słabo...
Czy naprawdę żadna z Was nie przeszła odstawienia na spokojnie? Czy jestem skazana na straszne bóle jajników (których NIGDY nie miałam)? Mamy zamiar za rok lub dwa zacząć starać się o dziecko, ale szczerze aż zaczęłam się bać tak długiego czasu cierpienia!

Błagam, niech mi ktoś powie, że jest szansa na łagodne odstawienie tabsów anty!

"Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią."

#34 2013-10-13 11:05:18

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Jest szansa smile Wiele dziewczyn je odstawia i od razu jest fajnie smile Nastaw się pozytywnie do tego, bez przesady z tym przerażeniem smile

#35 2013-10-13 22:01:32

golenka
Wkręcam się coraz bardziej

Dzięki! smile
Ogólnie teraz odstawilam tabletki w połowie opakowania, ale brałam je od razu po poprzednim, nie robiąc przerwy i non stop płaczę. Po prostu jakieś emocje nagromadzone ze mnie schodzą i nie mogę się zebrać do kupy. Mam nadzieję, że jak już będę miała normalne miesiączki nie będę tak ich przezywać.

"Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią."

#36 2013-10-14 10:30:05

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Kochana, odzyskujesz siebie big_smile

#37 2013-10-16 14:53:40

mlodazona
Niewinne początki

Hej. jestem tu nowa, stwierdziłam, że potrzebuje wsparcia tongue
28 września wzięłam ostatnią tabletke anty. Jestem świeżo upieczoną mężatką i uznaliśmy, że nie ma sensu dalej się zabezpieczać. Dzisiaj ide do gina. A tymczasem... czuje sie jak wrak człowieka. Płacze w zasadzie bez powodu, bóle jajników nasilają się z każdym dniem, właściwie codziennie wstaje z potężnym bólem brzucha. Byłam na to przygotowana - dużo czytałam co dzije sie po odstawieniu. Ale żeby aż tak? Jestem rozbita, najchętniej leżałabym w łóżku. Mam nadzieje, że to szybko minie, bo samej siebie jest mi żal tongue

#38 2013-10-18 12:43:37

sandra9011
Przyjaciółka Forum

mlodazona napisał:

Hej. jestem tu nowa, stwierdziłam, że potrzebuje wsparcia tongue
28 września wzięłam ostatnią tabletke anty. Jestem świeżo upieczoną mężatką i uznaliśmy, że nie ma sensu dalej się zabezpieczać. Dzisiaj ide do gina. A tymczasem... czuje sie jak wrak człowieka. Płacze w zasadzie bez powodu, bóle jajników nasilają się z każdym dniem, właściwie codziennie wstaje z potężnym bólem brzucha. Byłam na to przygotowana - dużo czytałam co dzije sie po odstawieniu. Ale żeby aż tak? Jestem rozbita, najchętniej leżałabym w łóżku. Mam nadzieje, że to szybko minie, bo samej siebie jest mi żal tongue

Hej. Ja mam podobnie.
Miałam już jedną miesiączkę-nie była nieznośna ale małe bóle towarzyszyły mi.
Po miesiączce niestety bóle się nasiliły,jakbym miała zapalenie jakieś,non stop mnie bolał jak nie jeden to drugi jajnik.Z nastrojem też różnie bywa....mój mąż stwierdził,że stałam się wredna i ciągle coś mi nie pasuje i się czepiam tongue
No niestety ale muszę Mu przyznać rację. Na szczęście nie miałam takich wahań nastrojów jak płacz. Ale przyznam,że czasem miałam chęć WYDRZEĆ  się za wszystkie czasy albo porzucać czymś tongue

Wszystkie te emocje zostawiam teraz na fitnessie,w jakimś tam stopniu pomaga smile

Stopka forum