Zwróciłam tabletkę anty - co teraz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez yvette (2010-08-10 20:59:50)

Temat: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Byłam wczoraj na imprezie przed która nic nie jadłam i trochę popiłam ze znajomą. Tabletke anty biorę o 21 ale wróciłam z imprezy i wzięłam o 23 po czym mialam bliskie spotkanie z toaletą i pozbylam sie tabletki. Rano o 6 wzięłam tabletke następną czyli N. Czy dziś mogę wziąć następna tabletkę czy poczekać do poniedziałku i wziąć rano tabletkę? ktoś doradzi bo nie wiem sad dziękuję za pomoc

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Nie należy brac podwójnej dawki tabletek,nawet,jeżeli zdarzy się taka sytuacja jak twoja.Często na ulotkach jest harmonogram rozpisany na każdy tydzień(co zrobic w razie pominięcia tabletki)i najbardziej narażona jesteś na niechcianą ciążę w pierwszym i drugim tygodniu brania,gdyż jest to czas przed owulacją,więc nie wiem w którym tygodniu jesteś,ale w razie czego zabezpieczaj się dodatkowo.

3

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

witam. Wczoraj po zażyciu tabletki jakieś 2-3 godziny później wymiotowałam (bo troszke wypiłam sobie) i wiem że to oznacza zmniejszenie skuteczności działania. Jednakże na jak długo? Czy już po zażyciu kolejnej tabletki moge sie kochać bez zabezpieczenia czy musze uważać przez kilka dni(jak tak to ile)??
Z góry dzięki za odp.

4

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

wiatm, tez mialam podobną sytuację. tabletki brałam dalej normalnie, ale szlaban na seks byl do konca cyklu!:D nie będzie stresu jezeli nie będzie się ryzykowało..

5

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Cześć Kobiety smile
Zrobiłam głupią rzecz, mianowicie: biorę Mercilon i Dalacin (antybiotyk). Wczoraj byłam na koleżanki urodzinach i stwierdziłam, że jedno lub dwa piwa mi nie zaszkodzą (mimo że przecież nie wolno pić gdy przyjmuje się antybiotyk). Owszem, wczoraj było wszystko ok, ale dziś o 12 zwymiotowałam. Problem w tym, że o 11 wzięłam tabletkę antykoncepcyjną, więc pewnie nie zdążyła się wchłonąć. Jestem w drugim tygodniu stosowania.
Czuję się już dobrze. Czy powinnam przyjąć teraz tabletkę? Będzie to oznaczało zakończenie cyklu o jeden dzień wcześniej, bo będę miała o jedną tabletkę mniej. Proszę o pomoc.

6

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Poczytaj co masz w ulotce , a na wszelki wypadek wstrzymaj się na kilka dni od seksu smile Poza tym niektóre antybiotyki  też mogą osłabiać działanie tabletek smile

7

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

No właśnie, tak naprawdę w obliczu brania antybiotyku w ogóle nie jest ważne, czy ją zwróciłaś czy nie - sam antybiotyk mógł istotnie upośledzić wchłanianie się tabletki. A co do następnej tabletki, to przeczytaj co masz w ulotce. Postępuj tak, jak radzi ulotka w przypadku pominięcia pigułki.

8 Ostatnio edytowany przez tosia0203 (2011-06-05 20:40:15)

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Hej dziewczyny słuchajcie jestem w takim strachu sad prosze o porade !
Pare dni temu podrinkowałam i  zamiast wziasc tabl. o 19 wziełam 0 22 a za godzine wymiotowałam . wiem  ze sie nie wchłoneła nie wiedziałam co robic i tak poszłam spac i nastepnego dnia wziełam jaokoło 15 tak powiedziała siostra ze trzeba przyjac dodatkowa nawet jesli ma to oznaczac branie jedna po drugiej  tak pisało w ulotce orjentuje sie w tym dobrze bo brała juz duzo tabl. przez długi czas. a potem tego samego dnia 0 19 jak zawsze . w ulotce pisało ze nie musze sie zabezpieczac dodatkowo wiec tego nie robiłam (ale teraz żałuje):( no i 2 dni przed tym incydentem  wspólżyłam .Boje sie ze te plemniki przetrwały we mnie czy cos i ze mogłam wpasc sad:( jutro mam dostac okresu
MAM NADZIEJE ZE TAK BEDZIE

PROSZE napiszcie czy miałyscie taka sytuacje i czy powinnam sie obawiac sad ja niewiem czy zasne:(:( prosze napiszcie
Dodam ze byłam w drugim tygodniu przyjmowania teabletek

9

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Myślę, że skoro dwa dni przed to może nic się nie stanie... Na wszelki wypadek zrób test jak będziesz miała mieć krwawienie smile Nie stresuj się smile
Dobra rada: nie nadużywaj alkoholu kiedy wiesz, że możesz przegiąć i w dodatku bierzesz tabletki smile

10

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

wogóle to mi sie wydaje ze nie wymiotowałam przez to ze piłam . bo ja z reguły nie wymiotuje u mnie z alkoholem jest ok. tylko te tabletki...juz kilka raazy wymiotowałam po ich zazyciu około po 5 lub 6 godzinach nic nie pijac :(biore juz je 5 miesiecy i juz powinno przeminac ale na to sie nie zachodzi chyba musze je zmienic BO ONE MAJA bardzo duzo tych chormonów 3,2 !
moze dlatego ze ich za duzo i przytyłam przez nie tez:/ wiec juz mam dwa powody

11

Odp: Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Dzięki dziewczyny za radę. Antybiotyk odstawiłam, bo miałam po nim nudności nawet bez alkoholu.

tosia0203, na Twoim miejscu poprosiłabym lekarza o zmianę tabletek... Tak nie powinno być. Po kilku miesiącach organizm powinien się przyzwyczaić do tabletek.
Biorę Mercilon, jestem w Twoim wieku. Podobno jest zalecany właśnie młodym dziewczynom. Zapytaj swojego lekarza, czy będzie dla Ciebie odpowiedni - świetnie się po nim czuję, ale każdy może zareagować inaczej.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Zwróciłam tabletkę anty - co teraz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024