Mężczyżni szanują kobiety które same się szanują - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-09-13 14:19:49

daria1968
Przyjaciółka Forum

Mężczyżni szanują kobiety które same się szanują

Czy rzeczywiście jest tak że na szacunek mężczyzny musimy sobie zasłużyć?Czy może to jest zależne od samego mężczyzny,od tego jak był wychowywany w domu rodzinnym,jaki miał relacje z pierwszą kobietą w jego życiu tj;matką.
  Jestem kobietą która przez wile lat pozwalala na złe traktowanie.Mam też syna dziś czternastoletniego który momentami ma zapędy przypominające zachowania męża.Zaliłam się mojemu psychologowi jak bardzo mnie to boli.Usłyszałam ""dlaczego pani na to pozwala".I tak zaczeła się moja praca na" prostowaniu" mojego syna.I przy okazji mojemu szanownemu małzonkowi muszę przypomnieć że na "ty to tramwaj staje".Chciałabym aby moj syn szanował kobiety dlatego ja będę pierwszą kobietą która się szanuje.Nie chciałabym przeżywać tego co przeżywa moja teścowa gdy dzwoni do swojego syna a mojego męża.Bo co czuje kobieta-matka gdy syn odkłada słuchawkę albo mówi ''dobra,skończyłaś?"

#2 2010-09-14 00:43:19

iskierka77
Dobry Duszek Forum

Re: Mężczyżni szanują kobiety które same się szanują

Wzorce czy dobre czy złe zawsze wynosi się z domu rodzinnego, a ty jesteś matką wiec syn czerpie przykład z ciebie i twojego męża.To normalne ze jeśli chcesz aby ciebie a co za tym idzie inne kobiety syn szanował to sama musisz siebie szanować i dawać synowi dobry przykład.Wszystko zawsze zależy od rodziców, od wychowania, wpajania dziecku wzorców, bo jeśli utraci się autorytet do matki czy ojca to szuka sie gdzie indziej, a to różnie bywa. Dlategobardzo ważne jest jakie są stosunki panujace w rodzinie, między rodzicami.Bo oni są dla dziecka tym wzorem do nasladowania.

"Każda kobieta zasługuje na to ,żeby być czyjąś księżniczką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku a nie tylko kilka godzin w tygodniu lub żadziej " Pamiętajcie o tym kobiety! smile

#3 2010-09-14 00:44:22

iskierka77
Dobry Duszek Forum

Oprócz tego TRZEBA ROZMAWIAĆ, ROZMAWIAĆ I JESZCZE RAZ ROZMAWIAĆ! wink

"Każda kobieta zasługuje na to ,żeby być czyjąś księżniczką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku a nie tylko kilka godzin w tygodniu lub żadziej " Pamiętajcie o tym kobiety! smile

#4 2010-09-14 17:03:50

izulka
Dobry Duszek Forum

iskierka77 napisał:

Wzorce czy dobre czy złe zawsze wynosi się z domu rodzinnego, a ty jesteś matką wiec syn czerpie przykład z ciebie i twojego męża.To normalne ze jeśli chcesz aby ciebie a co za tym idzie inne kobiety syn szanował to sama musisz siebie szanować i dawać synowi dobry przykład.Wszystko zawsze zależy od rodziców, od wychowania, wpajania dziecku wzorców, bo jeśli utraci się autorytet do matki czy ojca to szuka sie gdzie indziej, a to różnie bywa. Dlategobardzo ważne jest jakie są stosunki panujace w rodzinie, między rodzicami.Bo oni są dla dziecka tym wzorem do nasladowania.

Całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem i tylko mogę dodac,że nie tylko mężczyźni szanują kobiety,które mają szacunek do siebie,ale także wszyscy ludzie bez względu na płec liczą się ze zdaniem osób,które ,,nie pozwolą sobie w kaszę dmuchac''.Najlepsza postawa to byc asertywnym.

#5 2010-09-16 01:01:51

Mau3
Zbanowany

Takie wzorce jakie wyniesie z domu przeniesie na swój dom rodzinny. Na http://www.byłeżony.pl/ są kobiety, które mimo usilnych starań nie były w stanie zmienić pewnych zachowań. I rozmowa nic tu nie pomogła:)

#6 2010-09-16 06:27:09

bezkwiecie
Powoli się zadomawiam

Mam nadzieję, że uda Ci się zmienić postawę syna, mimo iż przez wiele lat nauczył się, że brak szacunku dla kobiet - w tym matki - może funkcjonować w rodzinie.
Zrób, co tylko będziesz w stanie, bo od tego zależy jakość życia tego tego młodego człowieka i jego przyszłych partnerek.
Szkoda tylko, że w ogóle miał okazję do nabycia tych doświadczeń. Naprawdę mocno trzymam kciuki.

Stopka forum