Uzależnienie od masturbacji - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-18 13:42:11

Chriss
Zaglądam tu coraz częściej

Uzależnienie od masturbacji

Witam Was...bardzo Was proszę o nie zamykanie tego tematu a jeżeli już to przenieśienie do innego. Otóż chciałabym się zapytać bo sama nie umiem stwierdzić czy to już uzależnienie. Każdemu człowiekowi uzależnionemu jest ciężko to stwierdzić.Otóż robię to raczej tylko wtedy kiedy mam jak to nie którzy mówią ''chcicę'' ''ochotę'' etc. Gdy jestem po za domem w ogole o tym nie myślę, gdy jestem w domu sama etc to gdy przyjdzie taka ochota zrobię to..
zapisuje ogólnie sobie w kompie ''częstotliwość'' żeby się w tym wszystkim nie zgubić.

(-) - oznacza brak masturbacji / przerwa etc.
1 - oznacza jedna masturbacja dziennie
2 - dwa razy itd.

sposób - pocieram palcem łechtaczkę przez majtki i tyle.

''tabela''

pon . wtr.  śr   czw  (lipiec)sob.  nd
-        1     -     1        -         -       - 
pon    wtr   śr   cz    pt    sob   nd                       
   -       -     -     -     -       -      -
pon    wtr   śr    cz     pt    sob   nd
-         -   -       1      2      -       1
pon    wtr    śr    cz    pt    sob   nd
-         1      -      -     1      -        -
pon    wtr    śr    cz      pt    sob   nd
2         -     1     -        -      -       -
pon    wtr    śr    cz     pt     sob   nd
-        -       -     -       1      1       1
pon    wtr    śr     cz    pt    sob    nd
-         -     -       -      -      1      1
pon   wtr      sr     cz    pt    sob    nd
  -      1        1      -      -       -       -             

Błagam pomóżcie mi...a jeżeli jest to uzależnienie to jak z tym sobie radzic ?
nie umiem tego stwierdzić po prostu mam ochote to, to robię.
Nie mam czegoś takiego,że np. nie wyjde z domu bo wole robić to cały dzień etc. gdy wyjeżdżam w ogóle tego nie robie lub gdy mam cały dzień zajęty...

- jestem nastolatką.

Ostatnio edytowany przez Chriss (2010-08-18 13:46:30)

#2 2010-08-18 14:03:51

maja01
Netbabeczka

Re: Uzależnienie od masturbacji

Uważam ze nie Jestes uzalezniona , i nie masz powodow do zamartwiania sie:-)

#3 2010-08-18 14:24:48

MagdaEM.
100% Netkobieta

Masturbacja jest rzeczą naturalną, nie ma w niej nic złego. Uzależniona na pewno nie jesteś. Częstotliwość, którą podałaś nie jest jakaś straszna wink Myślę, że wiele dziewczyn, czy nawet kobiet, robi to częściej...

"Gdyby u mnie na oknie stały kwiaty paproci i niebieskie migdały..."

#4 2010-08-18 14:36:34

falka
100% Netkobieta

Uzależniona byłabyś, gdyby masturbacja przeszkadzała Ci w normalnym funkcjonowaniu, np. musiałabyś wymykać się z wykonywania obowiązków (szkoła, praca) po to, by rozładować napięcie. Jeśli nie masz takiej potrzeby, to wszystko jest ok.

Tak mi wpadło do głowy: w jakich sytuacjach się masturbujesz? Czy jest to coś konkretnego - np. po stresującym dniu, w sytuacji silnego napięcia, czy po prostu "ot tak sobie" bo masz ochotę?
Być może przyzwyczaiłaś swoje ciało do tego typu rozluźnienia.

#5 2010-08-18 14:50:01

Chriss

robie to gdy czuje,że mam ''ochote'' ''
potrzebe'' no wiecie o co mi chodzi..np. gdy nie robie tego 3 dni to mam już ochotę to zrobić. W sytuacjach stresowych raczej tego nie robie...tylko zwyczajnie wtedy kiedy mam chcice..ogólnie to mogłabym to zrobić codziennie ale 'nie pozwalam sobie' i udaje mi się to więc walczyć z tym też umiem mimo,że otsatnio mam częęęęśto ''potrzebe''

#6 2010-08-18 14:52:36

falka
100% Netkobieta

Więc na moje oko wszystko w porządku, nie ma w tym nic niezdrowego wink

#7 2010-08-18 14:53:28

katarina
Netbabeczka

falka napisał:

Uzależniona byłabyś, gdyby masturbacja przeszkadzała Ci w normalnym funkcjonowaniu, np. musiałabyś wymykać się z wykonywania obowiązków (szkoła, praca) po to, by rozładować napięcie. Jeśli nie masz takiej potrzeby, to wszystko jest ok.

Tak mi wpadło do głowy: w jakich sytuacjach się masturbujesz? Czy jest to coś konkretnego - np. po stresującym dniu, w sytuacji silnego napięcia, czy po prostu "ot tak sobie" bo masz ochotę?
Być może przyzwyczaiłaś swoje ciało do tego typu rozluźnienia.

Pomysł aby sprobować znaleźc jakąs prawidowość może jest i ciekawy, ale moze do niczego nie prowadzić.
Zwłaszcza jak na przykłąd robisz to po prostu z nudów.
Ale - po pierwsze - nie stresuj się - z taką czestotliwoscią to na pewno nie jest uzalenienie. I nie będe sie dalej powtarzac, bo wyjaśniły to moje przedmówczynie.
Po - drugie - czy uważasz, że taki rozkład może mieć zwiazek z jakością twojego współżycia?
Może jednak brakuje ci orgazmu na twoich warunkach a nie męża.
Po trzecie - próbowalaś powiązać czestość ze swoim cyklem?

Ostatnio edytowany przez katarina (2010-08-18 14:54:09)

#8 2010-08-18 16:51:52

Yvette
100% Netkobieta

Chriss, ile masz lat?

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#9 2010-08-19 13:32:08

bea_1516
O krok od uzależnienia

yvette napisał:

Chriss, ile masz lat?

Chyba wystraszyłaś Chriss tym pytaniem, bo ten cały wątek na tle innych postów Chriss to jak trolla robota.

#10 2010-08-19 19:14:12

Bestia
Niewinne początki

Tez mam podobnie jak ty tylko ze ja jestem facetem. Wydaje mi sie ze to jest normalne po prostu kazdy ma swoje jakies uzaleznienia

#11 2010-08-20 16:13:19

Avalla88
O krok od uzależnienia

To normalne, każdy człowiek potrzebuje seksu, jest to potrzeba fizjologiczna i musi być zaspokajana.. Nie przejmuj się, myślę że 99proc. osób, które nie mają partnera masturbuje się regularnie. A powód "ochota, chcica" to chyba właściwy powód, świadczący tylko i wyłącznie o twojej normalności:) Pamietaj tylko, że jeśli się masturbujesz regularnie to czerpiesz mniejszą przyjemność potem z seksu (wg mnie), bo jesteś jakby stale zaspokojona więc seks robi się mniej ekscytujący..

#12 2010-08-23 11:15:08

mika84
Przyjaciółka Forum

Ja regularnie masturbuję się od 8 lat i nie widzę w tym nic złego smile
A częstotliwość mam nawet większą od Twojej.
Powiem tak, może i jestem od niej uzależniona, ale nie przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu, ani nie zmniejsza ochoty na sex z facetem, więc uważam, że wszystko jest ok! smile

Kocham Cię od pierwszego grama... Izabela ur.18.05.2011 r.

#13 2010-08-23 11:35:05

Chriss

dzieki za uspokojenie mnie !
czasem nie wiem dlaczego tak mam ale gdy 'zrobie to w dzień' mam trudności z zaśnięciem lub na odwrót..gdy nie zrobie i ''przetrzymuje'' się to też jakoś tak 'dziwnie mi'

#14 2010-08-24 14:04:44

porteparole
Niewinne początki

Witam.Czy od masturbacji można się uzależnić?Jestem tego najlepszym przykładem!Robię to od 10(!) lat i choć mam męża,a nasze życie seksualne do tej pory było ok,nie czuję się z tym dobrze.Kilka osób twierdzi że nalezy sie pogodzic ze swoimi potrzebami i to zaakceptować.Kompletna bzdura...Masturbacja stała sie moim nałogiem i spowodowala sytuacje kiedy wszystkie negatywne emocje musze rozladowywac w ten wlasnie sposob.Wtedy czuje chwillowa ulge,ale nie na dlugo.Im wiecej jest tych emocji,tym czesciej to robie.Ale zamiast pomagac sprawia to iz staje sie rozchwiana emocjonalnie,nie potrafie panowac nad emocjami,smuce sie krzycze lub kloce bez powodu...Probowalam z tym skonczyc ale udalo mi sie tylko na 2 miesiace(to bylo 3 lata tem).Od tamtej pory nie bylo zadnych przerw,a potrafie to robic nawet 5 razy dziennie...!To moja zmora.Nie potrafie juz normalnie wspolzyc z mezem,nie dojde gdy nie "pomoge sobie reka" lub on tego nie zrobi po stosunku.Wiem ze musze z tym skonczyc bo to dla nas obojga jest uciazliwe psychcznie,on przestaje wierzyc w swoje mozliwosci a ja zalamuje sie bo nie chce go oklamywac a chce by byl zadowolony z naszych stosunków...Nie robie tego dpopiero od 3 dni ale jestem zmotywowana i mysle ze wytrzymam,choc bedzie ciezko...Dlatego apeluje do wszystkich ktorzy to robia:nie wierzcie w te bzdury ze masturbacja nie wplynie na wasze zdrowie psychiczne i stosunki z partnerami,ale tez nie zalamujcie sie tylko walczcie z przyczyna problemy a poczujecie sie znacznie lepiej.Pozdrawiam

#15 2010-08-25 13:20:58

cvas12
Dobry Duszek Forum

Jeśli uważasz że masturbacja doprowadzi cię do uschnięcia ręki to zaprzestań samozaspokajania! Ja masturbuję się nawet częściej od ciebie i nie uważam żeby było to uzależnienie! Po prostu robię to gdy najdzie mnie ochota i nie przeszkadza mi to w normalnym sexie z moim facetem! Każda z nas ma indywidualne potrzeby seksualne! Jedna większe, inna mniejsze, a jeszcze inna wcale! To jest życie!!!

Agniesia - Nic co ludzkie nie jest mi obce!!! smile

#16 2010-08-25 22:12:08

ol_szew_ska

maja01 napisał:

Uważam ze nie Jestes uzalezniona , i nie masz powodow do zamartwiania sie:-)

wiele osób twierdzi, że masturbacja jest naturalna i owszem zainteresowanie się własnym ciałem jest naturalne, ważne jednak jest aby mieć świadomość, że masturbacja a tym bardziej szukanie przyjemności w ten sposób musi w pewnym momencie być zastępowane w drodze rozwoju przez inne praktyki... sama jestem przeciwniczką masturbacji gdyż alienuje ona człowieka, zamyka go w wąskim świecie poszukiwania przyjemności za samym sobą sad dlatego uważam, że czasem po prostu warto podjąć walkę z masturbacją, rozumiem zdaniem osób, które się masturbują, ale wysiłek walki jest cennym doświadczeniem, ukazującym, że kontrolujemy nie tylko swoje popędy, ale także swoje ciało tongue jeżeli jesteś wierzącą to możesz jeszcze szukać tutaj siły w wierze i miłości Boga... ale to zupełnie inna historia... polecam rozważyć w sumieniu, albo we własnej woli smile

#17 2011-11-20 15:32:19

aaaa
Zbanowany

hej mam 16 lat i  masturbuje sie ale nigdy nie dochodze do orgazmu co zrobić ?

#18 2011-11-20 15:41:23

mominka1
Przyjaciółka Forum

hmm a to co robisz Ci nie wystarcza? może źle to robisz?

Najlepiej jest milczeć

#19 2011-11-20 15:58:30

Paweł24
Zbanowany

Ja miałem kiedyś pół roku bez orgazmu, odzwyczaiłem się kompletnie. A potem stwierdziłem że to właśnie może mi zaszkodzić, i mimo braku ochoty znowu zacząłem, aż znów się przyzwyczaiłem.

#20 2011-11-22 11:51:52

mominka1
Przyjaciółka Forum

Czemu zaszkodzić?big_smile  No ogólnie to nic złego, gorzej jak jest się w związku i partnerowi to się nie spodoba, bo wtedy może pomysleć że on/ona nam nie wystarcza. Ja nie jestem uzależniona ale uważam że orgazm to coś korzystnego na nasz organizm, choć bez niego nic się nie stanie.

Najlepiej jest milczeć

#21 2011-11-27 12:52:26

singiel34
Zbanowany

Ja nie jestem od tego uzależniony, ale jakieś przyzwyczajenie to już jest... Wolałbym seks z kobietą ( jestem od jedenastu lat samotny ), niż takie coś...

#22 2012-06-08 20:13:37

Moni22
Niewinne początki

Moim zdaniem to juz uzależnienie.Wiem co mówię poniewaz mam taki problem z własnym mężem

#23 2012-06-08 20:34:28

Anechoreta
Net-facet

Dziewczyno, te ilości na tablicy to dużo ? wink

Asato ma sat Gamaya

Stopka forum