Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Mieszkam we Włoszech i jestem matka 6-letniego syna. Ojciec ma z nim w miarę dobry kontakt. Od kilku miesięcy mam z moim dzieckiem problemy; szybko się irytuje, krzyczy, płacze i jest nadpobudliwy. Te objawy pojawiły się w ostatnich tygodniach przedszkola i dalej się nasilają. Teraz mój syn rozpoczął naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, gdzie nie okazuje żadnego zainteresowania nauką, chodzi po klasie, przewraca krzesła, przedrzeźnia nauczycielkę i nie reaguje na jej uwagi. Zwróciłam się o pomoc do dyrektora i nauczycieli ale zamiast mi pomóc, dyrektor już po pierwszym tygodniu szkoły bezpodstawnie zabronił mu chodzenia do szkoły i zażądał zaświadczenia od psychiatry. Ponadto zwołał rodziców innych uczniów namawiając ich do podpisania oświadczenia o usuniecie mojego syna ze szkoły. Udałam się do psychiatry - neurologa, który po wykonaniu badań stwierdził, iż moje dziecko jest zdrowe psychicznie i bardzo inteligentne jak na swój wiek. Myślę, że gdybym była Włoszką nie zaistniałaby taka sytuacja w jakiej znajduje się teraz będąc Polką. Wykorzystałam wszelkie możliwości i nie wiem co dalej robić. Chciałabym pomoc mojemu dziecku i dlatego proszę o rady, jak mam z nim postępować.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Porozmawiaj z synkiem. Moze on sie czegos boi, ile czasu dziennie mu poswiecasz?

3

Odp: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Jest taka książka, bardzo rozsądna: Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły (Adele Faber)
Może tam znajdziesz jakąś odpowiedź?

A oprócz psychiatry powinnaś pójść do psychologa i raczej tam szukać pomocy, bo neurologicznie może wszystko być w porządku a emocjonalnie wcale nie i jedynie psycholog może dać Ci jakieś wskazówki co do przyczyn takiego zachowania i tego jak w tej sytuacji postępować.

4

Odp: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Dziecko w tym wieku swoim zachowaniem "mówi" że coś jest nie tak. To nie jest problem neurologiczny czy psychiatryczny tylko psychologiczny. Syn krzyczy do Ciebie, że cos się stało lub dzieje. Uwaznie i dyskretnie go obserwuj, rozmawiaj z nim na rózne tematy - nawet takie dośc powazne, popatrz na prace plastyczne. A najwazniejsze zapewniaj go o swojej miłości i że go nie zostawisz choćby się świat walil. Ma zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Nie rozmawiaj przy nim o jego zachowaniu, "zauważaj " dobre zachowania - ale nie w takiej formie - A jednak dobrze potrafisz zrobić ten szlaczek. Jest to komunikat negatywny.
Obserwuj go gdy się bawi.
Jestem pedagogiem szkolnym i wiem, że nasze dzieci sa dla nas zagadką i ciągle nalezy je obserwowac i badać wink zeby wiedziec co w ich małych główkach się dzieje.
Pozdrawiam

5

Odp: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!
kuffa napisał/a:

Zwróciłam się o pomoc do dyrektora i nauczycieli ale zamiast mi pomóc

W państwowej szkole?!?!?

kuffa napisał/a:

Wykorzystałam wszelkie możliwości i nie wiem co dalej robić.

A co powiedział syn?

kuffa napisał/a:

Chciałabym pomoc mojemu dziecku i dlatego proszę o rady, jak mam z nim postępować.

Co konkretnie znaczy "pomóc"? Jaki jest Twój cel?

6

Odp: Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

we Włoszech tak właśnie jest, natomiast DYREKTOR SZKOŁY ZASTOSOWAŁ MOBBING zaco masz tam prawo go zaskarżyć. Poradź się dobrego prawnika, ponieważ jak się uda, dyrektor pokryje wszelkie koszty związane z przeniesieniem dziecka do innej szkoły i być może wypłaci dodatkowo odszkodowanie.

Teraz synek. Nie jest dobrze. Coś traumatycznego musiało się wydarzyć. Kiedyś b.dużo czytałam o zachowaniach dzieci molestowanych... zachowanie synka jest niepokojące. Podejrzewałam, że jest zupełnie zdrowy i do tego mądry

Spójrz jak wyglądają jego relacje z sąsiadami, czy nie kręci się ktoś koło dziecka, czy nie ma jakiegoś >dobrego wujka lub cioci<  Czy synek pozwala Ci się dotykać i obejmować? Jak zachowuje się w domu, czy też inaczej? Czy budzi się w nocy?   
Co oznaczał Twój zwrot - kontakty z ojcem ma dość dobre? - to jest bardzo ważne.
Musisz obserwować dziecko, powtarzać mu, że bardzo go kochasz i żeby wiedział, że mu pomożesz. Zadawaj mu pytania, dlaczego nie lubi szkoły, co go tam denerwuje: nauczyciele? dzieci? hałas? Szukaj odpowiedzi w samym dziecku, wejdź w jego świat

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Czy problemowego 6-latka mozna wyrzucic ze szkoly?!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024