Objawy przed porodem... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-10-23 00:15:54

KasLisia4
Mój jest ten kawałek podłogi

Objawy przed porodem...

Witam:)

jestem w 38 tygodniu ciazy i troche panikuje,to moje pierwsze dziecko i nie boje sie ze cos moze byc nie tak... od paru dni kiedy chce mi sie siku ide do lazienki i nic,nie moge sie wysikac...nie wiem czemu tak sie dzieje. Maluszek strasznie sie wierci a ponoc powinien przed porodem sie troche uspokoic,po za tym chyba odchodzi mi ten czop sluzowy bylam w szpitalu ale powiedzieli tylko ze to nie wody,ale przeraza mnie ten sluz caly czas...a wy jak mialyscie? prosze o jakies wskazowki moze niepotrzebnie sie martwie i jest ok. z gory dziekuje:)

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne;)
William Shakespeare

#2 2010-10-23 09:52:11

Kobietka48
Netbabeczka

Re: Objawy przed porodem...

No, wody to nie są,bo gdy peka pęcherz z wodami to sporo z kobiety tego wylatyje,tak jak bys zrobiła siku.
Moim zdaniem taka wydzielina jest oznaką zblizajacego sie porodu,ale nie masz co sie denerwować.
Bardzo czesto dwa tygodnie przed porodem zaczynaja sie skurcze tak zwane przepowiadające.Nie są to skurcze porodowe.
Co pare godzin,czasem zadziej czujesz jak twardnieje ci cały brzuch.Macica sie obkurcza,dzidziuś powoli ustawia sie juz główką w dól i za dwa tygodnie zaczyna sie poród.
Gdy pojawia sie skurcze co 10 min i to przez pare godzin,to powoli zacznij sie zbierać:)
Życzę powodzenia i szybkiego porodu.
Ps.Pewnie napiszą coś młode dziewczyny,które niedawno przez to przechodziły,bo ja juz mogłam co nieco zapomniec:)

#3 2010-10-23 12:04:04

KasLisia4

te skurcze przepowiadajace tez juz mam od paru tygodni...to pewnie ze strachu po prostu panikuje,ale zawsze lepiej posluchac kogos doswiadczonego. mam nadzieje ze bede wiedziala ze to juz jak nadejdzie czas:)

William Shakespeare

#4 2010-10-23 12:12:56

Kobietka48
Netbabeczka

Czasem tak bywa ze takie skurcze pojawiaja sie za wczesnie.Ja przy trzecim dziecku miałam je od 30 tygodnia,przy dwuch pierwszych dopiero dwa tygodnie przed porodem.Tak czy siak dopiero regularne skurcze co parenaście,potem co pare minut wskazuja ze cos sie juz zaczęło dziać.Wody płodowe mogą ci odejść dopiero w trakcie porodu. Nie musza wczesniej,Obserwuj swój brzuch czy ci nie opadł. Jak dasz rade wsadzić otwartą dłoń miedzy brzuchem a piersiami to prawdopodo juz brzuch opdał i dzidzi szykuje sie:)

#5 2010-10-23 12:22:05

Amis
Przyjaciółka Forum

trzy porody mam za sobą-zawsze było inaczej ale kiedy juz przyjdzie czas napewno będziesz wiedzieć-ten czop śluzowy jest podbarwiony zwykle  krwią ,dwa lata temu rodziłam i wody odeszły nad ranem bardzo mało,też nie byłam pewna co się dzieje a bóli nie było.W szpitalu podano mi kroplówkę z oxytocyną i po południu Rafał przyszedł na świat.Dzien wcześniej miałam tyle energii,że posprzątałam całe mieszkanie.Zyczę cierpliwości ,szybkiego porodu i wiele radości .

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#6 2010-10-23 12:24:31

hortenska
Przyjaciółka Forum

ja jestem w 39 tygodniu i 5 dniu ciazy termin mam na poniedziałek smile
skurcze przepowiadające mam od ok 37 tygodnia jest to normalne, choć teraz już one są silniejsze niż przedtem,
śluz tak samo mi odchodzi ale to normalne w czasie ciąży
takż nic nie powinno cie niepokoić,
no chyba ze temu śluzowi towarzyszy krwawienie to w tedy powinnaś iść do lekarza.

ale z tego co opisujesz nic nie jest złego w tym wiec nie masz sie czym martwic! smile

#7 2010-10-23 12:34:17

KasLisia4

to sie ciesze troche sie uspokoilam...ja juz po prostu bym chciala trzymac mojego dzidziusia na rekach smile samego porodu sie nie boje moze tylko tego ze jakies komplikacje moga byc...ale duzo kobiet mowi ze o bolu zapomina sie zaraz jak zobaczy sie dziecko wiec bedzie dobrze:) wkoncu prawie kazda kobieta to przechodzi:) dziekuje..smile

William Shakespeare

#8 2010-10-23 12:43:51

hortenska
Przyjaciółka Forum

doskonale cie rozumiem smile
ja juz tez oczekuje z niecierpliwością na moja córcię smile
i mam nadzieje ze już w poniedziałek będzie na tym świecie smile

#9 2010-10-23 12:55:22

KasLisia4

a myslala ktoras z was o porodzie rodzinnnym...ja w sumie nie wiem nie wydaje mi sie ze moj kochany by to latwo przeszedl:) faceci sa chyba mniej wytrzymali na dlugotrwaly bol no i chyba na takie sceny tez... co myslicie?

William Shakespeare

#10 2010-10-23 13:03:06

hortenska
Przyjaciółka Forum

ja mam porod rodzinny smilesmile
moj powiedzial ze nie wyobraza sobie aby go moglo nie byc przy mnie w tak wyjatkowej chwili smile

#11 2010-10-23 13:51:40

**Rybusia**
Przyjaciółka Forum

Masz bella89 rację to wielkie przeżycie dla faceta
Ale niektórzy niewytrzymują takiego stresu i padaja..
Jak mój kuzyn nie wytrzymal napięcia i zemdlał...

Serduszko z Nami
Kochany Jasiu ur.21.09.2011
waga 3760 dł. 56cm
KOCHAMY CIĘ

#12 2010-10-23 14:01:07

Amis
Przyjaciółka Forum

mój mąż był przy porodzie od początku do końca-córki rodziłam sama .Czułam się bezpiecznie i nie byłam sama .Wzruszenia,obawy ,lęk-warto dziellić te przeżycia a co do po-to nigdy nie odczułam żeby czuł do mnie zniechęcenie -poród zwylke trwa dość długo i można się trochę oswoić z porodówką i róznymi niecodziennymi odgłosami i scenerią.
trzymajcie się mamy i tatusiowie

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#13 2010-10-23 16:29:02

KasLisia4

ja chyba nawet nie chce zeby maz byl przy porodzie...nie wiem czemu,czulabym chyba jeszcze wiekszy dyskomfort tak mi sie wydaje...ale moze sie myle nigdy nie bylam w takiej sytacji jeszcze:)

William Shakespeare

#14 2010-10-25 08:56:36

Basieńka
O krok od uzależnienia

Ja jeszcze nie jestem w ciąży ale jak to już nastąpi to chciałabym żeby mąż był przy porodzie.

W końcu "razem robimy, razem rodzimy" smile

#15 2010-10-25 16:14:48

KasLisia4

haha no fakt,ale jakos mnie to nie przekonuje to zalezy od faceta w sumie bo moj jest mniej wytrzymaly nie bede go meczyc o to:) wazne zebym wiedziala ze jest za drzwiami wiem ze bedzie sie bardziej stresowal sytuacja niz ja:)

William Shakespeare

Ostatnie tematy :

Stopka forum