Chirurgiczne usunięcia zęba - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-11-10 19:46:49

aero_90
Netbabeczka

Chirurgiczne usunięcia zęba

Witam.Wczoraj byłam u dentysty i okazało się, że mam do usunięcia chirurgicznie zęba.Chciałabym się dowiedzieć czym różni się takie usunięcie ząbka od normalnego "wyrwania". Czy któraś z Was miała taki zabieg?Jak to wygląda?Bardzo boli??I jakbyście mogły napisać ile płaciliście byłabym bardzo wdzieczna wink

♥ ♥ ♥ Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko do mnie mówi `KOCHANIE`
To mój teren pod jego ubraniem ♥ ♥ ♥  ;-*

#2 2010-11-11 09:34:34

Graszka
Dobry Duszek Forum

Re: Chirurgiczne usunięcia zęba

Ja miałam ósemki wycinane - tu też o nie chodzi? Ósemki trzeba usunąć chirurgicznie - bo są całkiem schowane w dziąśle - które trzeba rozciąć - wyjąć zęba i zaszyć dziurę smile Ja płaciłam 200zł. i zjadłam tylko jedną tab. przeciwbólową ale niektórzy 'umierają'  nawet przez tydzień.

#3 2010-11-11 12:16:07

Juliette
Przyjaciółka Forum

tym się różni, że to chirurg a nie stomatolog wyrywa ząb.
Dostajesz znieczulenie, ale gorzej jest potem. W moim przypadku bardzo mnie bolało, ale można sobie ulżyć płukając buzię szałwią.Ja robiłam to na kasę chorych, więc nie wiem jak to się ma do pieniędzy.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#4 2010-11-12 12:33:29

aero_90
Netbabeczka

Juliette a jak to sobie załatwiłas z kasy chorych?

#5 2010-11-12 17:20:09

Yvette
100% Netkobieta

aero_90, ja też usuwałam ósemki na kasę chorych. Po prostu poszłam do chirurga zębowego, który miał umowę z NFZ i tyle. Skierowania nie potrzebowałam, bo ten sam chirurg przyjmuje również prywatnie jako stomatolog.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#6 2010-11-13 08:36:21

aero_90
Netbabeczka

Dzięki za informacje:)Chyba będe musiała iśc po nowym roku, usunąć tego ząbka, bo teraz mogą nie mieć tych puntków na NFZ.Bo prywatnie pośpiewali mi 150zł:/ a ja i tak mam już dużo wydatków..

#7 2010-11-14 22:32:19

supergirl
Mój jest ten kawałek podłogi

kurczę zależy gdzie się trafi. zaniedbałam sobie bardzo prawą szóstkę i gdy już pojawił się ból, okazało się, że jest do wyrwania i to chirurgicznie.Mój stomatolog (prywatnie) znieczula zawsze - nawet jak plombę mi robił, więc dostałam znieczulenie,nic nie czułam, dopiero później jak znieczulenie puściło - a puściło szybko, mam cholerny metabolizm wink nie było tragedii, oprócz tego, że plułam cały wieczór krwią, no i siedziałam z godzinkę z zimnym okładem przy policzku smile Nie brałam tabletek przeciwbólowych,a ząb troszkę doskwierał przez około tydzień. Polecam szałwię, ewentualnie włożyć sobie kawałek tabletki przeciwbólowej do dziury w zębie :] chociaż ja nie musiałam, no i nie pchać jęzora w dziurę, ja niestety to robiłam i średnio mi się goi, ale już jest ok (ja wygrzebywałam resztki jedzenia - trzeba to robić delikatnie bardzo) smile
A! Dałam 50zł...co jest dziwne biorąc pod uwagę, że to prywatny stomatolog, świetny facet, 2 razy znieczulał i zawsze coś poradzi smile

Ostatnio edytowany przez supergirl (2010-11-14 22:34:45)

Jedni wołają ją miłość, inni zgaga pieprzona
Bo ona imiona różne ma,
Jedni wołają ją szczęście niepojęte,
Inni pani na "K" wink

#8 2010-12-13 16:45:37

anicia717
Niewinne początki

witam wink czy ktos usuwał  ząbki pod narkozą?;(

#9 2010-12-15 15:08:49

Juliette
Przyjaciółka Forum

anicia717 napisał:

witam wink czy ktos usuwał  ząbki pod narkozą?;(

Usuwałam, bo miałam zapalenie okostnej.
Niestety ja  źle znoszę narkozę i później cały dzień wymiotowałam.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#10 2010-12-22 14:56:43

funny bunny
Niewinne początki

Ja usuwałam 4 ósemki (zanim założyłam aparat na zęby) podczas trzech zabiegów 4 lata temu. Dolne pojedynczo, bez narkozy, jedynie ze znieczuleniem. Pozniej po 2 tyg byłam spuchnięta i kwadratowa. No i bolało strasznie. Górne ósemki miałam usuwane za jednym razem pod narkozą. Opuchlizna była mniejsza, ale też bolało. Górne kosztowały mnie 1200zł, dolne nie pamiętam. Mimo bólu i tego jak wyglądałąm nie wspominam tego jakoś tragicznie. Miałam świetnych lekarzy, może dlatego smile

#11 2010-12-23 18:00:14

niuniasek
Na razie czysta sympatia

Hej laski, ja tez usuwalam zęba w narkozie i byla to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Zdecydowalam sie dlatego, że 1 podejscie bylo katastrofą. Poszlam do jednej babki, ktora zabrala sie za wyrywanie bez zdjecia rtg! Po 7 zastrzykach nadal mnie bolalo, więc zrezygnowalam na swoje szczęście i cala zaplakana wyszlam z gabinetu. Bylam tak przerazona, ze jedyną opcją byla narkoza. Poszlam do poleconej kliniki i wszystko ladnie mi usunęli. Po zabiegu nie polknęlam ani jednej tabletki smile)

Stopka forum