Jak zostawić wrażliwego faceta, aby go nie skrzywdzić? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-10-24 22:39:19

Kaśka26
Niewinne początki

Jak zostawić wrażliwego faceta, aby go nie skrzywdzić?

Jestem w wieloletnim związku (7 lat), od jakiegoś czasu myślę, że powinniśmy się rozejść (serce mówi co innego, rozum co innego). Wiem, że on mnie bardzo kocha i w pewnym sensie ja go również. Problem jest taki: jest to człowiek bardzo wrażliwy i uczuciowy, a przez to i niezaradny życiowo. Ja nie chcę całe życie mówić mu co ma robić i ciągnąć go cały czas za sobą. Jest bardzo dobrym przyjacielem, ale wiem że głową rodziny będzie bardzo kiepskim (tzw. "chłop bez jaj"). Jak to zrobić, aby go to najmniej zraniło (czasami myślę, że mógłby sobie coś złego zrobić, albo popaść w straszną depresję)? Jak sobie poradzić z tym bólem, bo to dla mnie też nie będzie łatwe ( on mi nic złego nie zrobił)...

Proszę o pomoc!!!!

Kaśka26

#2 2010-10-24 22:49:43

Marz55
Do zakochania jeden krok

Re: Jak zostawić wrażliwego faceta, aby go nie skrzywdzić?

Oddać go innej  samotnej osobie.

"Życie to walka o wszystko i o nic,
a jednak warto żyć?"

#3 2010-10-24 22:53:36

BlackAngel
Netbabeczka

W jego przypadku zapewne ten ból i tak będzie wielki, czego byś nie zrobiła..
Jeżeli czujesz taką potrzebę to odejdź- nie rań siebie, a przy okazji jego. Platoniczna miłość nie wchodzi w grę.
Podziękuj za ten okres, życz mu szczęścia i odejdź w spokoju
Wiem, że nie jest to łatwe zadanie.
Powodzenia

`Nie przywiązuj się do mnie- ja mam w zwyczaju uciekać...

#4 2010-10-24 22:58:59

DEXTER
Zaglądam tu coraz częściej

Hej. Jako facet mam kilka rad. Po pierwsze, nie da się tego zrobić delikatnie, i musisz to sobie uświadomić. Zranisz go, i to cholernie, i najpierw sama musisz się z tym oswoić. Po drugie, musisz być tego pewna, bo jak już to zrobisz, nie może być odwrotu. Jeśli już jesteś pewna, wybierz dzień, kiedy to zrobisz, i nie szukaj wymówek, zeby to przekładać. Powiedz mu, że to, co was łączyło, to było cos wielkiego, ale niestety, już sie skończyło, nie czujesz tego co dawniej, czy cos podobnego, powiedz to, co czujesz, po prostu. Nie ukrywaj emocji, ale bądź zdecydowana, powiedz, że to przemyślałaś, i tak będzie dla Ciebie najlepiej. NIe mów, ze dla was, ale właśnie dla Ciebie. Ze rozumiesz, ze go ranisz, ale i przepraszasz go, ale musiałaś tak postąpić.

Pewnei chłopak bedzie załamany, zaskoczony, i w ogóle, bedzie pytał, co sie stało, starał sie przekonać, zebys zmieniła zdanie, ze mozecie razem popracować nad soba, ze postara sie, zeby było jak dawniej. I tutaj dla ciebie próba, nie możesz dac sie przekonać. Jak ustąpisz, przez jakis czas będzie fajnie, on sie będzie starał, miał nadzieje, a ty sie będziesz dusić, i truniej będzie ci ponownie spróbować to skończyć.

Gdy uda ci sie mu powiedzieć, ze to koniec, chłopak bedzie załamany, niemal na pewno na drugi dzien, lub za kilka dni, bedzie próbował z Tobą rozmawiać, prosić, mówić, ze nie wyobraża życia bez ciebie, i faktycznie, chłopak tak będzie czuł, wiec musisz go zrozumieć, ale z drugiej strony nie ustępuj, bądź twarda, i powtarzaj, ze nie zmienisz zdania. W ten sposób najszybciej pogodzi sie z tym, ze nie jesteście razem. Nie odpisuj na smsy, na gg nie pokazuj sie, zeby nie gadał, nie odbieraj telefonów. Jak bedzie wydzwaniał cały czas, odrzucaj rozmowy, i wyślij eska, zeby nie dzwonił, bo nie macie juz o czym rozmawiać.

Ja raz zakończyłem 5 letni związek, i podstawą była konsekwencja, i poszło w sumie gładko, jak na taką sytuację. Innym razem mnie rzuciła dziewczyna, i byłem załamany, i przez jakiś tydzień naprawdę gotów byłem zrobić wszystko, prosić, płakać, jechać do niej, na szczęście resztki zdrowego rozsądku mnie powstrzymały, i dobrze, bo to by było tylko żałosne.

To tak z mojej perspektywy. Może inni mają inne rady, ale moje doświadczenie podpowiada mi takie rozwiązanie. Po prostu jedno szybkie cięcie i konsekwencja. Za jakiś czas przekonasz się, że to było też najmniej bolesne rozwiązanie.

#5 2010-10-24 23:43:27

Pamięć Absolutna43
Wróżka Bajuszka

Może żeby nie poczuł się taki ostatni, powiedz mu, że na niego nie zasługujesz, że jest dla Ciebie za dobry, za wspaniały, za idealny. Ja tak kiedyś zrobiłam, a później jak radzi DEXTER: nie, nie, nie. Długo nie dawał za wygraną, nawet kiedy już byłam z innym, w końcu odpuścił, teraz tylko od czasu do czasu bada grunt smile

#6 2010-10-25 00:32:50

Kika kominiarska
Przyjaciółka Forum

Mozna powiedziec, ze tak naprawde  to  jest zwiazek bez przyszlosci.Ale wydaje  mi sie , ze ty tez mozesz cierpiec po ew. waszym rozstaniu. Czy wzielas to pod uwage?. Jak jestes  w stanie sobie z tym uczuciem poradzic to zdecyduj sie na odejscie.  .Po co utrzymywac cos na sile . Prawda? Pytasz  co robic? Podjac meska decyzje lub probowac szczerze rozmawiac o tym co ci doskwiera i dokucza  w zwiazku . Moze twoj luby  nie rozumie, ze jest AZ TAK ZLE. Wiec uwazam , ze musisz mu to bardzo jasno i czytelnie WYJASNIC. Choc  takie rozmowy sa zawsze bardzo bolesne i trudne ale przynajmniej sa UCZCIWE. Decyduj co zrobisz ?  Bo tu tak naprawde nie ma znaczenia ktora ze stron jest wrazliwsza. Sytuacja dotyczy obojga partnerow  .Jesli sie skrzwdzicie to oboje razem . I  napewno  kazdy bedzie cierpial po swojemu. Tak to juz w zyciu jest.

#7 2010-10-25 14:06:52

DEXTER
Zaglądam tu coraz częściej

Pamięć Absolutna43 napisał:

Może żeby nie poczuł się taki ostatni, powiedz mu, że na niego nie zasługujesz, że jest dla Ciebie za dobry, za wspaniały, za idealny.

Nie mów tego, to tak oklepany tekst jak "zostańmy przyjaciółmi". Co to znaczy, że on na Ciebie nie zasługuje. Facet sam wybiera, z kim chce być, i jesli uznał, że chce być z Tobą, to znaczy, że tak jest smile I tyle. Szczerze mówiąc, slysząc taki tekst poczuł bym się wręcz jeszcze gorzej, bo to takie litowanie się nad chłopakiem, próbowanie łagodzenia, bleeee,

Wiesz, to jak zakończysz teraz zależy też jakie relacje będa między wami potem, i jak ten związek będziecie pamiętać. To 7 lat, więc kawał życia, warto zakończyć to z klasą, i mieć dobre wspomnienia, bo na pewno wiele pięknych chwil przeżyliście. Poza tym kulturalne rozstanie zawsze zostawi wam otwartą furtkę, zeby moze, kiedyś, do siebie wrócić, bo kto wie jak to będzie smile

Jeśli chcesz, żeby jak najmniej poczuł się źle, powiedz, że nie zrobił niczego złego, że to z twojej strony uczucie wygasło, i ty uważasz, że potrzebujesz czegoś innego. Wtedy niejako weźmiesz winę na siebie, i chłopak nie bedzie rozpamietywał, ze mógł cos inaczej zrobic. Tak samo pozwoli ci to uciac wszelkie jego prośby, w stylu, że on sie zmieni, ze mozna naprawić jeszcze wszystko. Skoro on niczego nie zrobił złego, nie ma czego naprawiać. Skonczyło sie u Ciebie uczucie, i tyle. Koniec i kropka.

Sorki, że tak się rozpisuję, ale mam mlodsza siostrę, i czsem rozmawiam z jej koleżankami, i często opowiadają jak zrywały z facetami, i to po prostu masakra jest. Kobiety nie potrafią kończyć związków. (choc z drugiej strony, wielu facetów penie też nie).

#8 2010-10-25 17:41:39

Amis
Przyjaciółka Forum

Napewno nie da się odjść tak ,żeby nie bolało skoro On Cię kocha-
Ty też go kochasz,tyle,że jest trochę nudny,za spokojny- niektóre pewnie chciałyby być na twoim miejscu?
szukaj szczęscia -powodzenia

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#9 2010-10-26 08:28:09

morfeusz73
Netchłopak

DEXTER ma racje szybko i stanowczo im szybciej tym lepiej

tylko zastanawiam się skoro on jest jak to ujęłaś "bez jaj" może powinnaś mu o tym powiedzieć, zęby zdał sobie sprawę że kobieta potrzebuje czegoś więcej. Bo znów spotka go to samo.
jeśli powie ze się zmieni powiedz mu niech to zrobi dla siebie nie dawaj mu szansy.

#10 2010-10-27 01:19:17

karlav
Do zakochania jeden krok

a moze szczerze mu powiedz dlaczego chcesz odejsc? jesli tylko dlatego ze uwazasz go za malo zaradnego- bycie samemu moze pomoc mu zmienic charakter. i moze kiedys sie zejdziecie . ale przy rozstaniu nie dawaj mu szans

#11 2010-10-27 01:40:33

maciej123
Net-facet

a ja myślę:
1. Rozmowa, może się zmieni jak go kochasz to zaryzykuj jeszcze, nic nie stracisz ale musi być to stanowcze albo zmiana albo koniec
2.Jak już decyzję podjechałaś to ja bym szybkiego cięcia nie robił, stopniowo, ale jak już zakończysz to koniec, żadnych smsów, telefonów, ect. To tylko będzie go dobijać
3. Zastanów się, czy chcesz zmienić coś i mieć faceta dominatora, mówię ci to jako facet, bo podejrzewam,że będziesz dążyć aby takiego znaleźć, taka osoba ma również wiele wad, niekiedy będziesz się musiała podporządkować a to nie łatwe.

#12 2010-10-27 02:02:21

Zazdrosc
Przyjaciółka Forum

Slyszalam, ze sa tu zapisy na waiting list na wrazliwego big_smile he he

Nie da sie delikatnie, przebiegle, sposobem...
Trzeba prosto, uczciwie, rzetelnie i bez klamstw.

Sh-bam

#13 2010-10-27 08:14:12

morfeusz73
Netchłopak

chcesz podjąć decyzje dal siebie wiec o sobie myśl tylko
maciej123 pisze ze  zaryzykujesz jeszcze i z nim będziesz ze nic nie tracisz oj tracisz wiele CZAS

zostaniesz z nim a za chwile pojawi se w twoim życiu ktoś zupełnie inny niż on ktoś dla którego stracisz głowę a tu twój związek zmienił się w małżeństwo i pojawiły się dzieci.
i wtedy może być za późno zażyj na wątek "Czy to jest zdrada?"

#14 2014-04-12 17:16:17

kundzia26
Tajemnicza Lady

Powiem że nie będę żałować . Postanowiłam rozwiązać swoje małżeństwo po 6 latach. Przyczyną tej decyzji jets to że nie możemy porozumieć się. Ja i on jesteśmy niepełnosprawni mamy zdrowe dziecko. on ma dość "wałkowania tematów w kółko . jakby nie zależało mu na tym. Widocznie wszystko jemu obojętne . Dziecko cierpi nie ma ochoty sie z nim powygłupiać. Krytykuje wszystko . Nie wiem czy to pomoże żałuję że jetsem z nim nadal. Dla mnie zostawił kogoś wstyd mi było przykro. nie potrafi odpowiedzialny mieszkam z nim u moich rodziców ale on woli żeby moja mama gotowała robiłą koło nas ale postanowiłam ukrócić luksus . Nie chcę byc zależna od rodziców. Przez nich też nie możemy się usamodzielnić . Myślę że mądzre postępuję z tym krokiem.

Stopka forum