escapelle - objawy uboczne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-14 17:40:59

klaraa
Zaglądam tu coraz częściej

escapelle - objawy uboczne

Witam!
Szukałam na różnych forach informacji na temat skutków ubocznych po escapelle.Jest tam duzo informacji jednak nie ma tego co by nie zainteresowało. Na tym forum tez znalazłam kilka ciekawych informacji w tym temacie jednak zadny przypadek nie jest podobny do mojego sad

W 15 dniu cyklu byłam zmuszona wziać escapelle ponieważ zdarzył nam się "wypadek przy pracy". Oczywiscie dokładnie przestudiowałam całą ulotkę kilka razy.  Teraz juz powinnam dostać okres jednak pojawiło sie niewielkie krwawienie nie przypomina mi to wogole okresu poniewaz zawsze przechodziłam go bardzo bolesnie i przewaznie był bardzo obfity. Po zażyciu tabletki nie miałam żadnych skutków ubocznych. Około tydzien po bolały mnie bardzo piersi które bolą do dzisiaj jednak mniej. Od jakiegos tygodnia bardzo słabo sie czuje czestto kręci mi sie w głowie mam nudności i robi mi się słabo.
Moje pytanie brzmi czy ktos moze słyszał o skutkach ubocznych tych tabletek po tak długim czasie od zażycia??? Bardzo się martwię bo na prawdę czuje sie bardzo kiepsko...
Aha i wiem tez ze po tych tabletkach okres moze sie opóźnić i moze wystapić jakieś krwawienie ale skad to złe smopoczucie??? Duzo nad tym myslałam i nie ma zadnych innych przyczyn zebym sie tak zle czuja wychodzi na to ze przez ta tabletkę... Też troche sie boje ze ta tabletka nie zadziałała ale znowu z drugiej strony objawy ciazy wystepuja w ok 6 tyg ciazy a to dopiero 2 tydzien mija. No i tez to krwawienie chyba oznacza ze zadziałała

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi o objawach po tej tabletce i ile moga trwać

Ostatnio edytowany przez klaraa (2010-08-14 17:45:36)

#2 2010-08-14 17:56:37

vinnga
Moderator

Re: escapelle - objawy uboczne

Klara - escapelle to potężna dawka hormonów, takich jak te w zwykłych tabletkach antykoncepcyjnych oraz naturalnie wytwarzanych przez kobiecy organizm w drugiej połowie cyklu. Więc masz prawo czuć się tak, jakby Ci się wszystkie objawy PMS pojawiły i to w natężonym stopniu. Bolesność piersi, przesunięcie miesiączki, "dziwne" krwawienie - to wszystko nie powinno budzić niepokoju. Trochę niepokoi Twoje złe samopoczucie, jednak to też może się zdarzyć. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach - skonsultuj się z lekarzem. A przed następnym "wypadkiem przy pracy" może zrób sobie zapobiegawczo badania? Bo najwyraźniej źle tolerujesz hormony.

P.S. Objawy ciąży mogą wystąpić jeszcze przed datą spodziewanej miesiączki. Ja miałam. Ale nie sądzę, żebyś Ty w ciąży była.

#3 2010-08-14 18:00:25

klaraa

no własnie nie sadze zebym była w ciazy ponieważ zażyłam tabletkę 13 godzin po wiec prawie 99 szns na zadziałanie

#4 2010-08-16 20:28:53

Wiktoria26

Po dośc dugim pobycie na różnego rodzaju for o podobnej tematyce moge powiedziec, że dolegliwości zgłaszane przez Ciebie dotyczą duzej ilości pań sięgający po Escapelle.
Oczywiście szanse na zadziałanie tebletki są bardzo duże jednak jesli istnieje choć małe prawdopodobieństwo ciązy to nalezy ją z pewnością wykluczyć badz potwierdzić.

#5 2010-12-09 09:48:35

julkajulka
Na razie czysta sympatia

Ja brałam ostatnio escapelle, niecały miesiąc temu. I czułam się zupełnie dobrze, żadnych zmian, wszystko było ok. Skonsultuj się może z lekarzem, skoro tak się czujesz...
Pozdrawiam:)

#6 2011-01-07 13:07:38

Samanta
100% Netkobieta

Witam:) No właśnie dziewczyny piszcie, jeśli któraś miała przygodę z escapelle. Jak się czułyście po tej pigułce i jakie miała następstwa, a przede wszystkim czy zadziałała? Ja wzięłam escapelle w 10 godzinie 13 dnia cyklu. Dziś jest 5 dzień po zażyciu. W pierwszych dniach czułam się bardzo osłabiona, zmęczona. Ogólnie jestem rozdrażniona, szybko się denerwuję i popadam w zmienność nastrojów. Plamienie jeszcze się nie pojawiło, wiec czekam co będzie dalej. Proszę o wasze opinie.

Wyrozumiałość jest owocem znajomości własnych błędów..

#7 2011-01-31 22:26:52

rose_24
Niewinne początki

Cześć.
Ja wzięlam esc. tydzien temu 24.01 (załyłam w 53 godzinie, stosunek był zabezpieczony prezerwatywą do końca, po wyjęciu p. lekko zwisała, kilka cm, ale tak w połowie członka się trzymała mocno, nie pękła, partner twierdzi ze nic nie wyciekło ja w razie czego po konsultacji z lekarzem zażyłam tabletkę). Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek antykonc., 26.01 miałam usg, na którym stwierdzono ze jestem jeszcze przed owulacją - w jajniku widoczny pęcherzyk. To pozwala mi przypuszczać ze mogę wykluczyć ewentualna ciązę? Od kilku dni mam bardzo mocny ból piersi - sutków, od dziś pobolewa mnie brzuch - to z powodu escapelle, a może owulacji? Jak myślicie?

#8 2011-02-01 23:05:16

monia_3103
Przyjaciółka Forum

Drogie dziewczyny to jest wynik wzięcia tabletki. Z racji iż posiada ona dużą dawkę hormonów skutki uboczne wymienione w ulotce mogą się zdarzyć każdemu. Jednakże wiele z nas - kobiet ma silne organizmy przez co nie odczuwają zbytnio działania esc.

Ja swoją tabletkę wzięłam po 18 godzinach z początkiem grudnia w 14 dniu cyklu, na początku było lekkie pobolewanie brzucha i senność. Następnego dnia nic już nie czułam, po tygodniu pojawiło się plamienie, a potem zaczęły mnie boleć piersi. Zasięgnęłam rady lekarza, który wyjaśnił mi, że ból piersi to normalne z 2 powodów: przyjęcia hormonów oraz z racji albo nowej owulacji bądź zbliżającego się okresu. Zaznaczył jednocześnie, że od momentu pojawienia się krwawienia, które okresem nie było, zazwyczaj, choć nie zawsze zaczyna liczyć się nowy cykl. Uspokoił mnie jeśli nie dostałabym okresu w terminie, bo esc często rozregulowuje cykle. Prosił również bym po 10 dniach od wzięcia tabletki wykonała badanie krwi HCG, które da mi jasną odpowiedź czy jestem w ciąży czy nie oraz zakazał się denerwować, bo nawet lekki stres wpływa znacząco na nasz kobiecy organizm, przez co może być również nie za wesoło.

Tak więc dziewczyny spokojnie. Pamiętajcie, że każdej z nas organizm inaczej reaguje i u każdej inaczej będą widoczne skutki uboczne. Jeśli wzięłyście już tabletkę nic juz nie zrobicie, tylko musicie poczekać. Tak wiem, że to ciężkie, bo myśli itp, jednakże naprawdę nie pomożecie organizmowi stresem i nerwami. Radzę zająć czymś głowę, a po 10 dniach od wzięcia tabletki (może być nawet i 14 dni) idzcie zrobić HCG, żaden test domowy nie da wam 100% pewności jak to badanie. Wtedy będziecie wiedzieć czy esc zadziałało czy raczej jesteście w ciąży.
3mam kciuki wink

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

#9 2011-04-19 23:21:52

hanybany
O krok od uzależnienia

Co do mojego doświadczenia z Escapelle - mam chyba dość silny organizm, gdyż przeszłam to zupełnie dobrze, poza lekkimi bólami brzucha i piersi, oraz 4 dni opóźnionym okresem. Także z czystym sumieniem mogę Wam je polecić, opierając się na swoim doświadczeniu, chociaz widzę, że w wielu przypadkach jest różnie. Życzę powodzenia i pozdrawiam

#10 2011-05-19 11:51:56

Mili_89
Niewinne początki

Kochane!
ja wzięłam escapelle 9 maja po około 45 godzinach, jednak podczas stosunku mój partner miał pełny wytrysk we mnie i byłam w końcówce dni płodnych, cały czas czekam na efekt, jeżeli chodzi o skutki uboczne to w pierwszym tygodniu po zażyciu pigułki praktycznie nie zauważyłam żadnych zmian w organizmie, wystąpiły bóle głowy i senność, jednak już w drugim tygodniu czułam łamanie w kościach jak na grypę, moje piersi są nabrzmiałe i obolałe, kilka dni odczuwałam dość silne bóle podbrzusza, które było jak napompowane, nie mieściłam się w swoje spodnie, brzuch zmalał po 3 dniach i zaczęły się zawroty głowy raz na jakiś czas i zmęczenie na potęgę, nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie, po 10 dniach pojawiła się bezwonna wodnista wydzielina. Dzisiaj mija 10 dni, jak tylko dostanę okres napiszę Wam. Trzymajcie się! :*

#11 2011-05-31 16:09:29

MISTLE
Niewinne początki

siemka smile ja tez zazyłam tabletke escapelle w 50 godzinie od stosunku.. na poczatku ne miałam zadnych objawow normalna i lekko zmeczona ale dis jest 4 dzień od zazycia i czuje sie fatalnie z jesnej strony jestem happy na maxa zaraz potem z błahego powodu wpdam w jakies doły .. dziwne to dla mnie uczucie czekam na to zbawienne krwawienie ale poza upławami lekko ciemnawymi nic mi sie nie dzieje...ile dni po zazyciu tej wrednej tabletki te dziwne objawy sie beda utzrymywać?? prosze nie piszcie mi jakichs głupot jak niektóre fora pytam zupełnie serio i jeszce jedno kolezanka mowiła ze jesli po tej tabletce wystapi jakiekolwiek krwawienie przed miesiaczkwe to oznaka ze było sie w ciązy.. czy to prawda??? pozdrawiam:)

#12 2011-05-31 23:57:10

hanybany
O krok od uzależnienia

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=w42c2XWr-P0  - słyszycie 'escapelle'? wink

#13 2011-06-09 11:45:52

dorieen
Powoli się zadomawiam

Drogie netkobitki
zażyłam escapelle ok 30 godzin po stosunku, i mam nadzieję że będzie dobrze...tak na wszelki wypadek, w chwili stosunku byłam w 4 dniu cyklu, tuż po miesiączce, ale absolutnie nie mogę sobie pozwolić na nić, bo był to dość przypadkowy seks, bez zabezpieczenia...generalnie to nic mi nie jest, może jakaś troszkę osłabiona jestem, lekko boli mnie brzuch, właśnie minęły dwie doby od zażycia tabletki...

Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości, jak Ty...

#14 2011-06-17 18:36:24

hanybany
O krok od uzależnienia

Dorien - sprawa zakonczyła się pomyślnie?

#15 2011-06-18 20:11:53

dorieen
Powoli się zadomawiam

Czy pomyślnie to nie wiem, ale chyba będzie dobrze. Nie robiłam jeszcze testu, w najbliższym tygodniu mam zamiar zrobić. Po pigułce, chyba jakieś 5 dni po, miałam krwawienie, no ale to skutek uboczny.

Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości, jak Ty...

#16 2011-06-22 01:25:29

hanybany
O krok od uzależnienia

Daj znać jaki będzie wynik wink

#17 2011-06-27 10:18:49

malwina74
Zbanowany

Ja mam podobny problem.. współzylam z moim chlopakiem  i pekla nam gumka, bylam u ginekologa i pow ze plemniki bardzo szybko u mnie dzialaja, ze ja i moj chlopak jestesmy bardzo płodni. Powiedział jeszcze ze mamy isc sie modlic zeby nie bylo ciązy. Zapisał mi escapelle Wziełam ja po 12 godzinach. mialam krwawienie po 6 dniach czy to jest możliwe zebym byla w ciązy? mam teraz aktualnie bialy gesty śluz.. szczerze chciałabym tą ciąże i czasem żałuje ze wzielam ta tabletke..

#18 2011-06-29 12:11:24

kasiarzynka
Niewinne początki

dorieen napisał:

Drogie netkobitki
zażyłam escapelle ok 30 godzin po stosunku, i mam nadzieję że będzie dobrze...tak na wszelki wypadek, w chwili stosunku byłam w 4 dniu cyklu, tuż po miesiączce, ale absolutnie nie mogę sobie pozwolić na nić, bo był to dość przypadkowy seks, bez zabezpieczenia...generalnie to nic mi nie jest, może jakaś troszkę osłabiona jestem, lekko boli mnie brzuch, właśnie minęły dwie doby od zażycia tabletki...

Skoro sex przypadkowy i na dodatek bez zabezpieczenia to radziłabym zrobić sobie jeszcze test na HIV.

#19 2011-06-29 18:30:56

skukar
Niewinne początki

Dziewczyny, bardzo proszę o odpowiedź. Siedem godzin temu zażyłam tabletkę escapelle i nie mam żadnych dolegliwości. Czuję się tak jak zwykle, a czytałam że taka dawka hormonów powoduje złe samopoczucie. Czy to normalne że ja nie mam żadnych dolegliwości?

#20 2011-06-29 18:36:29

vinnga
Moderator

Jak najbardziej normalne. Nie masz się czym przejmować. Też nigdy nie miałam dolegliwości po takim specyfiku. Aczkolwiek jakieś odchylenia zapewne Ci się pojawią, np szybciej lub później niż zwykle pojawi się okres.

#21 2011-06-29 19:02:43

skukar
Niewinne początki

"vingga" dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie smile

#22 2011-06-29 20:23:50

katie258
Niewinne początki

Po tabletce "72 po" mogą wystąpić skutki uboczne ale nie muszą... Możliwe, że nawet nie odczujesz że Twój organizm przyjął tak dużą dawkę hormonów wink

#23 2011-06-30 15:57:02

mandarynka21
Wkręcam się coraz bardziej

Czesc kobitki:))
a czy lekarz moze odmówić wypisania recepty na escapelle?
Dzieki z góry za odpowiedz smile

#24 2011-06-30 16:11:52

Selene1
Przyjaciółka Forum

mandarynka, zależy. Jeśli lekarz uzna, że sytuacja nie wymaga brania escapelle, to może odmówić wypisania takiej recepty, Zdarzaja się takie dziewcyny panikary które mimo prawidłowego zabezpieczenia, z którym nic się nie stało boją się, że moga wpaść i przez to chcą faszerować się dodatkowymi hormonami, anie ma co ukrywać, że ginekolog w takiej sytuacji raczej nie przepisze tabletki PO.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#25 2011-06-30 16:17:01

CupraFR
100% Netkobieta

mandarynka21 napisał:

Czesc kobitki:))
a czy lekarz moze odmówić wypisania recepty na escapelle?
Dzieki z góry za odpowiedz smile

O jednym takim powodzie jaki może mieć lekarz, żeby nie wypisać recepty właśnie utworzyłam wątek. smile

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#26 2011-06-30 16:23:49

mandarynka21

Mika09 napisał:

mandarynka, zależy. Jeśli lekarz uzna, że sytuacja nie wymaga brania escapelle, to może odmówić wypisania takiej recepty, Zdarzaja się takie dziewcyny panikary które mimo prawidłowego zabezpieczenia, z którym nic się nie stało boją się, że moga wpaść i przez to chcą faszerować się dodatkowymi hormonami, anie ma co ukrywać, że ginekolog w takiej sytuacji raczej nie przepisze tabletki PO.

no dobra a jesli uzna ze ja panikuje a potem w wyniku tego zdarzenia dojdzie do tego ze zajde w ciaze i urodze to nie bedzie zadnych konsekwencji?
Mimo, ze sie zabezpieczam to wiadomo, ze czasami moze sie gumka zsunac albo peknie i wtedy taki lekarz musi znac te wszystkie szczególy?

#27 2011-06-30 23:23:24

hanybany
O krok od uzależnienia

mandarynka21 napisał:

Mika09 napisał:

no dobra a jesli uzna ze ja panikuje a potem w wyniku tego zdarzenia dojdzie do tego ze zajde w ciaze i urodze to nie bedzie zadnych konsekwencji?
Mimo, ze sie zabezpieczam to wiadomo, ze czasami moze sie gumka zsunac albo peknie i wtedy taki lekarz musi znac te wszystkie szczególy?

Nie będzie miał konsekwencji, ma prawo do odmówienia czegoś co jest "wbrew jego sumieniu" i co "nie przyczynia się do ratowania życia". Niestety, rzeczywistość jest taka, że często spotykamy się z czystą złośliwością ze strony lekarzy (nie mówię tu o przypadkach, kiedy fakrtycznie istnieją przeciwwskazania zdrowotne do wzięcia escapelle), nieraz słyszałam o sytuacjach, kiedy kategorycznie odmawiano wypisania recepty, a gdy pojawiało się hasło "prywatnie" śpiewka się zmieniała. Dlatego warto mieć sprawdzony gabinet do którego w razie czego zawsze można ze spokojem się zgłosić. Dobrzy i zaufani lekarze znajdują się na spam - ja np stamtąd znalazłam swojego, do którego chodzę od roku

Ostatnio edytowany przez vinnga (2011-06-30 23:28:49)

#28 2011-06-30 23:30:48

vinnga
Moderator

Zawsze można poprosić własnego sprawdzonego ginekologa o przepisanie tabletki. Przy okazji rutynowej wizyty. Receptę wykupić i mieć w szufladzie na wszelki wypadek. Czas przydatności toto ma ze 3 lata. A w potrzebie oszczędza się czas, nerwy i pieniądze na prywatną wizytę...

#29 2011-07-01 00:32:24

hanybany
O krok od uzależnienia

o-tóż-to! smile Szkoda, że tak mało ludzi o tym myśli. Ja tak właśnie zrobiłam po ostatniej stresogennej bieganinie i teraz Escapelle spoczywa w moim portfelu czekając na ewentualny alarm, do którego oczywiście nie mam zamiaru jak najdłużej dopuścić

#30 2011-07-01 16:38:15

Selene1
Przyjaciółka Forum

mandarynka21, jeśli zabezpieczenie by zawiodło, pękła gumka itp to lekarz wtedy powinien przepsiac tabletke PO i nie powino byc z tym problemu. Jeśli natomiast nic się nie stało z gumką, tabletka nie została pominięta, to taki ginekolog moze odmowic wypisania recepty. vinnga też dała dobrą propozycję tylko tez nie wszyscy lekarze chcą się na to godzić. Jakby nie bylo to jest końska dawka hormonów. To wszystko zalezy od lekarza, jesli jest on zaufany, chodzisz do niego od kilku lat, ufasz mu, to mozesz spytac się czy na wszelki wypadek nie moglby Ci wypisac tabletki takiej smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#31 2011-07-05 10:50:03

mandarynka21

Mika09 wielkie dzieki za odpowiedz:)
Wychodzi na to ,ze jak wszystko w naszym kraju trzeba robic "sposobem".
A korzystaliście kiedyś z tych lekarzy i aptek na wpadce.pl? Ciekawe czy sa to jakies sprawdzone źródła w razie czego czy tylko jakas wspołpraca marketingowa

#32 2011-07-07 00:25:57

hanybany
O krok od uzależnienia

mandarynka21 napisał:

Mika09 wielkie dzieki za odpowiedz:)
Wychodzi na to ,ze jak wszystko w naszym kraju trzeba robic "sposobem".
A korzystaliście kiedyś z tych lekarzy i aptek na wpadce.pl? Ciekawe czy sa to jakies sprawdzone źródła w razie czego czy tylko jakas wspołpraca marketingowa

nie wydaje mi się, bo ja swojego lekarza, do którego chodzę już spory czas mam właśnie stamtąd wink Wybór lekarza to jednak ważna sprawa, a ja akurat trafiłam bardzo dobrze. Co do aptek to nie wiem, ale generalnie chyba nie jest jakoś bardzo ciężko z dostępnością w nich Escapelle?

#33 2011-07-09 20:18:12

mandarynka21

ja własnie nie wiem jak jest z dostepnoscia tych tabletek w aptekach, troche głupio nawet isc i sie pytac o to, chyba ,ze sie trafi na jakas młoda pana magister hehe:P
Dosyc sporo po całej Polsce na tej mapce zwpadki jest pokazanych tych aptek i lekarzy wiec musi to w sumie spoko działac ale nie jest to jakas liczba która zawrociła by w głowie.
Hanybany mowisz o swoim ginekologu czy o zwykłym lekarzu?
Bo ciekawe czy takie tabletki moze tylko ginekolog przepisac jak to jest ?

#34 2011-07-13 16:29:31

klaudyna_

No ja właśnie o dziwo miałam problem ze znalezieniem apteki, w której takie tabletki są dostępne. Młoda pani w aptece zmierzyła mnie wzrokiem i oznajmiła, że nie prowadzą tego typu lekarstw, dopiero w trzeciej aptece dostałam tabletkę. Efekty uboczne są widoczne u mnie straszliwe, czuję się zmęczona, mam zapuchnięte oczy, bolą mnie piersi, dostałam też krwawienia, liczyłam że to okres ale skończył się po paru godzinach. Umówiłam się na wizytę u ginekologa i może coś zaradzi, bo widać to była dla mnie za duża dawka hormonów...

#35 2011-07-13 19:59:40

Dussia
Przyjaciółka Forum

Ja nie mam zadnych skutków ubocznych. tabletke wzielam tydzien temu i nic sie  nie wydazylo

przygarnij kropka...

#36 2011-07-17 19:26:47

barbrastreisand
Zbanowany

Nie u każdego Escapelle może wywoływać skutki uboczne. `Polecam poczytać sobie stronę SPAM, tak jest wiele informacji na temat tej metody - o składzie tabletek, działaniu, skutkach... Najważniejsze to żeby wiedzieć że ona w ogóle istnieje, bo nigdy nie wiadomo kiedy może okazać sie przydatna...

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-07-18 19:51:08)

#37 2011-07-23 20:44:22

hanybany
O krok od uzależnienia

Mówię o ginekologu, bo chyba tych tylko można znaleść na wpadka.pl, ale generalnie z tego co słyszałam może ją niby przepisać każdy lekarz, nawet doszły mnie słuchy o weterynarzu... Jednak skoro ginekolodzy robią z często z tego problem, nie liczyłabym na wielką przychylność w przypadku innych specjalistów

#38 2011-08-01 00:23:17

panna_aleksandra
Niewinne początki

tabletki  może przepisac każdy lekarz, nie tylko ginekolog

Ostatnie tematy :

Stopka forum