Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 47 ]

1

Temat: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Pomimo młodego wieku (jak na ten problem rzecz jasna smile) od około czterech lat mam stale podwyższony poziom cholesterolu, wcześniej jednak nie miałam robionych badań pod tym kątem, więc nie wiem jak było. Po pierwszym badaniu jego poziom był stosunkowo wysoki (225mg/dl), a później jeszcze stopniowo wzrastał. Dziś rano odebrałam kolejne wyniki i okazało się, że wynosi już 257 mg/dl), a w rozbiciu na frakcje jest to HDL 71,7 mg/dl i LDL 161 mg/dl, poziom triglicerydów 124 mg/dl.

Oczywiście zapytałam mojej pani doktor co mam z tym robić, ale powiedziała, że w moim wieku to tylko dieta, gdyż leki obniżające stosuje się dopiero u osób starszych. Problem w tym, że od bardzo długiego czasu stosuję dietę niskocholesterolową, a poziom nie tylko nie spada, ale stale rośnie. Nie jem tłuszczu, mięsa spożywam bardzo mało, głównie jednak drób i ryby, mnóstwo warzyw i owoców, nabiał niskotłuszczowy, smażę na oliwie. Więc z czego mam jeszcze zrezygnować? W ogóle nie jeść???

Czy można bez leków obniżyć poziom cholesterolu, czy możliwe jest wyłącznie utrzymanie go na aktualnym poziomie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez London69 (2010-08-03 16:28:18)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Powiem Ci, że można bez leków. Polecam Danacol- jest to niskotłuszczowy jogurt pitny z dodatkiem steroli roślinnych. Jego spożywanie zaleca się osobom, u których wskazane jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Moja mama miała 240 a po dwóch tygodniach codziennego picia tego jogurciku cholesterol spadł do 220. Zobaczymy jak dalej będzie, ale polecam.

3

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Dziękuję, London, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko spróbować, na pewno nie zaszkodzi smile. Coś słyszałam też o margarynach (zdaje się Benecol), czy Twoja mama piła tylko te jogurty czy coś jeszcze stosuje?

4

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Piła tylko jogurty i tak dodatkowo nie jadła jajek (ale to przez co innego- ma ich dosyć po diecie białkowej) bo jak wiadomo w żółtkach jest cholesterol. Kup sobie jogurciki, możesz nawet 2x dziennie pić i po 2-3 tygodniach zrób wyniki- powinna być różnica. smile

5

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Olinka
Nie jest tak źle zaraz coś zaradzimy.Kilka rad,i tak.
Jednym z najskuteczniejszych "wymiataczy"cholesterolu jest błonnik zwłaszcza ten z jabłek.Błonnik  znajduje się też w porzeczkach,jagodach,borówkach,marchewce i  pietruszce oraz w otrębach owsianych (o czym jeszcze później)Oczywiście ryby a szczególnie te z nienasyconymi tłuszczami  omega-3 czyli"halibut.łosoś,śledź,dorsz,makrela,sardynka.Również używać olej lniany i rzepakowy(oczywiście z I tłoczenia)Sok z aronii jest doskonałym źródłem  antyoksydantów a te zapobiegają odkładaniu się  cholesterolu w naczyniach.Podobnie witamina E i C.Wskazane co dzień wypic 2-3 szklanki herbaty zielonej,szklankę soku z aronii czy grejpfruta a czasami.  szklaneczkę wina czerwonego.Ważne spożywać dziennie chociaż jeden ząbek czosnku(Allicyna obecna w czosnku obniża  też cholesterol.3 najważniejsze  to: owies, czosnek i olej z oliwek tłoczony na zimno (Extra Vergine).Proszę(olej) dodawać do potraw ale nie do gorących czy do smażenia(traci wówczas właściwości lecznicze)Olej ten można spożywać w ilości ok. trzech dużych łyżek dziennie.Otręby z owsa lub jeszcze lepiej otręby z owsa z jabłkiem powinno się spożywać niemal z każdym
posiłkiem po ok. 1 dużej łyżce.Szczególnie istotne jest, aby w miarę często spożywać gęste zupy z soczewicy lub fasoli, ale bez dodatku tłuszczu czy śmietany, ale jedynie oleju z oliwek.Ruch jest niezwykle ważny, bo nie tylko doskonale poprawia krążenie, ale powoduje, że organizm sam wytwarza coraz więcej dobrego cholesterolu (HDL), który usuwa nadmiar złego cholesterolu(LDL)
Dodatkowo można zażywać następujące preparaty:
Magnez (najlepiej Laktomag B6): 3 razy dziennie 1-2 po jedzeniu.
Witamina E: 3 razy dziennie 1 po jedzeniu.
dobre ziołowe preparaty przeciwmiażdżycowe to Koenzym Q10, Pau' dArco i Padma 28.
Cynarex (suchy wyciąg z karczochów w tabletkach): 3 razy dziennie po  1- 2 tabletki po jedzeniu
Oczywiście nie wszystkie a sukcesywnie zmieniać i za miesiąc  kontrola krwi.Do smarowania chleba Margaryna Benecol.
Może wystarczy tego elaboratu,chociaż można pisać jeszcze wiele.

6

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Bardzo dziękuję smile. Powiem tak - jabłka uwielbiam (zjadam je tonami), podobnie marchewkę i inne warzywa, zieloną herbatę też pijam stosunkowo często, oleju z oliwek jak wspominałam używam, rybki zjadam chętnie, ale ta cała reszta... Będę jednak miała jeszcze trochę pracy, więc od jutra zabieram się do roboty smile.
Myślałam, że jestem już na straconej pozycji, ale okazuje się, że jednak można. Dziękuję serdecznie za wszystkie rady!

7

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

a jak walczyć z wysokim cholesterolem i jednocześnie przytyć? ważę 52 kg i  nie chciałabym jeszcze

bardziej schudnąć sad  może ktoś ma sprawdzone przepisy na potrawy kaloryczne, ale zdrowe? 

pozdrawiam

8

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

i przede wszystkim: rzucić SŁODYCZE:) [alkohol też]

9 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-11 10:25:52)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

na wysoki cholesterol polecam olej lniany- tylko musi byc dobrej jakosci i trzeba go trzymac w lodowce, spam poelcila i go kolezanka! bardzo duza zaw. kwasow omega co obniza wlasnie ten okropny cholesterol

10

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

w ostatnich badaniach wyszedł mi podwyższony cholesterol, możecie polecić jakiś suplement albo wyrazić opinię o Betalip? Polecił mi go znajomy, ale nie wiem czy będzie odpowiedni dla mnie.

11

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Ja na takie problemy zażywam właśnie Betalip. Choć ogólnie jest on dla mnie wspomagaczem przy diecie, to wpływa również na obniżanie cholesterolu we krwi. To dość uniwersalny środek...

12

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

A jakie efekty przyniosło stosowanie Betalipu u Ciebie? Podobno ma konsystencję kleiku ?

13

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

taki prawie kisiel się robi po rozpuszczeniu, chyba że źle się do tego zabrałam ;-)

14

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Wszystko dobrze robisz, poczytałam trochę na stronie i zdecydowałam się na zakup Betalip- zobaczymy jakie będą efekty. Swoją drogą fajnie, że zrobili taki suplement w innej formie niż proszki. Nie wiesz może czy powinno się robić jakieś przerwy pomiędzy opakowaniami?

15

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Bulbasku!

Ten cały betalip jest oparty na błonniku z owsa, więc wydaje mi się, że nie trzeba robić przerw, skoro to sama natura. Ja nie robiłam i pomógł. Ale mi przede wszystkim na utrate wagi, mimo że jego głównym wskazaniem jest obniżanie cholesterolu. O taki myk!

Pozdrawiam!

16

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

A ile już zrzuciłaś przyjmując go? Stosowałaś jakieś diety bądź ćwiczenia?

17

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Przez miesiąc zrzuciłam ok 6 kilo.
Oprócz przyjmowania Betalip zmnieniłam też nawyki żywieniowe - mniej węglowodanów, regularniejsze posiłki i ŻADNEGO jedzenia po 18.00!!
No i dużo więcej spacerowania - schody zamiast windy, wysiadanie przystanek wcześniej etc

Zaczynałąm bez Betalipu i było ciężej bo miałam napady głodu. A ten "kleik" pomaga zmniejszyć ig posiłku więc nie ma napadów głodu, które mnie męczyły i wołały do lodówki! big_smile

Pozdrawiam!

18

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Otóż to! smile Mi też pomógł pozbyć się złych nawyków podjadania i objadania się. Dość gęsta konsystencja, jak to dobrze ktoś opisał - coś w formie kleiku, kisielu - wpływa właśnie na to, że nie odczuwa się aż takiego głodu. To na prawdę pomaga w chudnięciu, jeżeli stosuje się to jako uzupełnienie diety.

19

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Nie tylko kosystencja, bo nie w tym tzw. clue! Jakby się dało schudnąć na "kleik" to siedziałybyśmy na tyłkach popijając kisiel! big_smile
Najważniejsze jest to, ze betalip zmniejsza wchłanianie cukrów i tłuszczów. Ale co ja tam będe wykłady robić! smile

Pozdrawiam!

20

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Prawie po 3 tyg mogę już powiedzieć, że stosując Betalip oraz ćwiczenia schudłam 2,5 kilo. Może to nie jest dużo ale jak dla mnie rewelacja. A co powiecie o smaku suplementu? Z tego co czytałam to opinie są podzielone.

21

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
szocik11 napisał/a:

na wysoki cholesterol polecam olej lniany- tylko musi byc dobrej jakosci i trzeba go trzymac w lodowce, ja kupuje firmy Zielony nurt z ich strony internetowej dobra cena i szybka wysylka a przede wszystkim spr. produkt- poelcila i go kolezanka! bardzo duza zaw. kwasow omega co obniza wlasnie ten okropny cholesterol

Olej lniany ma dużo omega-3, ale nie liczy się tylko ilość, ale też proporcje w stosunku do kwasów omega-6, a te z kolei znacznie lepsze są w oleju rzepakowym. Dwie łyżki oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie w kwasy omega-3.

22

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Cholestreol obniżają własnie zdrowe tłuszcze, czyli oliwa z oliwe, olej laninay, orzechy włoskie. Ogólnie płatki owsiane, produkty zbożowe. Czyli krótko mówiąc, zdrowa dieta 5 - 6 posiłków na dzień. Nie jedź fast- foodów i słodyczy. Ćwicz ! I po 3 miesiącach zobaczysz , że Twój poziom chelsterolu obniży się, Twój wyglą i samopoczucie zyska na tym smile

wiem, bo moja mama tak zrobiła i wyniki się polepszyły ! smile

23

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

aha i jeszcze kapsułki omega - 3 są również na zbicie cholesterolu smile

24

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Dieta smile beztłuszczowa, bez słodyczy. Choć często hipercholesterolemia jest uwarunkowana genetycznie.
Tabletki można, ale po co się truć i np. uszkadzać wątrobę ? smile
Powodzenia !

25

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
kicia88 napisał/a:

aha i jeszcze kapsułki omega - 3 są również na zbicie cholesterolu smile

2 łyżki oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3. Nie potrzebne są już żadne kapsułki.

26

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Ten problem dotyczy moich rodzicow. Diety nie chca stosowac. Co robic? Wiem ze za wysoki cholesterol sprzyja zawałowi.

27

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Czy mozecie mi powiedziec czy testy zawalowe do wykonania samemu w domu sie sprawdzaja? Trafilam na takie Caretest Heart i planuje je kupić, ale wole sie kogos poradzic.

28

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
kicia88 napisał/a:

Cholestreol obniżają własnie zdrowe tłuszcze, czyli oliwa z oliwe, olej laninay, orzechy włoskie. Ogólnie płatki owsiane, produkty zbożowe. Czyli krótko mówiąc, zdrowa dieta 5 - 6 posiłków na dzień. Nie jedź fast- foodów i słodyczy. Ćwicz ! I po 3 miesiącach zobaczysz , że Twój poziom chelsterolu obniży się, Twój wyglą i samopoczucie zyska na tym smile

wiem, bo moja mama tak zrobiła i wyniki się polepszyły ! smile

Teraz jeszcze doczytałam ten post. Oliwa z oliwek jest niewątpliwie zdrowym tłuszczem, ale zawartość kwasów omega-3, które wspomagają obniżanie cholesterolu jest w nim śladowa. Olej rzepakowy ma 10 razy więcej omega-3 niż oliwa.

29

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

czytałam że migdały.. zaraz poszukam.....................
mam:
"Migdał jest bardzo cennym składnikiem pokarmowym jeśli cierpimy na nadmiar cholesterolu. 15 lipca 2003 amerykańskie FDA (Food and Drug Administration oficjalnie zatwierdziło fakt, że codzienne spożycie ok. 40 gramów migdałów dziennie może obniżyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca. 40 gramów migdałów odpowiada około 1/3 kubka lub ok. 34 orzechom. W związku z powyższym zostały one na stałe wprowadzone do diety korzystnie wpływającej na obniżenie poziomu cholesterolu LDL ("zły cholesterol")."

30

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Dziewczyny czy u Was przy podwyższonym poziomie cholesterolu tez wystąpiło nadciśnienie ?

31

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Nie, ciśnienie miałam i wciąż mam w normie, do tego jestem szczupła, zdrowo się odżywiam, dlatego byłam w tak gęstym szoku, kiedy okazało się, że mam hipercholesterolemię.

32 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-12-04 14:53:52)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Wiem, że trochę odkopuję stary wątek, ale w temacie nadciśnienia ostatnio strasznie dużą piszą w sieci. Na przykład tutaj: spam piszą, że to właśnie wysokie ciśnienie krwi przekłada się na choroby serca.

33

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Nie trzeba przyjmować jakichkolwiek leków. Optymalna diet, ograniczenie cukrów i na pewno efekty będą dużo szybciej widoczne. Podwyższony cholesterol zwykle jest efektem źle dobranej diety smile

34 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-01-16 22:56:36)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Najprostsze i naturalne sposoby na obiżenie cholesterolu są najlepsze, od lat zmagałam się z wysokim cholesterolem, koleżanka dała mi kilka porad, troszkę ruchu, produkty, które obniżają cholesterol i mega różnica, polecam
[nieregulaminowy link]

35

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
Olinka napisał/a:

stosuję dietę niskocholesterolową, a poziom nie tylko nie spada, ale stale rośnie.

W mojej opinii, to nie wszystko. Dodaj koniecznie ćwiczenia jakieś (jakiekolwiek aktywność) oraz suplementację

36 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-10-16 22:11:08)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

No właśnie w innym wątku zdążyłam napisać, że morwa biała wspomaga pozbywanie się tego złego cholesterolu. Można dostać taka do picia. Ostatnio taką zamawiałam.

37

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
Olinka napisał/a:

Pomimo młodego wieku (jak na ten problem rzecz jasna smile) od około czterech lat mam stale podwyższony poziom cholesterolu, wcześniej jednak nie miałam robionych badań pod tym kątem, więc nie wiem jak było. Po pierwszym badaniu jego poziom był stosunkowo wysoki (225mg/dl), a później jeszcze stopniowo wzrastał. Dziś rano odebrałam kolejne wyniki i okazało się, że wynosi już 257 mg/dl), a w rozbiciu na frakcje jest to HDL 71,7 mg/dl i LDL 161 mg/dl, poziom triglicerydów 124 mg/dl.

Oczywiście zapytałam mojej pani doktor co mam z tym robić, ale powiedziała, że w moim wieku to tylko dieta, gdyż leki obniżające stosuje się dopiero u osób starszych. Problem w tym, że od bardzo długiego czasu stosuję dietę niskocholesterolową, a poziom nie tylko nie spada, ale stale rośnie. Nie jem tłuszczu, mięsa spożywam bardzo mało, głównie jednak drób i ryby, mnóstwo warzyw i owoców, nabiał niskotłuszczowy, smażę na oliwie. Więc z czego mam jeszcze zrezygnować? W ogóle nie jeść???

Czy można bez leków obniżyć poziom cholesterolu, czy możliwe jest wyłącznie utrzymanie go na aktualnym poziomie?

Błagam Cię, masz normalny, dobry cholesterol. Nie trzeba nic z tym robić. Nie chce mi się nawet czytać, co ludzi piszą pod spodem, bo nie mam czasu, ale że norma cholesterolowa jest tak niska, to wina koncernów farmaceutycznych, które na siłę chcą sprzedać swój produkt. Cholesterol jest bardzo potrzebny dla organizmu, bo z niego tworzę się np. hormony, lub witamina D3. Jeśli nie jesz tłustych produktów, organizm sam musi z innych substancji wyprodukować cholesterol - dlatego jego wartość wzrasta.
Zobacz - u osób po przeszczepach, lub operacjach, cholesterol może przekraczać 1000 i jest to całkowicie normalne.
Spokojnie, miałem biochemię, jeden z lepszych profesorów zaczął wykład. "Nie dajcie sobie wmówić, że cholesterol, to coś złego"
Jedz więcej produktów pochodzenia zwierzęcego big_smile

38

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Prawidłowy cholesterol to około 250 chyba dla mężczyzn i 260 dla kobiet, lub odwrotnie, już nie pamiętam dokładnie.

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

No właśnie czekam na takie badanie które udowodni że na skutek czegoś tam w moim ciele dzieje się coś niedobrego. to byłby dla mnie dowód i impuls do działania. Od dziecka nie cierpię tłustych rzeczy więc tez nie mam czego ograniczać a cholesterol mam poza normami + 3glicerydy też .

40

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Podobno podwyższony poziom cholesterolu to skłonności genetyczne.

41

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Podwyższony poziom cholesterolu to nie choroba i nie trzeba tego zbijać jeśli nie występuję znaczna otyłość, Panom którzy przyjmują tabletki na zbicie, często siada libido. Nie dajcie się nabierać od podwyższonego cholesterolu do miażdżycy spora droga. Temat cholesterolu to w zdecydowanym stopniu czysty marketing

42

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
Ja25 napisał/a:

Podwyższony poziom cholesterolu to nie choroba i nie trzeba tego zbijać jeśli nie występuję znaczna otyłość, Panom którzy przyjmują tabletki na zbicie, często siada libido. Nie dajcie się nabierać od podwyższonego cholesterolu do miażdżycy spora droga. Temat cholesterolu to w zdecydowanym stopniu czysty marketing

Nie wiem, skąd to wiesz.
Znam mężczyznę, który bardzo się przejął tym podwyższonym cholesterolem. Jest szczupły, uprawia sport, uważa na to co je. A od jakiegoś czasu używa margaryny na zbicie cholesterolu i bierze ziołowe tabletki. Nie da się niczym przekonać, żeby przystopował.

43

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Mnie uczyli, że od przybytku głowa nie boli big_smile

44 Ostatnio edytowany przez authority (2019-05-12 19:34:11)

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Diety nie pomagają brać atorvasterol(na receptę od lekarza) dobre by była stała pora niezależnie od posiłków zero słodyczy(szczególnie ciast) ograniczyć tłuste potrawy unikać wieprzowiny smarownego. Więcej ruchu ale nie trzeba dużo to już pomoże. Chodzi tu o zły cholesterol wraz z z wiekiem nasz organizm traci mechanizmy obrony przed miażdżycą oj wile osób ostrzegałem w tym wiele okrąglutkich kobiet później wylewy odwapniony mięsień sercowy. Nie ma ludzi zdrowych są tylko ludzie nie końca zdiagnozowani.

45

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?
Olinka napisał/a:

Nie, ciśnienie miałam i wciąż mam w normie, do tego jestem szczupła, zdrowo się odżywiam, dlatego byłam w tak gęstym szoku, kiedy okazało się, że mam hipercholesterolemię.

Całe życie mam ponad normę, w trakcie kontuzji jak się zapuściłem miałem 3x ponad normę. Ten typ tak ma i jeśli nie ma to dla Ciebie negatywnych skutków przyzwyczaj się.

46

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

hipercholesterolemia to taki twór, aby lekarze mogli wciskać pacjentom statyny. Jeśli ktoś jest szczupły, dba o dietę i się rusza, to kompletnie nie ma się czym przejmować.

47

Odp: Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Pozwolę sobie zauważyć, że temat założyłam prawie dziewięć lat temu. Od tamtego czasu zarówno samo moje podejście do tematu, jak i wiedza, w tym na temat wpływu stylu życia oraz diety na poziom cholesterolu, dosyć znacząco się zmieniły. W każdym razie poziom cholesterolu cały czas rósł, przez moment zaliczyłam nawet jakieś statyny, ale czytając o skutkach ubocznych szybko je odstawiłam. Potem zmieniłam dietę nie tylko rezygnując z tych produktów, które poziom cholesterolu podnoszą, ale przede wszystkim włączając te, które je obniżają, bo dotąd było ich za mało, wprowadziłam regularny ruch i ku mojemu zaskoczeniu relatywnie szybko dobiłam do normy. Dziś już się tym nawet nie przejmuję, bo - jak wspomniałam - zmieniłam podejście do tematu na "to nie jest jeszcze ten moment, by się martwić" ale oczywiście mam to pod kontrolą, by w razie potrzeby reagować.
Ponadto generalnie podobno taka moja uroda, że wątroba produkuje go za dużo.

Posty [ 47 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wysoki poziom cholesterolu - jak z tym walczyć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024