
Gatunek: Akcja/Science-Fiction/Thriller
Opis dystrybutora
Cris Johnson (Nicolas Cage) urodził się z niezwykłą umiejętnością widzenia przyszłości. Szybko okazało się jednak, że ten "dar" będzie dla niego przekleństwem. Zamknięty w sobie i zastraszony badaniami, które przeszedł w dzieciństwie z powodu swych zdolności, żyje pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas obstawiając drobne zakłady hazardowe. Kiedy grupa terrorystów grozi zdetonowaniem nuklearnego ładunku w Los Angeles, rząd przypomina sobie o istnieniu Johnsona i wysyła agentkę FBI (Julianne Moore) by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy.
Moja recenzja
Zaczęło się ciekawie, ale później było już tylko gorzej. Słaba gra aktorów, niestety także Nicolasa Cage'a, którego cenię i liczyłam na dobrą rolę. Na plus mogę zaliczyć efekty specjalne.
Zauważam brak konsekwencji-jeśli bohater przewiduje najbliższe dwie minuty, to czemu jest to później zmieniane? Psuje to dalszą część filmu.
Pomysł na film dobry, ale wykonanie nie do końca.