Co podawać 7 miesięcznemu dziecku? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-11-03 15:42:01

butterfly20
Tajemnicza Lady

Co podawać 7 miesięcznemu dziecku?

Co podawałyscie drogie Mamusie 7 miesiecznemu dziecku??? karmie piersią, dotąd podawałam równiez zupki , desery. Chcialabym sie dowiedziec jednak co moge ,,dołożyć" do menu???

,,You got to have a dream..If you don't have a dream...How you gonna have a dream come true?"

#2 2010-11-06 18:34:46

sunset
Słodka Czarodziejka

Re: Co podawać 7 miesięcznemu dziecku?

kaszki ryżowe manna kukurydziane maluszek przecież już może jeść, po 6 miesiącu już.
jabłko banana też mój jadł, jakieś biszkopty czy chrupki kukurydziane jeśli ma ząbki

"Sae Fideli Sis Fidelis"

#3 2010-11-06 21:29:31

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

chrupki kukurydziane mojemu bardzo zasmakowaly wiadomo ze sie nimi nie naje ale zajmie czas i przekosi cos, swietna zabawa i nauka samodzielnego jedzenia smile

kiedy smieje sie dziecko smieje sie caly swiat smile

#4 2010-11-06 22:37:36

butterfly20
Tajemnicza Lady

oo dziekuje za odp. szczerze myslalam ze juz nikt mi nie odp. ma 2 ząbki dolne.. co do kaszki to nie zje, tyle razy próbowałam i na darmo.Wcina desery i zupki jarzynowe ze słoiczka to mu smakuje. Słyszałam tez o danonkach że można podac. Własnie zastanawialam sie nad chrupkami ale nie wiedziałam kiedy można podawac myslałam ze pewnie gdzies ok.1 roku wink

,,You got to have a dream..If you don't have a dream...How you gonna have a dream come true?"

#5 2010-11-08 19:39:10

sunset
Słodka Czarodziejka

chrupki kukurydziane ja mojemu dawałam i powiem ci że nie słyszałam że nie wolno czy coś takiego, nic mu nie było i smakowały i to najważniejsze smile

"Sae Fideli Sis Fidelis"

#6 2010-11-08 21:05:57

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

chrupki juz od 4 mies bo zawieraja tylko kaszke kukurydziana ale patrz jednak na sklad ja ostatnio zajrzalam i w jednych oprocz kaszki byla rowniesz sol i zamienilam je na te bez soli

kiedy smieje sie dziecko smieje sie caly swiat smile

#7 2010-11-10 14:31:10

Shiseido
Przyjaciółka Forum

butterfly.. nie zaleca sie podawanie danonkow malym dziecia, sa niby bardzo przewitaminowane, na stronie producenta nawet pisze ze chyba od 3 lat powinno sie podawac.. smile
Ja ogolnie dalam kilka razy, ale potem wlasnie o tym uslyszalam wiec wolalam nie podawac..
Za to pytalam poloznej o jogurty, no i polecila te dietetyczne bo zawieraja najmniej cukru..
A jeszcze lepiej jest kupic jogurt naturalny i dodac swiezych owockow smile

Sprobuj ugotowac malemu ziemniaczka i marchewke i zmiksowac smile Rosolku juz napewno by mogl sprobowac, ja ogolnie podawalam wszystko od 8 miesiaca, tak mi powiedziala wlasnie polozna .. tylko ze ja mieszkam w De i tutaj troszke inaczej podchodza co do podawania jedzenia maluchom. Tyle ze  Adas byl dzieckiem butelkowym od 1,5 miesiaca, i to tez zapewne duzo robi..
Ale zobacz w sklepach na polkach wlasnie co jest w sloiczkach ( przy kazdym napisane jest od jakiego miesiaca podawac) mozesz kupic sloiczek, badz ugotowac sama ( tak chyba lepiej dzieciakom smakuje) smile

Ostatnio edytowany przez Shiseido (2010-11-10 14:31:40)

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

Stopka forum