ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD - to podają na tacy media - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD - to podają na tacy media

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez Olina (2010-11-13 23:16:54)

Temat: ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD - to podają na tacy media

Drogie Panie,
Nie da się ukryć, że w większości przypadków to mężczyźni są tym najbardziej kruchym ogniwem w związku.  Jednak chciałbym poznać Wasza opinię, która uwzględnia następujące warunki:
Żyjemy w kulturze medialnej. To, że opowiadamy się za jakąś partią, a jakiejś jesteśmy przeciwni, nie wynika w większości z naszego przekonania, ale z tego, co usłyszymy w mediach. To samo dotyczy prasy. Czy znacie Drogie Panie jakąkolwiek męską gazetę ( dla przykładu Men's Health, lub Logo), która uczy, jak być dobrym mężem i ojcem? One uczą tylko tego, jaki gadżet kupić najtaniej i jak można przez wiele lat mieć twardszą pałę niż kaloryfer - lub na odwrót. Ale to nie wszystko. Skupmy się na Waszej prasie. Wasza prasa z dziedziny wyzwolonych wymaga na Was, byście nie potrzebowały nikogo płci męskiej do spełniania się w życiu prywatnym i zawodowym. Prasa typu <M jak mama>, <Twój maluszek>, <Mamo to ja>, czy <Mam dziecko> nie uczy Was, jakie role powinien pełnić przyszły, bądź teraźniejszy ojciec, ale prócz technicznych szczegółów 'obsługi' noworodka lub niemowlaka przekazuje Wam tylko masę rad, jak po ciąży zrzucić brzuch i znów być gotową do seksu. Jeżeli znajdują się tam rozdziały odwołujące się do płci męskiej, to tylko w kontekście pomocy, gdy zachorujecie, bądź fizycznie staniecie się wycieńczone.
Więc jeżeli nie jesteście chore i wycieńczone, to mężczyzna uznaje, że nie jest w tym momencie wobec Was zobowiązany. Psycholog pracujący dla powyższych gazet i pouczający faceta o roli męża i ojca jest skończonym hipokrytą wobec linii obranej przez te pisma. Jest wręcz dywersantem biorącym pieniądze za szkodzenie redakcji.
Jakie są Wasze zdania na ten temat?

By nie być gołosłownym, w ostatnim numerze 'PANI' psycholog Ewa Woydyłło wręcz uczy Was zatajania niewygodnych prawd przed mężczyzną.

Nie pisz, proszę, posta pod postem, a jeżeli chcesz coś dopisać to użyj opcji "edytuj", o czym mówi pkt 11 naszego Regulaminu. (Moderatorka Olina)

Historia Frodo - to historia każdego żonatego mężczyzny, którzy z narażeniem życia próbuje pozbyć się niszczącego jego psychikę pierścienia.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD - to podają na tacy media

Ja mam jeden wniosek: zamiast kupować te głupie gazety należy ROZMAWIAĆ. A z tym Panowie macie nadal duże problemy.
Nie istnieją rady uniwersalne. Każdy z nas jest innym człowiekiem, ma inne potrzeby i oczekiwania. Rozmawiając z bliską osobą wszystkiego tego możemy się dowiedzieć. I dalej już nasza rola, co z tą wiedzą zrobimy.

Nadejdzie czas, gdy uznasz, że wszystko skończone. I to będzie początek.

3

Masz w tym co piszesz sporo racji.Czasopisma kobiece często uczą kobiete jak być tą silną i jak życ bez mężczyzn...(czytając je uwazam,że faceci w ogóle nie są nam potrzebni...) Kreują kobietą samodzielną,przywódczą i niezależną.Ja tam nie widzę wcale atrykułów typu ..."kochajmy naszych facetów ,bo to sa nasi partnerzy czy przyjaciele".Wszystko opiera się ewentualnie o poradach sexualnych,typu w jakiej pozycji gdzie i kiedy..80% takiej gazety to zycie gwiazd...oczywiscie te KOLOROWE...czyli zdrady...10 mąż czy zona...myslę ,ze to w pewnym sensie kreuje swego rodzaju modę...niebezpieczną modę na zatracenie wartosci rodzinnych.Potem taka małolatka czyta sobie i nie widzi nic złego w romansowaniu z żonatymi...bo przeciez jest XXl wiek...a ona moze zostac...tą 3,4,10...żoną tego cudzego męża.

Niestety teraz już to wiem....dozgonna miłość jest przereklamowana......
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Zazdrosc (2010-11-07 23:46:10)

jaki popyt taka podaz.
Nie jest prawda, ze pisma ucza nas jak byc wyzwolaona kobieta... w wiekszosci uczą, ze robienie sobie krzywdy jest normalne i dobre.
Porady sa tylko po to by zapelnic puste strony pomiedzy reklamami. Te porady to :
-jak sprawic by Twoj mezczyzna byl szczesliwy
-co mozesz zrobic w lozku by byc dla niego atrakcyjna
-jak zmienic siebie by Cie lubil
-jak go uwiesc
-jak mu zaimponowac
-jak zbezpieczyc sie przed ciaza

Kiedys szlyszalam program dla kobiet gdzie otylej dziewczynie psycholog radzila "Nie mozna wstydzic sie swojego ciala!(...) Powinnas miec w sypialni lekko przygaszone swiatlo i lezec, bo w lezacej pozycji grube osoby wygladaja lepiej" Tacy psycholodzy udzielaja porad kobietom. A ja zawolalam do telewizora "dziewczyno jestes piekna. Gruba i piekna... dla tych ust on moze Cie zar*** na smierc, albo dla usmiechu. Wez kopnij ta babe w tylek" i zaden ze mnie psycholog a wiem takie rzeczy. Sa panowie ktorzy lubia dziewczyny przy kosci i za takimi ogladaja sie na ulicy tak jak sa kobiety lubiace lysych facetow i lysina dziala na nich jak afrodyzjak.

Nie wiem jakie sa statystyki. Mysle ze nie ma zlych ludzi. Sa tylko bardzo okaleczeni emocjonalnie i powinni sie leczyc.
Kazdy chce byc szczesliwy tylko nie kazdy wie jak.

co do poradnikow... i porad dla ojcow i mezow. SA TAKIE. Tylko panowie nie szukaja. My kobiety siedzimy na froum usprawniamy nasze zycie, szukamy odpowiedzi, pytamy, czytamy....
Zajrzyj na forum męskie... czy ktos tam zajmuje sie emocjami dzieci?
Jesli chesz jakies tytuly dobrych pozycji dla ojcow czy mezow czy czegokolwiek.
Pytaj nas my Ci podpowiemy.

Sh-bam

5

niekochana72,
Dobry wniosek, choć utopijny. Rozmowy odeszły w niepamięć - tylko Matuzalemy o nich pamiętają. Bardziej liczymy się z opinią na Twitterze niż z realnym problemem. Dopiero jak jest problem to próbuje się do rozmów wrócić - taki Matrix Reaktywacja. Rządzi nami nasze Ego.

Historia Frodo - to historia każdego żonatego mężczyzny, którzy z narażeniem życia próbuje pozbyć się niszczącego jego psychikę pierścienia.
Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Batrix (2010-11-07 23:46:45)

Czasem żałuję ,ze nie ma tu jakiegoś czacika...dyskusja na żywo o takich naszych sprawach była by fajna myslę....i chetnie bym np. zobaczyła Zazdrość w takiej akcji na zywo wink...mogłoby być wesoło tongue

Niestety teraz już to wiem....dozgonna miłość jest przereklamowana......

7 Ostatnio edytowany przez poProstuJanek (2010-11-08 00:08:50)

zazdrość,

Zgadzam się z Tobą, że media promują zdradę, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli zostawię Ciebie i pozbawię środków do życia jako pan Waldek - będę podłym samcem wywołującym odrażające uczucia. Jeżeli zrobię to samo jako Cugowski lub Marcinkiewicz - będę gwiazdą, która "nareszcie znalazła swoją jedyną miłość". Jest to zatem tylko kwestią hierarchii w jakiej stoi dane bydle.

Dlaczego mężczyźni mają szukać jak być dobrym ojcem? Jeżeli Ty chcesz wiedzieć jak być dobrą matką - idziesz do pierwszego kiosku i po prostu kupujesz gazetę. Czy szansę mają być nierówne?

8

Zgadzam się niestety prasa kobieca jest "Do bani" ...właściwie większość tych gazet jest podobna: przepisy na kurczaka mieszają się z plotkami o gwiazdach  i super radami ... Szczerze nie kupuje takich gazet szkoda mi kasy...i czasu na czytanie tych bredni. I mam gdzieś ich rady w stylu jak się zaorać by być idealną:żoną, matką, pracownikiem, kucharka, sprzątaczka i robotem wielofunkcyjnym...a do tego zrobić oszałamiająca karierę zawodową. A już najlepsze są pisemka dla młodych kobiet artykuły w stylu: jakie kozaczki tej jesieni ...i jak być idealną kochanką...i na koniec zrób sobie test "czy pasujecie do siebie" ...kiedyś dla łacha kupiłyśmy sobie z kumpelą takiego szmatławca bo nam się na wykładzie nudziło...w sumie chociaż się pośmiałyśmy i wykład ze statystyki szybko zleciał tongue Zamiast gazetek wolę dobrą książkę...

9

Zazdrość,

Wyznacznikiem jakim jestem ojcem jest dla mnie to, jak mój synek tuli się do mnie przed snem. Ja po prostu nie kieruję się w życiu ugruntowanym tu na swój sposób credo: "ja jestem najważniejszy".

10

poProstuJanek napisał/a:

Zazdrość,

Wyznacznikiem jakim jestem ojcem jest dla mnie to, jak mój synek tuli się do mnie przed snem. Ja po prostu nie kieruję się w życiu ugruntowanym tu na swój sposób credo: "ja jestem najważniejszy".

Mylisz sie bo nie czytasz tych gazet.
gdy zaproponowalam Ci lekture odpowiedziales :Wyznacznikiem jakim jestem ojcem jest dla mnie to, jak mój synek tuli się do mnie przed snem.

My nie znajdujemy odpowiedzi na dobre macierzynstwo w gazetach... alez Ty sie mylisz i nie slyszysz jak mowie ze to nie prawda. Masz swoje zdanie i juz.

Ja uczylam sie macierzynstwa i nadal ucze sie jak kochac moje dzieci z rozmow z terapeutami i z ksiazek i rozmow z innymi kobietami. Sama szukam. Nikt mi nie podklada niczego pod nos. Jak Ty sie wysililes by udoskonalic sie jako maz i ojciec....
Nawet nie zapytales o te tytuly....
Nie ma popytu wsrod mezczyzn na taka prase i ksiazki... sam jestes tego przykladem, niestety

Sh-bam

11 Ostatnio edytowany przez Zazdrosc (2010-11-08 01:25:24)

... drugi dowod na brak popularnosci tematu wsrod mezczyzn.... dlaczego z takim problemem przychodzisz na forum kobiece?
sa fora dla mezczyzn? Zapytaj panow o to?
a my roztrzasamy wszystkie problemy emocjonalne, ulepszamy nasze myslenie, podrzucamy sobie wzajemnie tytul ksiazek psychologicznych... i nikt z zalozycieli forum net kobiet nie podsuwa nam niczego pod nos. Nikt nie redaguje dl nas artykulow o samoudoskonalaniu. Wchodzimy tu anonimowo.

Zajrzyj na forum dla panow... tam widac w jakim kierunku idzie ich praca nad rozwojem osobistym:
http://menforum.pl/
http://www.pomesku.org.pl/
moze sie nie przylozylam ale nie zauwazylam zadnego tematu w internetowym swiecie prawdziwych mezczyzn dotyczacegonp. swiadomego ojcostwa.. no a juz na forach internetowych sami panowie decyduja co ich interesuje i o czym chca pogadac

Sh-bam

12

To prawda, że żyjemy w dziwnych czasach. Mi się one nie do końca podobają. Brakuje mi jakiś wyższych wartości. Prasa dla kobiet uwłacza naszej godności - ja tak to odczytuje. Sporadycznie zdarza mi się taką gazetkę, kupić (np. jak jadę gdzieś pociągiem) i zawsze się denerwuję jak ją czytam, albo śmieję z głupoty 'dziennikarek'.

Najgorsze jest to, że młode pokolenie (moje lub jeszcze młodsze) jest wychowane na takich gazetach, programach telewizyjnych itd. Ja jestem w miarę świadoma, ale nie wszyscy mają to szczęście. Mam koleżankę, dla której COSMOPOLITAN jest biblią. Kiedy rozmawiamy o facetach, czy o związkach każde jej zdanie zaczyna się od " W Cosmo napisali, że..." Najgorsze jest to, że ona w to wierzy. I na pewno nie tylko ona. 

Pomyślcie sobie co wyrośnie z dzisiejszych nastolatków, pokolenia MTV... Ja się boję wink

Męska prasa nastawiona jest albo na seks albo na gadżety. Ja osobiście nie znam gazety, która uczyłaby facetów jak odnaleźć się w roli ojca i męża.

Media lansują model nowoczesnej kobiety i nowoczesnego mężczyzny. Szkoda tylko, że w tym nowoczesnym świecie rodzina jakoś przestała być ważna. Czasem czuję się jak dinozaur mówiąc, że ważniejsza dla mniej jest rodzina niż kariera zawodowa. Oczywiście, że chciałabym być aktywna zawodowo, chciałabym też żeby praca przynosiła mi satysfakcję, ale dla dobra dziecka nie wahałabym się zrezygnować z pracy. Nie byłoby to poświęcenie z mojej strony, tylko oczywista sprawa. Nie chciałabym oddać malucha do żłobka...

Ja uważam, że media są dla ludzi rozumnych. Trzeba myśleć samodzielnie, analizować. Nie przyjmować wszystkiego bezkrytycznie co podają nam na złotej tacy media. Niestety ludzi, którzy przyjmują za pewnik wszystko co usłyszą lub przeczytają, nie brakuje. Na szczęście zarówno ja jak i mój mąż mamy zdrowe podejście do tego. Jesteśmy ginącym gatunkiem - rozmawiamy ze sobą smile Jesteśmy w miarę nowoczesnym małżeństwem jednak te tradycyjne wartości u nas istnieją i mam nadzieję, że zawsze będą istnieć.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD - to podają na tacy media

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018