Płukanie zatok - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-09-06 15:23:05

lala
Gość Netkobiet

Płukanie zatok

Miałyście robione płukanie zatok ? jak to wygląda ? boli ? A może możecie polecić jakieś inne metody ?
Ja stosuje teraz to :

Zastanawiam się nad kupnek olejków eterycznych , tyle dobrego o nich słyszałam cyt. ze str. Różańskiego "W leczeniu przewlekłego kataru bakteryjnego, siennego (alergicznego), wirusowego i stanów zapalnych zatok obocznych nosa polecamy krople z olejkiem herbacianym. Są skuteczne w działaniu i bezpieczne w stosowaniu. Nie działają tylko objawowo tak jak popularne syntetyczne krople, lecz przyczynowo. Aby je sporządzić wystarczy na 10 ml fizjologicznego roztworu soli (chlorku sodu) dać 2-3 krople olejku herbacianego, wstrząsnąć. Do obu otworów nosowych należy wprowadzać kroplowo lub dozować spryskiwaczem kilka razy dziennie. Roztwór soli fizjologicznej jest dostępny w aptekach bez recepty. Warto dodać, że ten prosty lek wpływa niszcząco na ewentualnego gronkowca złocistego Staphylococcus aureus umiejscowionego w zatokach i gardle.

Lepiej mi po tym dlatego też zastanawiam się nad płukaniem ?

#2 2008-09-06 15:45:34

Austi
Dobry Duszek Forum

Re: Płukanie zatok

Mój brat robi od czasu do czasu takie płukanie zatok i jego zdaniem - stan jego zatok się poprawił. Nie jest to zabieg bolesny moze odrobinkę tylko nieprzyjemny a poprawa jest szybko odczuwalna. W głowie się nie mieści ile wydzieliny siedzi w naszych zatokach i zatyka je. Po takim zabiegu - podobno- dużo lepiej się oddycha oraz poprawia się ogólne samopoczucie. Prawdą jest jednak ,że lepiej robić to w jakimś ośrodku laryngologicznym pod okiem doświadczonego lekarza specjalisty.

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

— Johann Wolfgang Goethe

#3 2011-05-10 18:16:11

Pola34
Słodka Czarodziejka

Zatoki są raczej takim przewlekłym stanem zapalnym więc tutaj trudno o szybką metodę. Ja płukałam taką mieszanką z soli moje zatoki. łatow ją przygotować - Wlewamy czystą wodę do najlepiej emaliowanego garnka. Dodajemy sól w takiej proporcji : jedna płaska łyżeczka na pół litra wody. Dokładnie rozpuszczamy sól mieszając. Dzięki tym zabiegom otrzymujemy tak zwany roztwór izotoniczny o stężeniu 0,9% – czyli takim samym jak w ludzkiej krwi. Podgrzewamy taki roztwór dosłownie ociupinkę i nim właśnie płukamy zatoki.  Ostrzegam jednak, że samo płukanie jest tak sobie przyjemnie i trzeb bardzo uważać. W wypadku krwawienia z nosa lub szczypania warto sobie robić przerwy lub nawet całkiem zrezygnować z tej metody. Nie wszyscy mogą ją stosować - tak mi się wydaje.

Ostatnio edytowany przez Pola34 (2011-05-10 18:17:47)

#4 2011-05-10 19:14:16

CookieBitch
100% Netkobieta

Jestem ciekawa, jak wygląda płukanie zatok. Mógłby mi ktoś opisać taki zabieg?

Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2011-05-10 19:14:38)

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#5 2011-05-11 00:13:04

mirabella
Do zakochania jeden krok

chyba wysuszanie zatok przez jakieś tam naświetlania jest lepsze niż to płukanie... z tego co wiem tez ściągają gluta z zatok;/ wbija się igłę i ściągają to co zalega, podobno strasznie nie przyjemne

Jeden przedszkolak mówi do drugiego:
- U mnie modlimy się przed każdym posiłkiem.
- U mnie nie. Moja mama bardzo dobrze gotuje.

Ostatnie tematy :

Stopka forum