Jak tą zdradę udowodnić ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-09-10 21:58:33

lukaszsky
Niewinne początki

Jak tą zdradę udowodnić ?

Witam wszystkich forumowiczów.

Może to banalne ale nigdy nie sądziłęm że kiedykolwiek mnie to spotka. Drogie Panie, poradźcie mi w moim dramacie.

Otóż moje małżeństwo trwa 16 lat. Mamy wspaniałego 14 letniego syna. Do tej pory wszystko wyglądało sielankowo. Niczego nam nie brakowało. Żona ma pracę , ja pracuję ( ale niestety dużo po za domem).

Wszystko runęło kilka dni temu.

Mojej żony koleżanka z pracy poprosiła mnie o dyskretne spotkanie. Na spotkaniu opowiedziała o romansie jej męża z moją żoną. Ponadto przekazała kilkadziesiąt  SMS-ów przepisanych z telefonu męża, z których jasno wynika że trwa burzliwy romans naszym małżonków. Zdania jakie tam padają mogą posłużyć za niezły scenariusz do miłosnego filmu. Kochali się jak się da i gdzie się da. Nawet organizowali spotkania przed pracą ( przed 7:00)

W sumie treści na kartce to jeszcze słaby dowód ale już od pewnego czasu podejrzewałem że moja kochana żona romansuje z owym mężczyzną ( zresztą on również jest jej kolegą z pracy).

Załamałem się, ryczałem jak małe dziecko, zrobiłem awanturę. Niestety, uderzyłem raz żonę, czego bardzo żałuję. Powiedziałem dla syna że zostaliśmy zdradzeni. Ja bardzo wierzyłem że nasze małżeństwo jest udane.

Pokazałem jej przepisane SMS-y. Wszystkiego się wyparła i że nic ją z tą osobą nie łączy oprócz relacji czysto koleżeńskich. Powiedziała że są to pomówienia. Kochanek również się wyparł. Twierdzi że jest to zemsta jego kobiety... SMS-y pokasowali i nie ma niby dowodów, jednak po wizycie u adwokata dowiedziałem się że treści SMS-ów da się odzyskać, ale trzeba założyć sprawę o rozwód, wtedy sąd skieruje wniosek do operatora. Wszystko z ostatniego roku da się ponoć odzyskać.  Powiedziałem żonie że jest takowa możliwość więc już nie jest taka stanowcza, twierdzi że te SMS-y nic nie znaczą "bo to były tylko takie głupie żarty".  Zaproponowałem że zajdziemy do mojego kolegi w salonie i on nam te SMS-y odzyska, wydrukuje na miejscu i moja kochana będzie mogła się od razu oczyścić z zarzutu...Co prawda blefowałem ( bo w salonie nie ma szansy na pozyskanie takich SMS-ów) ale za chiny ludowe nie chce się zgodzić. Twierdzi że niczego nie musi udowadniać bo jest normalną żoną.

Ja wiem , ja czuję że SMS-y są prawdziwe. Wyczułem to w naszych ostatnich relacjach, ciągłym wychodzeniu i telefonowaniu. Nie chcę jednak zakładać sprawy bo nie chcę się rozwodzić. Może jeszcze uda się wszystko naprawić. Ale nie mogę żyć w kłamstwie.  Ja wiem że ostatnio nie dawałem jej tego czego potrzebuje kobieta, za mało czasu z nią spędzałem ale to chyba nie powód do zdrady.

Chciałbym zacząć od nowa, chciałbym jej wybaczyć, żeby ona mi wybaczyła, tylko żeby zacząć potrzebuję zdrowego fundamentu, czyli życia w prawdzie. Jeśli SMS-y będą prawdziwe, jestem w stanie  dalej żyć jak w rodzinie, ale wolałbym żeby SMS-y były wytworem wyobraźni.

Poradźcie mi co mam czynić żeby moja rodzina przetrwała a moje dziecko nie cierpiało ?
Czy macie jakąś radę, w jaki sposób można takie SMS-y odzyskać ?

#2 2010-09-10 22:14:17

mama27
Na razie czysta sympatia

Re: Jak tą zdradę udowodnić ?

Ale po co chcesz odzyskiwac te sms-y, skoro wiesz że one istnieją, a ty chcesz wybaczyć żonie to lepiej daj spokój z tymi smsami  i porozmawiaj szczerze z żoną co czujesz, że chcesz z nią być. A tak pozatym to nie powinieneś mieszać syna w  wasze sprawy i mówić mu że zostaliście zdradzeni. To są tylko sprawy miedzy wami a dziecko (mimo 14 lat) nie powinno wybierac miedzy wami, bo obojętnie jak sie miedzy wami ułoży ona zawsze bedzie jego matką a ty jego ojcem

Ostatnio edytowany przez mama27 (2010-09-10 22:15:27)

#3 2010-09-10 22:22:20

lukaszsky
Niewinne początki

mama27 napisał:

Ale po co chcesz odzyskiwac te sms-y, skoro wiesz że one istnieją, a ty chcesz wybaczyć żonie to lepiej daj spokój z tymi smsami  i porozmawiaj szczerze z żoną co czujesz, że chcesz z nią być. A tak pozatym to nie powinieneś mieszać syna w  wasze sprawy i mówić mu że zostaliście zdradzeni. To są tylko sprawy miedzy wami a dziecko (mimo 14 lat) nie powinno wybierac miedzy wami, bo obojętnie jak sie miedzy wami ułoży ona zawsze bedzie jego matką a ty jego ojcem

Masz rację , dziecka nie powinno sie mieszać, ja nie powinienem wyciągać ręki...ale mleko zostało rozlane. Emocje z jakimi wtedy wróciłem do domu nie każdemu będą zrozumiałe.

Może mało precyzyjnie napisałem .

Nie chcę żyć z kobietą która mnie zdradziła ale udaje że nic się nie stało. Nie chcę żyć w kłamstwie.
Gdyby się przyznała i powiedziała że ok, była chwila słabości, żałuje tego - wtedy jestem w stanie wszystko wybaczyć.

A może jednak nie było tych SMS-ów i niepotrzebnie ją oczerniam. Może tamta koleżanka to wariatka...

Ostatnio edytowany przez lukaszsky (2010-09-10 22:23:24)

#4 2010-09-10 22:28:15

november
100% Netkobieta

Niestety zaczynasz usprawiedliwiać ją, jak to bywa, gdy się partnera kocha. mama27 ma rację, bezcelowe jest szukać jakichś potwierdzeń. Ty masz oczywiście rację, że chcesz atmosferę oczyścić, ale widzisz, klucz tkwi i tak w niej, bo prawdę mówiąc czego byś jej nie pokazywał, to i tak ona może się tego wyprzeć.
Podziwiam chęć walki o ten związek.

Nazbyt układne kobiety, rzadko znaczą historię...

#5 2010-09-10 22:29:40

mama27
Na razie czysta sympatia

Dlatego warto tak szczerze porozmawiac z żoną, powiedz co czujesz że ją kochasz i że  chcesz znać prawdę obojętnie jaka jest.  Szczera rozmowa jest jedynym sensownym wyjściem z sytuacji.

#6 2010-09-10 22:34:27

pollyanna
Słodka Czarodziejka

Tak, i w ogóle połowa społeczeństwa to wariaci...
Pytanie, czy chcesz dochodzić do tego, jakie treści miały naprawdę te SMSy (z tego, co rozumiem, ona i tak się przyznała, choć mówią, że to "żarty"?), czy do tego, co doprowadziło ją do zdrady...
Sam napisałeś, że dużo cię nie było w domu. Może czuła się opuszczona, zaniedbana, niekochana... Nie usprawiedliwiam zdrady, tym bardziej z żonatym facetem, męzem koleżanki (!!!) ale może najpierw warto by było zrozumieć powody, a potem wyciągać wnioski.
Twoja żona zrobiła (bo wszystko na to wskazuje...) coś strasznego, ale dlaczego...?
Jeśli miała poważne powody, to pomyśl, czy wobec jej ewentualnej skruchy chciałbyś i umiał wybaczyć. A może nie warto? Ja nie wiem, ale ty się nad tym poważnie zastanów...

#7 2010-09-10 22:40:27

maxi
Przyjaciółka Forum

Masz rację, smsy można odzyskać tylko wtedy jeżeli na sprawie rozwodowej sąd wyda takie orzeczenie do operatora a rzadko to robi na sprawach cywilnych, żaden operator nie odzyska smsów dla osób prywatnych bo podlega to tajemnicy korespondencji, dla sądu dowodem są również smsy przepisane z telefonu oraz numer telefonu z jakiego zostały przepisane, mój znajomy się rozwodził, zona go zdradzała, pisała smsy które przepisał i podał w sądzie jako dowód i wygrał, to gwoli wyjaśnienia, myslę że te smsy były prawdziwe a zona jak i kochanek się do tego nie przyznają, bo się po prostu boją że ich romans się wydał i albo nie będą go kontynuować albo będą ostroźniejsi, to zalezy. Tak naprawdę zastanów się czego Ty chcesz, jeżeli uwazasz że to co się stało było też z Twojej winy bo żona była zaniedbywana, to odpuść sobie dalsze dochodzenie i dewagacje czy były czy nie były prawdziwe, jezeli chcesz rozwodu przepisane smsy są dowodem winy. Uważam tak jak mama27 że tylko szczera rozmowa z żoną moze tu pomóc, jak dalej widzicie swoje małżeństwo, ona i Ty, razem czy osobno? wybaczysz czy nie? Żona się wprawdzie wszystkiego wypiera ale to normalna reakcja w tym przypadku, boi się co dalej zrobisz, może dla niej to nie było nic poważnego oprócz sexu, nie wiem.

Na rozprawie sędzina kazała zadzwonić pod podany numer przez znajomego, pytając o imię i nazwisko i zostało potwierdzone do kogo należy ten numer.

Ostatnio edytowany przez maxi (2010-09-10 22:59:02)

#8 2010-09-10 23:47:26

lukaszsky
Niewinne początki

maxi napisał:

Masz rację, smsy można odzyskać tylko wtedy jeżeli na sprawie rozwodowej sąd wyda takie orzeczenie do operatora a rzadko to robi na sprawach cywilnych, żaden operator nie odzyska smsów dla osób prywatnych bo podlega to tajemnicy korespondencji, dla sądu dowodem są również smsy przepisane z telefonu oraz numer telefonu z jakiego zostały przepisane, mój znajomy się rozwodził, zona go zdradzała, pisała smsy które przepisał i podał w sądzie jako dowód i wygrał, to gwoli wyjaśnienia, myslę że te smsy były prawdziwe a zona jak i kochanek się do tego nie przyznają, bo się po prostu boją że ich romans się wydał i albo nie będą go kontynuować albo będą ostroźniejsi, to zalezy. Tak naprawdę zastanów się czego Ty chcesz, jeżeli uwazasz że to co się stało było też z Twojej winy bo żona była zaniedbywana, to odpuść sobie dalsze dochodzenie i dewagacje czy były czy nie były prawdziwe, jezeli chcesz rozwodu przepisane smsy są dowodem winy. Uważam tak jak mama27 że tylko szczera rozmowa z żoną moze tu pomóc, jak dalej widzicie swoje małżeństwo, ona i Ty, razem czy osobno? wybaczysz czy nie? Żona się wprawdzie wszystkiego wypiera ale to normalna reakcja w tym przypadku, boi się co dalej zrobisz, może dla niej to nie było nic poważnego oprócz sexu, nie wiem.

Na rozprawie sędzina kazała zadzwonić pod podany numer przez znajomego, pytając o imię i nazwisko i zostało potwierdzone do kogo należy ten numer.

No widzisz, pani mecenas do której poszedłem po poradę, powiedziała że te SMS-y na kartce to żaden dowód. Każdy może sobie coś takiego napisać. Ale pewnie mają swoje metody , stawiając odpowiednie pytania. Ja w sądzie nigdy nie byłem ale tak czy inaczej, jeśli się zdecyduję złożyć pozew, wszystko wyjdzie na jaw.

Na szczerą rozmowę jest jeszcze za wcześnie.  Jeszcze za dużo jest emocji. Póki co, kazałem wynieść się z mieszkania do teściowej ( żeby się nie pozabijać smile), odetchnąć od tej sprawy i spojrzeć na to świeżym okiem za parę dni.

#9 2010-09-11 00:25:33

maxi
Przyjaciółka Forum

Sprawa rozwodowa odbyła się w Warszawie i ja byłam na niej świadkiem, mecenas znajomego zadzwonił na sprawie pod wskazany przez powoda numer (pod który były te smsy wysyłane) pytając o nazwisko i imię, uzyskał potwierdzenie bo akurat kochanek jego zony ten telefon odebrał i nie wiedząc o co chodzi przedstawił się, żona znajomego na rozprawie przyznała sie do winy, tak to wyglądało bo wcześniej właśnie mówiła że to żarty, no coż wyszło całe pranie brudów, romans trwał parę lat, nie wiem jak bedzie w twoim przypadku ale to naprawdę koszmar, masz rację gdyby zona przyznała się do winy, okazała jakąś skruchę i chciała wspólnie z Tobą to małżeństwo ratować nie byłoby sprawy, a tak idąc w zaparte i dalej kłamiąc ze strachu zapewne pokazuje jakim jest człowiekiem, cóż decyzja nalezy do Ciebie i bardzo Ci współczuje tego bólu i cierpienia, trzymaj się.

#10 2010-09-11 00:43:07

Yvette
100% Netkobieta

lukaszsky napisał:

Poradźcie mi co mam czynić żeby moja rodzina przetrwała a moje dziecko nie cierpiało ?

Przede wszystkim nigdy, przenigdy i pod żadnym pozorem nie może się powtórzyć w stronę syna tekst "Zostaliśmy zdradzeni". TY zostałeś zdradzony, bo o zdradzie może być mowa jedynie w związku partnerskim, nie w relacjach matka-dziecko. Więc przenoszenie tych brudów na syna to najgorsza rzecz, jaką mu robisz. I pamiętaj, że skoro Tobie - staremu prykowi, za przeproszeniem - jest ciężko się odnaleźć w tej sytuacji, to jakie siły na poradzenie sobie z tym może mieć 14latek?

lukaszsky, jak dla mnie nie wiesz, czego chcesz. Najpierw wspominasz o tym, że chcesz jej wybaczyć, ale nieustannym wątkiem jest jednak rozwód - to od tego się zaczyna wybaczenie? Ba, idąc dalej; chcesz jej wybaczyć, ale nie wiesz na pewno, że w ogóle jest cokolwiek do wybaczenia. Uważaj na słowa, na czyny, nie działaj pochopnie, bo możesz za chwilę sam prosić o przebaczenie swojej głupoty.

Na Twoim miejscu zaproponowałabym żonie spotkanie we czwórkę. Z koleżanką, która owe smsy przepisała, z jej mężem i Twoją żoną. Ale to ma być rzeczowe, spokojne spotkanie, możecie w miarę potrzeb poprosić mediatora o jego poprowadzenie. I dobrze się zastanów, czy chcesz ratować małżeństwo i relację z żoną czy po prostu zakopać się głębiej w swojej wściekłości, bo nie doprowadzi Was to nigdzie.

Jeżeli chcesz, żeby żona się przyznała daj jej ten psychiczny komfort, żeby to zrobiła. Nie kłóć się z nią, powiedz, że wciąż Ci zależy, że jedyne, czego chcesz to poznać prawdę, że jesteś gotów zmierzyć się z tym wszystkim razem z nią. Że wygrażaj, że pójdziesz do sądu/operatora/Św. Matki Teresy - bo oprócz wyładowania emocji odbierasz sobie szansę na szczerość.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#11 2010-09-11 10:39:17

inna
Mój jest ten kawałek podłogi

Popieram w 100% posta yvette.

Powtórzę tylko - to co powiedziałeś synowi to największa głupota jaką mogłeś zrobić!!! Nie powiem jak się zachowałeś ! Jestem ciekawa co jeszcze nagadałeś dziecku! Zdajesz sobie sprawę,że okłamałeś syna. Ty właśnie Ty,a nie matka. Matka go nie zdradziła (jeżeli to prawda) tylko ciebie.
Wyrzuciłeś żonę z mieszkania -ok wasza sprawa- ale co powiedziałeś synowi,że mama się wyprowadza bo co? Mam nadzieję,że nie dlatego bo Was nie kocha itp.

Wiesz,że dziecko może przeżywać koszmar. Mama się wyprowadziła i "zostaliście zdradzeni"
Jeżeli wiesz,że to był błąd, porozmawiałeś z synem? Wytłumaczyłeś,że go okłamałeś?

Anioły nie upadają nigdy...

#12 2010-09-11 10:53:31

mars225
Dobry Duszek Forum

człowieku żona Ciebie zdradza, jest pewnie z tego dumna i jeszcze udaje że jest Tobie wierna choć wiesz że jest inaczej i po co Ty chcesz jeszcze trwać w takim chorym układzie?
weź rozwód i niech się żarty z jej strony skończą, a jest pewne że jak pokażesz papiery rozwodowe zacznie coś robić, bo póki co jej jest tak wygodnie i tego nie zmieni dopóki nie zobaczy że żarty się skończyły, musisz zacząć działać!
a co do gadania dziecku że zostaliście zdradzeni to mówienie tego było głupotą! bo fakt zostaliście zdradzeni (dziecko również, bo wierzy ono że mama tatę kocha i szanuje a tu taki psikus) ale Ty jako kochający ojciec nie powinieneś tego mówić dziecku!
jak chcesz odzyskać żonę to masz to zrobić sam a nie wysługując się dzieckiem!

#13 2010-09-11 11:10:43

lacrymosa19
Do zakochania jeden krok

wg mnie powiedzial to powiedzial.. poniosly go emocje... w nerwach i chwili slabosci mozna wiele powiedzic. zwlaszcza w chwili gdy wali ci sie caly swiat,nikt wtedy nie mysli co powinien powiedzic a co nie tylko to co czuje!!! nikt tego nie zrozumie kto nie byl w takiej sytuacji. wasz syn i tak pozna cala prawde ale niech sie dowie za jakis dluzszy czas, moze to wplynac na niego bardzo negatywnie. mam nadzieje ze w najblizszym czasie uda sie ci cokolwiek dowiedziec.

#14 2010-09-11 11:25:03

maxi
Przyjaciółka Forum

tak zgadzam się, z dzieckiem postapiłeś okrutnie i oby to się nie odcisnęło na jego dorosłym zyciu w relacjach z kobietami, może potrzebny bedzie psycholog dziecięcy, co do konfrontacji to zadne z pozostałych 3 osób się na to nie zgodzi, mozesz porozmawiać tylko z żoną szczerze, powiedz ze nie chcesz zyc w kłamstwie i możesz wybaczyć jej "chwilowe zauroczenie" i "chwilową słabość", myslę że rozmowa powinna odbyc się za jakiś czas jak emocje opadną.

#15 2010-09-11 12:44:06

lukaszsky
Niewinne początki

Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.

Proszę tylko o nie wyciąganie wniosków na zapas. Były wielkie emocje ale niektórzy z Was nigdy tego nie zrozumieją.

Żonę poprosiłem żeby wyprowadziła się na kilka dni aby ochłonąć, choć pierwsza reakcja była " pakuj się i wyp..." Najbardziej rozsądnie mówiącym człowiekiem był właśnie mój syn który po wyprowadzce mamy  powiedział jej przez telefon żeby jeszcze parę dni pobyła u babci aby emocje upadły.

Yvette - Ja dokładnie wiem czego chcę, tylko jeszcze jest za wcześnie na normalne dyskusje. Masz rację żeby nie działać pochopnie bo wszystko może obrócić się przeciwko mnie.

Trzeba czasu aby ochłonąć. Za kilka dni znowu tu zajrzę i poinformuję jak sytuacja się rozwinęła.

#16 2010-09-14 08:59:01

mirella
Przyjaciółka Forum

lukaszsky Ja udowodniłam zdradę i co?? Złapałam go za rękę a On powiedział że to nie Jego ręka...

Tracąc niektórych z pola widzenia, rozszerzamy sobie horyzonty.

09.03.2014r. - Il Mio Nuovo Inizio Sei Tu smile

#17 2011-03-25 21:13:35

Attero_Veritas
Niewinne początki

Elo wszystkim ja tam proponuje wziąć głęboki wdech i wydech i nie stawiać iluś lat wspólnego życia na ostrzu noża ,bo ma romans .
  Po kilku latach i ona ma dość seksiku z tobą , szuka nowych wyzwań bo monotonia jest zabójcą miłości  i nie wiem czy ma moralne prawo ,ale sam się często rozglądam za innymi kobietami .
  Bo jest to masz fundamentalny instynkt .
Jak cie to boli to zajmij się sobą i dzieckiem wskocz w wir pracy przeczekaj , a jeśli ci powie  bo chce odejść to nic nie poradzisz .
  Wyrozumiałość ,wybaczenie ,poświęcenie to jest miłość ,jeśli tego brak  to jest kłopot.
To jest twoja ścieżka i ty decyduj , jeśli kochasz to wybacz  ,zapomnij , jeśli nie to powiększysz statystyki rozwodowe i tak naprawdę wszyscy stracicie .
Sorki za chaotyczny styl ,ale zmęczenie mąci mój umysł.

Amor vulnus idem sanat ,qui facit
Ranę miłości ten sam leczy ,kto ją zadaje

#18 2011-03-25 21:21:03

Lupus
Zbanowany

lukaszsky napisał:

Nie chcę jednak zakładać sprawy bo nie chcę się rozwodzić. Może jeszcze uda się wszystko naprawić.

Moja rada - na zimę kup sobie pokrowce na rogi oraz dobry krem, bo rogi kijowo wyglądają jak się łuszczą... A i może auto zmień na kabriolet (to tym bardziej pokrowce na rogi będą potrzebne).

ps.
Jak się masz zadręczać, to zaproponuj żonie badanie wariografem, to nie jest wielki koszt, za 500-600 zł znajdziesz bez problemu. Zaproponuj jej na zasadzie: Jak mnie zdradzałaś to ty zapłacisz, a jak byłaś wierna to ja.

Ostatnio edytowany przez Lupus (2011-03-25 21:23:09)

#19 2011-03-25 21:58:55

mars225
Dobry Duszek Forum

aby zacząć od nowa, musi być jakaś reakcja z jej strony a skoro wiesz o tym że ma romans a ona dalej robi z Ciebie wariata bo przecież ona taka święta jest to nie licz na to że żona zacznie być wobec Ciebie uczciwa.
dopóki ona nie powie "Przepraszam za wszystko" poprawy nie będzie, choćbyś zrobił dla niej wszystko ona i tak będzie działała na dwa fronty, tak jak to robi teraz.

Ostatnio edytowany przez mars225 (2011-03-25 22:00:00)

Ostatnie tematy :

Stopka forum