bół brzucha przy wydalaniu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » bół brzucha przy wydalaniu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: bół brzucha przy wydalaniu

Od jakiegoś czasu mam problem. Przy wydalaniu boli mnie brzuch (nie zawsze). Zauważyłam że zazwyczaj boli, gdy kał jest bardzo twardy. Codziennie jem błonnik, który pomaga, jednak gdy chociaz przez dwa dni go nie wezmę ból znów sie pojawia. Czy może to oznaczać jakąś chorobę? Może hemoroidy?
Kiedyś dodatkowo pojawiało się uczucie szczypania odbytu, teraz jednak ustało (pojawia sie bardzo żadko). Pieczeniu towarzyszyło dodatkowo dziwne uczucie "pękania" przy odbycie... Gdy poszłam z tym do lekarza, ten przepisał mi syrop na przeczyszczenie, brałam także czopki na hemoroidy, które może w jakims stopniu pomogly.

Czy pierwszy objaw (uczucie pękania, szczypania) może okazać się przyczyną drugiego objawu (bólu brzucha)?
Czy może to być jakoś powiązane ze sobą? Co radzicie robic?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: bół brzucha przy wydalaniu

Może trzeba dalszych badań. Usg brzucha, kolonoskopia. Zrób najpierw podstawowe badania krwi.

3

Odp: bół brzucha przy wydalaniu

robiłam badania krwi. Nic niezwykłego nie wykryło..

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez huanita (2011-01-08 11:59:18)

Odp: bół brzucha przy wydalaniu

z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza podaje Ci objawy hemoroidów :

Objawy - to najczęściej bezbolesne krwawienie w różnej formie i nasileniu - od brudzenia krwią papieru toaletowego do  znacznych krwotoków, pojawiających się najczęściej w trakcie lub po oddaniu stolca. Stan zapalny, obrzęk, czy uwięźnięcie guzka krwawniczego może manifestować się bólem. Najczęściej jednak występują objawy swędzenia, krwawienia, pieczenia odbytu i uczucie niepełnego oddania stolca.

KLASYFIKACJA

Klasyfikacja i łączące się ze stopniem zaawansowania objawy to czterostopniowa skala choroby hemoroidalnej:
   I stopień - hemoroidy nie są wyczuwalne ani widoczne na zewnątrz kanału odbytu. Można je uwidocznić w badaniu rekto lub anoskopowym. Najczęściej powodują powtarzające się z różną częstotliwością bezbolesne krwawienia.
   II stopień - hemoroidy wypadają przy próbie parcia, ale zawsze cofają się do kanału odbytu samoistnie. Mogą powodować krwawienia, świąd, pieczenie, dają wrażenie niepełnego oddania stolca.
   III stopień - hemoroidy mają skłonność do wypadania poza kanał odbytu  nie tylko po oddaniu stolca ale też przy  wysiłku fizycznym i wymagają ręcznego ich odprowadzenia. Hemoroidy w tym stadium mogą powodować znaczny ból, krwawienie, świąd, oraz pieczenie.
  IV stopień - bardzo rzadki; hemoroidy wypadają poza odbyt i nie dają się odprowadzić, powodują  krwawienie, świąd i nietrzymanie moczu.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » bół brzucha przy wydalaniu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018