gęś - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: gęś

upiekłam gęś całą i jest ok. ale to co najwazniejsze to ukradłam gęsi szyje i nadziałam ja, rewelacja!!!!!

2

Odp: gęś

oj chyba nie tu sie wpisalam,przepraszam,nie umiem trego naprawic

3

Odp: gęś

Skoro wątek rozpoczęty i niezamknięty, to pozwolę sobie kontynuować:

Gęś pieczona z owocami wg TeleTydzień

Sok wyciśnięty z jednej pomarańczy
250 ml wytrawnego czerwonego wina
30 dag suszonych owoców (jabłek, moreli, śliwki)
2 duże cebule
400 ml bulionu drobiowego
1 kwaśne jabłko
1 sprawniona gęś (ok. 4 kg)
sól i biały pieprz
5 dag pierniczków bez czekolady i polewy
1-2 łyżki jasnego sosu pieczeniowego
po kilka gałązek świeżego tymianku

Sok wymieszaj z winem, zalej suszone owoce i odstaw pod przykryciem na 6 godzin.

Cebule obierz i posiekaj. Z jabłka wytnij gniazdo nasienne, a miąższ pokrój w kostkę. Zioła posiekaj.

Gęś natrzyj solą i pieprzem, również wewnątrz.

Owoce odsącz, zachowaj zalewę. Jabłko wymieszaj z cebulą, ziołami oraz owocami. Napełnij tuszkę. Otwory zepnij wykałaczkami, nogi mocno zwiąż nitką.

Gęś ułóż w brytfance brzuchem do dołu. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do temp. 200st. Piecz przez 2,5 godz. Polewaj zalewą do owoców. Po godzinie odwróć.

15 minut przed końcem pieczenia zwiększ temp. do 225 st, aby skórka się zrumieniła.

Gotową gęś wyjmij z brytfanki. Sos z dna przecedź. Dolej do niego bulion, wkrusz pierniczki i gotuj 5 minut. Zagęść sosem pieczeniowym. Przypraw do smaku.

Przed podaniem gęś pokrój na porcje i polej sosem.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024