pierwszy posilek niemowlaka co podac ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-20 13:09:48

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

pierwszy posilek niemowlaka co podac ?

Chciala bym zaczac dawac juz synkowi cos do jedzenia oprocz mleka ma 4 miesiace. Od czego najlepiej zaczac??

kiedy smieje sie dziecko smieje sie caly swiat smile

#2 2010-08-20 18:50:31

bianka25
Przyjaciółka Forum

Re: pierwszy posilek niemowlaka co podac ?

Do końca czwartego miesiąca mleko matki (nie wiem czy karmisz piersia)jest jedynym pożywieniem dziecka.
Początkowo do diety dziecka wprowadzamy kaszkę ryżową lub kukurydzianą. Wszelki nowości wprowadzamy stopniowo. Zauważamy wtedy czy dziecku podoba sie nowy smak i czy nie ma jakieś niekorzystnej reakcji.

Pierwszą zupę wprowadzamy w 5-6 miesiacu życia dziecku karmionemu sztucznie, 6-7 dziecku karmionemu piersią. Pierwsza podstawowa zupką jest ziemniaki z marchewką. Stopniowo wprowadzamy wiecej warzyw; seler, por, fasolka, groszek.

Możesz kupić gotowe przetwory "gerbera" lub ugotować sama. Gotujesz na małym ogniu, do miękkości, niedodający soli.
Jeśli dziecko bardzo protestuje, odłóż wprowadzanie zupek na kilka dni.

5-6 miesiącu wprowadzamy do zupek jarzynowych troszeczkę mięsa.

Soki owocowe wprowadzamy dziecku w 5 miesiącu. Na poczastek sok z marchwi i z jabłka, dyni.
Podajemy pure z jabłka i inne owoce sezonowe, dojrzałe.

Dziecko karmione sztucznie poimy herbatką rumiankową lub koperkowa.

Jak masz jakies konkretne pytania to napisz smile

Ostatnio edytowany przez bianka25 (2010-08-20 18:52:16)

#3 2010-08-21 09:26:32

truskaweczka8585
Dobry Duszek Forum

witam ja mojemu dałam wczoraj łyzeczke soku z marchewki ma 3,5 miesiąca ale stwirdzam ze to za szybko karmie go mlekiem modyfikowanym nasłucham sie babc i dałam ale jeszcze poczekam nie smakowało m to za bardzo

Serce obawia się cierpień [...] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...

— Paulo Coelho

#4 2010-08-21 10:48:41

izulka
Dobry Duszek Forum

Ja zaczynałam od jabłka w słoiczku firmy Gerber,później dodałam troszeczkę marchewki,no i zupka jarzynowa bez mięska.Jest to wygodne rozwiązanie,bo dzieci w tym wieku zjadają kilka łyżeczek i można resztę schowac do lodówki.

#5 2010-08-21 20:30:57

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

dzisiaj pierwszy raz dalam mu jabuszko z gerbera ale nie bradzo chcial jesc wypluwal i plakal moze dla tego ze to troszke kwasne jest. A jak bym mu dala gruszke albo cos innego firmy gerber co mozna podawac od 4 miesiaca co sadzicie??

#6 2010-08-21 21:40:31

bianka25
Przyjaciółka Forum

Na słoiczkach Gerbera jest napisane od którego miesiąca można podawać dziecku posiłek.

#7 2010-08-22 10:43:55

izulka
Dobry Duszek Forum

relacja15 napisał:

dzisiaj pierwszy raz dalam mu jabuszko z gerbera ale nie bradzo chcial jesc wypluwal i plakal moze dla tego ze to troszke kwasne jest. A jak bym mu dala gruszke albo cos innego firmy gerber co mozna podawac od 4 miesiaca co sadzicie??

Przeważnie jest tak,że nowe posiłki nie smakują dzieciom,a mamusie w tej kwestii są bardzo zniecierpliwione.Wiem,że chciałabyś ,aby Twój maluszek już zjadał deserki,w ogóle my rodzice toszeczkę wybiegamy na przód i na siłę próbujemy robic rzeczy sprzeczne.Postaraj potraktowac swojego maluszka odpowiednio do jego wieku;jeżeli ma 4 miesiące,to funduj mu dań przeznaczonych dla dzieci 6 i 7 miesięcznych;na to przyjdzie czas już niebawem.A co do gruszki,to będzie nią pluł tak samo jak jabłkiem.Jabłko jest lepiej trawione niż gruszka,więc odpuśc mu na kilka dni,po czym znowu powróc do jabłka,czasami kilka łyżeczek wystarczy,aby był najedzony.A z czasem wymieszaj jabłko z marchewką.

#8 2010-08-23 15:24:40

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

po kolejnych 2 dniach znow prubowalam mu dac jabuszko i zjadl juz troszke wiecej smile teraz zamierzam mu ugotowac na parze troszke marchewki. A te jabuszka z gerbera sa gotowane?? bo tak myslalam jak by mu zetrzec swiezeko jabuszka mial by to na pewno smaczniejsze tylko wlasnie nie wiem czy moge mu dac surowe...

#9 2010-08-23 18:18:04

izulka
Dobry Duszek Forum

Oczywiście,że możesz zetrzec mu surowe jabłuszko,a kiedy puści soczek,to nabierz na łyżeczkę i też mu podaj.Pamiętaj,aby każde nowości dawac w małych ilościach i obserwowac maluszka,bo niektóre pokarmy uczulają lub mogą pojawic się kłopoty trawienne,ale rozumiem,że jabłuszko Gerbera zostało przyjęte i zasmakowało małemu obywatelowi?

#10 2010-08-23 18:23:12

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

no mozna powiedziec ze zasmakowalo troche sie krzywil ale kilka lyzeczek zjadl smile

#11 2010-08-24 12:32:46

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

malemu jabuszko bardzo wczoraj zasmakowalo ale podane z butelki bo z lyzeczki nie chcial.
A jak czesto moge mu podawac takie deserki??

#12 2010-08-24 12:34:56

vinnga
Moderator

Możesz mu podawać codziennie jeśli nic złego się nie dzieje. Chociaż mi osobiście wydaje się, że za bardzo się spieszysz z wprowadzaniem nowych pokarmów.

#13 2010-08-24 12:38:13

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

z tego co sie orientowalam to duzo sobo po troszke zaczyna w 4 miesiacu. Moich duzo kolezanek tez urodzilo prawie w tym samym czasie co ja i kazda proboje po troszke smile

#14 2010-08-24 20:58:16

izulka
Dobry Duszek Forum

Dzieci w tym wieku mają silną potrzebę ssania,dlatego też wolą pokarmy podawane z butelki, a nie z łyżeczki i nie jest to kwestia smaku,tylko właśnie sposobu podania.Możesz zamiast deserku podac soczek np.sok przecierowy jabłkowy bez dodatku cukru Bobo Frut.Soczki przecierowe są gęstsze od klarownych,będzie to jakies urozmaicenie dla maluszka.

#15 2010-08-25 15:30:48

Monique111
Zaglądam tu coraz częściej

Moje maleństwo nie bardzo chciało kwaskowate soczki. Mimo, że był karmiony piersią to już w w czwartym miesiącu zaczęłam mu podawać nowe pokarmy, ale zaczęłam od...kaszki bezglutenowej. Zajadał z apetytem. Potem pomału marchewka i kolejno różne smaki dla dzieciaczków od 4-go miesiąca. Ma teraz 8,5 miesiąca i zajada chętnie wszystko co mu podaję. Z butli - tylko mleko modyfikowane, inne rzeczy łyżeczką. No i cycem też nie pogardzi, zwłaszcza w nocy (choć raczej nie z głodu tylko dla przytulenia) smile

#16 2010-08-25 16:11:43

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

Monique111 z jakiej firmy podawalas kaszki?? a na poczatku maluszek zjadal lyzeczka czy tez dawalas do butelki?? a Jak zaczelo jesc inne posilki to przesypial cala noc czy dalej chcial jesc w nocy??

zaczelam podawac kaszke nestle i ile razy na dzien moge malemu dac?? na razie daj raz dziennie

Ostatnio edytowany przez yvette (2010-08-27 12:08:02)

#17 2010-08-27 12:07:32

Yvette
100% Netkobieta

Relacja, bardzo Cię proszę, żebyś zaczęła używać opcji "Edytuj" zamiast dodawać posta pod postem. Mówi o tym nasz regulamin, zapoznaj się z nim proszę.
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#18 2010-08-28 21:04:07

Monique111
Zaglądam tu coraz częściej

@relacja15:
To była Nestle Sinlac. Dość droga, ale spore opakowanie, łagodna w smaku, i bezpieczna "na wszystkich frontach" - mój synek sięnią dość długo zajadał ze smakiem:)

#19 2011-01-17 15:07:08

magdulek1987
Słodka Czarodziejka

hej kochane moj maly ma juz 4 misiace i 17 dni smile ja mu podałam jako pierwszy posilek - słoiczek "marchewka z jabkiem i winogronem smile) przyjol to ze smakiem:) pozniej z innymi owocami smile zupke jarzynowa tez zjada ze smakiem , daje mu probowac wszystkigo smile ostatnio mu ugotowałam zupke i dodałam troszke mieska gotowanego -calosc zmiksowalalm blenderem i zajadał ze smakiem smile) a  jesli chodzi o mleko-to daje mu z bobovity kaszki mleczno-ryzowe smakowe i rowniez zajada ze smakiem smile w grucie rzeczy mozna podawac po troszke wszystkiego i obserwowac jak na to reaguje -jesli nie dzieje sie nic -to mozna smiało podac smile) pozdrawiam

Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

#20 2011-01-18 09:49:34

Juliette
Przyjaciółka Forum

najgorsze co może być to podanie najpierw owoców zamiast warzyw.
Dziecko najpierw musi posmakować warzyw,bo wiadomo,że owoce są słodkie,lepsze i jak zje owoce to już może nie zechcieć jeść warzyw.

Poza tym 4 miesiąc to za wcześnie!!! Po co się tak spieszyć?!

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#21 2011-01-19 18:47:06

relacja15
Cioteczka Dobra Rada

ja malemu tez dalam pierw jabuszko chodz nie bardzo mu zasmakowalo za to zapka pierwsza byla dobra i dalam moze tydz po skonczeniu 4 mies pierwszy raz a teraz to zjada ze smakiem wszystko co mu dam a idzie mu 9 mies smile

#22 2011-01-24 11:05:47

czarna
Dobry Duszek Forum

moja corcia skonczyla wlasnie 4 mies..herbatki w zasadzie podawalam juz od poczatku ale sporadycznie..teraz robie to czesciej,ale mimo to dalej karmie piersia.
Gdy miala  ok 3,5 mies. postanowilam podac jej cos nowego..
Najpierw bylo tarte jablko, ale slodkie..po troszeczke kazdego dnia..po jakis 2 tyg. podalam gerbarka..te co sa po 4 mies.tj wszelkiego rodzaju deserki i zupke jarzynowa..ale tez stopniowo..no i na kolacje podaje jej kaszke malinowa..wsuwa wszystko:)..ale podaje z umiarem, aby jej nie przejesc..

samaosobie

Stopka forum