Moja praca w Irlandii - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Moja praca w Irlandii

Witam drogie koleżanki z forum.Chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi pracy na obczyżnie.Wyjazd do pracy planowałam na styczeń 2009 i już miałam kupiony bilet ale życie nas zaskakuje codziennie i decyzję musiałam podjąć już pod koniec pażdziernika i to w ciągu 24 godzin.Zaryzykowałam i nie żałuję ale udało się to dzięki pomocy wielu osób.Miałam wspaniałego Pana dyrektora ,który zgodził się na mój urlop bezpłatny z prawem powrotu i koleżanki w pracy dzięki którym czułam się potrzebna i miałam wsparcie.Ogromnym wsparciem były także moje dorosłe już dzieci:)Tak sobie nieraz myślę skąd było we mnie tyle odwagi determinacji?Po rozstaniu z mężem chciałam udowodnić sobie i innym,że nie jestem taka najgorsza i dam sobie w życiu radę.Start miałam ułatwiony gdyż moja córka pracowała w Domu Opieki jako opiekunka i już w trzecim dniu po przylocie do Dublina rozpoczynałam pracę.Miałam pracować jako -osoba sprzątająca.Na początku byłam przerażona jak ja to wszystko ,,ogarnę,, w ciągu 5 godzin dziennie!!!Ale potem nie powiem,że było lekko ale z dnia na dzień ,,z górki,,Trzeba tylko uwierzyć w siebie i pokazać ,że ,,Polak potrafi,,Jeszcze zaznaczę,że nie znałam angielskiego(tylko podstawowe zwroty)i były problemy z komunikacją ale córka tłumaczyła i jakoś mijał dzień za dniem.Bardzo pomogły mi także koleżanki (Hinduski,Filipinki i Irlandki),które tam pracowały.Szefowie-małżeństwo po 60-ce byli myślę ze mnie zadowoleni bo często chwalili i dokładali nowych obowiązków.Chwilami było bardzo ciężko i płynęły łzy ale nie mogłam się poddać!!!!!!!!!!Po miesiącu zaproponowano mi pracę jako opiekunka oczywiście dodatkowo bo sprzątałam dalej do południa a po południu opiekunka.Najpierw dwa razy w tygodniu a gdy zobaczyli,ze sobie radzę to pracowałam ,,na okrągło,,Było mi to na rękę bo potrzebowałam gotówki żeby pospłacać długi w Polsce(wcześniej zrobiłam remont w domu).Pracowałam po 72 godz w tygodniu a jak miałam wolne to dodatkowo sprzątałam po domach u Irlandczyków.Przepracowałam tak rok i dwa miesiące.W tym czasie byłam dwa razy w Polsce i na wczasach na Teneryfie(nigdy by mnie nie było stać na nie z pracy w kraju)Niczego nie żałuję i chwilami się zastanawiam po co ja tu wróciłam????Ale udowodniłam sobie ,że dam sobie rade w życiu i to jest najważniejsze!!A w każdej  chwili mogę tam wrócić bo praca dla mnie jest i ,,czeka,,Pozdrawiam wszystkie czytelniczki:) i życzę szczęścia .

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja praca w Irlandii

Jolanto, absolutnie nie chcę umniejszać wagi Twojej decyzji wyjazdu do Irlandii, ale musisz przyznać, że Tobie było łatwiej. Jechałaś do córki, na gotową pracę, pracowałyście - o ile zrozumiałam - razem.
Moja znajoma, aby wyjść z trudnej sytuacji rodzinnej, długi itp, zdecydowała się wyjechac bez znajomości. Dała radę, jest zadowolona.
Niestety, nie wszystkim sie tak uda.

Posiedź troche tutaj i znów jedź.
Powodzenia.

3

Nie wszystkim się uda, bo nie każdy zdaje sobie sprawę, że życie poza krajem to nie tylko ładne pieniążki i wakacje. Większość jedzie po "łatwy zarobek" a nie myśli, że Polaków tam nie za bardzo lubią (wulgarni i chamscy - mówię o tym, co sama usłyszałam od znajomego z UK), a praca za ładne pieniądze nie zawsze jest lekka. Mój kolega, jeszcze ze szkoły podstawowej mieszka w UK rok i co prawda zarabia przyzwoicie, ma najwięcej kasy w rodzinie (a jest najmłodszy z 8-rga rodzeństwa), pożyczył swojej siostrze na ślub... ale pracuje 10h dziennie CODZIENNIE. Raz na 3 miesiące 2 tygodniowy urlop, ale nie ma życia towarzyskiego ani rodzinnego. Ma pieniądze, awansuje - bo haruje, ale jadąc do UK czy Irlandii większość nastawia się na takie warunki pracy jak w Polsce. Jolanta przecież napisała, że pracowała niemal na dwa etaty.

Reklama

4

razem z mężem też zastanawiamy się nad wyjazdem, nic nas tu nie trzyma.
Jednak chcielibyśmy wziąść ze sobą dzieci, dlatego powiedzcie jak jest z przedszkolem i szkołą czy polskie dzieci nie są tam dyskryminowane?

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

5

Jolanta123 jeśli będziesz na forum odezwij się,mam trudną sytuacje,o długach w bankach już niewspomne.Długo i często myśle o wyjeździe za granice,napisz coś więcej.A ty Orszulik byłabyś chętna? Odezwijcie się

Witam.Ja pracuje w DE i wszystko byloby ok gdyby nie tesknota za dziecmi i za domem.Ale cos za cos.Cztery lata temu postanowilam zrobic cos ze swoim zyciem i udalo sie.Dzieki pracy za granica stanelam na nogi i nie musze sie zastanawiac czy starczy mi kasy na nowe buty dla dziecka.Jednak zalecam zdrowy rozsadek bo rodzina jest najwazniejsza.

7

Edith 1972,możesz napisać coś więcej o tej pracy,np.jak wyjechałaś,czym się zajmujesz.Bardzo bym prosiła.

8

hej ja tez jestem zainteresowana praca ale tak jechac całkiem w ciemno i sama hmmm...moze jest ktoras chetna i zdecydowana to sie przyłącze,pozdrawiam

orszulik napisał/a:

razem z mężem też zastanawiamy się nad wyjazdem, nic nas tu nie trzyma.
Jednak chcielibyśmy wziąść ze sobą dzieci, dlatego powiedzcie jak jest z przedszkolem i szkołą czy polskie dzieci nie są tam dyskryminowane?

Ja i moj brat przyjechalismy do UK do moich rodzicow prawie 6 lat temu. Oboje poszlismy do szkoly, ja nie mialam zadnych problemow. Moj brat, ktory mial wtedy 9 lat, tez bez najmniejszych oznak dyskryminacji.

Pozdrawiam smile

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016