bół brzucha przy wydalaniu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-01-06 21:21:56

natallica7
Niewinne początki

bół brzucha przy wydalaniu

Od jakiegoś czasu mam problem. Przy wydalaniu boli mnie brzuch (nie zawsze). Zauważyłam że zazwyczaj boli, gdy kał jest bardzo twardy. Codziennie jem błonnik, który pomaga, jednak gdy chociaz przez dwa dni go nie wezmę ból znów sie pojawia. Czy może to oznaczać jakąś chorobę? Może hemoroidy?
Kiedyś dodatkowo pojawiało się uczucie szczypania odbytu, teraz jednak ustało (pojawia sie bardzo żadko). Pieczeniu towarzyszyło dodatkowo dziwne uczucie "pękania" przy odbycie... Gdy poszłam z tym do lekarza, ten przepisał mi syrop na przeczyszczenie, brałam także czopki na hemoroidy, które może w jakims stopniu pomogly.

Czy pierwszy objaw (uczucie pękania, szczypania) może okazać się przyczyną drugiego objawu (bólu brzucha)?
Czy może to być jakoś powiązane ze sobą? Co radzicie robic?

#2 2011-01-08 02:10:11

widoka
Zaglądam tu coraz częściej

Re: bół brzucha przy wydalaniu

Może trzeba dalszych badań. Usg brzucha, kolonoskopia. Zrób najpierw podstawowe badania krwi.

#3 2011-01-08 10:33:44

natallica7
Niewinne początki

robiłam badania krwi. Nic niezwykłego nie wykryło..

#4 2011-01-08 10:56:11

huanita
Netbabeczka

z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza podaje Ci objawy hemoroidów :

Objawy - to najczęściej bezbolesne krwawienie w różnej formie i nasileniu - od brudzenia krwią papieru toaletowego do  znacznych krwotoków, pojawiających się najczęściej w trakcie lub po oddaniu stolca. Stan zapalny, obrzęk, czy uwięźnięcie guzka krwawniczego może manifestować się bólem. Najczęściej jednak występują objawy swędzenia, krwawienia, pieczenia odbytu i uczucie niepełnego oddania stolca.

KLASYFIKACJA

Klasyfikacja i łączące się ze stopniem zaawansowania objawy to czterostopniowa skala choroby hemoroidalnej:
   I stopień - hemoroidy nie są wyczuwalne ani widoczne na zewnątrz kanału odbytu. Można je uwidocznić w badaniu rekto lub anoskopowym. Najczęściej powodują powtarzające się z różną częstotliwością bezbolesne krwawienia.
   II stopień - hemoroidy wypadają przy próbie parcia, ale zawsze cofają się do kanału odbytu samoistnie. Mogą powodować krwawienia, świąd, pieczenie, dają wrażenie niepełnego oddania stolca.
   III stopień - hemoroidy mają skłonność do wypadania poza kanał odbytu  nie tylko po oddaniu stolca ale też przy  wysiłku fizycznym i wymagają ręcznego ich odprowadzenia. Hemoroidy w tym stadium mogą powodować znaczny ból, krwawienie, świąd, oraz pieczenie.
  IV stopień - bardzo rzadki; hemoroidy wypadają poza odbyt i nie dają się odprowadzić, powodują  krwawienie, świąd i nietrzymanie moczu.

Ostatnio edytowany przez huanita (2011-01-08 10:59:18)

Stopka forum