Podniesienie alimentów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Podniesienie alimentów

Mam nadzieje ze ktoś mi doradzi co zrobicw mojej sprawie
W zeszłym roku rozeszłam sie z moim mężem po 6 - letnim małzenstwie w czasie którego mieszkałam z nim u jego babci. Sąd przyznał mi opieke nad naszym 6-letnim synkiem a ja wyprowadziłam sie do mojej mamy która mieszka sama. Ponieważ nie czułam się na siłach aby walczyć o podział majatku, zgodziłam się na spisanie aktu notarialnego. Mój maz zaproponował iż przeleje na moje konto 30 tys i zapisze auto warte formalnie 10 tys z tym, iż w akcie notarialnym była mowa jedynie o aucie i 10 tys zł. natomiast pozostałe 20 tys. miał przelać nieoficjalnie. Niestety, jak się okazało po podpisaniu aktu odmówił przelania pozostałej cześci (na którą miałąm jedynie jego ustne zapewnienie) a ja zostałam z tą ustalona u notariusza i alimentami zasądzonymi przez sąd w wys. 500 złotych miesięcznie. Dodam, iz przez 6 lat trwania małżaństwa prowadziłam hodowlę psów (w wyniku rozwodu musiałam pozostawić ją u męża a u siostry nie mam warunków na jej kontynuację ) a dochody z niej przekazywałam na nasz wspólny majątek, np w ostatnim czasie był to zakup grzejników wartych 7 tys zł. ale było tego dużo więcej. Oczywiście wszystko to musiałam pozostawić a niestety, nie mam na to żadnych dokumentów. Od blisko roku poszukuję stałej pracy i mieszkam "na garnuszku" u rodziny. Mój syn poszedł do szkoły, moja mama coraz częściej choruje i praktycznie sama również   wymaga opieki, tak naprawdę to  nie mam możliwości podjęcia pracy.  Zdaję sobie sprawę że nie odzyskam juz mojego wkładu w majątek męża ale chciałabym sie dowiedzieć, jakie mam możliwości podwyższenia alimentów ponieważ jest to mój jedyny dochód, jak sie do tego zabrać i czy w ogóle jest sens sie o nie starać? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podniesienie alimentów

Szczerze Ci powiem że pieniędzy raczej nie odzyskasz skoro podpisałaś umowe w której zgadzasz sie na takie warunki..

Jedynie co to możesz zasądzić od męża alimenty na siebie..gdy nie możesz pracować...albo rzadać podwyższenia alimentów na dziecko...

3

Odp: Podniesienie alimentów

Ile czasu minęło od ustalenia alimentów na dziecko? Żeby uzyskać ich podwyższenie będziesz musiałą wykazać, że nastąpiła zmiana stosunków, tj. zwiększyły się potrzeby dziecka od chwili poprzedniej rozprawy i wykazać to przed sądem. Dobrym pomysłem byłoby uzyskanie alimentów na swoją rzecz - czy rozwód był z orzeczeniem o winie czy bez? Od tego zależy, czy i na jakich warunkach możesz dochodzić alimentów na siebie.
Czy akt notarialny, który podpisywałaś był umownym podziałem majątku (wtedy trudno mówić o ewentualnym odzyskaniu pieniędzy) czy miał inną formę? Jeśli kupowałaś np. grzejniki, które zostały zainstalowane w mieszkaniu babci mogłabyć dochodzić zwrotu nakładów na jej majątek, musiałabyś to jednak wykazać dowodowo - np. że pieniądze wychodziły z Twojego konta, przedłożyć rachunki, ewentualnie wskazać świadków.
Próbowałaś rozmawiać z byłym mężem? Czasem to najprostsze rozwiązanie...

4 Ostatnio edytowany przez Agnieszka1994 (2010-10-10 21:38:01)

Odp: Podniesienie alimentów

dzięki za zainteresowanie smile Niestety, zdaje sobie sprawę że wiele rzeczy po prostu zawaliłam przez moją naiwność i za dużo juz nie zdziałam. Rozwód był bez orzekania winy a alimenty zostały orzeczone w styczniu br.  Od tego czasu mój syn zaczął naukę i koszty jego utrzymania zdecydowanie wzrosły.  Akt notarialny niestety był całkowitym podziałem majątku a grzejniki i inne przedmioty majątkowe były  kupowane na nazwisko mojego eks męża -  nie miałam wóczas bladego pojecia że takie rzeczy bedą miały znaczenie. Co do rozmowy z moim eks to obawiam sie, że nie po to on nie dotrzymał umowy i mnie  oszukał aby teraz mi to zadośuczynić. On się czuje bardzo pewnie i z tego co wiem, zamierza znowu założyć rodzinę (chce poślubić samotna matkę). Znając go jestem pewna, iż wykorzysta ten fakt aby mi aktualne alimenty jeszcze obnizyć (wszak bedzie miał zwiekszone wydatki na drugie dziecko) nie chcę byc juz naiwna i w razie czego wolałabym go uprzedzić tym bardziej, iż w istocie nasza sytuacja materialna jest bardzo zła i kazdy grosz sie liczy.

5

Odp: Podniesienie alimentów

hej.. nie łam się, sytuacje wcale nie jest beznadziejna. Złóż pozew o podwyższenie alimentów a przed sądem szczerze opowiedz o całej sytuacji, jak zostałaś przez męża oszukana oraz przygotuj pełne zestawienie wydatków na dziecko, zbieraj wszystkie rachunki, paragony (na książki, buty, wyżywienie, leki, koszty mieszkania itd. To, że mąż zamierza założyć nową rodzinę nie oznacza, że będą go obciążać rachunki związane z utrzymaniem cudzego dziecka.. no, chyba, że je zaadoptuje bądź pojawi się nowe dziecko z jego nowego związku. Złóż też wniosek o pełnomocnika z urzędu, który pomoże Ci poprowadzić sprawę. Powodzenia!

6

Odp: Podniesienie alimentów

Dzięki Muguet za poradę i ciepłe słowo smile  Fajnie wiedzieć, że człowiek nie jest sam !!

Własnie wydrukowałam sobie formularz podania o podniesienie alimentów, natomiast nie wiem co mam do niego załączyć. Poza tym moja trudna sytuacja wiąże  się ściśle z chorobą mojej mamy, czy mam również załączyć do podania ksero jej karty choroby? Sorki za tyle pytań ale naprawdę jestem zupełną nowicjuszką w tych zagadnieniach. Pozdrawiam serdecznie

7

Odp: Podniesienie alimentów

mam zasadzone alimenty czekam az sie wyrok uprawomocni 21 dni ponoc. czy ktos wie gdzie powinnam sie potem z tym udac ? do zakladu pracy meza? czy do komornika?
moj maz ju zoddaje czesc zarobkow komornikowi wiec mu mam to zaniesc? Prosze pomozcie

8

Odp: Podniesienie alimentów

Witam....
Mam pytanie i prośbę o pomoc.
Może zacznę od tego,  że mam córkę 5 letnią (ur.2006r.).Mam zasądzone alimenty na córkę od 2009 r po 350 zł . Przez 3 miesiące ściągnął Komornik a po 3 miesiącach złożyłam do Funduszu Alimentacyjnego i tak mam do dziś płacone przez Fundusz.W styczniu br. ograniczyłam władzę rodzicielska Ojcu mojej córki .Ojciec wg się nie interesował nie płacił, nie płaci i uchyla się od płacenia. Pracuje na czarno i jego zarobki wynoszą 1500 do 2100zł.Na sprawach przyznaje się do tego że pracuje ale zaniża do 300zł miesięcznego wynagrodzenia i że go matka z braćmi utrzymuje..On ma 31 lat...Moja córka od września 2010r uczęszczając do Oddziału 0. Wiadomo że wzrosły wydatki .. miesięczne składki . książki ubrania buty itp.Na tyle miesięcy zakupił tylko plecak a dokładniej kupiła moja siostra a on jej oddał pieniążki (49.99gr)i oczywiście przed sprawą o ograniczenie władzy zrobił z matką i 3 braćmi paczkę świąteczną misia i 2 czekolady nie ważne ważne że liczy się gest z jego strony.Tak do tej pory cisza..Ma również nakaz zakupu telefonu dla córki i utrzymywania go czas mija 21 marca na zakup.. Chce mu podwyższyć ale boje się że mi się nie uda.z 350 na 450 zł czy nawet 400 zł to już jest trochę więcej. JA nie pracuje mój obecny maż nas utrzymuje.Czy mam szanse na podwyższenie alimentów.. Proszę o pomoc..Mała podpowiedź za co z góry dziękuję wink

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024