Mój facet jest bardzo impulsywny i wybuchowy! Jak go zmienic? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-10-19 12:07:16

gabisiula
Netbabeczka

Mój facet jest bardzo impulsywny i wybuchowy! Jak go zmienic?

Postanowiłam napisac w tym dziale, mam nadzieje że trafiłam dobrze:)
Otóż jestem z chłopakiem ponad 4 lata, to już jest bardzo poważny związek, planujemy wspólną przyszłosc. Układa nam się bardzo dobrze! (ostatnio było trochę zgrzytów przez tą laskę która nie chciała się odwalic od niego - pisałam to w innym wątku) ale ogólnie wszystko jest ok.
Z jednej strony jest facetem bardzo rodzinnym, opiekuńczym, czułym, czasem jak mu źle to jest taką fajną dziecinną marudą, ale z drugiej strony jest to facet bardzo pewny siebie i strasznie uparty. Słowo "przepraszam" nie może mu wprost przejsc przez usta. A ma wiele powodów do przepraszania! Jest bardzo nerwowy, szybko się wkurza właściwie o nic i wtedy potrafi rozpętac piekło, wali z całej siły w klawiature czy kopie w krzesło lub wrzeszczy i wyzywa wszystko i wszystkich dookoła, i to mnie bardzo niepokoi! Czasem potrafi mi powiedziec strasznie przykre słowa, których nie chciał mówic ale jest już za późno, bo we mnie te słowa nadal tkwią i bardzo mnie ranią. Ja z kolei jestem osobą bardzo spokojną i cierpliwą, gdyby nie to już dawno byśmy się pozabijali... Boli mnie też gdy wrzeszczy na swoją matkę, a ona tylko przez niego płacze. Taki jest gdy ma nerwy, niestety... oczywiście tłumaczyłam mu już setki razy że to jego mama, że tak nie wolno, że mnie bardzo bolą jego słowa gdy się kłócimy itp. Nic to nie pomaga! Nawet próbowałam mu grozic że go zostawię jak się nie zmieni, to on wyczuwał moment kiedy mi trochę przeszło i jakby nigdy nic starał się mnie rozbawic lub przymilał się a ja wtedy wymiękałam... sad

Proszę poradzcie mi jak z nim porozmawiac, czy to ja jestem niekonsekwentna??

#2 2010-10-19 12:45:27

Tosia
Szamanka

Re: Mój facet jest bardzo impulsywny i wybuchowy! Jak go zmienic?

Heh, mam wrażenie że odrobinę mu matkujesz:on jest rozwrzeszczanym dzieciakiem, które czegoś nie dostało, a Ty jego mamusią:jesteś zaniepokojona, zatroskana...i faktycznie jesteś niekonsekwentna. Bo kiedy skaończy już histeryzować, wystarczy, ze się poprzymila, a Ty puszczasz jego (niedopuszczalne!) zachowanie w niepamiec . Ba! sama go usprawiedliwiasz mówiąc"oj bo on taki nerwowy jest".
Mnóstwo ludzi jest nerwowych, ale dorosłe osoby tym różnią się od dzieci, że potrafią kontrolować swoje emocje.
Przyznam, że obserwując jak mój luby obraża i doprowadza do łez własną matkę, miałabym poważne obawy, że tak samo będzie się działo w naszym związku (gdy będziemy rodziną). W końcu nie ma dla niego żadnych świetości

gabisiula napisał:

. Taki jest gdy ma nerwy, niestety... oczywiście tłumaczyłam mu już setki razy że to jego mama, że tak nie wolno, że mnie bardzo bolą jego słowa gdy się kłócimy itp. Nic to nie pomaga! Nawet próbowałam mu grozic że go zostawię jak się nie zmieni, to on wyczuwał moment kiedy mi trochę przeszło i jakby nigdy nic starał się mnie rozbawic lub przymilał się a ja wtedy wymiękałam... sad

Przestań traktować go jak dziecko. Nazywaj rzeczy po imieniu-jeśli zachowa się jak ostatni cham:powiedz mu o tym. Nawet jeśli zacznie się tłumaczyć , ze coś go zdenerwowało-pamiętaj:TO NIE JEST WYSTARCZAJĄCY POWÓD ŻEBY OBRAŻAĆ I RANIĆ INNYCH LUDZI.
Twój chłopak powinien ponosić odpowiedzialność za to co robi, bo z tego co piszesz wygląda to tak jak w relacji rodzic-dziecko: narozrabia, naszkudzi po czym, zamiast ponieść konsekwencje swoich działań, robi kilka śmiesznych minek, cztery fikołki....i znowu jest "kochanym brzdącem".
W dorosłym życiu moze wygladać to tak:wqrzy się o za słoną zupę, zleje Cię na kwaśne jabłko, po czym wróci na drugi dzień z bombonierką.
A Ty mu wybaczysz...bo choć "taki nerwowy" to w gruncie rzeczy "dobry chopak z niego"...przecież bobbonierkę kupił...Twoją ulubioną...;/

Ostatnio edytowany przez Tosia (2010-10-19 12:48:44)

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

#3 2010-10-19 13:04:36

gabisiula
Netbabeczka

Tosia napisał:

Heh, mam wrażenie że odrobinę mu matkujesz:on jest rozwrzeszczanym dzieciakiem, które czegoś nie dostało, a Ty jego mamusią:jesteś zaniepokojona, zatroskana...i faktycznie jesteś niekonsekwentna. Bo kiedy skaończy już histeryzować, wystarczy, ze się poprzymila, a Ty puszczasz jego (niedopuszczalne!) zachowanie w niepamiec . Ba! sama go usprawiedliwiasz mówiąc"oj bo on taki nerwowy jest".
Mnóstwo ludzi jest nerwowych, ale dorosłe osoby tym różnią się od dzieci, że potrafią kontrolować swoje emocje.
Przyznam, że obserwując jak mój luby obraża i doprowadza do łez własną matkę, miałabym poważne obawy, że tak samo będzie się działo w naszym związku (gdy będziemy rodziną). W końcu nie ma dla niego żadnych świetości

gabisiula napisał:

. Taki jest gdy ma nerwy, niestety... oczywiście tłumaczyłam mu już setki razy że to jego mama, że tak nie wolno, że mnie bardzo bolą jego słowa gdy się kłócimy itp. Nic to nie pomaga! Nawet próbowałam mu grozic że go zostawię jak się nie zmieni, to on wyczuwał moment kiedy mi trochę przeszło i jakby nigdy nic starał się mnie rozbawic lub przymilał się a ja wtedy wymiękałam... sad

Przestań traktować go jak dziecko. Nazywaj rzeczy po imieniu-jeśli zachowa się jak ostatni cham:powiedz mu o tym. Nawet jeśli zacznie się tłumaczyć , ze coś go zdenerwowało-pamiętaj:TO NIE JEST WYSTARCZAJĄCY POWÓD ŻEBY OBRAŻAĆ I RANIĆ INNYCH LUDZI.
Twój chłopak powinien ponosić odpowiedzialność za to co robi, bo z tego co piszesz wygląda to tak jak w relacji rodzic-dziecko: narozrabia, naszkudzi po czym, zamiast ponieść konsekwencje swoich działań, robi kilka śmiesznych minek, cztery fikołki....i znowu jest "kochanym brzdącem".
W dorosłym życiu moze wygladać to tak:wqrzy się o za słoną zupę, zleje Cię na kwaśne jabłko, po czym wróci na drugi dzień z bombonierką.
A Ty mu wybaczysz...bo choć "taki nerwowy" to w gruncie rzeczy "dobry chopak z niego"...przecież bobbonierkę kupił...Twoją ulubioną...;/

On jest z bardzo porządnej rodziny, nigdy w tej rodzinie nie było przemocy, zresztą nigdy nie związałabym się z kimś kto pochodzi z rodziny patologicznej...

Przyznam Ci rację, jestem niekonsekwentna, dlatego proszę Was o konkretne, jasne porady co mam robic w tej sytuacji. Jak mu przetlumaczyc by się zmienił, co zrobic, czy w ogóle da się takiego człowieka zmienic??

#4 2010-10-19 13:20:48

Tosia
Szamanka

Mam prośbę : mogłabyś z grubsza przybliżyć jak wyglądają kłótnie miedzy Wami? Jak zachowuje się on i jaka jest Twoja reakcja. Czy zdarzyło się, że on Cię zwyzywał? A jeśli tak-jaka była Twoja reakcja.

Moim zdaniem powinnaś się skupić na zmienie swojego zachowania-nie jego (on zmieni sie wraz z Twoją zmianą)

jestem niekonsekwentna

A wiesz na czym konkretnie polega Twoja niekonsekwencja?
Na tym, że pozwalasz mu na takie zachowanie jak opisujesz i nie wymagasz od niego by ponosił konsekwencje swoich zachowań->

gabisiula napisał:

Słowo "przepraszam" nie może mu wprost przejsc przez usta.

Jeśli nie przeprasza, dlaczego mu wybaczasz?

Ostatnio edytowany przez Tosia (2010-10-19 13:29:28)

#5 2010-10-19 13:32:50

gabisiula
Netbabeczka

Zdarza się że w kłótni krzyczymy na siebie: ty idioto, spadaj, nie chcę cie widziec, kretyn, kretynka... Wiem, głupie to ale kiedy on tak się zachowuje ja nie jestem mu dłużna, z początku mówiłam mu że jego słowa nie robią na mnie wrażenia, próbowałam różnych metod. Kiedyś spakowałam się i chciałam jechac do domu to płakał i błagał żebym nie jechała, wtedy padało słowo "przepraszam" (często jestem u niego, np. w weekendy) to po tym zdarzeniu się hamował... no ale znów się zaczynało po jakimś czasie. w pierwszym poście troche źle napisałam, że zrobił ładną mine i mi przechodziło, było tak po mniejszych kłótniach, po większych byłam bardziej konsekwentna ale też nie na długo. Może dobrze bym zrobiła gdybym po prostu mu powiedziała żeby przemyślał sobie swoje zachowanie, wyjechała do siebie, nie odzywała bym się do niego. Aby mu pokazac że przez swoje zachowanie może mnie stracic??

#6 2010-10-19 13:34:53

gabisiula
Netbabeczka

Tosia napisał:

Mam prośbę : mogłabyś z grubsza przybliżyć jak wyglądają kłótnie miedzy Wami? Jak zachowuje się on i jaka jest Twoja reakcja. Czy zdarzyło się, że on Cię zwyzywał? A jeśli tak-jaka była Twoja reakcja.

Moim zdaniem powinnaś się skupić na zmienie swojego zachowania-nie jego (on zmieni sie wraz z Twoją zmianą)

jestem niekonsekwentna

A wiesz na czym konkretnie polega Twoja niekonsekwencja?
Na tym, że pozwalasz mu na takie zachowanie jak opisujesz i nie wymagasz od niego by ponosił konsekwencje swoich zachowań->

gabisiula napisał:

Słowo "przepraszam" nie może mu wprost przejsc przez usta.

Jeśli nie przeprasza, dlaczego mu wybaczasz?

hm masz rację, nie powinnam mu wybaczac tak łatwo.

#7 2010-10-19 13:45:07

atinasarz
Przyjaciółka Forum

Tak sobie myślę, że po pierwsze TY go niezmienisz, to ON musi sam dojść do tego że musi przestać. Podrugie nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego że jest to agresja, którą na razie jeszcze skrywa, pozatym nie jesteś z nim 24 godz. na dobę przez wszystkie dni w roku i w różnych życiowych czasem bardzo nerwowych sytuacjach. Nie wiem czy chcesz bać się całe życie że rzuci talerzem bo "zupa będzie zasłona", albo wreszcie cię uderzy - typ człowieka "furiata" ma to do siebie że teraz jest wszystko dobrze i nagle niewiadomo co powoduje że wybucha agresją często niewspółmierną do zaistniałej sytuacji - a po wszystkim wie że żle  zrobił i przeprasza, błaga i obiecuje - ale ile krzywdy robi wybuchem tego nie da się cofnąć.
Może się mylę, ale piszesz jesteś spokojna - uwierz do czasu potem albo poddasz się i on będzie po tobie "jeździł" albo udzieli ci się jego agresja i wojna gotowa.
Nie wiem co ci radzić bo tego typu zachowanie tkwi w psychice i taka osoba musi nad sobą pracować - bo nikt tego za nią nie zrobi.

Ostatnio edytowany przez atinasarz (2010-10-19 13:46:50)

#8 2010-10-19 13:59:14

gabisiula
Netbabeczka

atinasarz napisał:

Tak sobie myślę, że po pierwsze TY go niezmienisz, to ON musi sam dojść do tego że musi przestać. Podrugie nie wiem czy sobie zdajeszsprawę z tego że jest to agresja, którą na razie jeszcze skrywa, pozatym nie jesteś z nim 24 godz. na dobę przez wszystkie dni w roku i w różnych życiowych czasem bardzo nerwowych sytuacjach. Nie wiem czy chcesz bać się całe życie że rzuci talerzem bo "zupa będzie zasłona", albo wreszcie cię uderzy - typ człowieka "furiata" ma to do siebie że teraz jest wszystko dobrze i nagle niewiadomo co powoduje że wybucha agresją często niewspółmierną do zaistniałej sytuacji - a po wszystkim wie że żle  zrobił i przeprasza, błaga i obiecuje - ale ile krzywdy robi wybuchem tego nie da się cofnąć.
Może się mylę, ale piszesz jesteś spokojna - uwierz do czasu potem albo poddasz się i on będzie po tobie "jeździł" albo udzieli ci się jego agresja i wijna gotowa.
Nie wiem co ci radzić bo tego typu zachowanie tkwi w psychice i taka osoba musi nad sobą pracować - bo nikt tego za nią nie zrobi.

Napisałabym że jestem pewna że nigdy mnie nie uderzy ale właściwie zaraz ktoś z was napisze że skąd mam to wiedziec??
no i trochę w tym racji bo nigdy niewiadomo co człowiekowi strzeli do głowy. Jestem z nim praktycznie całyczas, w weekendy, czasem w tygodniu i przez całe wakacje. Potrafimy życ ze sobą, wiem jakie ma wady, że nie potrafi gotowac czy że rzuca w łazience swoje brudne ubrania;) no i ta największa, te nerwy. Ale wiele razy z nim o tym rozmawiałam, dałam mu jasno do zrozumienia że jeżeli kiedykolwiek podniesie na mnie ręke, lub chocby mnie popchnie, szturchnie, no nie wiem to od niego odejde i w tym przypadku będe konsekwentna! Bo moja przyjaciółka męczy się do tej pory w związku z facetem który ją bije, maja dziecko i trudno jej odejsc bo została by bez niczego. Ja nie chciałabym tak życ, gdyby cokolwiek mi zrobił nie miałabym już do niego szacunku i z bólem serca ale bym odeszła. Co jak co ale bicie kobiety, ogólnie bicie to już najgorsze co może byc. Dlatego kształcę się, kiedyś znajdę pracę i nie będe od nikogo zależna.

Niedawno zaczął pracę, wyjeżdza o 5 rano a wraca o 19, czasem o 22, mam nadzieje że teraz zrozumie że życie to nie bajka.. zresztą zmienił się trochę, zrobił się poważniejszy, docenił że aby miec pieniądze trzeba ciężko na to zaparcowac, bardziej za mną tęskni, nie kłócimy się teraz właściwie wcale... chciałabym aby tak zostało, aby taki już został, może to go zmieni??

#9 2010-10-19 14:08:29

atinasarz
Przyjaciółka Forum

gabisiula - mam nadzieję, że faktycznie się zmienił, przemyślał i obyś miała rację. Ja nie należę do pesymistek - ale życie pokazało mi i pokazuje zachowania ludzi takie że nie chce się być czlowiekiem. A czytając historie kobiet w związkach gdzie jest agresja często myślę "czy one naprawdę nie wiedziały za kogo wychodzą?) I może dlatego takie moje czarno-widztwo. Ale jak mówią czasem lepiej dmuchać na zimne.
Trzymam kciuki - może faktycznie będzie dobrze.

#10 2010-10-19 14:28:15

gabisiula
Netbabeczka

też myślę że lepiej dmuchac na zimne i także mam przykład mojej kumpeli, ale ona w przeciwieństwie do mnie nie ma wykształcenia, ma dziecko i jest w jakims stopniu uzależniona od faceta... ja tak nie chciałabym życ. Może jeszcze raz spróbuje z moim chłopakiem porozmawiac?? tak na spokojnie, wytłumaczyc mu że takie jego zachowanie jest totalnie nie wporządku? też mam nadzieje że teraz już mu przejdzie, nie będzie miał nawet siły aby się wściekac po tylu godzinach;)

nie napisałam wam jeszcze jednego. Może rzeczywiście mu trochę matkuje ale zobaczcie, jest taka sytuacja:
kłóci się ze swoją mamą, zaczyna się złoscic, krzyczec a jego matka go uspokaja, synku synku już, i leci i robi to co akurat synek teraz sobie umyślił... czy nie myślicie że to też trochę wina jego mamy?? skoro całe życie tak się dawała i robiła to co synek chciał to teraz tak się zachowuje jakby był niezrównoważony??

#11 2010-10-19 15:40:34

Tosia
Szamanka

gabisiula napisał:

nie napisałam wam jeszcze jednego. Może rzeczywiście mu trochę matkuje ale zobaczcie, jest taka sytuacja:
kłóci się ze swoją mamą, zaczyna się złoscic, krzyczec a jego matka go uspokaja, synku synku już, i leci i robi to co akurat synek teraz sobie umyślił... czy nie myślicie że to też trochę wina jego mamy?? skoro całe życie tak się dawała i robiła to co synek chciał to teraz tak się zachowuje jakby był niezrównoważony??

Nie chciałam wchodzić zbyt głeboko w relacje rodzinne-bo dość szybko zareagowałaś piszac, ze to "porządna rodzina".
Może i porządna ale coś jest nie tak skoro chłopak pozwala sobie na taka ekspresję trudnych uczuć (walnie w klawiaturę, kopanie, bluzgi) i w ten sposób traktuje swoją matkę.
I być może (a właściwie: z pewnością) ona mu na to pozwalała (a gdzie był ojciec?), tyle, że nie ma co teraz szukać winowajcy-bo Twój facet jest już dorosły i nie matka/ojciec odpowiadają za jego zachowanie, ale on sam.
Jeśli jednak szukasz podobieństw-zachowujesz się podobnie jak mama-pozwalasz mu na to, nie wymagasz odpowiedzialności za swoje zachowanie...nie bez powodu jest właśnie z Tobą....
Przeczytaj raz jeszcze co napisałaś:

wali z całej siły w klawiature czy kopie w krzesło lub wrzeszczy i wyzywa wszystko i wszystkich dookoła

tak zachowuje się dorosły mężczyzna czy rozkapryszone dziecko?

#12 2010-10-19 16:57:48

gabisiula
Netbabeczka

Tosia masz rację, tak zachowuje się rozkapryszone dziecko a nie dorosły facet ale ja w przeciwieństwie do jego matki nie akceptuje takiego zachowania. To dobra rodzina, (chodził mi że porządna bo nie jakaś patologiczna, rodzice ciężko pracują, mają piękny dom itp. ale przecież w kazdej rodzinie są jakieś kłopoty) ale jego matka nie potrafi zrozumiec ze jakby postawiła sprawę jasno to było by wszystkim lepiej. Pytasz gdzie ojciec... a właśnie kłopot w tym że matka syna zawsze przed ojcem broni lub ukrywa jego zachowanie. i tego nie mogę zrozumiec! i nie nie, ja nie jestem taka jak jego mama, nie akceptuje jego zachowania. Ostatnio była jakaś kłótnia o coś, to mama podskakiwała przy nim jak jakaś nie wiem, latała koło synusia, wkurzyło mnie to i powiedziałam przy nim jego mamie: dlaczego pani się mu tłumaczy? z jakiej racji, czy pani zrobiła coś złego?? a niech sobie zrobi sam, niech się wreszcie nauczy! no normalnie myślałam że mnie rozerwie! tak, jest wina jego ale uważam że matka od zawsze na to pozwalała i takie są tego efekty.

#13 2010-10-20 12:14:03

atinasarz
Przyjaciółka Forum

gabisiula - po ostatnim Twoim wpisie nasunęła mi się jeszcze jedna myśl godna przemyślenia - skoro jego mama chroni go jak kwoka nawet w tym wieku to gwarantuję ci że zawsze będzie wkładać swoje 2 grosze w wasz związek, małżeństwo - a poza tym jak jemu coś nie spasuje to zawsze schroni się u mamusi - uważaj bo tak czasem się zdarza. I potem dziewczyny skarżą się na wregne teściowe.
Dość niepokojąca mieszanka ten twój facet - agresywny, egoistyczny mamin synuś - któery nie szanując własnej matki nigdy nie będzie szanował innych kobiet.

#14 2010-10-20 13:58:03

Rubinka
Na razie czysta sympatia

Gabisiula- na twoim miejscu dobrze bym się zastanowiła. Jak wyżej było już napisane, jeżeli mężczyzna nie szanuje matki, to co dopiero z własną żoną. I ta nerwowość. Chyba za bardzo mamusia mu pobłażała, skoro ma taki charakterek, rozpuszczony ignorant i tyle. Jeżeli by mu zależało na Tobie to wręcz chciałby się zmienić, i rozmowa by z Tobą także była inna. Tacy to także potrafią zdradzać, potrafią strzępić język i doprowadzić swoją dziewczynę do szaleństwa, i nie szanują nie swoje rzeczy. Więc powinnaś sobie szukać odpowiedniego mężczyzny, który będzie Ciebie szanował i będzie potrafił z Tobą rozmawiać jak normalny człowiek.

Modlić się, to nie znaczy wiele mówić, ale wiele kochać. św. Tereska

#15 2010-10-20 14:23:46

Kika kominiarska
Przyjaciółka Forum

Z doswiadczenia wiem , ze nia ma co zmieniac.  On sie nie da zmienic ,bo to jest jego natura , Charakter ma zwyczjnie bardzo bardzo trudny i skomplikowany. Nie zmienisz charakteru to tak jakbys kazala  nurtowi plynac inaczej. Nie da sie. Cechy negatywne twojego faceta  beda mu towarzyszyc zawsze i uwidocznia sie  w sytuacjach skomplikowanych i trudnych. Bedziesz miala trudne i niezykle skomplikowane zycie. Powiem ci, ze NAJWIEKSZA MILOSC tu NIE POMOZE. Ja w swoim zyciu juz to PRZERABIALAM.Nie poradzilam sobie z zadna zmiana a woj wybrany swiata bozego nie widzial i dalej nie widzi. Ale niestety to wcale nie pomaga w zmianie charakteru. On uparcie robi swoje.Agresja ,upor  zwyczajnie obrazanie to jego wizytowka.A potrafi byc tez mily i wspanialy .Ale niestety tylko na POKAZ na zewnatrz. To sa moje sprawdzone i przezyte cechy ohydnego charakteru. Jak masz sile to uciekaj i zostaw te znajomosc za soba dla wlasnego dobra.Pamieta, ze cechy negatywne poglebiaja sie wraz z wiekiem. Potem moze pozostac ci tylko udreka i wspomnienie o tym czemu moglas zapobiec a nie zrobilas zupelnie NIC

#16 2011-02-19 00:41:26

paulina20
Przyjaciółka Forum

O, ja bym od niego uciekala, bo mialam takiego ojca. Ewentualnie, jakby mi bardzo zalezalo, probowala OSTRO wychowywac (poprzez wyciaganie konsenwencji za kazdym razem, kiedy gosc straci nad soba panowanie).
Nikomu nie polecam wiazania sie z tego typu ludzmi, charakter da sie zmienic tylko do pewnego stopnia. I trzeba chciec.

Screw gravity.

#17 2011-02-19 02:14:35

Aaricia
Woman In Red

Wg mnie już jesteś stracona dla świata. Należysz do grupy kobiet kochających za bardzo. A jesli jeszcze z całą pewnością Cie do nich zaliczyć nie można, to w najbliższym czasie tam się znajdziesz.

Twój facet to toksyczny, patologiczny typ. A Ty temu zaprzeczasz. Sama przed sobą go usprawiedliwiasz. Jak już wiele razy tu padlo - matkujesz mu. Klasyczny przykład patologii.

A oto jak sama sobie zaprzeczasz:
Piszesz, że w jego domu nie ma agresji i przemocy. Jest! W stosunku do wlasnej matki stosuje przemoc psychiczną. Równie niszczącą, jak fizyczna.
Piszesz, że Ty jesteś inna niż jego matka, bo nie akceptujesz jego zachowania. Ale przecież akceptujesz! Małymi kroczkami on testuje, że na wszystko może sobie pozwolić, bo Ty i tak wybaczysz. On już wie, że co by nie zrobił Ty się obrazisz na krócej lub dlużej, ale za jakiś czas znowu wszystko będzie ok.
Piszesz, że natychmiast odejdziesz, jak tylko Cię uderzy. Nie odejdziesz. Już pozwoliłaś, żeby Cię wyzywał, żeby pokazywał swoje furiackie usposobienie. Na to już ma przyzwolenie. Nie uderzy Cię od razu. Najpierw zrobi to delikatniej - przytrzyma agresywnie za rękę, potem popchnie, w końcu Ci przyłoży. Przyzwyczaisz się do stopniowo narastającej agresji, więc jak Cię uderzy to nie będzie takim szokiem jak gdyby to zrobił teraz. Wtedy padnie słowo przepraszam, a poniewaź on je tak rzadko mówi - wybaczysz.

Owszem, jego zachowanie zapewne jest wynikiem wychowania. Ale skoro tak został wychowany to Ty juz go nie wychowasz. Za duży jest na wychowywanie. Ty możesz tylko przyjąć rolę Matki Teresy, poświęcić się w imię wyższych celów i tkwić u boku wariata, bo co on biedny zrobi jak go zostawisz...

#18 2011-02-19 11:00:05

słaba kobietka
Netbabeczka

to jest człowiek dorosły,a nie dziecko,które można ukształtować/on już jest ukształtowany...
wysyła Ci dziewczyno sygnały,których nie chcesz przyjąć do świadomości...
jego zachowanie jest spowodowane błędami wychowawczymi zapewne,lecz czasu nie cofniesz...
dla niego to norma i tak pozostanie,jeśli nie do zaakceptowania przez Ciebie-pomyśl...
związek z niewymagającą matką zawsze będzie dla niego łatwiejszy,niż z Tobą...

żyjąc z nim popadniesz w nerwicę,lęk...

#19 2013-08-19 15:21:18

ewas02
Niewinne początki

gabisiula, jak rozwiązał się Twój problem?

bardzo to dla mnie ważne, bo jestem w podobnej sytuacji
kocham go bardzo, ale boję się przyszłości z nim, bo jest wybuchowy, uparty

#20 2013-08-19 16:38:09

malina.m
Netbabeczka

Facet stosuje przemoc.Piszesz ,ze wam sie uklada? No chyba raczej nie.Jak moze byc fajnie w zwiazku,jak ukochany na Ciebie wrzeszczy,jest agresywny ? Piszesz ,ze pochodzi z normalnej rodziny,ze jakby pochodzil z innej to bys sie nie zwiazala....Jezeli zalozysz z nim rodzine to Twoja bedzie patologiczna(przemoc) A to ,ze rodzice maja dom to nic nie znaczy.Samo to ,ze matka placze po katach i nie umie postawic granicy wlasnemu synowi jest zastanawiajace.Tragedie odbywaja sie w czterech scianach i przemoc twojego faceta nie wziela sie z sufitu.Poczytaj o przemocy i zastanow sie dlaczego sama tkwisz w takim zwiazku ,pozwalajac traktowac i  zachowywac sie tak swojemu mezczyznie.

#21 2013-08-19 17:06:49

Vian
Redaktor Działu Psychologia

Kochani, zwracam tylko Waszą uwagę, że pierwszy post jest sprzed 3 lat, a ewas02 w sumie nic nie napisała o swoim problemie.

#22 2013-08-19 17:25:57

malina.m
Netbabeczka

smile

#23 2013-08-19 17:30:42

Sundari
Dobry Duszek Forum

Wiem, post został już dość dawno napisany, ale chcę zwrócić uwagę na to, że wiele dziewczyn ma problem z facetami ok. 4 roku bycia z nim tongue Ten 4 rok związku to chyba jakaś data graniczna. Ciekawa rzecz tongue

"Im wyżej wzlatujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie potrafią latać"

#24 2013-08-19 18:41:51

kalina88
Dobry Duszek Forum

atinasarz napisał:

gabisiula -któery nie szanując własnej matki nigdy nie będzie szanował innych kobiet.

Dobrze napisalas, kiedys gdzies ktos napisal - chcesz wiedziec czy facet szanuje kobiety i jak bedzie sie w stosunku do Ciebie zacowywal ? - popatrz jak traktuje swoja matke...

Uwazam, ze zachowania, zreszta nic do uwazania nie ma, wzorce wynosi sie z dziecinstwa.. jesli krzyczy na mame teraz, znaczy, ze tak zawsze na nia krzyczal, a ona nic sobie z tego nie robila, pozwalala na takie zachowania i stad jest co jest teraz...
Czowieka sie nie zmieni, poki on sam nie zechce sie zmienic, a poki zycie nie da mu kopa z powodu jego agresywnego zachowania, do tego chyba nie dojdzie..

A czy on przypadkiem nie byl jedynakiem lub najmlodszym???

Dodam, ze nie wyobrazam sobie w zlosci na kochana osobe mowic "Ty idioto czy kretynie/kretynko" Tutaj zero szacunku, tak sie dzieci wyzywaja jak maja po 10 lat, gdy im sie cos nie spodoba, a nie dorosli ludzie ktorzy planuja z soba zycie...

A to, ze on ma prace teraz od 5tej do 19stej.. i co tak naprawde z tego.. to nie zonacza ze lepiej jesli, to tylko oznacza, ze on nie m czasu na takie zachowania, bo go cale dnie w domu nie ma, a co sie stanie, gdy znow bedzie wiecej w domu niz poza nim???

Zaproponuj mu sport, klawiatura nie jest czy krzeszlo niczemu winna... a sport to dobre rozwiazanie na rozladowanie tych negatywnych buzujacych wewnatrz emocjii

#25 2013-08-19 18:43:11

kalina88
Dobry Duszek Forum

Sundari napisał:

Wiem, post został już dość dawno napisany, ale chcę zwrócić uwagę na to, że wiele dziewczyn ma problem z facetami ok. 4 roku bycia z nim tongue Ten 4 rok związku to chyba jakaś data graniczna. Ciekawa rzecz tongue

a faktycznie dawno, dopiero zwrocilam uwage wink
az sama jestem ciekawa jak sie ta sytuacja potoczyla..

ale wiesz co mi sie wydaje... ze to nie chodzi moze o ten czwarty rok, ze sa problemy, tylko o to, ze jest to rok, w ktorym ludzie widza swoje wady najczysciej smile

#26 2013-09-08 14:10:16

ewas02
Niewinne początki

To prawda - nie opisałam swojej sytuacji, za co przepraszam smile
Mam podobną sytuację, jednak nie identyczną.
Otóż mój chłopak swoją mame traktuje normalnie. Kwestią jest sytuacja z jego ojcem. Latami pracował za granicą i przyjeżdżał tylko na kilka tygodni w ciągu roku. Od ponad 1,5 roku wrócił już na stałe. Tylko że... po tylu latach jego rodzice chyba już nie umieją razem żyć. W ogóle się do siebie nie odzywają, a jak już to on krzyczy na żone, o byle co dosłownie. Ma pretensje o wszystko. No i ciche dni... Kobieta momentami wręcz przechodzi załamania nerwowe.
Moją obawą jest teraz przyszłość z kimś kto się wychowuje w takim domu. Co prawda mój chłopak widzi zachowanie ojca, nie toleruje go, nie odzywa się do niego i jak mówi, stara się z nim nie przebywać w jednym pomieszczeniu. Ale sam czasami ma napady złości, potrafi 'strzelić focha' o byle co. I bywają momenty kiedy będąc z nim jestem niespokojna bo boję się że zaraz się obrazi, albo wkurzy i krzyknie na mnie. A kiedy coś mu powiem niemiłego (ale jakąs głupotę dosłownie, którą ja bym olała) potrafi przez pół tygodnia się do mnie nie odzywać... dopiero jak sama zadzwonię. Trudny charakter...
Czy on nie będzie taki jak ojciec?

#27 2013-09-11 12:02:47

mola633
Słodka Czarodziejka

Macie rację jeśli ktoś nie ma szacunku i wyzywa własną MATKĘ nigdy nie uszanuje żadnej kobiety !!!

Stopka forum