Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Moja sytuacja jest beznadziejna. Mam 18 lat, uczę się mieszkam z moim ojcem, który tylko by ustawiał wszystkich po kątach. Awantury w moim domu to codzienność. Moja mama umarła prawie 3 lata temu na raka, bardzo to przeżywałam, potem moje siostry jedna po drugiej zostały wygnane przez ojca który później się zarzekał że on nikogo nie wyrzuca z domu.
Je jeszcze z nim mieszkam ponieważ nie pracuje i nie mam jak sama na siebie zarabiać, a poza tym uczę się w technikum.

Mam trzy siostry, jedna jest za granicą i nie chce z nim mieć nic wspólnego, druga już jest zamężna i mieszka na swoim. Trzecia jest w trakcie przeprowadzki bo już nie mogła wytrzymać w tym domu, ojciec kazał jej płacić na opłaty a jak nie dała to robił straszne awantury...czasami prawie doszłoby do rękoczynu (teraz boi się podnieść na nas rękę bo moja siostra straszy go policją, jednak w dzieciństwie nieraz oberwało się nam za byle co). Po śmierci mojej mamy a także przed mój ojciec schematycznie odwiedzał bary, upijał się do nieprzytomności i robił straszny syf domu, smród i pełno puszek po piwie walało się przynajmniej przez tydz, często też robił pod siebie, a jego wygląd był wręcz odrzucający. Przestawał dopiero jak zabierałam mu dokumenty a wtedy jak był już trochę trzeźwy nękał mnie a raczej wręcz kazał mi je oddać...i wszystko zaczynało się od nowa. A gdy raz zrobił wielką awanturę a ja nie wytrzymałam i nazwałam go alkoholikiem uderzył mnie tak, że aż nie umiałam złapać oddechu. On tego faktu po prostu tego nie przyjmuje do świadomości. Często słyszę od niego, że jesteś śmieciem g*wno warta, żadnego pożytku ze mnie nie ma...
W akcie miłosierdzia oddał mi moją część renty po mamie którą wcześniej on dostawał (ponieważ byłam jeszcze niepełnoletnia) a normalnie mi się należy ale według niego on robi mi wielką przysługę i powinnam mu dziękować na kolanach za taki prezent..
Gdy moja siostra także odebrała sobie swoją część zaczął wyzywać ją od szmat kur* i złodziei ponieważ to są jego pieniądze a ona mu je ukradła.

Mimo, że dostaje co mies ok 330zł, on kazał mi samej se płacić za swoje udogodnienia czyli internet, telefon, bilet miesięczny, ciuchy, kosmetyki, jedzenie...i pomimo że się uczę według niego powinnam iść do pracy i zarobić na prąd i gaz bo nic nie jest za darmo.

Mój ojciec znalazł sobie nową kobietę, przy której jest całkiem innym człowiekiem, nikt by se o nim źle nie pomyślał przy nim ani nie domyślił jaki tyran i jak ciężkie życie przy nim miała moja mama, która musiała harować na 4 dzieci i męża alkoholika.

A ja marzę żeby się wyrwać z tego domu bo już nie wytrzymuje psychicznie.
Co najlepsze on poszedł do mojej szkoły naskarżyć na mnie jakie to ze mnie niedobra córka jest bo wczoraj uciekłam do siostry po kilku ładnych wyzwiskach z jego strony. Pewnie wymyśli jakąś bajeczkę i sprzeda ją pani pedagog, co dla mnie jest chore bo to ja jestem ofiarą czy on ?

Myślałam nad wynajmem pokoju ale to mies. kosztuje ok 400-500zł więc z samej renty bym się nie utrzymała. Dlatego chciałabym poszukać prace na weekend jednak pochodzę z małego miasta i ciężką osobom uczącym się cokolwiek znaleźć. Mogę liczyć na pomoc sióstr, ale wiadomo, że one mają swoje życie, wydatki a ja nie chce być kogoś utrzymankiem. Zastanawiam się czy pomoc społeczna nie pomaga takim osobom jak ja, bo ja już naprawdę nie wiem co robić...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez fammefatale (2010-12-21 03:42:55)

Odp: Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Bardzo Ci współczuję takiej sytuacji,wiem jak to z alkoholikami jest.
Tylko nie wiem za bardzo,co mogłabyś w tej sytuacji zrobić,z jednej strony wiem,że głupio Ci prosić siostry o pomoc,bo mają swoje życie,ale z drugiej to w końcu najbliższa rodzina i przecież wiedzą jaka jest sytuacja.Nie myślałaś o tym,że mogłabyś zamieszkać do skończenia technikum u jednej z nich i z tej renty dawać jej jakieś pieniądze?(choć zdaję sobie sprawę,że to niewielka suma).Oczywiście pod warunkiem,że zgodziłaby się na to,ale szczerze , to dziwię się,że same nie zaproponowały czegoś takiego,chyba ,że też ciężką sytuację mają.Nie wiem.
Drugim wyjściem jest faktycznie praca,w małym mieście niby nie ma jej wiele niestety,ale może coś tam się znajdzie,chociaż na weekendy?może popytaj,dowiedz się?wiem,że ciężko pogodzić pracę z nauką,zwłaszcza przed maturą,ale może warto spróbować,żeby mieć chociaż spokój od ojca?
Kolejna sprawa,to zastanawia mnie,czy nie można byłoby zgłosić go na przymusowe leczenie,coś takiego jest możliwe?bo wydaję mi się,że tak.
Odnośnie pomocy społecznej,to nie wiem jak to wygląda,ale jeśli Twój ojciec pracuje, a chyba tak?zarabia jakąś przyzwoitą kwotę,to nie wiem,czy opieka społeczna może Ci w tej sytuacji pomóc.
Powinnaś zorientować się w temacie.Może coś da się zrobić,tylko nie wstydź się prosić o pomoc.

3

Odp: Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Aneta 922-naprawdę przykro mi było, gdy czytałam Twój post, mogę sobie jedynie wyobrazić jak Ci źle, jaka się czujesz upokorzona...Ale poczytaj o syndromie DDA-Tutaj w necie jest pełno na ten temat, może któraś z tam podanych wskazówek choć trochę ułatwi Ci życie ..? Pozdrawiam serdecznie!

4 Ostatnio edytowany przez goldenn (2010-12-27 05:31:59)

Odp: Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

witaj!!
Myśle ze najlepiej dla Ciebie było by zamieszkac u ktorejs ze siostr, w ramach rekompensaty mozesz zajmowac sie domem sprzatac gotowac itp, cos tam z renty dać:)
Co do odwyku to musialby sie dorbowolnie podjać leczenia, sadownie to troche to trwa:( duzo chodzenia i zalatwiania...
Jesli chodzi o pomoc to mozesz starac sie o ubezwłasnowolnienie ojca i przejac jego dochody zalatwia sie to w gminie z wojtem, musisz miec zgode wszystkich siostr, ogolnie to sprawa calej rodziny.. potrzebujesz ich wsparcia i pomocy...
Mozesz mu zalozyc sprawe w sadzie za fizyczne i psychiczne znecanie sie nad Toba, dostanie wyrok w zawiasach i kuratora, troche go to wyprostuje przynajmniej na jakis czas, z takim czlowiekiem nie da sie zyc, zwlaszcza jak sie jest zaleznym od niego:(   
pozdrawiam...

5

Odp: Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Witaj Aneto
opowiem ci pokrótce moją historie-
byłam najmłodsza z czworga rodzeństwa, moja mama miałam grubo ponad 40 lat kiedy mnie urodziła , tracąc wczesniej 2 dzieci w wieku , 8 miesięcy i 13 lat...
byłam bardzo związana z mamą.
Tata bardzo mnie kochał. Był alkoholikiem -to były czasy kiedy wstyd było powiedzieć że ktoś z twoich bliskich jest alkoholikiem.
Tata pił -schematami- miesiąc pił ,dzień w dzień, miesiąc przerwy.
kiedy pił- spałam w ubraniu, bałam się jego powrotu, wyzwisk pod kierunkiem mamy , odkręcania gazu, ruchów z nożem.

Moja mama była cudowną osobą- zawsze mogłam na nią liczyć, nigdy nie powiedziała zle o tacie..nigdy...

Moja mama zmarła nagle /chodz miała astmę i problemy z sercem/ miałam 20 lat...
miesiąc przed jej śmiercią poznałam mojego aktualnego meża, tylko dzieki niemu przetrwałam.
mój ojciec pił nadal- w nocy bałam się ze dom wyleci w powietrze...
nie wiedziałąm wtedy że ejstem już w ciaży...

Mój ojciec zmarł 2 lata temu pare dni przed wigilią...długo i cieżko chorował...w takich momentach nie pamięta się o tym co złe...po prostu go kochałam.. pomimo wszystko.

Po śmierci mamy otrzymałam rente i dzieki niej skonczyłam studium a potem studia.
musisz isć dalej!!!
Poproś rodzinę  o pomoc...
napisz proszę gdzie mieszkasz?

myślisz teraz że los bardzo cie zranił, ale uwierz dzięki tym doświadczeniom kiedyś przetrwasz trudne sytuacje i zbudujesz rodzinę wartościową bez alkoholu i braku szacunku.

MÓJ MAŻ NIE PIJE, I JEST WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM...

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Jak uwolnić się od ojca alkoholika który znęca się psychicznie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024