jak założyć sklep internetowy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 111 ]

1

Temat: jak założyć sklep internetowy?

Witam,
czy może któraś (ktoś) z Was prowadzi sklep internetowy albo posiada wiedzę w tym temacie ?
Chcę zacząć pracować na własny rachunek bo to bezrobocie mnie zaczyna przerażać.
Mam pomysł na sklep internetowy i coraz większą wiarę, że powinnam się tym zająć zawodow.

Mam kilka pytań:

1. Jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, chodzi mi głównie o kwestie internetową tz. założenie strony, pozycjonowanie, domena?

2. Do kogo się zwrócić o założenie strony, może zlecić przez internet, znacie jakieś godne polecenia osoby, firmy? (osobiście nie znam nikogo w tym fachu)

3. W jaki sposób można promować sklep, jakie są Wasze sposoby? wiadomo reklama dzwignią handlu:)

4. Jak długo działacie na tym rynku?

5. Plusy i mninusy takiego sklepu widziane z Waszej perspektywy.

Proszę o Wasze sugestie i opinie z góry dziękuję smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak założyć sklep internetowy?

Witaj ,wiesz własnie chce odstapić komus tego typu biznes ,cięzko zachorowałam i nie daje rady prowadzić działalnosci .Myslalam nawet ,zeby zatrudnic kogos do prowadzenia sklepu ,ale to nie jest wcale latwe .Jesli jeszcze nie założyłas sklepu ,wejdź  na allegro ,w oferty hurtowe ,kategoria  odzież ,albo wpisz tam po prostu  "sklep internetowy",jest tam moja oferta .Jesli byłabys zainteresowana ,możemy troche ponegocjowac cenę ,poza tym zależy mi na tym ,aby nowy własciciel dobrze prowadził sklep ,który jest jak moje dziecko ,włożyłam w niego dużo pracy i kasy .Pozdrawiam ciepło ! Ania200036

3

Też jestem zainteresowana tym tematem big_smile

może ktoś jednak skusi sie na odpowiedź??

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"
Reklama

4

Witam,

osobiście nie polecam kupowania gotowych rozwiązań dla sklepów internetowych, tzw. tanich produktów internetowych, chociaż to tak naprawdę zawsze zależy od tego, jaki będzie asortyment sklepu (rodzaj produktów oraz ich ilość) , jakie moduły w sklepie będziesz chciała mieć (czyli między innymi czy będzie forum na witrynie, czy klienci będą mogli kierować do Ciebie pytania przez specjalnie do tego stworzone formularze, itp. ,możliwości naprawdę wiele).
Najlepiej (ale to już zależy od Twoich funduszy) zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się e-commerce (której projekty wcześniejsze widziałaś i Ci się podobają) i określić swoje potrzeby, wtedy taka firma wyceni Twój projekt (zawsze możesz wysłać zapytanie do kilku, ale unikaj firm "kogucik" albo takich, które nie pokazują swoich projektów, na stronie firmy zawsze powinny znajdować się portfolio).. koszt około 2-3 tys. ,naprawdę zależy (za sklep, wraz z projektem graficznym)

domena i hosting- domena zależy czy darmowa (są takie opcje, ale nie polecam, za domenę płacisz około 100 zł rocznie, zawsze na cały rok z góry, więc kwota nie jest zabójcza), a hosting zależy gdzie i u kogo i zależy jakie będą potrzeby sklepu-czyli między innymi od tego, jakie będzie jego obłożenie ze strony produktów oraz Twoich klientów , ile osób odwiedzi sklep dziennie, itp.

pozycjonowanie - raczej niezbędne- zależy od słów kluczowych, czy są to frazy popularne, na które pozycjonuje się dużo ludzi, jak np. 'strony internetowe' , czy 'modne torebki', czy też mniej "wzięte". Pozycjonowanie wycenia też zawsze firma, od około 100 zł miesięcznie za frazę (pozycjonujesz się zazwyczaj na kilka fraz, jak np masz sklep z biżuterią możesz pozycjonować się na 'modne kolczyki', 'bransoletki', itp.) ale płacisz firmie za efekty, czyli jeżeli w danym miesiącu na konkretną frazę utrzymywałaś się na pierwszej stronie np w googlach to płacisz, jeśli Cię tam nie "wepchnęli" to nie płacisz.

fajną opcją jest też kampania w google adwords, i oczywiście integracja ze społecznościówkami (Facebook)
jeśli potrzebujesz informacji pisz na priv, jakieś konkretne firmy , czy dokładniejsze ceny
pozdrawiam, gosia

Na początek zacznij od Allegro. Zobaczysz o co w tym chodzi... Tam kwestie promocji masz z głowy.

Jest to praca fizyczno-umysłowa.

Nie wchodź w wojny cenowe - to najważniejsze.

Sklep własny jest bardziej skomplikowany...

Reklama

6

Poprzednicy mają trochę racji, ale nie do końca. Najlepiej zrób tak, jak ja. Wybierz firmę, w której wszystkiego się możesz dowiedzieć, ja mogę Ci podpowiedzieć z własnego doświadczenia, załatwiłam wszystko kompleksowo i oprogramowanie i hosting i porady w firmie sprzedającej wprawdzie gotowe sklepy, czego moi przedmówcy nie polecali, ale według mnie jest najlepszym właśnie rozwiązaniem, przynajmniej tak jak ja trafiłam - wszystko krok po kroku załatwili za bardzo rozsądną kwotę a samo oprogramowanie sklepu Zencart Professional to naprawdę rewelacja! O wszystkim możesz sobie poczytać na ich stronie: "zencart com pl" - ja byłam miło zaskoczona (przynajmniej porównując do prefesjonalizmu innych firm oferujących sklepy!). A za dobrą radę możesz odwiedzić mój sklep na "sklep neonail pl" - może znajdziesz coś ciekawego dla siebie?

spam
Moderatorka-apoteoza

8

To zależy na jakim poziomie zaawansowania ma działać sklep. Im wyższy, tym lepiej zdecydować się na platformę sklepową. W takim zestawieniu najkorzystniej wypada platforma z przystępnym panelem administracyjnym click shop od home. Wydaje mi się, że osoby wchodzą do e-biznesu powinny przestawić się na obsługę takiej platformy.

9

też zaczęłabym od allegro moja siostra tak zrobiła i okazało się, że to co chciała sprzedawać nie było opłacalne dzięki temu nie straciłą dużo kasy

10

Co do sklepu internetowego wstrzymalambym sie z tą decyzją poniewaz inwestycja jest duża.  Internet jest załadowany informacjami i cieżko wybić sie z wypromowaniem własnego sklepu internetowego lub produktu. Można spr na allegro na początek bo jak założysz firmę ZUS bedziesz musila płacić nawet jeśli nic nie zarobisz. Przy sprzedaży online jest bardzo dużo pracy : zakup towaru, zrobienie zdjec , opis lub wymiary , sprawdzenie płatności, pakowanie i wysylka, czasami dochodza reklamacje lub zwrot towaru.

Interesuje Ciebie dodatkowy dochód??

11

rozwielitka napisał/a:

To zależy na jakim poziomie zaawansowania ma działać sklep. Im wyższy, tym lepiej zdecydować się na platformę sklepową. W takim zestawieniu najkorzystniej wypada platforma z przystępnym panelem administracyjnym click shop od home. Wydaje mi się, że osoby wchodzą do e-biznesu powinny przestawić się na obsługę takiej platformy.

zgoda, zwłaszcza jak decydujesz się na określony hosting. Idąc tym tropem, jak wybierasz home to logiczne jest, że w pierwszej kolejności rozważasz ich platformę sklepową. Co do Click Shop to generalnie szkopuł tkwi w tym, że oprócz standardowych opcji platformy zyskujesz jeszcze pakiety biznesowe wedle uznania i to całkiem korzystne, jak zależy Ci żeby efektywnie rozbujać biznes.

12

jak dla mnie, na moje laickie oko to całkiem dobry produkt. Lubie kiedy wszystko jest jasne i zrobione na miare jakby. Mam hosting w home, wiec chyba sie zdecyduje na click shop. Jesli ktoś ma to niech coś powie.

13 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-08-29 16:06:01)

monikab napisał/a:

jak dla mnie, na moje laickie oko to całkiem dobry produkt. Lubie kiedy wszystko jest jasne i zrobione na miare jakby. Mam hosting w home, wiec chyba sie zdecyduje na click shop. Jesli ktoś ma to niech coś powie.

Wiem,  że dla laików to bardzo dobre roziwązanie, bo są też jakieś biznesowe narzędzia. Coś mi się obiło,  że  jakiś czas testuje się za darmo. Ogólnie to można Click Shop poczytać w artykułach, tam jest dość dobrze opisane spam

14 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-23 13:51:27)

spam

15

1. Koszty otwarcia sklepu: domena - najtaniej będzie jak weźmie się .pl na 2 lata, teraz mają takie promocje, w uti.pl widziałam od 47zł. Do tego hosting. Ceny porównywalne. Do tego certyfikat ssl z ubezpieczeniem na 10tys USD. Najtaniej widziałam w uti.pl bo od 35zł.

2. Zleceniobiorcy szukaj na spam Zgłosi się sporo chętnych i wybierzesz kogo i za ile chcesz.

3. Spróbuj z google adwords, marketingiem szeptanym, facebook adwords - wyjdzie najtaniej

4. i 5. Działam od 2 lat. Plusy to dobre pieniądze. Na początku jest ciężko bo zus trzeba płacić a zanim się klienci znajdą mija trochę czasu. Dobrze jest, jak masz sklep taki fizyczny, bo wtedy niewiele ryzykujesz. Ale spróbować warto, szczególnie jak się jest zdeterminowaną.

16

No dobra co do opcji startu, czyli w tym wypadku platformy jak najbardziej się zgadzam. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jakie dodatkowe opcje promocji zastosować, tu też padło pytanie. Wydaje mi się, że jaką formą są programy partnerskie, jak zaczynasz o wyboru hostingu, potem opcji platformy, to warto zastanowić się na określony PP w pakiecie, tak wychodzi najtaniej i najkorzystniej...

17

not o akurat w home z promocją jest fajnie, bo daja ci jakieś narzędzia do ręki - masz darmowe kupony na ad wordsy w googlach i Facebook ads smile

18

W mojej opinii lepiej jest jednak zainwestować w profesjonalną firmę, wtedy odpadają nam problemy związane z projektowaniem grafiki i hostingiem. Dodatkowo możemy znaleźć firmę która oferuje sklepy zintegrowane z allegro i porównywarkami cenowymi, a to już jakiś plus i sposób na zwabienie klientów smile

19

spam

20

Jeśli kupujesz coś w jakimś sklepie internetowym to spróbuj się skontaktować z ludźmi prowadzącymi ten sklep z zapytaniem jak oni zaczynali, może mogli by Ci polecić jakąś dobrą firmę smile

21

spam

22

Poszukaj w internecie, jest sporo firm które pomogą Ci stworzyć sklep dopasowany do Twoich potrzeb, może któraś z firm oferujących tego typu usługi miała by możliwość darmowego przetestowania oprogramowania

23

Należy pamiętać, że sklep internetowy pochłania bardzo dużo pracy, dlatego trudno tutaj mówić, że dzięki niemu będziemy mieli więcej czasu wolnego.

24

Czy ja wiem? Gdy prowadzimy sklep internetowy nie mamy z góry narzuconych godzin pracy czyli nie siedzimy w biurze od 8 do 16 tylko możemy sobie w każdej chwili wyskoczyć pozałatwiać sprawy. A dodatkowo możesz zatrudnić pracownika, jedna osoba do obsługi sklepu powinna starczyć.

25

jesli ktos lubi internet tak jak ja np to praca w takim sklepie to przyjemnosc. A teraz jak zabrac sie za otwarcie?
no coz, nalezy wybrac dobry hosting, domene i szablon dla sklepu, tu polecam firmę spam która się w biznesie internetowym specjalizuje. Poza tym nalezy dobrze wypromowac: pozycjonowanie, fora, blogi, artykuly, fanpage FB - tym moze zajac sie kolejna firma zajmujaca sie ereklamą. Poza tym nalezy codzinnie dogladac sklepu, odpowiadac na pytania itp wink

26

Jak już lecą oferty to ja polecę msite.pl mój brat miał tam sklep, który niestety już nie istnieje (upadł przez głupotę brata tongue) a jeśli chodzi o reklamę to można się tym zająć samemu, np. dodając strony do katalogów stron, płatnych i bezpłatnych, prócz tego to co zostało wcześniej napisane, facebook, fora internetowe itp.

27 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-11-10 15:58:07)

spam

28

no niby można się zająć reklamą samemu,ale po co się dodatkowo męczyć?? Jak można komuś zlecić? Poza tym nie można zapominać o tym, że mimo iż różnego rodzaju promocja mimo, że wydaje się niezbyt trudna wymaga jednak pewnych umiejętności. Żeby wiedzieć, jak dobrze prowadzić kampanie. Ostatnio coraz bardziej popularne staje się prowadzenie kampanii w Internecie, wiecie Facebook, blogi nawet i artykuły na różnych portalach. Kampanie z tego co kojarzę wcale nie są jakoś specjalnie kosztowne, a same przyznacie, że za pomocą netu można dotrzeć do sporej grupy osób. Wydaje się, że prowadzenie profilu na facebooku jest bardzo proste, z takiego założenia wyszedł mój znajomy, ale już na samym wstępie napotkał na jakiś tam trudności, poza tym internet i wszystko bardzo szybo się zmienia, dlatego lepiej jest jak się chce wypromować firmę zlecić to profesjonalistom, a najlepiej ludziom takim jacy pracują w Advanced Art, z pasją, zakochanych w tym co robią. Wiem, że jak się zaczyna prowadzić własny biznes to każdy chce oszczędzać i nie wydawać pieniędzy na m.in. reklamę, ale myślę, że inwestowanie w promocję, może się z czasem opłacić, bo jaki jest sens prowadzenia firmy, sklepu, o którym nikt nie wie??

29

Sklep internetowy to jest bardzo dobre rozwiązanie na pogodzenie pracy i domu smile
Na początku wiadomo - łatwo nie jest,jak w każdym biznesie,ale z czasem się dobrze wypromujesz zaczynasz zarabiać.
Podstawą jest dobrze trafiony pomysł,hosting,domena i reklama. Nie łatwo jest wybrać,bo konkurencja na rynku duża.
Moja siostra korzysta z usług spam i ma wszystko w jednym miejscu.
Kiedy już rozkręcisz się trochę,możesz do pomocy zatrudnić pracownika - jedna osoba wystarczy.
Wszystko trzeba jednak rozawżnie przemyśleć i zaplanować,bo dla laika nie jest to takie łatwe.

30 Ostatnio edytowany przez Kimi1992 (2012-04-10 20:17:36)

Jak sklep internetowy to najlepsze jest bezpłatne oprogramowanie Prestashop. Ma mnóstwo opcji, dzięki którym można ustawić dokładnie pod własne wymagania. W sklepie z odzieżą przydają się atrybuty - ustawiam nimi rozmiary ciuchów od M do XXL smile

31

Przeczytaj spam znajdziesz tam wiele przydatnych informacji o twożeniu sklepów internetowych. Są tam poruszone różne zagadnienia min. Skąd wziąć oprogramowanie sklepu internetowego? Jak wybrać najlepszą ?siedzibę? sklepu, czyli hosting i adres internetowy? Poznasz nowoczesne zasady promocji sklepu w internecie. Jak założyć działalność gospodarczą? Jak poradzić sobie z urzędem skarbowym?  W jaki sposób pozycjonować swoj sklep w wyszukiwarkach internetowych?
Zachęcam też do odwiedzenia strony spammożna tam wiele ciekawych poradników.

Domene możesz kupic np. spam znajdziesz tam też cennik usług. Nazwa domeny powinna być łatwa do zapamiętania, nie powinna być zbyt długa i powinna się kojażyć klientom z twoją firmą. W nazwie unikaj słów które ciężko się piszą i sa trudne do zapamiętania. Należy pamiętać, że adres URL wpływa na pozycję w rankingu wyszukiwarek takich jak np.google. Co do pozycjonowania to zależy od firmy, którą wybierzesz i od wynikow jakich oczekujesz. Na cenę pozycjonowania ma wiele czynników takich jak branża, ilość słów kluczowych, budowa strony i jej wielkość a także to, k?órą pozycję chcesz zająć w wyszukiwarce google. spam
Możesz  stwożyć profil firmy na portalach społecznościowych w celu rozeznania rynku a także rozpoczęcia promowania twojego sklepu zanim go założysz.W drodze dyskusji możesz zdobyć informacje na temat gustów potęcjalnych klientów a więc: czego potrzebują, ile są w stanie wydać, a także co sądzą o tobie i o twoim pomyśle.

32

Moja znajoma prowadzi sklep internetowy z biżuterią. zakładała go 3 lata temu i pamiętam, że wtedy bardzo dużo czasu mu poświęcała, żeby wszystko się rozkręciło. Od początku intensywnie go promowała. Dała ofertę do w panoramy firm, dzięki temu ludzie częściej znajdowali jej sklep wyszukując biżuterie w przeglądarce. Reklamowała się też przez znajomych... Nie wiem jakie są koszta otwarcia takiego sklepu, ale myślę, że warto bo jej całkiem dobrze prosperuje, więc jak się chce to się da smile

33

spam

34 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 14:01:04)

Ja polecam zlecić to firmie..Ostatnio moja przyjaciółka zdecydowała się podajże na spam i była z nich naprawdę zadowolona. Szkoda jej było własnego czasu, wydała w zasadzie tyle co by straciła na tworzenie sklepu samemu.  W tej chwili nie martwi się żadnymi problemami, gdyż firma ta w zasadzie opiekuje się tym sklepem a ona może z wolną głową robić swoje.

35 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 14:00:40)

1. Ceny za stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego zaczynają się od 2500, 3000 zł netto. Za 5-6 tyś możesz mieć w pełni profesjonalny sklep (min połączony z kontem allegro, hurtownią) Domena to  50 zł rocznie (polecam spam) Serwer od 15 zł miesięcznie (polecam home.pl). Pozycjonowanie - proponuję od 1000 zł netto miesięcznie aby przyniosło jakiekolwiek efekty. Wszystko zależy od branży w jakiej działasz - konkurencji.
2. Polecam firmę spam Współpracują z firmami z USA i UK więc znają się na rzeczy.
3. Pozycjonowanie + promocja na FB + reklamy płatne Google + bony rabatowe + promocja na forach + udzielanie się w kręgach związanych ze sprzedawanymi produktami + dodatkowa sprzedaż na Allegro ...
4. Musisz pytać konkretnej firmy.
5. Plusy: nie musisz zatrudniać pracowników, niskie koszty utrzymania, zarządzasz sklepem z domu, nie potrzebujesz lokalu, łatwość w obsłudze, szybki dostęp do danych sprzedaży (analiza wyników) ... Jeżeli chodzi o minusy - jeżeli zaczniesz oszczędzać na sklepie / maretingu i wybierzesz firmę pod względem ceny a nie profesjonalizmu to wyjdą wtedy minusy: błędy ... masa błędów. Jest to inwestycja. Jeżeli zainwestujesz więcej to więcej otrzymasz. Raz stworzony sklep będzie na Ciebie zarabiał przez wiele lat. Na rynku jest duża konkurencja i firmy będą Ciebie kusić przede wszystkim cenami. Dlatego odrzuć wszystkie oferty za 1000 czy 1500 zł i przygotuj sobie 5-6 tyś. Skorzystaj z firmy, która nie tylko stworzy Tobie sklep ale doradzi w kwestii marketingu i promocji (popytaj znajomych, którzy mają już sklep internetowy i są zadowoleni lub patrz punkt 2.).

36 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:58:27)

Ja także polecam spam bardzo fajna i słowna firma..stworzyli mi rewelacyjny sklep w krótkim czasie w sumie za niewielkie pieniądze..Sklep jest szybki i łatwy w obsłudze..nowe produkty dodaję w kilka chwil i wszystko działa tak jak powinno

37 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:58:54)

Ostatnio sama sprawdziłam spam i jestem z nich bardzo zadowolona..stronę zrobili mi po prostu piękną. Działa niezwykle szybko i jest łatwa w obsłudze..Koszt w porównaniu do innych tego typu firm na prawdę niewielki

38 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-13 13:59:19)

też pracowałam z spam ..trochę mi się spóźnili z realizacją zlecenia ale poza tym wszystko si:)

Posty [ 1 do 38 z 111 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016