Jak poprawić wzrok? - bez okularów! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-10-12 12:52:42

salinna
Niewinne początki

Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Bardzo długo noszę okulary i w zasadzie lepiej w nich widzę, ale wzrok mi się pogarsza. Stosuję witaminy, ale to pomaga na krótko. Mogę zrobić coś jeszcze - żeby poprawić wzrok?

#2 2010-10-12 13:02:19

a_normalna
Zbanowany

Re: Jak poprawić wzrok? - bez okularów!

Cóż, żeby się nie pogarszał, to ogólnie nie należy nadwyrężać oczu (czyli nie czytać w kiepskim oświetleniu, nie oglądać za dużo telewizji).

Pamiętam, że lata temu (jakieś 10 lat temu) czytałam o jakimś facecie, który organizował specjalne kursy podczas których uczył specjalnych ćwiczeń i metod, które pozwalały nawet prawie całkowicie "wyleczyć" oczy. Ale nie wiem na ile to była bujda a na ile faktycznie działało. Wiem jedynie, ze te zajęcia były bardzo drogie, bo zastanawiałam się żeby w wakacje wyjechać na taki obóz dla młodzieży, ale jednak nie miałam tyle pieniędzy.

#3 2010-10-14 22:13:02

ollakluk
Niewinne początki

Podobno na takim kursie można się nauczyć, jak najlepiej wykorzystywać oczy, jak je ćwiczyć, żeby były sprawniejsze. W sumie to logiczne, bo jak przyzwyczaisz oczy, że okulary "odwalą" za nie całą robotę, to one słabną. Ja często chodzę bez okularów (po domu) żeby oczy musiały się wysilić, a potem zakładam okulary i widzę w nich lepiej niż wcześniej.

#4 2010-10-14 22:22:04

Kami90
100% Netkobieta

Ja noszę okulary od 14 lat, mam dużą wadę, i wiem ze nigdy nic nie zniweluje jej do zera. Przez dłuższy czas chodziłam na ćwiczenia korekcyjne, miałam zasłaniane mocniejsze oko i tym słabym musiała wykonywać różne ćwiczenia z obrazkami tekstami itp. ale teraz już mam 20 lat i mnij czasu więc na to bym się nie zapisała, nie zgodziła. Ale często wychodzę bez okularów by one trochę popracowały na pełni mocy, czasem sama w domu sobie przymykam oko i staram czytać chodź to nie łatwe przy mojej wadzie by przeczytać cokolwiek słabszym okiem.

Jedyne wyjście to ćwiczenia  oka, zdrowe odżywianie (chyba ryby są dobre na oczy) wizyty u okulisty i pamiętanie że gdy jest ciemno to nie czytać, przed komputerem mieć okulary a na dużym słońcu okulary słoneczne z filtrem smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

Stopka forum