Jadłospis na ładną cerę - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-08-01 22:23:33

Suri
Dobry Duszek Forum

Jadłospis na ładną cerę

Wydaje mnóstwo kasy na kosmetyki a jednak jakiś spektakularnych efektów tego wydawania brak. Czy może jakaś zmiana w diecie mogłaby mi pomóc ? Mam już dość świecącej się na policzkach i nosie skóry.

#2 2007-08-01 22:36:48

Audrey23
Niewinne początki

Re: Jadłospis na ładną cerę

Miałam kiedyś podobny problem i byłam z tym u dietetyka - polecił mi jeść produkty bogate w cynk i witaminki z grupy B. Najczęściej tłustej cerze towarzyszy trądzik więc cyk też na niego działa wspomagająco. Jedz płatki zbożowe, muesli, otręby pszenne, i kiełki pszenicy bo mają dużo cynków i witaminek B. Cynk znajdziesz także w owocach morza, rybkach a dużo witaminek mają jajka.

#3 2007-08-02 00:04:53

Esszu
Tajemnicza Lady

Ja na co dzień jem dużo produktów zbożowych typu płatki owsiane, jęczmienne, robię sobie sama muesli wrzucając do płatków orzechy, rodzynki, pestki słonecznika, dyni, i muszę powiedzieć,że nie mam problemów z cerą, szczególnie chyba włąśnei owsianka zawiera to co powinnyśmy jeśc na ładną skórę i włosy:)

#4 2007-08-07 22:51:47

słomiana wdowa
Niewinne początki

Zgadzam się- szczególnie owsianka, i można nawet z niej robić maseczki, albo myć twarz papką owsiankową. no a dla ładnej cery,żeby miała ładny kolor to trzeba dużo karotenu i witaminy E, czyli kolorowych warzyw sporo, papryki, marchewki, pomidorów, brokuły brzoskwinie, morele, czyli dobre i zdrowe 2w1:)

#5 2007-08-07 23:02:12

Inga79
Niewinne początki

NA ŁADNĄ CERĘ TRZEBA DOSTARCZAĆ ORGANIZMOWI KILKA WITAMIN JAK CHROM, KRZEM, BETA-KAROTEN, WITAMINA E, KOENZYM Q,JAK NA CERZE POJAWIAJĄ SIĘ WYPRYSKI, TZN. ŻE BRAK NAM KRZEMU, I NA TO NAJLEPIEJ ZARADZIĆ PIJĄC ZIÓŁKA SKRZYPU POLNEGO ALBO WSPIERAĆ SIĘ TABLETKAMI ZE SKRZYPEM, ZRESZTĄ JEST TEŻ TAKI SUPER KREM DO KUPIENIA W APTEKACHSKRZYPOVITA-NO A POZA TYM KRZEM JEST W RZODKWI, OGÓRKACH,POMIDORACH,BURAKACH,CEBULI,CZOSNKU,RYŻU, OTRĘBACH, PESTKACH SŁONECZNIKA, NO A WITAMINA E I KAROTEN SĄ W MORELACH, DYNI, I KOLOROWYCH WARZYWKACH smile

#6 2007-10-09 20:22:53

alicja w krainie...
Gość Netkobiet

Najważniejszy jest beta karoten, witaminy, składniki mineralne i błonnik - wszystko to znajdziesz w warzywach i owocach. Są one cennym źródłem cennych dla zdrowia składników. Np. marchewka wspaniale działa na cerę, poprawia jej koloryt, ujędrnia ciało. Jabłko obniża poziom cholesterolu dzięki zawartości pektyn, poprawia krążenie. Grejpfrut przyspiesza przemianę materii, reguluje trawienie, a pomarańcz oczyszcza organizm. To tylko kilka przykładów cudownej mocy owoców i warzyw. Możesz jeść je surowe, ale też pić świeżo wyciskane soki (byle nie takie dosładzane w kartonikach).

#7 2007-10-14 22:54:59

animatica8
Gość Netkobiet

Zgadzam się z Alicją, ja też wierzę w owoce i warzywa. Staram się jeść przynajmniej po jednej porcji dziennie, chętnie też piję Marwity, to dobry sposób, żeby uzupełnić niedobory witamin i minerałów, a przy okazji pyszny sposób na piękną cerę i ładny koloryt.

#8 2008-07-03 12:10:05

keni100
Niewinne początki

ja stosowałam suplement Incree ,likwiduje niekorzystne zmiany wyglądu skóry ,mi zniknęły przebarwienia,krostki,i faktycznie twarz się tak szybko nie przetłuszcza ,naprawdę polecam

Stopka forum