1 Ostatnio edytowany przez majena23 (2010-08-12 23:18:03)

Temat: Wycieczka do USA

Hej!:)
. Za miesiąc - dokładnie 15 września wybieramy się w 3 tyg. podróż do USA. I tu moje pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie w takiej podróży.
*Chcemy lecieć do Chicago, a stamtąd kierunek - Colorado lub Boston. Jeszcze się zastanawiam.
*Nie mamy również doświadczenia czy lepiej wypożyczyć samochód - czy lepiej kupić sprawny, przejechać nim stany, a później wpakować w kontener i wysłać do PL.
*Nie wiem jak wyglądają ceny hoteli. Od znajomego słyszłam że jest drogo, inni mówią wręcz przeciwnie.
*Jak wygląda sprawa międzynarodowego prawa jazdy? Na jednych forach piszą że nie potrzeba, a ktoś inny że przy wypożyczaniu lepiej mieć..
Może ktoś z Was ma jakieś nietypowe przygody podczas podróży po stanach

Bardzo się cieszę na ten wyjazd ale boję się że coś pójdzie nie tak... Będę wdzięczna za każdą informację smile

2

Odp: Wycieczka do USA

byłam na Florydzie , w Miami konkretnie., Ceny są zabójcze jeśli chodzi o noclegi.
Co do produktów spożywczych, ubran i tak dalej, to za 10 $ , w Marshallu można kupić np. spodnie Levisa, i to oryginalne . Czyli tanio tanio i jeszcze raz tanio, z takich artykułów.
Co do samochodu, to opłaca się kupić tam i ściągnąć do Polski. później sprzedać i dobrze zarobić smile
będę zaglądała w ten wątek, więc jak coś to pytaj co i jak . smile

3

laura_www dzięki za odpowiedź na mojego posta smile słyszałam jeśli chodzi o ubrania że są bardzo tanie, dlatego mam zamiar wziąść duuuuuuużą walizkę smile a nasz wyjazd coraz bliżej... teraz próbuje nadrobić braki językowe.. Nadal nic nie wiem na temat prawa jazdy międzynarodowego więc będę wyrabiać w przyszłym tygodniu, lepiej mieć niż ma zabrankąć. Czeka mnie jeszcze założenie konta, zastanawiam się w jakim banku.. Ogólnie chyba większość rzeczy nad którymi się zastanawiałam już wiem, a jeśli chodzi o kupno auta jesteśmy również przychylni bardziej tej opcji ale zastanawiają mnie ogłoszenia samochodód za 4-6 tys $ ale te osoby chcą tylko przez ebaya sprzedać ale nie można się z nimi dogadać co do obejrzenia auta i ew. przejażdżki... Dziwne to trochę hmm

Mimo wszystko gdyby ktoś chciał coś dopisać to wątek nadal aktualny!!

pozdrawiam

4

Polecam Ci przeczytać artykuł z czasopisma "Logo" na temat słynnej "Route 66", gdzie autor relacjonuje swoją podróż po stanach i porusza m.in. temat wypożyczenia auta, noclegów itp.

Podałbym bezposredniego linka do strony, ale chyba to nie jest dozwolone na tym forum... W kazdym razie jak wejdziesz na stronę czasopisma "Logo" logo24.pl to znajduje się on w zakładce "podróże"--> dział "relacje".

Co do sprowadzenia auta to nie zawsze jest to oplacalne i dobrze zastanowiłbym się nad tym. Oprocz kosztów transportu, opłat, trzeba brać pod uwagę konieczność uzyskania homologacji, a z tym często są spore problemy w naszym kraju, jeśli chodzi o typowo amerykańskie auta.

Dodam jeszcze, że ja akurat nie miałem problemu z wypożyczeniem auta na polskie prawko.

5

przejazdzka ze wschodu na zachod to atrakcyjna opcja

trzeba tylko dograc to logistycznie

6 Ostatnio edytowany przez fammefatale (2010-08-26 20:08:01)

aaaaaa USA ? zazdroszczę smile

?-my only love

7

Też polecam Route 66.Noclegi w motelach około 40 dol.Jedzenie tanie.Przy stacjach sa  knajpki dla kierowców ..za 8 dolców jesz ile chcesz.ja jezdziłam po kaliforni Arizonie i Nevadzie.Obowiązkowo Wielki kanion.Nocleg na dole trzeba rezerwowac duuuzo wczesniej.Wypozyczenie auta klasy economy...tanie.Ciuchy tanie.

8

wyjazd tuż tuż...
a ja się rozchorowałam sad
zaraz jadę do lekarza.. mam nadzieję że do piątku mi przejdzie bo muszę jeszcze przed weekendem być w pracy
Mimo wszystko dzięki za podpowiedzi smile jednak Chicago, a potem Route 66 do Colorado !!

pozdrawiam