pielegnacja wlosow po farbowaniu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » pielegnacja wlosow po farbowaniu

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 55 ]

Temat: pielegnacja wlosow po farbowaniu

od lat regularnie - co miesiac- farbuje wlosy i sa przesuszone
jakos nie potrafie dobrac wlasciwiych kosmetykow by im pomoc, by sie nie puszyly

korzystalam z kerastes i mam wrazenei ze niewiele to dalo :-( z matrixa
teraz mam syloss....

mialyscie podobne problemy? co byscie mi polecily?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez falka (2010-09-19 21:30:05)

Odp: pielegnacja wlosow po farbowaniu

Też farbuję włosy średnio raz na miesiąc-półtora, i mi pomaga niebieska seria Herbal Essences - nawilżająca. Nawet jesli nie używam ich szamponu i odżywki, to już maska (nakłada się ją tylko na minutę i spłukuje) to dla mnie podstawa po każdym myciu. Włosy są miękkie i lśniące, no i fantastyczny kokosowy zapach smile

Ostatnio tak dla odmiany spróbowałam Garniera do suchych włosów (z awokado i masłem shea chyba był, taki żółty), ale nie polecam - nie nawilża, a tylko natłuszcza. Miałam po nim wrażenie jakbym nie wypłukała do końca odżywki, pozostawia taki tłustawy efekt na włosach, i przez to szybko sie robią brudne hmm

Aaa, i tak mi się przypomniało - moja mama używa takiej kupowanej u fryzjera. Trochę to droższy biznes, ale może spróbuj spytać właśnie specjalisty?

3

Osobiście przetestowałam już wiele szamponów i odżywek do włosów farbowanych (włosy farbuję włosy średnio raz na 2-3 m-ce) i od kilku miesięcy stosuję szampon odbudowujący elseve (żółta butelka). Włosy po tym szamponie stają się jedwabiste i gładkie w dotyku, po kilku zastosowaniach kondycja włosów znacznie się poprawiła.
Natomiast odżywkę do włosów polecam z serii dove therapy (do spłukiwania) z ochronnym serum, świetnie wygładza włosy i ich nie obciąża.
Choć stosowałam też szampon dove therapy i też był dobry, jednak bardziej jestem przekonana do elseve.

Ponoć powinno się używać szamponu i odżywki z tej samej serii czy firmy, bo się uzupełniają i takie tam... ale mi to połączenie (elseve+dove) najlepiej odpowiada.

Reklama

4

Ja mogę polecić odżywkę GlissKur z jedwabiem. Na moje włosy (farbowane co 1-2 miesiące) działa zbawiennie. Szampony zmieniam często więc w tym przypadku trudno jest mi wskazać faworyta.

5

Ja co prawda włosów nie farbuje ale moja siostra ciągle to robi i wiem że chwali sobie kosmetyki Ce-Ce, szampon i odżywkę z jedwabiem. Pare razy jej zresztą podkradłam i faktycznie włosy są po nich odżywione i błyszczące. Ona zamawia je przez internet w belisoshop ale widziałam że mają też stoisko w blue city. W normalnych sklepach jeszcze nie spotkałam, to szwedzka firma i chyba nie jest narazie tak popularna w Polsce.

Reklama

6

Spróbuj biovax do włosów suchych i zniszczonych powinien pomóc i nawilżyć Ci włosy. Ważne, że nie zawiera szkodliwych parabenów, SLS, SLES. Na końce użyj jedwab w płynie, zmiękczy twarde włosy.

7

Ja też farbuje włosy co miesiąc. Mam bardzo dużo siwych włosów. Niestety to genetyczne po babci i mamie. Wszystkie przed 30 jesteśmy prawie białe. Ja uparcie farbuje zawsze swoje włosy na czarno i zapuszczam. Końcówki długich włosów bardzo cierpią przy farbowaniu, prostowaniu i słońcu. Znalazłam jednaj fryzjerkę (pozdrowienia Edytko), która naprawdę potrafiła się zająć moimi włosami. Po piesze zawsze farbuje na ten sam kolor więc zamieniła mi czarną farbę na czarny szampon. Farbuje tylko odrosty a na chwilę tylko rozprowadza go na końcówki żeby odświeżyć kolor.
Polecam Ci też stosowanie masek do włosów. Nie na pięć minut ale trzymanie ich długo: godzinę nawet zostawianie ich na włosach na noc. Ja tak robię jedna noc w tygodniu z porządną maską i efekty są. Susze, prostuję i co miesiąc szampon koloryzujący a włosy wyglądają dobrze i udalo mi się zapuścić je do polowy placów smile

Żyje po to aby stanąć na szczycie swoich możliwości.

8

A czy próbowała któraś z Was tych nowych kosmetyków Dove do zniszczonych włosów? Nigdy nie używałam ich szamponów, ani odżywek, ale teraz tak je reklamują, że może byłabym i skłonna spróbować czegoś nowego. Najpierw jednak wolę zasięgnąć opinii kogoś, kto już próbował Dove.

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

9

Co prawda nie używałam tych szamponów z nowej serii, ale wcześniej miałam szampon Dove i byłam z niego zadowolona. Z ciekawości pewnie wypróbuję coś z tej nowej serii. Zobaczę jak sobie poradzi z moimi niesfornymi włosami.

10

Ja jestem zadowolona z szamponu i odżywki DOVE. A ostatnio kupiłam sobie jedwab z Joanny 'styling efect' (16 zł za 30ml) sprawia, że włosy nie są takie suche, a także nie elektryzują się, co w okresie zimowym strasznie zawsze mnie wkurzało! Tylko nie nakładajcie za dużo, żeby włosy nie wyglądały jakby były tłuste wink

11

Ja też farbuję włosy co miesiąc i to od dobrych kilku lat. Szybko mi odrastają, a odrosty są bardzo widoczne i wglądają nieestetycznie. Do tego standardowo suszarka, prostownica... Kupiłam ten nowy Dove Color Repair. Włosy są lśniące, błyszczące, nie wypadają w takich ilościach, jak wcześnie, nie łamią się. Mimo poddawania takim torturom wyglądają zdrowo wink

12

To co Nali, polecasz ten Dove? Warto kupić, da? :>

13

Farbowałam włosy co miesiąc, suszyłam gorącym powietrzem. Były bardzo suche i porozdwajane.

Polecam:

- Myć głowę nie włosy. szampon jest do skóry głowy a włosom wystarczy piana która sama na nie spadnie ( szampon również przesusza włosy )
- Po każdym myciu płukać włosy zaparzoną bardzo mocną kawą ( z fusów wychodzi świetny peeling ) - do ciemnych włosów
- Po każdym myciu nałożenie jakiej chcecie odżywki ( raczej na włosy od wysokościu uszu w dół, unikać kontaktu z głową, to przetłuszcza )
- Raz w tygodniu Wax ( zrobić kompres )
- Na zakończenie już po suszeniu czy prostowaniu wetrzeć w końcówki jedwab.

Włosy myć dość ciepłą wodą, to otwiera łuski włosa.
Odżywkę wmasowujemy we włosy a ta wchodzi w otwarte łuski.
Odżywkę spłukujemy chłodną wodą, to z kolei zamyka łuski razem z odżywką.
Jedwab stosujemy na końcu! On nie naprawi naszych włosów. Zatykając łuski włosa chroni je. Nic więcej.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

14

Fasola ja polecam Dove, warto kupić smile

15

Jedwab wcale nie jest takim cudownym rozwiązaniem, jak myślą niektórzy. Zamyka łuski włosów, więc je przesusza, po czym ponownie sięgamy po jedwab, żeby je nawilżyć, błędne koło... A co do Twojego pytania, Fasola, to tak, jak moja przedmówczyni, polecam te kosmetyki. To według mnie idealne rozwiązanie dla osób, które farbują włosy. Nie trzeba się bawić w żadne dodatkowe zabiegi, odżywki, eksperymentować ze swoimi włosami... Wystarczy zmienić szampon i odżywkę, żeby zobaczyć poprawę kondycji swoich włosów smile

16

A nie lepiej kupić już z tej nowej serii odbudowującej od wewnątrz strukturę włosów? Mam na myśli serię Dove intense repair.

17 Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2010-10-31 18:32:33)

Tak na prawdę nie ma sprawdzonego sposobu. To, co działa na włosy jednej nie zawsze musi dać podobne efekty na włosach drugiej. jedna ma włosy cieńkie, inna grube i sztywne...Trzeba samemu sprawdzać co dla naszych włosów jest ok. Zamiast wydawać masę pieniędzy na szampony i odżywki, które zawierają składniki w naturalnym stanie  mogące by rękę wypalić, mozemy zadbac o zdrowie włosa a nie tylko o jego wygląd. Bo właśnie dbamy o to by ładnie wyglądały, ale jeżeli nasza dieta będzie uboga w witaminy i sole mineralne to tak na prawdę skutki używania odżywek będą trwaly tak długo do póki będziemy używać tych odżywek. Niezbedne są kwasy omega, można pić napar z pokrzywy, łykać tabletki ze skrzypem polnym... wiadomo działając od środka nie odrazu zauważy się efekty bo inne struktury naszego organizmu również potrzebują pewnych składników, ale wierzę w to, że w połączeniu z dobrą odżywką lub szamponem da zadowalający efekt. Ważne jest też by co miesiąc, co dwa podcinać koncówki. Polecem też kupno ampułki u fryzjera ( koszt ok 25 pln ), taki kompres raz na miesiąc również poprawi stan włosów.

Lub... po prostu przestać farbować włosy wink

18

Uniknięcie farbowania byłoby trochę trudne, tym bardziej, że odrosty wyglądają naprawdę bardzo nieestetycznie... Z drugiej strony dekoloryzacja jeszcze bardziej wyniszczy i wymęczy włosy, niż farbowanie wink Co do tego Dove intense repair, które gruntownie odbudowałoby włosy, to nie mam zdania, bo skupiłam się na tym, że moje włosy są zniszczone przez farbowanie właśnie i dlatego wybrałam color repair- do włosów farbowanych, ale może rzeczywiście, tamten byłby jeszcze bardziej skuteczny, miałby szerszy zakres działania?

19 Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2010-10-31 19:17:14)

Można przejść sie do sklepu fryzjerskiego, tam Pani dobierze odpowiedni do odrostów kolor i ich po porstu nie będzie widać. Kosmetyki do pielęgnacji można też tam kupić. Jest taka maska mleczna, często używana w salonach fryzjerskich. pachnie niesamiwocie... koszt za litr to ok 25 pln a włosy na prawdę są milusie.

20

cookiebitch, masz mnóstwo porad, dzięki wielkie smile ale prawda jest taka, że gdybym miała robić to wszystko, co pisałaś, to pół życia spędziłabym na pielęgnacji włosów smile
wolę jednak skupić się na dobrym szamponie i odżywce po prostu. a jeśli chodzi o to indywidualne dopasowanie, to trzeba próbować i szukać, inaczej się nie da dopasować wink dlatego przy najbliższych zakupach kosmetycznych sprawię sobie ten dove intense repair i sprawdzę, czy faktycznie taki dobry.

21

Mam kolezanke fryzjerkę, i tyyyyyle gadamy o wlosach. A że ona z czarnych zafarbowała kiedyś na blond... musi o nie bardzo dbać... i stąd tyle pomysłów wink

22

Fasola, to ja czekam na relację jak się sprawuje ta nowa seria Dove smile

23

Dla mnie faktycznie Biovax jest dobry, czasem kupuje również taką odżywkę dla włosów zniszczonych Goldwella Kerasilk Treatment.

24

Ja też polecam biovax..

Sygnatura usunięta z powodu naruszenia regulaminu. Delicious.

25

Juanita - jak dla mnie kosmetyki, które używasz są zdecydowanie nieadekwatne do ceny..to tylko wyrobiona marka za która się płaci a tak naprawdę gówno pomaga...proponuje GLISS KUR, BIOSILK, SYOSS i DOVE..oczywiście jedwab na końcówki, kup maskę gliss kur..
A byłaś na saunie do włosów?

/Nie płacz w liście, nie pisz że los ciebie kopnął, nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia, kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno....ks Jan Twardowski/ ?

26

O rety! A co to sauna dla włosów? Brzmi dość egzotycznie!
@Nelly, kupiłam dove, na razie myłam raz, ale muszę przyznać, że po umyciu włosy wydały mi się gładsze i miękkie. Zobaczymy co będzie dalej wink

27

fasola napisał/a:

O rety! A co to sauna dla włosów? Brzmi dość egzotycznie!
@Nelly, kupiłam dove, na razie myłam raz, ale muszę przyznać, że po umyciu włosy wydały mi się gładsze i miękkie. Zobaczymy co będzie dalej wink

A który Dove wybrałaś w końcu? DO farbowanych włosów czy Intense Repair?

28

Kupiłam sobie szampon i odżywkę z tej granatowej serii, intense repair, czyli do ogólnie mocno zniszczonych włosów.

29

Ja farbuję włosy na różne kolory, często i to ze znacznymi skokami koloroów i odcieni. I zawsze dobrze mi służyła odżywka elseve. Regenerowała włosy wygładzała itp. No i zawsze pamiętam o podcinaniu końcówek. Nie suszę włosów suszarką ( jeśli już to może raz na miesiąc max), nie prostuję, nie kręcę, nie używak lakierów, gum, żeli itp. Poprostu nie obciążam włosów chyba, że naprawde muszę. Ale to zdarza się bardoz rzadko a noszę rozpuszczone, układają się jak należy i nie mam z tym problemów smile

"Przeminęły te dni w których dziewczyna gotowała jak własna matka. Teraz pije jak własny ojciec."

30

Ja też ostatnio staram się myć włosy wieczorem i pozwolić im przez noc wyschnąć, żeby nie katować ich już suszarką, skoro rano i tak używam prostownicy. Niestety przy moich niesfornych włosach ciężko było by zrezygnować z pianki, czy lakieru... Przy najbliższych zakupach spróbuję innego kosmetyku z tej serii Dove, niż Color Repair. Może sprayu?

31

'Sauna do włosów to urządzenie do wspomagania zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie przy włosach długich i zniszczonych. Parowa sauna do włosów jest naturalną drogą do pięknych włosów.
Doprowadzenie do włosów wilgotnego ciepła w postaci pary wodnej, przekazuje i rozdziela ciepło w sposób optymalny dzięki czemu otwiera się powierzchnia włosów, by substancje czynne mogły łatwiej wniknąć do wnętrza ich struktury. Włosy stają się elastyczne i sprężyste, co znakomicie ułatwia zabiegi i rozczesywanie. Odżywki do włosów działają, gdyż otwarta powierzchnia potęguje efekt pielęgnacyjny.'

Dove Hair Fall Control - taki biały..

Wklejam link jak wyglądają moje włosy po stosowaniu tymi kosmetykami :
http://img510.imageshack.us/i/dscf1601a.jpg/

/Nie płacz w liście, nie pisz że los ciebie kopnął, nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia, kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno....ks Jan Twardowski/ ?

32

Nali, o jakim sprayu mówisz? To jakaś odżywka jest?
Lela, masz bardzo ładne włosy smile A taka sauna to chyba tylko w salonach fryzjerskich jest.

33

Też się jeszcze nie spotkałam z sauną do włosów. Pewnie ma za zadanie nawilżyć włosy, ale czy przypadkiem ich nie wysusza? A ten spray jest też z serii kosmetyków Dove zniszczonych przez gorącą temperaturę- no wiesz, suszarkę, prostownicę, lokówkę etc., ale pewnie będzie też dobry dla innych rodzajów zniszczonych włosów- mam na myśli, nie tyko przez gorąco. Można nim popsikać włosy zapobiegawczo przed suszeniem i wyjdzie m to na dobre smile

34

Lela, faktycznie masz bardzo ładne włosy - bardzo błyszczące. To zasługa tylko tego szamponu dove, czy tę saunę też sobie robiłaś?
Ja używam kosmetyków z serii Intense Repair i też jestem zadowolona. Żadne dodatkowe zabiegi nie są mi już potrzebne.

35

Hmm.. myślę że ten spray, o którym Nali pisze, może być wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią się rozstać z prostownicą albo lokówką wink

36

Tak, to bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie, bo wystarczy tylko spryskać sprayem włosy przed poddaniem ich suszeniu, prostowaniu, czy kręceniu. Spray chroni je, a wiele osób, podobnie jak ja nie może przecież zrezygnować całkowicie z prostownicy, czy suszarki.

37

Ja miałam włosy bardzo zniszczone farbowaniem i spróbowałam kosmetyków z Morza Martwego firmy Health & Beauty. Chyba już nawet gdzieś tu pisałam na tym forum że bardzo dobrze działają kosmetyki tej firmy także na moją skórę. Nie bardzo wierzyłam na początku w cudowne minerały z Morza Martwego, ale gdy spróbowałam to się przekonałam że są naprawdę fajne. Stosuję maseczkę do włosów suchych i farbowanych z oliwą z oliwek.

Jedyny mankament to niestety kosmetyki te można kupić w Polsce tylko przez internet na stronie purity.pl, poza tym widziałam ze mają jeszcze szampon błotny, wygląda bardzo fajnie, ale nie próbowałam, bo jest trochę drogi

Life is life! You just need to live!

38

to jest ta maska którą stosuję, naprawdę fajne mam po niej włosy

http://www.purity.pl/47-94-large/maseczka-do-wlosow-suchych-i-farbowanych-z-oliwa-z-oliwek-i-miodem.jpg

Life is life! You just need to live!

Posty [ 1 do 38 z 55 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » pielegnacja wlosow po farbowaniu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018