Wycieczka do USA - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-08-12 09:43:41

majena23
O krok od uzależnienia

Wycieczka do USA

Hej!smile
. Za miesiąc - dokładnie 15 września wybieramy się w 3 tyg. podróż do USA. I tu moje pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie w takiej podróży.
*Chcemy lecieć do Chicago, a stamtąd kierunek - Colorado lub Boston. Jeszcze się zastanawiam.
*Nie mamy również doświadczenia czy lepiej wypożyczyć samochód - czy lepiej kupić sprawny, przejechać nim stany, a później wpakować w kontener i wysłać do PL.
*Nie wiem jak wyglądają ceny hoteli. Od znajomego słyszłam że jest drogo, inni mówią wręcz przeciwnie.
*Jak wygląda sprawa międzynarodowego prawa jazdy? Na jednych forach piszą że nie potrzeba, a ktoś inny że przy wypożyczaniu lepiej mieć..
Może ktoś z Was ma jakieś nietypowe przygody podczas podróży po stanach

Bardzo się cieszę na ten wyjazd ale boję się że coś pójdzie nie tak... Będę wdzięczna za każdą informację smile

Ostatnio edytowany przez majena23 (2010-08-12 23:18:03)

#2 2010-08-16 22:30:13

laura_www
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Wycieczka do USA

byłam na Florydzie , w Miami konkretnie., Ceny są zabójcze jeśli chodzi o noclegi.
Co do produktów spożywczych, ubran i tak dalej, to za 10 $ , w Marshallu można kupić np. spodnie Levisa, i to oryginalne . Czyli tanio tanio i jeszcze raz tanio, z takich artykułów.
Co do samochodu, to opłaca się kupić tam i ściągnąć do Polski. później sprzedać i dobrze zarobić smile
będę zaglądała w ten wątek, więc jak coś to pytaj co i jak . smile

#3 2010-08-18 17:59:54

majena23
O krok od uzależnienia

laura_www dzięki za odpowiedź na mojego posta smile słyszałam jeśli chodzi o ubrania że są bardzo tanie, dlatego mam zamiar wziąść duuuuuuużą walizkę smile a nasz wyjazd coraz bliżej... teraz próbuje nadrobić braki językowe.. Nadal nic nie wiem na temat prawa jazdy międzynarodowego więc będę wyrabiać w przyszłym tygodniu, lepiej mieć niż ma zabrankąć. Czeka mnie jeszcze założenie konta, zastanawiam się w jakim banku.. Ogólnie chyba większość rzeczy nad którymi się zastanawiałam już wiem, a jeśli chodzi o kupno auta jesteśmy również przychylni bardziej tej opcji ale zastanawiają mnie ogłoszenia samochodód za 4-6 tys $ ale te osoby chcą tylko przez ebaya sprzedać ale nie można się z nimi dogadać co do obejrzenia auta i ew. przejażdżki... Dziwne to trochę hmm

Mimo wszystko gdyby ktoś chciał coś dopisać to wątek nadal aktualny!!

pozdrawiam

#4 2010-08-26 05:57:58

SemperFidelis
Netchłopak

Polecam Ci przeczytać artykuł z czasopisma "Logo" na temat słynnej "Route 66", gdzie autor relacjonuje swoją podróż po stanach i porusza m.in. temat wypożyczenia auta, noclegów itp.

Podałbym bezposredniego linka do strony, ale chyba to nie jest dozwolone na tym forum... W kazdym razie jak wejdziesz na stronę czasopisma "Logo" logo24.pl to znajduje się on w zakładce "podróże"--> dział "relacje".

Co do sprowadzenia auta to nie zawsze jest to oplacalne i dobrze zastanowiłbym się nad tym. Oprocz kosztów transportu, opłat, trzeba brać pod uwagę konieczność uzyskania homologacji, a z tym często są spore problemy w naszym kraju, jeśli chodzi o typowo amerykańskie auta.

Dodam jeszcze, że ja akurat nie miałem problemu z wypożyczeniem auta na polskie prawko.

#5 2010-08-26 14:49:01

lucy_liu
Zaglądam tu coraz częściej

przejazdzka ze wschodu na zachod to atrakcyjna opcja

trzeba tylko dograc to logistycznie

#6 2010-08-26 20:07:44

fammefatale
Przyjaciółka Forum

aaaaaa USA ♥ zazdroszczę smile

Ostatnio edytowany przez fammefatale (2010-08-26 20:08:01)

♪-my only love

#7 2010-08-26 20:32:01

mojave
Niewinne początki

Też polecam Route 66.Noclegi w motelach około 40 dol.Jedzenie tanie.Przy stacjach sa  knajpki dla kierowców ..za 8 dolców jesz ile chcesz.ja jezdziłam po kaliforni Arizonie i Nevadzie.Obowiązkowo Wielki kanion.Nocleg na dole trzeba rezerwowac duuuzo wczesniej.Wypozyczenie auta klasy economy...tanie.Ciuchy tanie.

#8 2010-09-08 18:22:56

majena23
O krok od uzależnienia

wyjazd tuż tuż...
a ja się rozchorowałam sad
zaraz jadę do lekarza.. mam nadzieję że do piątku mi przejdzie bo muszę jeszcze przed weekendem być w pracy
Mimo wszystko dzięki za podpowiedzi smile jednak Chicago, a potem Route 66 do Colorado !!

pozdrawiam

Ostatnie tematy :

Stopka forum