Przesuszone zniszczone włosy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-13 15:05:26

Afrodyta
Niewinne początki

Przesuszone zniszczone włosy

Może jakieś sposoby na naturalne maseczki albo dobre kosmetyki na problem przedstawiony w temacie?? Mam farbowane włosy, które zaczęły się łamac i wypadac po farbowaniu.

#2 2008-09-13 17:47:50

cindy24
Mój jest ten kawałek podłogi

Re: Przesuszone zniszczone włosy

Mi nigdy nie pomogły jeszcze te sklepowe odżywki ! Ale mam inny, babciny jeszcze sposób, który mi zawsze pomaga w takich okresach przejściowych czyli jesień - wiosna , kiedy włosy są niedożywione i przesuszone.

Najpierw więc je odżywmy - na to najlepsza czarna rzepa a raczej sok z niej. I nie mówcie mi ,ze śmierdzi bo wiem ,ze śmierdzi - ale chyba chodzi o efekty, no nie ?smile Kuracja czarną rzepą powinna trwać minimum 3 tygodnie - miesiąc. Przed każdym myciem włosów wyciskamy sok z czarnej rzepy i wklepujemy jo w skórę i włosy. Owijamy się folią , nie tylko co by nie smierdziało tak bardzo ,ale też żeby był lepszy efekt. Po godzinie zdejmujemy folię delikatnie i ...

odżywianie czas zacząć. Do tego najlepsze będą : pół szklanki jasnego piwa , żółtko i kilka kropli rycyny. To zmieszać i taką papkę dać na włosy na 15 minut. Następnie umyć włosy łagodnym szamponem. U mnie daje to rewelacyjne rezultaty. Wymaga trochę pacy ,ale stosuję to dwa razy w roku po dwa tygodnie regularnie i mam świetne włosy.

Oczywiście wiadomo - witaminki od środka też zażywać trzeba jakieś ...

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

#3 2009-02-21 20:14:31

Milo
Niewinne początki

Oj, wiem, takie włoski to tragedia, zwłaszcza kiedy na domiar wszystkiego zaczynają się łamać końcówki. Dobrze jest wówczas na kilka godzin przed ich myciem posmarować końcówki olejkiem rycynowym ( w aptece mała buteleczka kosztuje około 2 zl). Z racji tego, iż jest gęsty, lepiej nagrzać dłonie i wystarczy naprawdę niewielka jego ilość. Jeśli masz długie włosy, możesz zapleść potem warkoczyk, nie poplamisz niczego. Odradzam nakładanie tego na całą głowę, ponieważ dosyć trudno szampon się od niego pieni i trzeba go nałożyć trochę więcej. Najlepiej potraktować olejkiem włosy od wysokości ramion. Po kilku takich zabiegach na pewno zauważysz różnicę.
Jeżeli natomiast zależy ci na szybkim rezultacie i w związku z tym gotowa jesteś na większe wydatki, szczególnie polecam maseczkę do włosów bardzo suchych i zniszczonych Avonu, z serii Advance Technicques, jest tam wersja też dla włosów farbowanych. Maseczkę nakłada się na 10 minut na umyte włosy (ja ją trzymam nawet pół godziny) i spłukuje. Efekt piorunujący już po pierwszym zastosowaniu. Cena około 20 zł w zależności od aktualnej oferty, ale nigdy nie przekracza tej sumy.

#4 2009-02-23 23:42:22

LoLcIa_nS
Wróżka Bajuszka

mam taki sam problem ale ja mam rozjasniane włosy.. i po ostatniej wizycie u fryzjera ,przestały mi rosnąć chyba ;( za bardzo mi zcieniowała włosy i mam za krótkie .. suche ,łamiące i zniszczone..

#5 2009-03-13 12:37:36

madzia,madzia174
Niewinne początki

twoim włosom przyda się porządna kuracja.kup sobie maskę do włosów Thann. .jest to naturalny kosmetyk na bazie otąb ryżowych,bogaty w ekstrakty z wielu ziół i roślin.bogata jest w proteiny i ceramidy,w szybkim tępie odybudowuje włosy,nadaje im ładnego wyglądu,bo włosy szbko nabierają blasku,świeżościi nawilżenia.jak będziesz regularnie stosowała tą maskę bardzo szybko uzyskasz efekt.Mozesz też kupić odżywki do włosów THANN,które mają formuły nawilżające lub nabłyszczające.są swietne,bardzo ładnie pachną. gwarantuję,że będziesz zadowolona.sama stosuję te kosmetyki i jestem wniebowzięta smile

#6 2009-03-15 12:42:13

LoLcIa_nS
Wróżka Bajuszka

no to musze spróbować.. bo zawsze miałam piękne i długie włosy a teraz.. ehh szkoda gadać;( czmu moje włosy teraz tak wolno rosną?

#7 2009-03-15 17:02:14

oazuu
100% Netkobieta

Lolcia, mi tez włosy rosna ostatnio bardzo wolno i nie wiem czemu.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#8 2009-03-19 00:43:32

paula
Do zakochania jeden krok

allende napisał:

Mi nigdy nie pomogły jeszcze te sklepowe odżywki ! Ale mam inny, babciny jeszcze sposób, który mi zawsze pomaga w takich okresach przejściowych czyli jesień - wiosna , kiedy włosy są niedożywione i przesuszone.

Najpierw więc je odżywmy - na to najlepsza czarna rzepa a raczej sok z niej. I nie mówcie mi ,ze śmierdzi bo wiem ,ze śmierdzi - ale chyba chodzi o efekty, no nie ?smile Kuracja czarną rzepą powinna trwać minimum 3 tygodnie - miesiąc. Przed każdym myciem włosów wyciskamy sok z czarnej rzepy i wklepujemy jo w skórę i włosy. Owijamy się folią , nie tylko co by nie smierdziało tak bardzo ,ale też żeby był lepszy efekt. Po godzinie zdejmujemy folię delikatnie i ...

odżywianie czas zacząć. Do tego najlepsze będą : pół szklanki jasnego piwa , żółtko i kilka kropli rycyny. To zmieszać i taką papkę dać na włosy na 15 minut. Następnie umyć włosy łagodnym szamponem. U mnie daje to rewelacyjne rezultaty. Wymaga trochę pacy ,ale stosuję to dwa razy w roku po dwa tygodnie regularnie i mam świetne włosy.

Oczywiście wiadomo - witaminki od środka też zażywać trzeba jakieś ...

Na pewno spróbuję Twojego sposobu. Od siebie polecam odżywkę Dove Therapy, mnie już długo służy i jest niedroga

#9 2009-03-29 15:10:14

LoLcIa_nS
Wróżka Bajuszka

ehh kupiłam sobie taką fajną  maseczke odbudowującą z avonu i widze efekty po pierwszym umyciu wink kupiłam sobei też witaminki,żeby wzmocnić włosy i skóre od środka i mam nadziieje ,że włosy beda szybciej rosły i staną się jak dawniej piękne wink

#10 2009-04-20 20:45:49

Bożena
Moderator

Przeniesiony post toja_

toja_ napisał:

To mój pierwszy post, także proszę o wyrozumiałość.
Mam długie włosy, ale niestety są bardzo zniszczone i wypadają. Wiem, że będę musiała je obciąć, ale nie mam pojęcia jak o nie dbać. Brałam tabletki "Skrzypowita", ale pomogły mi raczej nieznacznie. Słyszałąm, że najlepszymi i najtańszymi sposobami są domowe zabiegi. Także proszę o podanie przepisów na maseczki na zniszczone i wypadające włosy.
Mam jeszcze jeden problem dotyczący włosów. Są z natury lekko pokręcone, ale nieregularnie, a do tego fryzjer obciął mi je tak, że wyglądają jeszcze gorzej. Górna warstwa jest prosta, a ta od spodu pokręcona. Także, aby ładnie wyglądały muszę używać prostownicy lub lokówki, co je dodtakowo niszczy. Jak mogę je obciąć, aby ładnie wyglądały, jak je pielęgnować i układać, aby nie niszczyć?

#11 2011-05-11 13:37:27

marionella_katerina
Wkręcam się coraz bardziej

Walka z przesuszonymi włosami to jest masakra, widziałam po swojej siostrze jak się umęczyla hmm Ale najlepsze jest to że dużo z tych „nawilżających” kosmetyków jeszcze bardziej włosy wysuszało ! hmm  Zamiast w to pakować fortune to już lepiej zrobić jakiś zabieg na włosy, np. w Spa Ce-Ce takie są, właśnie z tego korzystała siostra i była zadowolona.  To co ona miała nazywa się „blask jedwabiu” ale wiem że są też różne inne. No i poprawa jest, to trzeba przyznać.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."
— Paulo Coelho

#12 2011-05-12 02:42:47

Ysera
Mój jest ten kawałek podłogi

Ja na swoje włosy, które przeżyły już niejedną katorgę, używam olejku kokosowego, Parachute się nazywa.Kosztuje z 20zl. Zostawia się go na minimum 1h ( bądź najlepiej na noc ), bardzo dobrze odżywia włosy, regeneruje, nadaje połysk.
W ogóle olej kokosowy jest dobry na wszystko.

#13 2011-05-12 22:08:48

kiwi123
Powoli się zadomawiam

madzia,madzia174 napisał:

twoim włosom przyda się porządna kuracja.kup sobie maskę do włosów Thann. .jest to naturalny kosmetyk na bazie otąb ryżowych,bogaty w ekstrakty z wielu ziół i roślin.bogata jest w proteiny i ceramidy,w szybkim tępie odybudowuje włosy,nadaje im ładnego wyglądu,bo włosy szbko nabierają blasku,świeżościi nawilżenia.jak będziesz regularnie stosowała tą maskę bardzo szybko uzyskasz efekt.Mozesz też kupić odżywki do włosów THANN,które mają formuły nawilżające lub nabłyszczające.są swietne,bardzo ładnie pachną. gwarantuję,że będziesz zadowolona.sama stosuję te kosmetyki i jestem wniebowzięta smile

A gdzie te kosmetyki można kupić??????

#14 2011-06-05 00:25:41

Mirabelka25
Wróżka Bajuszka

Ysera napisał:

Ja na swoje włosy, które przeżyły już niejedną katorgę, używam olejku kokosowego, Parachute się nazywa.Kosztuje z 20zl. Zostawia się go na minimum 1h ( bądź najlepiej na noc ), bardzo dobrze odżywia włosy, regeneruje, nadaje połysk.
W ogóle olej kokosowy jest dobry na wszystko.

Zgadzam się, olejek kokosowy, ale nierafinowany najlepiej.

Ostatnio edytowany przez Mirabelka25 (2011-06-05 20:03:15)

włosomaniaczka smile

#15 2011-06-05 22:23:30

fammefatale
Przyjaciółka Forum

Ja moze nie jestem ekspertem od tego , ale slyszalam,ze bardzo dobrym i skutecznym sposobem jest maseczka z zoltka ,nafty kosmetycznej i olejku rycynowego.
Albo sama nafta.Kosztuje malo , bo ok 6 zl , olejek ok 2 zl , a efekty moga byc niezle.
Z tego co czytalam na forum kosmetycznym, to wlasnie nafte najbardziej chwalono.
Ja zastosowalam 2 razy , bo wlosy mi wypadaja strasznie i koncowki mam suche no i moge z pewnoscia stwierdzic , ze efekt widac juz po 1 razie.
Tylko ja np mam czasem problemy z lupiezem , wiec u mnie wystapil,ale jak czytalam opinie na ten temat to u nikogo takiego problemu nie bylo.
Stary , domowy sposob.Podobno Villas uzywa , a jak wiadomo ma do czego tongue

Ostatnio edytowany przez fammefatale (2011-06-05 22:23:49)

♪-my only love

#16 2011-06-30 22:57:27

Mirabelka25
Wróżka Bajuszka

Jak Villas używa to masakra, bo ona ma chełm a nie włosy.

włosomaniaczka smile

#17 2011-07-01 15:18:20

cosmogirl
Niewinne początki

Polecam super odżywkę- K- PAK Deep Penetrating Reconstructor firmy Joico- świetnie odbudowuje zniszczone włosy, jest trochę droga ok.100zł, ale naprawdę warto! Włosy są lśniące, gładkie w dotyku:-) przeczytałam o niej na Biutiqa.pl

#18 2011-07-08 22:47:28

kiwi123
Powoli się zadomawiam

Ja już przestałam sama kombinować z włosami. Osobiście polecam udanie się do salonu Tamara we Wrocławiu tym wszystkim, którzy mają zniszczone włosy i chcą je „naprawić”. Byłam tam w zeszłym tygodniu. Nie zapłaciłam dużo, a zajęli się moimi włosami bardzo profesjonalnie. Jestem naprawdę jestem zadowolona z efektów. Byłam u samej właścicieli tego salonu smile)) Tu można poczytać o zabiegach jakie wykonują http://www.salontamara.pl/oferta/rewitalizacja/ (o ile moderator nie usunie linka...)

#19 2011-07-09 14:19:19

pina_mc
Słodka Czarodziejka

Maseczka z jajka, oleju rycynowego i nafty - rewelacja. Stosuję od lat, włosy rosną około 2 cm na miesiąc, i do tego farbuję. Najlepsze efekty jak się ją robi raz w tygodniu, a ja czasami zapominam...
Ja daję całe jajko, z łyżkę oleju i z łyżkę nafty (na oko), czasami kilka kropel soku z cytryny, bo nadaje blask. Najlepiej DELIKATNIE to podgrzać, na włosy, pod torebkę i tak z pół godziny chodzić sobie. Dokładnie umyć bo olej to jednak olej.

Na intensywną regeneracje najlepszy jest Wax. Dokładniej Treatment Wax. Do kupienia w aptece, około 20zł. Duże opakowanie, starcza na bardzo długo. Cudownie pachnie. Jest do włosów jasnych i ogólny chyba. Wax lekarze polecają ludziom po chemioterapii, więc na pewno jest dobry smile

Rzeczywistość nie zgadza się z moją teorią?
Tym gorzej dla rzeczywistości!

#20 2011-07-20 12:19:11

Mirabelka25
Wróżka Bajuszka

pina_mc napisał:

Na intensywną regeneracje najlepszy jest Wax. Dokładniej Treatment Wax. Do kupienia w aptece, około 20zł. Duże opakowanie, starcza na bardzo długo. Cudownie pachnie. Jest do włosów jasnych i ogólny chyba. Wax lekarze polecają ludziom po chemioterapii, więc na pewno jest dobry smile

Stosowałam kiedyś ten Wax, ale nie widziałam po nim jakichś specjalnych efektów. Natomiast teraz przerzuciłam się na Biovax i musze powiedzieć, że jest skuteczny. Ma lepszy skład, można tą maskę dostosować w zależności od rodzaju włosów (nie było wyboru przy tamtej odżywce), jest wydajny, włosy po nim są miękkie, śliskie, odżywione. Polecam

włosomaniaczka smile

#21 2011-07-20 13:00:57

a_gatka
Zbanowany

Ja wrzucam na włosy Amlę, ale pakistańską. Pomaga smile

#22 2011-07-20 13:41:39

Mirabelka25
Wróżka Bajuszka

a_gatka napisał:

Napisz coś więcej o tej Amli  bo się do niej przymierzam wink

włosomaniaczka smile

#23 2011-08-16 10:24:43

Asima
Niewinne początki

Maski maja zdecydwanie mocniejsze i moim zdaniem szybsze dzialanie. Wyprobuj Paul Mitchell Moisture. Uzywam szamponu i intensywnej maski z tej serii.

#24 2011-08-22 02:25:49

Dominisia18
Niewinne początki

ja znam mnóstwo sposobow na zniszczone wlosy, od miesiaca je stosuje i bardzo widac efekty, wlosy zaczely szybciej rosnac, zrobily sie mocniejsze i grubsze. + się błyszczą i są mięciutkie.
wymieniać wszystkie metody jakich używam ? ; )

Ostatnio edytowany przez Dominisia18 (2011-08-22 10:39:28)

#25 2011-08-28 21:30:52

Ambasadorka Denique
Niewinne początki

Genialną kuracją do zniszczonych i przesuszonych włosów jest fiberceutic L'Oreal. Włosy są intensywnie odbudowane i grubsze na skutek działania cząsteczki Intra-CylaneTM, która wypełnia uszkodzoną lub osłabioną powłoczkę włosa. Kurację najlepiej wykonać w salonie piękności. Na pewno robią ją w sieci Denique. W salonie można też od razu nabyć produkty do pielęgnacji z tej serii, które pomogą podtrzymać efekty zabiegu na dłużej.

#26 2011-09-12 22:32:06

a_gatka
Zbanowany

Mirabelka25 napisał:

a_gatka napisał:

Jako pół-krwi Arabka mogę Ci ją polecić przetestowaną na tysiąc sposobów smile Można ją stosować na sucho/mokro jako odżywkę - ale w rozsądnej ilości, żeby nie mieć kluch na głowie lub jako kompres/odżywkę po umyciu i trzymać wówczas przynajmniej z godzinkę, po czym spłukać. Widziałam kilka rodzajów amli na rynku, ale radziłabym kupować w miarę możliwości oryginalną, najlepiej z Pakistanu. Lepiej ją sobie wcześniej obwąchaj, bo dość intensywnie pachnie smile Nie każdemu odpowiada ten zapach.
Fajne jest to, że mogłam ją stosować razem z przeciwłupieżowym Pirolamem i nie osłabiała jego działania.

#27 2011-09-13 16:04:34

Windykatorka

Dziewczyny,
ze swojej strony mogę polecić odżywki Pantene, i te do spłukiwania i bez... Są naprawdę świetne i ja juz po pierwszym użyciu zauważyłam że włosy są bardziej miękkie, gładkie i łatwiej się rozczesują big_smile

#28 2011-09-13 18:28:29

Roszpunka
Cioteczka Dobra Rada

Polecam jedwab do włosów. Efekt po nim jest super

Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.
                                      - Oscar Wilde

#29 2011-09-13 20:01:15

malinka81
Zaglądam tu coraz częściej

Olejki są dla mnie za tłuste sad a szkoda bo kokosowy musi ekstra ładnie pachnąć...

Mi bardzo łamały mi się końce, gdyż moje włosy były bardzo suche. Nie wiem czy to od niewłaściwego grzebienia czy też może po prostu zniszczyły się przez lato. Szukałam czegoś żeby je wzmocnić. Próbowałam różnych rzeczy, ale wszystkie lepsze produkty są bardzo drogie. Kupiłam krem do włosów z silikonem Health&Beauty z Morza martwego, sprzedaje to przez internet niejaki sklep Purity. Chyba mi trochę pomogło, włosy stały się mocniejsze i przestały się tak łamać. Mogę polecić, tylko i tak troche drogi 43 zł, no i nie widziałam w sklepach, pewnie można kupić tylko przez internet.

http://www.purity.pl/72-122-thickbox/krem-odzywka-do-wlosow-z-silikonem-bez-splukiwania-.jpg

Life is life! You just need to live!

#30 2011-09-21 11:27:25

Promykslonca
Cioteczka Dobra Rada

Polecalabym odzywki z kerastase, z tym ze sa dosc drogie, dobra alternatywa sa tez odzywki z gliskur, jesli wlosy ci wypadaja, to radzilabym tez lykanie jakies doustnego preparatu

#31 2011-09-21 21:27:02

Mirabelka25
Wróżka Bajuszka

a_gatka napisał:

Mirabelka25 napisał:

a_gatka napisał:

Jako pół-krwi Arabka mogę Ci ją polecić przetestowaną na tysiąc sposobów smile Można ją stosować na sucho/mokro jako odżywkę - ale w rozsądnej ilości, żeby nie mieć kluch na głowie lub jako kompres/odżywkę po umyciu i trzymać wówczas przynajmniej z godzinkę, po czym spłukać. Widziałam kilka rodzajów amli na rynku, ale radziłabym kupować w miarę możliwości oryginalną, najlepiej z Pakistanu. Lepiej ją sobie wcześniej obwąchaj, bo dość intensywnie pachnie smile Nie każdemu odpowiada ten zapach.
Fajne jest to, że mogłam ją stosować razem z przeciwłupieżowym Pirolamem i nie osłabiała jego działania.

O super, dzięki za odpowiedź smile Poszukam w jakimś sklepie internetowym, no chyba, że masz sprawdzone miejsce gdzie warto kupić to proszę na PW smile

włosomaniaczka smile

#32 2011-09-22 11:07:41

alex20
Zaglądam tu coraz częściej

Od niedawna kupuje odżywkę placenta(z łożysk zwierzęcych). Śmierdzi, mało gdzie dostępna, tania i rewelacyjna. Litr kosztuje ok 20 zł w sklepach lub hurt. fryzjerskich, widzialam tez na allegro. Polecam

A także milam koszmarne wlosy, na glowie od kilku lat wszystkie chyba mozliwe kolory:), dzisiaj są długie w co sama nie wierze:)

I koniecznie jedwab!!!

Dominisia18 czekam na twoje metody:)

Ostatnio edytowany przez alex20 (2011-09-22 11:10:35)

#33 2011-09-27 09:30:36

pysia1982

Ja też myślałam o tej masce z łożysk, chyba spróbuję

#34 2011-09-28 12:18:30

iskierkax
Powoli się zadomawiam

Ja myślałam o masce arganowej. Powiedzcie mi, jakie ma ona właściwości?

#35 2011-11-29 17:38:11

kameleon
Niewinne początki

Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było - cierpię na absolutny brak czasu sad
Proszę Was o szybką opinię - mam zniszczone włosy po farbowaniu, sterczą jak pióra z głowy hmm, czy myślicie, że Rytuały Kerastase mogą pomóc?
Na fejsie pokazała mi się w tym tygodniu taka oferta http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … amp;type=1 i zastanawiam się czy warto? Z tego co patrzyłam to dość tanio, nigdy rytuałów nie stosowałam więc nie wiem jak one do końca działają na włosy, a cena kusząca.. Proszę o szybką opinię bo jeśli warto to chcę zdążyć zanim promocja minie.
A jak nie dla mnie to może dla mamy na prezent mikołajklowy by się nadało? Mama to starsza Pani, która ze swojej gęstej czupryny niestety sporo włosów straciła sad, ale i tak wygląda pięknie smile.

wciąż szukam...

#36 2011-11-30 19:17:55

kej_ti12
Do zakochania jeden krok

w tamtym roku po wakacjach w egipcie doprowadziłam włosy do czarnej rozpaczy przez słońce, lecz w tym roku już nie zrobiłam tego błędu. kupiłam zabezpieczający żel do włosów neoglisu, dzięki czemu nic im sie nie działo, a teraz na mrozy planuję dokończyć go na włosach, pod czapkę. świetnie nawilżył, a ja chyba od dawna nie miałam tak zdrowych i lśniących włosów big_smile

#37 2011-12-01 17:37:47

Salo
Tajemnicza Lady

MOja znajoma ze studiów na zniszczone i łamliwe włosy farbowaniem zaczeła brac inneov widac, że działa, włosów jej przybyło i nie wypadają przy czesaniu itd

"Panowac nad sobą to największa władza"

#38 2012-08-06 21:29:54

Milencia1990
Tajemnicza Lady

Z naturalnymi dal sobie spokój.

Przetestuj odżywki z różnych firm to znajdziesz tą odpowiednią dla siebie wink

A co do puszenia to jeszcze taka rada, susz włosy głową w dół wink

Jak wykonać przepiękny warkocz francuski
http://www.youtube.com/watch?v=HL9yjD8hrw0

Stopka forum