Cytologia - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-12-07 15:17:51

Pumba
Niewinne początki

Cytologia

Dzisiaj odebralam cytologie. W badaniach wyszla mi gr. II czyli zapalenie. Wiem, ze bede musiala zaczac brac jakies tabletki. Ale musze chwile poczekac na wizyte u ginekologa. I tu mam pytanie. Czy pomimo tego zapalenie moge sie kochac ? Czy np. biorac juz te tabletki musze zaprzestac stosunku?
Z gory dziekuje za odpowiedz smile

#2 2010-12-07 15:57:40

Asiuleczka
Mój jest ten kawałek podłogi

Re: Cytologia

Jezeli to są tabletki dopochwowe trzeba zaprzestać kochania się (współczucia;D) jezeli doustne nie ma przeciwwskazań.

Miłość to taki stan, w którym szczęście drugiej osoby jest podstawą Twojego szczęścia:)

#3 2010-12-07 16:06:46

falka
100% Netkobieta

A skąd wiesz, że będziesz musiała coś brać? II grupa u współżyjących kobiet to norma, i często nie wymaga leczenia - chyba że coś się dzieje niedobrego.
Asia - to też nie jest norma. Ja kilka razy musiałam się "powstrzymywać", przy innych tabletkach nie - wszystko zależy od zaleceń lekarza.

#4 2010-12-07 16:18:13

Asiuleczka
Mój jest ten kawałek podłogi

falka-zgadza sie zalezy jakie to globulki,ale niestety przy wiekszosci jest tak ze trzeba zaprzestać współzycia na czas ich brania.
A poza tym Pumba gin na pewno Cię poinformuje o tym czy można współżyć  czy nie.
I tak jak mówi falka II grupa u współżyjących kobiet to norma, i często nie wymaga leczenia

Miłość to taki stan, w którym szczęście drugiej osoby jest podstawą Twojego szczęścia:)

#5 2010-12-07 19:35:31

Juliette
Przyjaciółka Forum

Bardzo często kobiety mają gr.2 i to może oznaczać delikatne zapalenie.

Raczej w trakcie leczenia zaleca się wstrzymanie od seksu, aby naskórek i cała pochwa,że się tak wyrażę zregenerowała,ale o wszystkim powie Ci lekarz.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#6 2010-12-15 10:10:24

polsza
100% Netkobieta

a ja mam takie pytanie: co ile robicie cytologię?

pamiętam jak jakiś rok temu chciałam zrobić 2 cytologie w 2 różnych miejscach w odstępie 6 miesięcy. lekarz stwierdził, że jestem nadgorliwa i skoro mam II grupę, to nie wymaga to powtórnego badania.
czy często robiona cytologia może zaszkodzić organizmowi? bo tego nie rozumiem za bardzo tongue

a i jeszcze może tak nie ma temat: czy mała nadżerka u osób współżyjących jest normalna? moja gin. powiedziała, że nie ma się czym martwic, ale na wszelki wypadek w styczniu idę do innego lekarza, aby to skonsultować.

z góry dziękuję za odp smile

Na ziemi pojawił się Cud  - Michał ur. 04.02.2014

#7 2010-12-15 11:21:40

a_normalna
Zbanowany

Przy ostatniej wizycie lekarka kazała stawić mi się za pół roku na kolejną rutynową kontrolę, więc podejrzewam, ze pewnie też robiłaby cytologię. Ale wydaje mi się, że raz na rok zupełnie wystarczy (i chyba tak często jest zalecana). Ja miałam I grupę, więc pewnie pójdę na badanie gdzieś po ślubie, czyli rok od ostatniej wizyty.

Co do nadżerki, to nie mam pojęcia.

#8 2010-12-15 14:56:28

Juliette
Przyjaciółka Forum

polsza, ja robię cytologię raz w roku i uważam,że to dobrze.

polsza napisał:

czy mała nadżerka u osób współżyjących jest normalna?

Nie wiem czy jest normalna(?) ale jeżeli jest niewielka to wszystko jest w porządku, pod warunkiem,że cały czas lekarz będzie obserwował czy nadżerka się nie powiększa.
Gdyby było coś nie tak, to bierze się leki, przy dużej nadżerce wypalanka etc.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#9 2010-12-15 21:39:55

heke
Szamanka

"Leczę" sobie nadżerkę już ponad półtorej roku. W miarę regularne odwiedziny u ginekologa (co roku tongue), zawsze jakieś globulki dopochwowe dostanę smile Chociaż przy ostatniej wizycie dostałam też taki 3-dniowy antybiotyk (chyba), bo miałam dosyć spore zapalenie i upławy. Da się z tym żyć, współżyć też można, ale no nie raczej w trakcie przyjmowania tych specyfików tongue

"Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie." smile

Stopka forum