stały aparat ortodontyczny- najlepsza metoda na proste zęby ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-08 19:59:00

noemmi23
Gość Netkobiet

stały aparat ortodontyczny- najlepsza metoda na proste zęby ?

Witam wszystkich! Postanowiłam w najbliższych tygodniach  założyć sobie aparat na zęby. Oczywiście ,żeby to zrobić trzeba mieć najpierw wyleczone wszystkie zęby więc teraz dzielnie chodzę do mojej dentystki i leczę. Trochę to jeszcze potrwa bo sobie zaniedbałam, ale daję radę. Poza tym taki aparacik to też spory wydatek niestety. Moja kumpela sobie założyła i owszem wyglądała dość dziwnie ale jak zdjęła to wszyscy jej zazdroszczą do dzisiaj. Ma piękne proste zęby. Chyba to więc najlepsza metoda i warto się przemęczyć. Jedno co jej tylko przeszkadzało to przykry zapach z ust w czasie noszenia aparatu ortodontycznego. Ja tego osobiście nie czułam jak nosiła aparat - a dużo przebywamy razem,ale ona cały czas mówiła ,ze jest paskudny i nie daje rady go zlikwidować.c ciekawa jestem bardzo waszego zdania . Może któraś z was ma / miała taki aparacik i podzieli się wrażeniami ? Będę bardzo wdzięczna.

#2 2008-09-08 20:22:56

Alusia
Administrator

Re: stały aparat ortodontyczny- najlepsza metoda na proste zęby ?

Ja nosiłąm jakiś czas temu aparat ortodontyczny - bardzo fajna sprawa. Wyprostował mi wszystkie krzywizny i polecam każdemu
( kosztuje troszkę, ale ta inwestycja się zwróci ! ) Co do zapachu - po prostu trzeba sobie kupić całą masę płynów do płukania i da się przeżyć smile

#3 2008-09-09 12:12:37

atina
Przyjaciółka Forum

witam,moja szesnastoletnia córcia nosi taki aparacik od grudnia ubr,to co zdziałal z Jej uzębieniem zadziwiło nawet samego Pana ortodontę,ząbki są już proste,zmieniły się nawet rysy szczęki oczywiście na korzyść
wydatek jest nie mały ale opłaca się jak się widzi efekty,fakt trzeba bardziej dbać o higienę jamy ustnej
polecam szczoteczkęCURAPROX CS 1006 to taka specjalna do aparatów

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#4 2008-09-10 20:57:04

CookieBitch
100% Netkobieta

ja nosze aparat:) na gorze ponad 2 lata a na dole od pol roku. jedyne co mi w nim przeszkadza to to ze bola zeby poo zmianie luku. jesli chodzi o higiene... ortodontka kazala mi myc zeby po kazdym posilku jak sie da i juz smile

fajna sprawa.. i mozliwosc kolorowych gumeczek ^^

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#5 2008-12-03 10:16:25

atina
Przyjaciółka Forum

Mam pytanko do dziewczyn które nosiły stały aparat ortodonyczny,smile Jak pisałam wcześniej moja córka nosiła aparacik,dwa tygodnie temu ściągnięto jej,teraz musi nosić na zębach retainer i nie powiem jest to dość kłopotliwe.sad
Nie może w tym jeść,do jedzenia musi ściągać,co przy klkugodzinnym pobycie w szkole oznacza przymusową głodówkę,przecież nie będzie go wyciągała przy koleżankach.wink Jak długo nosiłyście właśnie ten retainer,córka ma nosić 3-4 miesiące,w necie wyczytałam że nosi się nawet do dwóch lat.wink Zastanawiam się czy w przpadku mojej córki to nie za krótko?

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#6 2008-12-03 22:35:27

CookieBitch
100% Netkobieta

a dlaczego nie moze sciagac? ja musze nosic takie gumeczki na aparacie ktore takze sciagam do jedzenia... nawet w szkole. i jesli o to chodzi nikt sie nie smieje ylko pare osob na poczatku bylo ciekawych itd.
moze niech nosi retainera tylko w domu i na noc? dawaj jej do szkoly jogurty? kiedys nosilam aparat ruchomy.. i musilam go nosic zawze.. tylko sciagac do mycia zebow i jedzenia... nie byl to dla mnie zaden klopot.. tylko dla innych bo niewyraznie mowilam tongue

Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2008-12-03 22:35:49)

#7 2008-12-04 06:24:02

atina
Przyjaciółka Forum

Może ściągać ale w szkole jest to kłopotliwe i się krępuje.wink Nie wiem czy wiesz Cookie jak taki retainer wygląda,to jest taki plastik nakładany na zęby,tak jak proteza,ściąganie i nakładanie go jest troszeczkę krępujące,przed każdym nałożeniem należy opłukać go w wodzie.Jedzenie jogurtów to też nie jest rozwiązanie,gdyż jeżeli jogurt dostanie między zęby a retainer,to niestety będzie musiała go ściągnąć i wypłukać.sad

#8 2008-12-04 07:41:09

CookieBitch
100% Netkobieta

wiem jak wyglada... a wiez jak wyglada aparat ruchomy?.. niech powie ze nosi a raczej nikt jej nic nie powie... mi nigdy nic na ten temat nie powedzial a juz na prawde dlugo nosze rozniste aparaty..

#9 2008-12-04 17:23:52

atina
Przyjaciółka Forum

wiem,wiem jak wygląda aparat ruchomy,ale i tak nie przekonam Jej do ściągania retainera w szkole.
Przymusowa dietka....wink

#10 2008-12-04 19:55:50

CookieBitch
100% Netkobieta

a ile lat ma twoja corka? moze ja tak reaguje bo jestem starsza..i nie obchozi mnie to co mowia inni. kiedy bylam mlodsza aparat nosilam tylko w domu.

#11 2008-12-18 22:10:26

Adu$
Gość Netkobiet

Ja zakładany aparat mam jutro.! Wiec troche sie boje...podobno boli pierwsze 2 tygodnie.!
Niewiem dokładnie jak go czyscie itp. Pomocy.! Moze macie jakies sposoby albo rady.? Z góry dzięki. ;***

#12 2008-12-19 10:01:49

atina
Przyjaciółka Forum

Z tego co mówiła córka to Ją nie bolało wcale,tylko czuła dyskomfort,ale to zrozumiałe kiedy coś "nowego" pojawi się w buzi.Jak miała zmieniane łuki,średnio raz na miesiąc,to czuła nacisk no ale to o to chodzi.
Jak pisałam wcześniej,do czyszczenia najlepiej kup szczoteczkę CURAPROX CS 1006,jest ona taka malutka jak pędzelek ale można nią dokładnie wyczyścić każdy zamek,do tego oczywiście zwykła szczoteczka.

#13 2008-12-19 20:44:03

CookieBitch
100% Netkobieta

mnie bolało przez peirwszy tydzien. zwlaszcza w nocy. i jadlam same jogurty bo nawet chcleba nie dalo sie ugryzc. schudlam 5 kg.

#14 2008-12-30 18:45:39

zuza
Gość Netkobiet

Ja nosze aparat już dwa lata i polecam naprawde działa.

#15 2008-12-30 22:54:32

Miranda
Cioteczka Dobra Rada

noemmi23 napisał:

to też spory wydatek niestety

A dokładniej orientujecie się ile?Bo ja też się zastanawiam nad aparatem bo nosiłam ruchomy kiedyś ale byłam wtedy dzieckiem i przestałam go nosić,no i nie był dobrze dobrany,bo pokrzywił mi inne zęby.

Ostatnio edytowany przez Miranda (2008-12-30 22:57:01)

#16 2009-01-03 20:38:50

atina
Przyjaciółka Forum

Miranda napisał:

noemmi23 napisał:

A dokładniej orientujecie się ile?Bo ja też się zastanawiam nad aparatem bo nosiłam ruchomy kiedyś ale byłam wtedy dzieckiem i przestałam go nosić,no i nie był dobrze dobrany,bo pokrzywił mi inne zęby.

Już Ci Mirando odpowiadam,dopiero dzisiaj zauważyłam Twojego posta.wink
W grudniu 2007 roku płaciliśmy za aparat córki 1800zł plus założenie 300zł,wiedz że przed założeniem nie możesz mieć żadnych ubytków,jeżeli są to należy je wyleczyć,sa to oczywiscie dodatkowe koszty.Do tego dochodzą jeszcze zdjęcia RTG,za które w naszym przypadku musieliśmy płacić.No i co miesięczne wizyty,wymiany łuków tak średnio wychodziło 150zł na miesiąc.Z tego co się orientuję to nie były wygórowane koszty,wiem że w niektórych miastach płaci się dużo wiecej,sad

Ostatnio edytowany przez atina (2009-01-03 20:39:14)

#17 2009-01-04 16:41:05

Miranda
Cioteczka Dobra Rada

Atinko dziękuję za odpowiedz bardzo.No to rzeczywiście dużo,właśnie słyszałam że ok.2000zł ale chciałam się jeszcze Was spytać.Piszesz że w niektórych miastach jeszcze więcej...No właśnie ja pod Warszawą mieszkam więc znając życie to u nas więcej jak wszystko inne zresztą sad

#18 2009-01-04 20:28:31

atina
Przyjaciółka Forum

Miranda napisał:

Atinko dziękuję za odpowiedz bardzo.No to rzeczywiście dużo,właśnie słyszałam że ok.2000zł ale chciałam się jeszcze Was spytać.Piszesz że w niektórych miastach jeszcze więcej...No właśnie ja pod Warszawą mieszkam więc znając życie to u nas więcej jak wszystko inne zresztą sad

Właśnie że nie zawsze tak jest,ortodonta który zakładał aparat mojej córce przyjeżdża z Poznania,a słyszałam że w Gorzowie(mieszkam w lubuskim)znacznie mniejsze miasto od Poznania,ceny wahają się od 2500 do 3000zł i wizyty sa znacznie droższe.

#19 2009-01-04 20:39:53

CookieBitch
100% Netkobieta

Miranda napisał:

noemmi23 napisał:

ja płaciłam 1300pln ( w 2008 roku ) + 60 pln co miesiąc za wizytę. W 2006 miałam zakładaną górę i wtedy jeszcze 1100 kosztował. Ponoć aparat drożeje z roku na rok.

Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2009-01-04 20:42:05)

#20 2009-01-18 20:12:05

kłopocik
Gość Netkobiet

Chciałabym tez mieć stały aparat i problem nie polega na braku pieniędzy tylko boje się że znajomi ze szkoły będą się smieć.
Wiem że poźniej będe miała sliczne zęby, ale ta męczarnia przez ok. 2 lata sprawia że cały czas się wachamnad tą decyzją.
Nie chce żeby się ze mnie śmiano i wytykano mnie palcami na korytarzu boje się ...POMOCY !
co o tym sądzicie?

#21 2009-01-18 20:41:32

CookieBitch
100% Netkobieta

słuchaj... aparat mam ok 2,5 roku.. i nikt się ze mnie w szkole nie śmieje... wręcz przeciwnie.. czasem nawet są zafascynowani. a męczarni z noszenia aparatu nie ma.. do bólu szybko się przyzwyczajasz(już po ok 3 wizycie), chyba że męczarnia finansowa to tak. za jeden aparat wizyta 60plt.. ja mam dwa wiec co miesią cwizyta kosztuje mnie 120 pln... ale efekty są super. szczerze? nie zauwazylam zeby za mna chlopcy ganiali a nawet jak cos slyszalam to prawdopodobnie byly to plotki... a jak zalozylam aparat to od razu jacyś się znależli... w tym jeden na długo, któremu wcale a wcale nie przeszkadza to ze mam aparat.
poza tym.. teraz to w modzie. idz do ortodonty, bo to ze masz jakies krzywizny nie znaczy  ze musisz micec staly aparat... to nie od nas zalezy.

#22 2009-01-19 17:38:13

aknowi59
Gość Netkobiet

atina napisał:

Miranda napisał:

noemmi23 napisał:

Już Ci Mirando odpowiadam,dopiero dzisiaj zauważyłam Twojego posta.wink
W grudniu 2007 roku płaciliśmy za aparat córki 1800zł plus założenie 300zł,wiedz że przed założeniem nie możesz mieć żadnych ubytków,jeżeli są to należy je wyleczyć,sa to oczywiscie dodatkowe koszty.Do tego dochodzą jeszcze zdjęcia RTG,za które w naszym przypadku musieliśmy płacić.No i co miesięczne wizyty,wymiany łuków tak średnio wychodziło 150zł na miesiąc.Z tego co się orientuję to nie były wygórowane koszty,wiem że w niektórych miastach płaci się dużo wiecej,sad

mój aparat na górę kosztował 150 zł. a teraz wizyty mniej niż 100 zł. smile Zakładany miałam 3 dni przed rozpoczęciem roku w miasteczku pod Krakowem.  smile

#23 2009-01-19 19:46:53

atina
Przyjaciółka Forum

kłopocik napisał:

Chciałabym tez mieć stały aparat i problem nie polega na braku pieniędzy tylko boje się że znajomi ze szkoły będą się smieć.
Wiem że poźniej będe miała sliczne zęby, ale ta męczarnia przez ok. 2 lata sprawia że cały czas się wachamnad tą decyzją.
Nie chce żeby się ze mnie śmiano i wytykano mnie palcami na korytarzu boje się ...POMOCY !
co o tym sądzicie?

Z tego co wiem nikt z mojej córki się nie śmiał,a że nosiła aparat bardzo krótko,bo tylko 11miesięcy stwierdziła że nawet nie zdążyła się z nim zaprzyjaźnić wink Wśród młodzieży bardziej na czasie jest teraz noszenie aparatu niż krzywych zębów.

#24 2009-01-19 19:59:12

mała_15
Niewinne początki

Ja właśnie mam problemy z zębami...to znaczy potrzebuje takiego "prostowania". I właśnie zamierzam w najbliższym czasie założyć sobie aparat stały.Wiem że jest to wydatek...i trochę boję się właśnie tego...że trzeba go tak często czyscic itd. ...juz nawet nie wspomne o tym ze boje sie bólu i to bardzo..ale mysle ze jednak warto sie przemeczyc:)

#25 2009-01-19 20:11:00

CookieBitch
100% Netkobieta

aknowi59 napisał:

mój aparat na górę kosztował 150 zł. a teraz wizyty mniej niż 100 zł. smile Zakładany miałam 3 dni przed rozpoczęciem roku w miasteczku pod Krakowem.  smile

chciałaś napisać 1500 chyba. tongue

#26 2009-03-14 20:44:07

Ingrid
Niewinne początki

też trochę już przeszłam z aparatami, bo miałam ich 3!!! Ale nigdy stałego. Pierwszy raz w wieku ok. 8-9 lat, bo miałam po prostu szparę między zębami;), a potem w wieku 15-16, dlatego, że miałam krzywe zęby, a w dodatku lekki tyłozgryz. Wtedy ortodontka założyła mi aparat ruchomy (wcześniej też taki miałam) i musiałam go nosic w nocy i trochę w dzień. W sumie zdziwiłam się, że kazała mi nosic aparat ruchomy, bo nawet moja dentystka (która notabene miała zostac ortodontką czy miała z tym do czynienia) stwierdziła, że nadawałam się na aparat stały. Szybko rozkręciłam cały aparat (w parę miesięcy), a zęby nadal nie były proste, więc moja ortodontka stwierdziła, że trzeba zrobic nowy. Niestety z nim było podobnie i w końcu zrezygnowałam z leczenia. Mam wrażenie, że ta osoba nie była zbyt kompetentna. Wolałabym wydac na aparat stały 2000 niż nosic nie wiem ile takich po 300! Efekt leczenia jest taki, że tyłozgryz się zmniejszył, szczęka rozciągnęła o rozmiar, a zęby nadal są krzywe:/ Chyba powinnam znów iśc do (innego) ortodonty, bo chcę miec wreszcie proste zęby, ale jak mi znowu każe nosic te wkładane świństwa, to nie wiem co zrobię:((

#27 2009-03-14 20:47:28

CookieBitch
100% Netkobieta

Rozumiem Cię. Od 6 roku życia chodzę do ortodonty. Mój lekarz Ciągle dawał mi nowe aparaty ruchome i co wizytę powtarzał "złożymy stały aparat". 3 lata tak powtarzał. Przestałam chodzić do tego faceta a po jakiś 2 latach poszłam do babeczki i jak zobaczyła mój zgryz jej mina była taka -> yikes i powiedziała, że ten facet mnie sktzywdził. teraz aparat mam już 3 rok.. jeden bo drugi od roku.

#28 2010-03-25 13:52:24

aburrida
Powoli się zadomawiam

cześć  smile

Właśnie na podstawie  obejrzenia moich zdjęć w kontekście informacji zaczerpniętych ze stony ortodona.info  doszłam do wniosku, że mam zaburzenie linii pośrodkowej siekaczy górnych.
Niestety rzuca się to w oczy, bardzo.... sad

Miał ktoś podobny problem?

#29 2010-03-25 18:49:32

London69
100% Netkobieta

Hej smile

Ja aktualnie mam aparat. Za górę płaciłam 1400 i za dół tak samo- razem 2800zł. Każda wizyta z wymianą gumek kosztuje 100zł, z wymianą łuku- 120zł. Po założeniu bolało jakieś trzy dni. Noszę już ponad rok i niedługo będę miała ściągany smile Efekty bylo widać już po paru miesiącach noszenia.

Ze mnie nikt się nie śmiał- przecież to, że noszę aparat jest pozytywnym znakiem, że dbam o swoje zęby smile

Ingrid, z tego co tłumaczyła mi moja p. ortodontka, to aparat ruchomy nadaje się dla dzieci do 12-13 roku zycia, póki zęby stałe jeszcze w pełni się nie ustabilizowały. Więc nie ma co się dziwić, ze u Ciebie nie było efektów. Jakiś klawy ten ortodonta był tongue

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#30 2010-03-25 19:07:51

a_normalna
Zbanowany

Ja miałam aparat ruchomy (czy też ściągany - jak ja mówiłam) w gimnazjum, czyli w wieku jakichś 14-15 lat. W mniej niż 3 lata miałam wyprostowane ząbki (nosiłam tylko górę i zapłaciłam za nią chyba 350 zł). Miałam czekać aż ósemki mi wyjdą i je usunąć by zrobić miejsce, ale bardzo długo nie wychodziły i teraz jak już wyszły, to niestety jedynka wysunęła mi się do przodu i znowu nie mam prostych ząbków ;/ Ale w sumie tylko ten jeden ząb mienił swoje położenie, a reszta dalej prosto siedzi.

Jeszcze co do tego, ze ktoś jest za stary na dany typ aparatu - moja siostra mając ponad 20 lat poszła do ortodontki, ta powiedziała jej, że żaden aparat jej nie pomoże, bo za stara jest na to. Kiedy ja chodziłam do ortodontki wzięłam ją ze sobą (wtedy miała już prawe 30 alt). Moja ortodontka, po oglądnięciu jej zębów, powiedziała, że jak najbardziej może nosić aparat i nie musi być on stały, tylko wcześniej trzeba będzie usunąć kilka zębów, żeby było miejsce dla reszty i będzie to trwać dłużej niż w moim przypadku.
Tak więc wiek nie gra roli. Owszem, im wcześniej się to zrobi, tym szybciej zęby się wyprostują, ale nie jest to niemożliwe u dorosłego.

Ostatnio edytowany przez a_normalna (2010-03-25 19:08:32)

#31 2010-03-26 18:42:24

London69
100% Netkobieta

Dokładnie, ale to też zalezy od ukorzenienia zębów. Niektórzy mają bardzo mocno ukorzenione i u nich cięzko będzie coś zdziałaś aparatem ruchomym. Mojej mamy koleżanki siostra, ma bardzo delikatne zęby i w wieku 40 lat nosiła aparat ruchomy. wink Niestety efekty mogłyby być lepsze, ale koleżanka jest zadowolona z tego jak jest teraz.

Ostatnio edytowany przez London69 (2010-03-26 18:42:55)

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#32 2010-09-15 01:24:32

promemoria
Słodka Czarodziejka

kłopocik napisał:

co o tym sądzicie?

oszalałaś?! ja nosiłam 2 i pół roku i nie przeszkadzało mi to absolutnie w niczym. Nikt się ze mnie nie śmiał, a powiem Ci, że chodziłam wtedy do szkoły. A nawet więcej- jak ludzie zobaczyli, że ja noszę, to też zaczęli się mnie pytać co i jak i powiem Ci, że niektórzy są właśnie na etapie zakładania aparatu=] także wyluzuj się i zakładaj aparacik, bo warto!!

"A Bóg map nie rozdaje, Bóg map nie rozdaje, nie wiesz dokąd iść..."

#33 2012-11-02 16:24:19

arachne
Zbanowany

oj sama się przymierzam do tego, żeby aparacik założyć. Przyznam, że się trochę boję, no i koszty też nie małe, ale jednak warto założyć. Tylko mam do was pytanko czy któraś chodziła może to dr M. Kowalczyk?

#34 2014-05-18 18:40:54

Miye
Niewinne początki

Jeżeli masz jakieś specjalistyczne pytania, to polecam FAQ na stronie clear-aligner.pl jest też wiele for Internetowych z dyskusjami na ten temat, wystarczy tylko wpisać hasło w google smile

#35 2014-05-21 22:52:13

kaja30
Zaglądam tu coraz częściej

Sama nosiłam kiedyś aparat ortodontyczny i uważam, że to była najlepsza decyzja. Przed moje zęby pozostawiały wiele do życzenia, teraz cieszę się pięknym i równymi ząbkami. Najgorsze to jednak wysokie koszty, które trzeba ponieść. Ale uważam, że warto.

#36 2014-05-25 17:23:59

Małpa69
Redaktor Działu Zdrowie i Domowe Ognisko

Nosiłam aparat z powodu zaledwie jednego krzywego zęba, ale sprawiał on trudności, był to kieł i podczas np. jedzenia jabłka obsuwało mi się boleśnie dziąsło przy tym zębie. Powiem tak nie miałam problemu z przykrym zapachem, nie porobiły mi się przebarwienia ani nie popsuły mi się zęby, ale bardzo się pilnowałam. Jednak bardzo boleśnie wspominam ten czas, zwłaszcza po wizytach i dokręcaniu aparatu przez dobre półtora tygodnia nie byłam w stanie normalnie jeść. Było też przed założeniem aparatu ryzyko że wyrwą mi dwa zęby aby było miejsce w szczęce w końcu jednak tego nie zrobili, ale teraz kiedy rosną mi zęby mądrości trochę żałuję bo nie mają już miejsca i jeden rośnie bokiem, inny wyrasta mi między łukiem a policzkiem ;p

Generalnie aparat to nic strasznego, ale może być bolesny w niektórych przypadkach.

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)

#37 2014-06-05 21:37:30

ogia
Dobry Duszek Forum

Małpa69 napisał:

dokręcaniu aparatu przez dobre półtora tygodnia nie byłam w stanie normalnie jeść.

Kurcze, to chyba zbyt mocno Ci dokręcali, choć z drugiej strony to mi sie wydaje, że dokręcanie powinno odbywac sie co trzy tygodnie i wtedy szybciej by się to udało.

Jeśli wszyscy wokół Ci kadzą, zważ, byś nie został zaczadzony

#38 2014-06-07 18:44:17

Małpa69
Redaktor Działu Zdrowie i Domowe Ognisko

Ja miałam różnie co kilka miesięcy na początek, potem częściej. Może to i kwestia jakiejś wrażliwości, ogólnie moje zęby się nie psują do dziś nie mam ani jednej plomby, ale mam tendencje do odkładania się kamienia, krwawienia dziąseł, obsuwania się szyjek, przez co moje zęby są nadwrażliwe na zimno, ciepło, na kwaśne potrawy, więc być może tu jest przyczyna. Wiem też że jestem podatna na stany zapalne więc być może również i to był powód. Moja siostra nie miała aż takich problemów.

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)

Stopka forum