Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Co myślicie o Akcjach społecznych, organizowanych przez różne stowarzyszenia pomocy? Ostatnio coraz więcej znanych ludzi włącza się w takie inicjatywy. Bardzo fajną reklamę widziałam z Pawłem Małaszyńskim. Dotyczy akcji Kup Indeks. Akcja polega na wykupieniu roku nauki dzieciom z problemami w szkole, które pochodzą z ubogich rodzin. Czy włączacie się chętnie w takie akcje?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

więcej szczęścia jest w dawaniu niż otrzymywaniu- to prawda.
bardzo często odczuwam potrzebę pomagania innym, ale robię to coraz rzadziej .
gdy dowiedziałam się ile procent mojego datku pozostaje na cele własne fundacji.przestałam wspierać fundacje.
zaczęłam starać się o adres biednego dziecka z ubogich krajów,któremu tabliczka czekolady czy zabawka po moim wnuczku,sprawiło by radość. smile --- nie udało się.
na świecie co 6sekund umiera dziecko z głodu  przecież nie musi tak być
CO JA MOGĘ ZROBIĆ ABY OCALIĆ CHOCIAŻ JEDNO ???

3

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Witam. Też kiedyś z żoną zwracaliśmy się do kilku fundacji o adres dziecka któremu moglibyśmy pomóc. nic z tego .
Przez kilka lat żona naszą (niezniszczoną)odzież wkładała do kontenerów oznakowanych czerwonym krzyżem,licząc na to że trafi do ludzi potrzebujących. Okazało się że te kontenery są własnością prywatnej firmy czerpiącej zyski z naszej niewiedzy.
Jestem za wspieraniem akcji społecznych licząc na to że dotrze ona do ludzi naprawdę potrzebujących pomocy.
Pozdrawiam

Reklama

4

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

ewula jest sporo organizacji które pomagają i mają łatwiejszy dostęp do takich informacji, na własną rękę ciężko jest.
Drugą sprawą miki jest to że czasem niestety zdarza się że ktoś wykorzystuje sytuacje, ale przynajmniej my mamy poczucie że chcemy pomóc, kierujemy się dobrem potrzebujących i my możemy mieć czyste sumienie.
Czasem może warto rozejrzeć się wokół siebie i pomyśleć czy ktoś nie potrzebuje jakiejś pomocy którą możemy zaoferować wink

5

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Myślę,że jeśli chodzi o pomoc konkretnym ubogim dzieciom z całego świata to najlepiej to powierzyć misjonarzom, a konkretnie mówię tu o Adopcji na odległość. Prowadzą ją salezjanie, bez kłopotu można znaleźć informacje w internecie. Od pewnego czasu istnieje tam tzw. adopcja grupowa, która jest bardziej efektywna. Polega na wpłatach na konto w ratach bądź jednorazowo pewnej kwoty,w zamian za to otrzymuje się różne,choć dość ogólne,informacje o 'swoich' dzieciach a przede wszystkim ich uśmiechy smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''
Reklama

6

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Jesli chodzi o takie akcje to wolę dawac"do ręki" jakas rzecz,zywnosc,ubrania itp,niz dawac komus,jakims fundacjom itd...Bo wiem,ze nie zawsze pieniadze trafiaja do tych,ktorzy naprawd potrzebują..

7

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Pomagam, ale na tyle ile mnie stać. Wiadomo, że swoich ostatnich potrzebnych mi groszy nie dam. Jest to zwyczajnie nie możliwe. Ale jeśli jest jakaś akcja charytatywna, to zawsze staram się wrzucić do puszki pare złotych.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

8

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Za bardzo teraz nie jestem w stanie pomagać ale od czasu do czasu -
przekazuje np.ubrania koleżance w trudniejszej odemnie sytuacji-głównie dziecięce
czasem kupuje coś na akcjach zbiórki żywnośći
czasem daję komuś złotowkę albo kupuję rękodzieło od niepełnosprawnych-np.kartki
Po dzisiejszym programie Anny Dymnej zacznę przekazywac 1% podatku dla dziewczyny ,która marzy o własnym mieszkaniu w W-wie(wspaniała ,silna  osóbka)
Wolałabym gdyby nasza pomoc socjalna docierała tam gdzie powinna i by ludzie nie musieli prosić o pomoc ale skoro jest jak jest to trzeba pomóc w miarę możliwości.

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

9

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Popieram akcje spoleczne jak najbardziej szkoda tylko ze jakas nikła czesc naszych datkow trafia dla tych potrzebujacych .Niestety tak ten swiat działa jedni maja drudzy nie ,jedni chca sie podzielic z serca ale ktos inny to wykorzystuje

10

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Amis strasznie fajnie że są takie osoby jak Ty smile ja też zawsze staram się pomagać jak mogę, też oddaje ubrania  potrzebującym.
Miło że odezwało się kilka dobrych osób to zawsze cieszy. A ja często obserwuje zupełnie inne nastawienie.
Wiadomo, że ostatnim potrzebnym groszem nie można się podzielić ale wtedy kiedy możemy to pomagamy.
Ja słysząc o tej akcji kup indeks postanowiłam się zrzucić na taką naukę, wyszło po 25zł od osoby (20 osób się złożyło) i jedno dziecko ma korepetycje przez rok smile a my możemy śledzić jego postępy w nauce.
Nie wiem jak Wy ale ja mam taką wewnętrzną radość że mogę pomóc, nawet jakąś bardzo drobną inicjatywą smile

11

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

25 zł to niewiele, więc warto zainwestować w dzieci potrzebujące pomocy. Ja najchętniej pomogłabym wszystkim potrzebującym, ludziom i zwierzątkom, ale niestety nie stać mnie na to. W miarę możliwości staram się pomagać. Doro jeśli chodzi o tę akcję "Kup indeks" to w jaki sposób wybierasz dziecko które ma dostać korepetycje?

12

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Osobiście bardzo chętnie biorę udział we wszelkich akcjach organizowanych przez  różne fundacje jednakże głównie na rzecz zwierząt. Mam bowiem odczucie, że jest więcej ludzi skorych do tego, żeby wesprzeć akcję kierowaną do ludzi za to o wiele mniej tych skorych do pomocy zwierzakom.

Kiedyś myślałam też, że nie ma sensu żebym wrzucała np. 5 zł bo to jest nic w stosunku do potrzeb, na szczęście z czasem dotarło do mnie, że moje 5 zł + czyjeś 5 zł i w ten sposób zbiera się konkretna suma.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

13

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Ja ostatnio wynalazłam znakomity sposób wspierania akcji charytatywnych. Mianowicie karty affinity o których o dziwo wcześniej nie słyszałam. Mam konto w pko bp i kartę z serduchem "dobro procentuje". W ramach niej bank rezygnuje z części swoich dochodów z transakcji bezgotówkowych i zasila konta fundacji którą sam wybierasz.

Cele sama określasz masz cztery do wyboru:

o to szczegółowy opis: Moim zdaniem wszyscy powinni mieć takie karty!!! No i zakupy nabierają nowego sensu ;-)

W obszarze EDUKACJA Bank udziela wsparcia Stowarzyszeniu ?Siemacha?, które od lat trafnie diagnozuje potrzeby młodych ludzi, rozpoznaje zagrożenia, jakie niesie wkraczanie w dorosły świat i oferuje im pomoc, jakiej szukają. To jedna z tych instytucji, które wciąż na nowo stawiają sobie pytania o najskuteczniejsze metody pracy z młodzieżą. ?Siemacha? nie boi się nowych wyzwań, lecz stawia im czoła, wykorzystując innowacyjne myślenie tak młodych, jak i dorosłych ? na przykład poprzez tworzenie placówek edukacyjno-wychowawczych na terenie galerii handlowych, gdy te stały się miejscem, w którym młodzi ludzie chętnie spędzają wolny czas.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPINKA to beneficjent karty Inteligo w obszarze NADZIEJA. Głównym celem Stowarzyszenia jest tworzenie kompletnej oferty usług motoryzacyjnych dla osób z różnymi dysfunkcjami, co przełoży się na zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. SPINKA organizuje kursy prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i ?towarzyszy? kursantom na każdym etapie: zdania państwowego egzaminu, zakupie własnego auta i jego adaptacji według indywidualnych potrzeb. Stowarzyszenie powołało Grupę Auto Mobility Centrum złożoną z firm i instytucji, które w różnym stopniu wspierają mobilność osób niepełnosprawnych ruchowo.

W obszarze EKOLOGIA beneficjentem karty ?Dobro procentuje? jest Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, organizator kilkuletniego projektu edukacyjnego ?Zaadoptuj Rzekę?, nominowanego do tytułu The Best Practice ? najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej. Jego celem jest inspirowanie społeczności lokalnych do angażowania się w ochronę rzek, strumieni, jezior, stawów, a także Morza Bałtyckiego i ich nabrzeży.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez PKO Bank Polski od 2009 roku będzie wspierana w obszarze ZDROWIE. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do regularnego oddawania krwi, ale także popularyzacja idei krwiodawstwa i przełamywanie związanych w nią barier. Do tej pory do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa przyłączyło się ponad 4 tys. osób. Spośród nich krew oddało około 3,1 tys., przekazując potrzebującym łącznie prawie 1400 litrów krwi.

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Ja też staram się pomagać jak tylko mogę. Wiadomo że nie zawsze są to jakieś wielkie kwoty bo nie każdy może sobie na to pozwolić, jednak w przypadku potrzebujących tak naprawdę liczy się tutaj każda złotówka. Teraz wspomogłam małą Blaneczkę na stronie wspomagam Bardzo mi szkoda takiej małe istotki i wspólnie jeśli dołożymy parę grosików na pewno wesprzemy jej rodziców a Ci przyspieszą operację małej córeczki.

15

Odp: Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Myślę, że takie akcje są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie, gdzie wielu ludzi naprawdę potrzebuje pomocy. Sama ostatnio zaangażowałam się w pomoc Fundacji Szlachetny Gest, bowiem ujęła mnie działalność tejże fundacji. Wy także możecie pomóc jej podopiecznym, do czego gorąco zachęcam! Czasami trzeba naprawdę niewiele, aby efekt końcowy był ogromny.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Akcje społeczne/ charytatywne, wspieracie, pomagacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018