Problem z kamerą w laptopie. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-09-27 13:48:24

lady-in-black
Szamanka

Problem z kamerą w laptopie.

Witam  smile
Jesli zamiescilam w zlym miesjcu watek to z gory przepraszam, ale nie miala pojecie gdzie go wlozyc.
Mam problem z kamera w laptopie. Laptop Asus f5, kamera jest wbudowana USB2.0 1.3M Web Cam i poprostu nie dziala tzn jak otworze plik na komp to jest ok dziala i widze siebie ale w skypie juz nie potrafi sie uruchomic ;/
Prosze o pomoc, jestem zielona w temacie informatyki.
Pozdrawiam

#2 2010-09-28 01:28:35

katarina
Cioteczka Dobra Rada

Re: Problem z kamerą w laptopie.

Rozumiem, ze jak klikniesz Programy->Oprogramowanie kamery to kamerka działa i widzisz siebie.
Zakłądam, ze masz windowsy. Które - nie wiem.
Zamknij teraz kamerę (wyłacz, wyjście, exit - nie wiem jakim poleceniem realizujesz funkcje wyłaczenia kamery).

Włacz Skype.
Aby skonfigurować kamerę internetową, wykonaj poniższe kroki:

Pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki urządzenia wideo (możesz je znaleźć na stronie producenta kamery). Zrób to poprzez:
Panel sterowania->poszukaj Sprzęt i urządzenia. -> Kamera lub Sprzet do zobrazowania lub cos w tym stylu->rozwiń, klikając na + ->kliknij, wybierz zakładkę Sterownik-> aktualizuj sterownik-> wybierz automatyczne aktyualizację, itd. Dostaniesz pewnie komunikat, ze masz aktualne sterowniki. Jeśłi nie, wybierz aktualziację.

Teraz w SKYPE:
Wybierz urządzenie wideo Skype w menu:

Narzędzia > Opcje > Ogólne > Ustawienia wideo

Jeśli kamera działa, zobaczysz siebie. Jeśli nie ma obrazu, sprawdź, czy zaznaczona jest opcja Włącz Skype wideo. Jeśli nadal masz trudności, kliknij Ustawienia kamery.

Sprawdź, czy jest zaznaczona opcja Włącz Skype wideo. W tym samym oknie można także skonfigurować opcje ustawień prywatności wideo.

To chyba wszystko. Jesli masz dalej kłopoty - pisz na priv. Powalczymy

#3 2010-10-04 22:58:09

lady-in-black
Szamanka

Re: Problem z kamerą w laptopie.

Dziekuje za pomoc. Nie miaalm cierpliwosci moj laptop juz od dluzszego czasu dawal mi "popalic" wiec kupilam nowego.
Dziekuje.
Pozdrawiam smile

Stopka forum